Hamile kalmak çok mu zor yoksa benmi beceremiyorum ?

canocano

Bebeğimi verene şükürler olsun ♡
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2013
791
59
34
selam kızlar 3 senelik evliyim bi türlü hamile kalamıyorum
çevreden duyuyorum korunuyoduk bikere kaçırdık hamile kaldım diye
millete kolay sadece bize mi zor bu hamilelik işin formülünü mü bilmiyorum yoksa
bilen varsa anlatsın kafayı yemeye az kaldı bende...

Son düzenleme:
biraz kendimden bahsedeyim
24 yaşındayım ve 3 senelik evliyim. 2 senedir hamile kalamıyorum picosluyum sol tüpümde tıkalı.
adetlerim çok düzensiz, geç oluyorum bunun için tarlusal kullanıyorum eşimin testleride normal sayılır.
bugüne kadar tedavi görmedik ilaç vs bişey kullanmadık ama bütün testlerimizi yaptırdık.
bu ay klomen başlıcaz inş. doktorumuz benim hormon testlerimi ve eşimin spermiogram testini yinelemek istedi
sonuçlara intten baktım benim kortizol düşük çıktı hamileliğe engel olduğu yazıyodu henüz doktorumla görüşemedim nasıl bi yol izlicek bilemiyorum

slm canım ALLAH YARDIMCIN OLSUN BİZDE 5 AYDIR KORUNMUYORUZ BNDE ANLAMADIM BU İŞİ HERKEZ KALIYO HEMEN DOKTOR BANA BİŞEYİN YOK DEDİ AMA BNDE ANLAMADIM

Bende anlamiyorum millet hemen kapiyo ben ugrasiyorum kac aydir ama yok bi hatami yapiyorum diyorum takmim diyorum ama olmuyo istegen herkese saglikli bebisler nasip etsin rabbim

Aynen canım ben de kalamadım 3 başarısız aşılamam var.. üstelik hiç bir sorunumuz yok, bir de millet bi kere denedik oldu diyo... nasıl oluyo anlamadım ya... benim neden olmuyo ayda 15 kere deniyorum üstelik..

Arkadaşlar ne kadar kafaya takarsaniz psikolijikmen o kadar olumsuz etkilenir vücudunuz.. sonucta vucudun tum gorevlerini beyin yerine getiriyor..dağınık bir Beyin,olumsuz dusunceler yuzunden oluyo die biliyorum.. siz elinizden geleni yapin.ovulasyondu şuydu buydu derken sonucunu allaha tevekkül edin. O herseyin en hayırlısıni verendir.yumurtaya can veren rabbim sizlere de banada versin insallah

slm canım ALLAH YARDIMCIN OLSUN BİZDE 5 AYDIR KORUNMUYORUZ BNDE ANLAMADIM BU İŞİ HERKEZ KALIYO HEMEN DOKTOR BANA BİŞEYİN YOK DEDİ AMA BNDE ANLAMADIM

sagol canım seninde Allah yardımcın osun bi sorun olmasında gelir bebişin inş

Bende anlamiyorum millet hemen kapiyo ben ugrasiyorum kac aydir ama yok bi hatami yapiyorum diyorum takmim diyorum ama olmuyo istegen herkese saglikli bebisler nasip etsin rabbim

amin bitanem Rabbim bizide görsün inş haklısın düşünmeden olmuyo

Aynen canım ben de kalamadım 3 başarısız aşılamam var.. üstelik hiç bir sorunumuz yok, bir de millet bi kere denedik oldu diyo... nasıl oluyo anlamadım ya... benim neden olmuyo ayda 15 kere deniyorum üstelik..

kaç senelik evlisin canım benim çok üzülmüşsün belli bi sorun yoksa niye tutmadı acaba aşılaman

canım çok haklısın ama düşünmeden olmuyo atamıyorum kafamdan gece gündüz hep aklımda bebek var

kızlar dün dr ye gittim kortizolüm düşük olduğu için ilaç yüklemesi yapıldı yarım saat arayla 3 kez kan verdim sonuçları yarın alıcam inş iyi çıkar hamile kalmaya engel bişeymiş

aynı soruyu ben de çok sordum kendime nasıl bu kadar kolay hamile kalabiliyorlar diye ama cevap şu bence rabbim ol dediği zaman olacak eğer nasibimiz de varsa...

aynı soruyu ben de çok sordum kendime nasıl bu kadar kolay hamile kalabiliyorlar diye ama cevap şu bence rabbim ol dediği zaman olacak eğer nasibimiz de varsa...

evt canım hersey yaradandan ama okadar çok istiyoruzki hamile kalmaktan başka bişey düşünemez olduk
Rabbim kimseye evlat eksikliği göstermesin amin...
beklemek çok zor testlerde negatifi görmeye dayanamıyorum artık

evet gerçekten çok zor her derdi çeken bilir o yüzden seni çok iyi anlıyorum rabbim sabrımızı versin bol bol...ben artık test yapmayı bıraktım...tek çizgi görmekten bıktım artık...

evet gerçekten çok zor her derdi çeken bilir o yüzden seni çok iyi anlıyorum rabbim sabrımızı versin bol bol...ben artık test yapmayı bıraktım...tek çizgi görmekten bıktım artık...

bizim halimizden bizim gibi bekleyenler anlıyo burdan başka yerde anlatamıyorum içimi dökemiyorum
çevre baskısıda insanı yıpratıyo sokağa çıkmak istemiyorum önüme çıkan herkes bebeğin yokmu niye yapmıyosun diye soru yağmuruna tutuyolar sanki benim elimde olduda benmi istemedim ne anlayışsız insanlar var yaa bıktım artık

canım emin olki aynı şeyleri bebeği olmayan herkes yaşıyor belki bazıları biraz daha fazla yaşıyor mesela ben eşimin 5 tane ekardeşi var hepsinin de çocukları var hali hazırda 2 tanesi hamile birinin elinde yenni bebeği var artık benim psikolojimi sen düşün...

eşimle bende 3 senemiz bittirdik ve 3 sene içinde 2 tane düşüğüm oldu şimdi cerrahpaşa hastanesinde hormon testi verdik birde troidlere bakıcaklar. Silivrideki doktorum hiç bir sorun yok daha önce verdiğim hormon tahlilleri iyi çıkmıştı. eşimin sperm tahlili içinde doktor normal de 1 ml de 10 milyon hareketli sperm olması yetiyor ancak sizde 52 milyon çıktı herşey normal dedi bizde son care araştırma hastanesine başvuruda bulunduk rabbim yardımcımız olsun geç olsun ama eksikliğini göstermesin... (amin )

Kızlar soğan kürü denedinizmi hamile kalan oluyormuş başlasam mı bilemedim :44::44::44:

ALINTIDIR;

uzun süredir yumurtalıklarımda her ay oluşan kistlerimle uğraşıyordum. Adet söktürücü almadan adet göremiyordum. Kistlerin geçmesi için doktorlar bir de doğum kontrol hapı veriyorlardı. İlacı kullandığım süre içinde kist geçiyor, kullanmayı bırakınca kistler her defasında daha da büyüyerek geri geliyordu.

Bu arada son bikaç aydır gerçekten gebeliği çok istediğimi farkettim.

En sonunda bu ay yine çoook uzun bi süre adet göremeyince 23 Haziranda hamileyim galiba diye umutlanarak sağlık ocağında kan tahlili yaptırdımSonuç negatif çıktı, o zaman anladım ki yine kistler geldi..

İki gün sonra 25 Haziranda hastanede beni muayene eden doktor bu sefer kistlerimin 3cm olduğunu, daha da büyürse ameliyat olmam gerekeceğini söyledi. Yine bir adet söktürücü yazdı. İlacın 10 gün süreceğini, bittikten sonra da adet göreceğimi söyleyerek beni eve yolladı.

Bu olay benim için dönüm noktası oldu.Bu sefer canıma tak etti. Kendimi o kadar aciz hissettim ki o çaresizlikle Allaha sığındım. Dua kitabını karıştırırken Salat-ı Tefriciye duasını gördüm. 4444 tane okuyanın Allah gönlünün muadını verir yazıyordu. Kandil gecesi başladım. Bir hafta boyunca bütün işlerimi bi kenara bıraktım ve bütün kalbimle gece gündüz saatlerce bu duayı okudum.

4 Temmuzda adet söktürücü ilacım bitti ama ne gelen var ne giden İyiden iyiye gerildim. Bi gece ağlaya ağlaya saatlerce dua ettim Allahım sen duaları karşılıksız bırakmazsın. Nolur dualarımı kabul et.diye.

6 Temmuzda 4444 tane Salat-ı Tefriciyem bitti. Üzerine de Hacet namazı kılarak dua ettim. Gece de uyanıp yine dua ettimBu arada bu süre zarfında tanıdığım, gördüğüm herkese nasılsın deseler bana dua edin dedim.Arkamda bi dua ordusu topladım.

Ve 7 Temmuz..
Adet söktürücü bitti, ben daha niye adet göremedim? Yoksa kist büyüdü de ameliyat mı olmam gerekecek? gibi kafamdaki sorularla bu kez annem yanımda, yine doktora gittim. Doktor muayene etti Bi daha etti Bi daha etti Şaşırdı kaldı..Gebelik testi yaptırmış mıydın? dediEvet, negatifti.dedim. Ama hamilesin!!!!dedi Annemle ikimiz şaşkın birbirimize bakakaldık. Nasıl yani???Ya kistler?dedim. Kistler yok olmuş!!!dedi doktor. 10 gün içinde nasıl kistler gitti, bebek geldi anlamaya çalışırken annem Allah herşeye kadir.Dualarını duydu. dedi.

Eve gelene kadar yolda gördüğüm fakirlere sadaka dağıttım. Gelince de iki rekat şükür namazı kıldım. O kistlerin nasıl gidip , yerine bebeğimin nasıl geldiğini doktor da izah edemedi ama anladım ki Allah dilerse olmaz diye bir şey yok

Çocuğum olmuyor diye üzülen arkadaşlar; duaların gücüne inanın, umudunuzu yitirmeyin. Allaha sığının.Allaha dua edin. Onun kudreti bütün mucizeleri gerçeklerştirmeye yeter

insan ne cok üzülüyo dimi Allah herkese versin gözümüz yok ama aile icinde olunca ister istemez etkileniyo ben evlendikten sonra eltimin ikinci görümcemin üçüncü çocuğu oldu cok seviyorum ama bi yandanda niye benim yok benimde olsa diye kıyaslama yapıyorum canım o yüzden seni cok iyi anlıyorum

Düşüklerin icin cok üzüldüm canım insallah sonucların iyi cıkar en yakın zamanda bebegini versin Rabbim kucagına sonuclarınıda yaz canim

Kızlar soğan kürü denedinizmi hamile kalan oluyormuş başlasam mı bilemedim :44::44::44:

Canim yaa ben denedimde icemedim kokusu tadı kötü geldi bana kusucaktım nerdeyse sen yinede dene belki icersin

Son düzenleme:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…