Gebeliğe Hazırlık Hamile kalamıyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Burcu1998

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2021
64
23
16 aylık evliyim ve 14 aydır hiç korunmadım ve hiçbir problem olmamasına rağmen henüz hamile kalamadım maalesef ,adetim düzenlidir . 7 farklı doktora gittim ve hiçbir problem olmadığını söylediler eşimde 2 kez gitti onda da bir problem yok. 8 ay ovülasyon testi denedim 3 ay hayıt tohumu denedim 4 ay mfk yöntemi denedim ama maalesef hamile kalamadım. Kim ne dediyse denedim evet stres yaptım ama aman amanlık bir stres değildi. Sizin önerileriniz var mı ben bununla hamile kaldım dediğiniz şeyler? Çok istiyorum ve artık umutsuzluğa düşmeye başladım. Aşılama yöntemi denesem mi? Nasıl bir süreç aşılama yöntemi? Aşılama yöntemi için erken dedi doktorlar doğal yolla hamile kalabilirsin dediler. Ama ben daha fazla beklemek istemiyorum üzülmeye başladım

Bende asilamanin erken oldugunu düşünüyorum. 3 senelik evliyim ilk sene korundum Gec en sene 9 ay denemenin sonunda hamile kaldım oda düşükle sonuçlandı. Düşükten 6 ay sonra tekrar hamile kalabildim. Acele etmeyin stres yapmayın birde fazla kilonuz varsa verin. Hatta fazlanız yoksa bile sağlıklı beslenip spor yapın. Folik asit kullanın. Aklıma gelenler bunlar . Allahım nasip etsin insallah

Folik asit çok kullandım canım 350 TL'ye vitamin aldım kullandım ama nasip olmadı maalesef bunlarda henüz açılmamış ilaçlarım ama kullanmayı bıraktım artık

Bende beslenme konusunda çok sıkıntı var maalesef . 2 gün yemek yemesem açım bir şey yiyeyim demiyorum kahvaltı ve öğle yemeği hiç yok denecek kadar az çok nadir kahvaltı yaparım . Et,balık,tavuk tüketmiyorum hiç sevmiyorum bu yüzden kan değerlerim düşük maalesef

Benim bi arkadaşım da kan değerlerine baktirmıştı demir i cok dusuk cıkmış takviye aldı 2 ay sonra hamile kaldi.
Yeme konusunuda şunun icin dedim. Bende artık bıkmıştım sorun arıyordum doktorum kilo ver dedi güzel beslen sporyap dedi. 10 kg verdim gerisi geldi .
Beslenme spor sadece hamilelik degil herşeyi cok etkiliyor basite indirmeyin. Et tavuk yiyemiyorsaniz baklagillerden protein alın en azından yumurta peynir güzel tüketin ...
Folik asitleri görünce canım sıkıldı gerçekten...
Birde eşiniz de dikkat etsin benim eşim gidip macun alıyordu sinir oluyordum saçma sapan şeylere para veriyor diye belki oda etkilidir .

Bence çok takıntı yapmışsınız bu durumu sizi çok iyi anlıyorum evet haklısınız benimde bebeğim 18 ay sonra oldu o kadar uğraşa o kadar çabaya doktorlara vs derken en sonunda içimin çok ferah hiç birşeyi düşünmeden geçirdiğim bir anda oldu bebeğim tek tavsiyem tedavilik bir durumunuz yoksa akışına bırakıp relax olmanız düşünmeyin hamileliği eşinizle birlikte mutlu olabileceğiniz hiç bir derdi tasayı aklınıza bile getirmediğiniz 1 hafta geçirin eminim ki çok iyi gelecektir inşallah en kısa sürede minik kuşuna kavuşursun

Canım kısacası nasip işte zamanını bekleyeceksin başka şeylerle uğraşıp

Baklagillerden tüketiyorum canım ama yumurta da hiç yiyemiyorum. Rabbim kimsenin kucağını boş koymasın inşAllah isteyen herkese aratmadan versin

Allah razı olsun canım teşekkür ederim

biz de bebek istiyoruz, 6 aydir beceremedik. son adetim 5 gun gecikmisti. sonrasinda bitmek bilmeyen bir kanama basladi 7-8 gun suren. tedirgin olup jinekologuma gittim.

hemen kan tahlili ve beta baktirmami istedi dusuk yapiyor olma ihtimalime karsi.

velhasili kelam, gebelik yoktu ama kansizlik ve demir eksikligim korkunc boyuttaydi. suan 5 unite kan almam gerekiyor normal degerlere ulasmam icin. tedavi asamalarini geciyorum.

kansizlik ve demir eksikliginin gebeligi engelleyebilecegini soyledi. o yuzden kan, vitamin degerlerinizi bir an once toparlayin derim.

Aman aman strese girmedim dediğiniz buysa stresli haliniz nasıl olur düşünemiyorum Belki vakti daha gelmemiştir

Hsg cekildin mi cnm ben de seninle aynı durumdayım

Bende sordum ama tek başına bir engel değil demişti. Rabbim tez zamanda sizede nasip eder inşAllah

Immunat markasinin civanpercemi hayit biberiye karisimmi ile hamile kaldim

Thancss erkek için kullanılıyor değil mi ?
Biz de bu ay başladık.
Mutlaka bir zamanı var zor fakat sabretmemiz gerekiyor. Bende mecbur kalmadıkça doğal yollarla denemekten yanayım. Fakat bu sizin psikolojinizi ciddi bir şekilde etkilediyse güvendiğiniz bir doktorla deneyebilirsiniz tabi ki. En önemlisi sizin iyi hissetmeniz. 14 ayı gözünüzde büyütüp endişelenmeyin fakat yaş faktörünüzü değerlendirebilirsiniz.
Kesinlikle güvendiğiniz bir dr olsun. Ben beni strese sokan bir doktora denk geldim ve hiçbir sorunum yokken stres sahibi oldum.

Bende 1 yıllık evliyim uğraşıyorum olmuyor. Benimde demirim çok az ama doktor bunun etkisi olmadığını söylemişti galiba stres gerçekten çok etkiliyor. Yaptığın stresin farkında değilsin kendini, vücudunu sıkıştırmayı bırak amaan o kadar uğraşmışsın ne olmuş bak seni germekten başka bı ise yaramamış akışına bırak Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olur.. ben bı kaç gündür böyle düşünüyorum ve vücuduma bile rahatlama geldi olduğu kadar sıkma kendini

İkinizde kullanabilirsiniz dedi ben 3-4 kere içtim sadece. Kendimde normalde bir stres yoktu ama etraftan inanılmaz bir baskı var sorunun mu var sorunun mu var diye ve uursanmıycak yakmayacak şekilde değil. İster istemez sıkıntı yapıyor insan. Ben 23 yaşındayım eşim 25. 7 farklı doktora gittim canım ama yine de sorun olmadığını kanıtlayamadım eşimin tarafına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…