Gebeliğe Hazırlık Hamile kalamıyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım içinde olduğum durum çok stresli çok aşırı baskı var ve psikoloji denen bir şey kalmadı. Üniversite mezunu bir insanım yani bu işlerin stresle olmayacağını ve vakti olduğunu biliyorum ama daha 1 aylık gelinken adet olunca en iyi doktorlara götürüp tedavi ettirelim dediler ve evlendim evleneli kısır muamelesi görüyorum psikoloğa bile gittim normal günde bebeği düşünmesem bile o benim bilinçaltında varmış

Ne güzel çok gençsiniz. Yaşadığınız bu süreç oldukça normal.
Ne yazık ki aile bile olsa belli hududları olduğunu bilmiyor insanımız.
İçinizi ferah tutun
Herşey gönlünüzce olsun.

Ne güzel çok gençsiniz. Yaşadığınız bu süreç oldukça normal.
Ne yazık ki aile bile olsa belli hududları olduğunu bilmiyor insanımız.
İçinizi ferah tutun
Herşey gönlünüzce olsun.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Ben de 1 seneye yakındır deniyordum olmuyordu eşimde de bende de bi sıkıntı yoktu aynı sizin gibi. O yüzden bilirim yıpratıcı oluyor. Her ay doktora gittim en son dr Duphaston (progesteron hormonu) ve sineral antibiyotik verdi. Duphaston rahme tutunmasını sağlıyormuş sanırım. Bu ay hamile kaldım. Bir de rahim filmi çektirmek de çok işe yarıyormuş öyle duydum çok kişiden. Bir an önce sağlıkla hayırlısıyla kavuş inşallah yavruna

Ben de aynı durumdayım. Hsg çekildi, troidlerime bakıldı, hormonlarıma bakıldı, her şey çok iyi görünüyor dediler. Aynı şekilde eşime de bakıldı. Gerçekten kısmetimizi yaşadığımızı iliklerime kadar hissettiğim bir dönemdeyim Rabbimin nasip edeceğini günü bekliyorum… Lütfen kendinizi yıpratmayın, o ilaçları da 3 ay kullandıktan sonra tahlil yapmadan kafanıza göre kullanmaya devam etmeyin çünkü vücutta aşırı olan şey de büyük zarardır. Herkes aynı şeyi söylüyor kafanızın rahat olduğu bir dönemde geliyormuş Gerekli kontroller yapıldıysa sorun da yoksa çok şükür keyfinize bakın.

Canım ben 3 doktora söyledim hepside özel hastanedeydi ama gerek olmadığını söyledi. Bir sorunun yok boşuna para verme dediler

Canım 2 aydır kullanmıyorum hiçbir ilaç . Doktorların hepsinin söylediği bir şey var ' na zaman bu ay hamile kalacak mıyım diye düşünmediğin ay hamile kalırsın' ama inan ben düşünmesemde hergün hatırlatan birisi var. kaynanam

Sağolasın canım Allah razı olsun

Ovulasyon testini deneyebilirsiniz
Testin pik yaptigi gun, 1 gun oncesi ve sonrasi iliski olursa tutar Allahin izniyle.onemli olan pik gunu yakalamak
Bu srada keciboynuzu ozu inanilmaz etkilidir mutlaka kari koca yiyin.tatli ve et agirlikli beslenmekte bu donem icin iyi geliyor

valla yontemmidir bilmem ama meryem suresini okudugum ay hamile kaldim bide furkan suresinin 74. ayeti

8 ay denedik canım. Keçi boynuzu tozu ve pekmezini kocam sürekli olarak tüketir zaten hergün

Canım ben 3 doktora söyledim hepside özel hastanedeydi ama gerek olmadığını söyledi. Bir sorunun yok boşuna para verme dediler
Tüplerde sorun olup olmadığını rahim filmi cekmeden anlayamiyorlar. Benim doktorumda hic bir sorununuz yok çocuğunuzun olmasında demişti 5 ay sonra rahîm filmi cekti olmayinca tüplerim sıvı dolu ve kapalı çıktı almak zorunda kaldılar şimdi tek yolum tüp bebek yani bunu anlamanın başka yolu yok çünkü

Ben de çok düşünüyorum canım aynı şeylere de maruz kaldım. Birisinin bebeğini sevsem hemen kaynanamdan kendi bebeğinizi sevin, hani sizin neden bebeğiniz yok sözlerine maruz kaldım. Şuan da görüşmüyorum, duymuyorum. Gelmesi için düşünmemek gerekiyorsa bütün etkenleri de ortadan kaldırmak lazım. Eğer anlayan bir kaynananız varsa bir süre bu konudan bahsetmemesini ve sebeplerini anlatabilirsiniz tabi ki.

Almak zorunda kaldılar derken? Açmak zorunda kaldılar demek istediniz sanırım. Eğer tüpleriniz açıldıysa hamile kalma şansınız yüksek demektir. Tüp bebek olmasa bile üzülmeyin, akışına bırakma şansınız var.

Tüpler alındı , yani biri zaten sıvı birikimi olduğu için ölü tüp alınması gerekiyordu diğeride açılmadı tüpler alındığında ise normal yolla gebelik olmuyor yani akışına bırakma şansım yok

Hamile kalabilmenin zor olduğunu sadece bekleyerek hamile kalanlar anlayabilir.. Bu kadar baskı altında bilinçaltının etkilenmesi çok normal ama sen anneliğe bunu yenmeye çalışarak herkesi duymayı bırakarak baslamalısınBizim Türk toplumunun baskısı ağır biliyorum ama bebeğin için burdan başlayabilecek kadar güclu olduğuna eminim. Kimseyi duyma içine yönel geleceğin müstakbel güzel annesi

Anladım canım ben yanlış anlamışım Öyleyse size tüp bebek yolları göründü ve şimdi her şey o kadar gelişti ki bebeğiniz olacağı kesin Allahın izniyle geriye zamanı beklemek kalıyor. Hayırlısı olsun inşallah hepimiz için.

Çok teşekkür ederim guzel dileklerin için inşallah allah hepimizin gönlüne göre versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…