Aile Planlaması Hamile kalma korkusu

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

EbrarinAnnesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
742
1.133
35
Merhabalar yeni bebeğim oldu ve üzerinden 68 gün geçmesine rağmen eşimle birlikte olmadım nedeni de hala bir korunma çeşidi bulamamış olmam aslında korkmam.. Şöyle ki biz evleneli 1 sene oluyor toplasan üç kere yarım yamalak ilişkimiz olmuştur vajili değilim sanırım ya da öyleysem hiç ilişki yaşayamaz veya doktor kontrolünde kasılır mıydım ondan da habersizim.. İlk ilişkimizde de hamile kaldım nasıl olduğunu anlamadan.. Şimdi sanki hemen hamile kalacağım gibi geliyor hiç bir korunma yöntemi yüzde yüz korumaz dedi doktorum.. Hormonel korunma yöntemlerini kullanamıyorum migrenim olduğundan yasak geriye spiral veya prez. kalıyor spiral kayar kondom yırtılır gibi geliyor bu korkuyu üzerimden atamıyorum ameliyatım baya ağrılı geçti sanırım ondan hamilelikten çok korkuyorum ne yapacağım.. :/ Bu arada eşimle yüzeysel ilişki yaşıyoruz o da bundan memnun bekarlıktan kalma alışkanlık olarak bu da ne kadar doğru bilmiyorum.. Okuduğunuz için teşekkürler..

Düzenleme: Konunun dalga geçilmeye çok müsait olduğunu biliyorum ama lütfen egolar başka yerde tatmin edilsin hassas bi dönemdeyim ve bahsettiğim olay psikolojimi bozmuş durumda

Son düzenleme:
Bu konuda ben de araştırma yapıyorum, bebekten önce doğum kontrol hapı kullanıyordum memnundum şu an emzirdiğim için kullanamıyorum,

kondom kullanıyor eşim ama ondan da memnum değilim.

Emzirme sonrası için kafam karışık, Ria taktıramam sanırım rahimde yabancı cisim rahatsız eder gb geliyor.

Kol altına takılan ömürlük doğum kontrol cihazları varmış onu merak ediyorum

+1
Ben ikizlerime prezervatif ile hamile kaldım
Doğumdan 6 ay kadar eşime yaklaştırmadım:))
Ama şimdi prezervatif+sprial devam valla

Yüzeysel ilişki nedir ki??
Hamile kalma korkusunu anlayabilirim,kesin çözümü üretene kadar spiral vs gibi ilişki istemeyebilir ama yüzeysel ilişki nedir ya :) sevişmek,sürtünmek,oral vs heralde :)

En rahati spiral bence ama bazilari cok kanama yapiyor diyor.Bir sekilde korunmaniz gerek , esiniz bu sekilde ne kadar sabredebilir.

neee yuzeysel iliski mi????yok daha neler.siz bahane uretiyosunuz.benimde kizim 1.5 yasinda ne ben ne esim en 6 yil cocuk istemiyoruz.bizde esik korunuyor riskli bi yontem ama biz yine de yasiyoruz cinsel hayatimizi.sizinki bahane olmus bence.yok kayar falan olacagi varsa olur zaten.ortaligi karistirmak istemem ama hangi erkek yuzeysel iliski ister.siz kocaniza cok guvenmeyin bence.

Ya insan eşiyle nasıl birlikte olmaz hayret ediyorum. Çok ciddi sorunları var bizim milletimizin gerçekten.
İnsan cinselliği halletmeden hemen çocuk yapar mı?
İki tane prezervatif kullanın olsun bitsin. Anlamadım neden kullanmıyorsunuz? Resmen Doğum kontrol olarak ilişkiye girmiyorsunuz Yeni bir şey buldunuz tebrikler :) gülelim mi ağlayalım mı bilemedim :))

Sorunum psikolojik mi acaba yüzeysel de bile acaba hamile kalır mıyım diye paranoya yapıyorum ki o şekilde hamilelik gerçekleşmeyeceği biliyorum..

+1
Ben ikizlerime prezervatif ile hamile kaldım
Doğumdan 6 ay kadar eşime yaklaştırmadım:))
Ama şimdi prezervatif+sprial devam valla

Yüzeysel ilişki nedir ki??

İşte bundan korkuyorum tabi ki bana denk gelecek diye bir şey yok ama hamileliğim de doğumum da çok sıkıntılı geçti ikinci çocuğu bi üç sene düşünmek istemiyorum .. Dediğiniz gibi yaklaşamıyorum eşime.. Yüzeysel sürtünme vs..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…