Gebeliğe Hazırlık Hamile kalamıyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Çok ama çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun

Canım kaynanamı bir bilsen herhün ama hergün anıyor ve 1 yıl bile olmadan 7 kere doktora gittik inanmıyor bir problem olmadığına her gün adet oldun mu diye soruyor. Kızdım olmadı küstüm olmadı eşim kayınbabam kim konuştuysa olmadı sormaya devam ediyor vurdum duymaz bir insan.

Resmen aynı şeyleri yaşamışız bende mfk hayıt Aslan pençesi hepsini denedim bu ay ovulasyon denedim ama garip şekilde 3 gün kalmasına rağmen adet belirtim yok sadece hafif kaşık batması var test yaptım silik de olsa birşey çıkmadı bekliyorum umarım hamileyimdir olmazsam kilo vermeye ve soğan suyuna başlayacağım bu ay

Kesinlikle benimkide öyle sordukça daha kötü olduğumu anlamıyor

Kizlar benim çevremde evlatlık bakan biri var o bile soruyor bebek yok mu diye dönüp sende yokmuş dersinde işte aran bozulmasın kalbi kirilmasin diye demiyordun 2 yıl sonunda hala gebe kalamayan var o bile utanmadan soruyor resmen stres resmen insanı incitme resmen iğneleme bu insanların yaptıkları kendileri de aynı şeyi yaşıyorlar ama kesinlikle insanın içi iyi olacak onlar yuzundne evimin huzurunu bozmamaya karar verdim verende Allah alan da Allah Rabbime kalmış bişi

Umarım canım ben 2 ay da soğan suyu içtim adet bittikten sonra 2 hafta adete 2 hafta kala da bıraktım ve kist enfeksiyon varsa çok etkili 17 ocakta doktora gittim 3 cm kist var ama önemli bir kist değil kendisi düşer dedi 15 gün soğan suyu içtim 21 Şubat'ta tekrar gittim düşmüştü. Rabbim tez zamanda sana bana ve tüm isteyenlere nasip eder inşAllah.

Kesinlikle benimkide öyle sordukça daha kötü olduğumu anlamıyor
Kesinlikle anlamıyorlar ben Allah'a havale ettim daha 3 aylık gelinken bana kısır dediler kurak toprak dediler 5 aylık gelinken geçmişte istediği kişileri saydılar keşke onu alsaydık diye bunun çocuğu olmuyor diye. 2 tane bekar kızı var hala ve annesini savunuyorlar ne var bu yaptıklarında dediklerinde sen büyütüyorsun diyorlar. İnşAllah rabbim bana yaşattıklarının aynısını onlara da yaşatır da hoş bir şey mi anlarlar.

Bende kestim ama eşim annesine çok düşkün sürekli görmek istiyor haftanın 6 günü işten gelir gelmez oraya gidiyor. Yemeğe kadar gelmiyor. Ve sürekli orada yatmak istiyor ben kabul etmeyince kavga çıkıyor. İlk 6-7 ay ben istemeyince ısrar etmezdi ama annesiyle çok görüşmeye başladığı zamandan beri kavga çıkarma peşinde gitmediğinde çok iyi gidince değişiyor

Yani huzurumda bozuluyor böyle olunca

Slm kizlar öncelikle Allah im kimsenin kucagini bos birakmasin.Allah hepimize saglikli hayirli evlatlar nasip etsin insallah.bende yillardir Anne olmak icin can atanlardanim.cennet kapisina biraktigim iki melegim var ben bir konuda sansliyim kaynana dan, gorumce lerden ,cok uzak yasiyorum.senede bir gorustugum kisiler bir eltimle yakin oturuyoruz Oda bir gun esime Ben ücuncuye hamileyim eyer isterseniz Ben dogum yapana kadar siz bakin ikinciye Size tesseli olur deyisi o kadar sinir etiki onunlada arama mesafe koyup agzin payini verdim.evet benim sekiz yillik imtihanim binlerce sükür edip beklerken.onlarin benim pisikolijimi bozmalarina izin vermedim.bu davranisim onlari cildirtti.

Yok artık nasıl anne o. Ben bir gün bile olsa başkasına vermem evladımı. Gerçek bir anne olsa o cümleyi kuramaz öyle olsa bilirdi anne olmanın verdiği güzel hissi o cümleyi kuramazdı. İyi dileklerde bulunmak varken insan niye böyle bir cümle kurar ki? Rabbim tez zamanda kucağını çifter çifter doldurur inşAllah. Rabbim hayırlı evlatlar versin de bir başkasına böyle cümle kurmasın kuramasın.

Ve başın sağolsun. Seni ahirette bekleyen iki meleğin var. Rabbim sizi cennetinde kavuştursun inşAllah

Amiiin inşallah canım ben de bu ay hasta olmayı bekliyorum olduktan sonra soğan suyuna başlayacağım

Bende 2 ay daha kullancam canım. Olmazsa aşılama yaptırcam. Sen denedin mi?
Hayır aşılama denemedim hgs de çektirmedim henüz doktora bir kez gittim muayene ve tahlil verdim normal kis falan yok dedi ama fazla kilom var benim 92 kg diyetisyene de gitmeyi düşünüyorum kilo da problem olabiliyormuş çünkü eşimde gitti onda da sıkıntı çıkmadı şükür sen hgs çekinmiş miydin peki

Oğullarında sorun olmadığı ne belliymiş kurak olan eş kişisi olmasın sakın bu terbiyesizlere karşı sizi savunamıyor mu? Bu aileye torun vermek istediğinize emin misiniz en başta..

Bu anlatılanlar kabus gibi birşey. Nasıl olurda 3üncü kişilerin yorumuna açık olabilir böyle özel bir konu aklım almıyor. Çocuk sahibi olma sürecinde eşin desteği çok ama çok önemli ve bu şekilde psikolojik şiddete uğramanıza göz yumuyorsa bir hata var demektir. Bence bunu sorgulayın.

Bende seninle aynı durumdayım 18 aylık evliyim ve Biz ilk günden beri hiç korunmadık hemen olsun istemiştik çünkü. 6. Aydan itibaren doktor doktor gezdim o zaman erken dediler tabi. Sonra 1 yıl olunca tekrar gittim. Korunmasız 1 yıl olmaZsa zaten tahliller yapılmaya başlıyor. Ne eşimde ne bende hiçbir sorun olmadığı için. Açıklanamayan İnfertilite tanısı kondu. Şimdi Yarın Aşılama tedavisine başlıcam. Bende beslenmeme dikkat ettim vitaminler, çeşit çeşit folik asitler doğurganlık destekleyici gıdalar kullanmıştım ama Nafile.

canlarım benim ya bütün mesajlarınızı okudum çok üzüldüm gerçekten olmadığına mı yanalım milletin abuksubuk konuşmasınamı Lütfen dış minnakların oyununa gelmeyin Rabbimin var bi bildiği Rabbim kucağınızı doldursun tüm isteyenlere sizlere ve içinde de bana nasip etsin.. Dualarım sizinle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…