Gebeliğe Hazırlık Hamile Adayı , diyabet ve gebe miyim sorunsalı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

snapsnap

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2020
490
548
Merhaba arkadaşlar,

18 Ekim ovülasyon testinde iki koyu çizgi gördüm. Ertesi gün doktora gittim yumurtamın çatladığı söyledi. 18 19 20 Ekim’i değerlendirdik. İlişkiden sonra bacaklarım yukarıda en az yarım saat uzandım.
SAT tarihim 30 Eylül. Adetlerim hep düzensiz 28-35 gün arasında oluyorum. 18 Eylül’de ovülasyon pik yaptığını gördüğüm için ne zaman pozitif test sonucu görebilirim?
Bir diğer konu ben de insülin direnci var açlık şekerim normalde 104 ile 120 arası çıkarken son günlerde 96lara indi. Gebelik belirtisi midir? İlk aylarda beta HCG şekeri düşürüyor mu?
Bir yandan yatarken göğüslerim acıyor. Hamile miyim ovülasyondan kaç gün sonra kan ve idrar testi yapmalıyım? Geceleri uykum kaçıyor heyecandan yardımcı olun lütfen. Çok teşekkür ederim .

Kan tahlili icin 29 ekimi bekleyin derim..
Normal idrar testi icin ise 31ekim en sagliklisi olacaktir diye dusunuyorum
Henuz 8 gun olmus kan da 11-12 gunden once idrarda ise 13 gunden once pek belli olmuyor.. beklemek zor ama moralinizin bozulmamasi icin bence sart. Kan icin 3-4 gun daha dayanin

Kan tahlili icin 29 ekimi bekleyin derim..
Normal idrar testi icin ise 31ekim en sagliklisi olacaktir diye dusunuyorum
Henuz 8 gun olmus kan da 11-12 gunden once idrarda ise 13 gunden once pek belli olmuyor.. beklemek zor ama moralinizin bozulmamasi icin bence sart. Kan icin 3-4 gun daha dayanin
Teşekkürler 29 ekimde kan tahlili yaptıracağım o halde inşallah pozitif sonuç alırım 🙏

X