Hala acı çekmem normal mi

Belki sadece boşluktan canın sıkılıyordur ona sarıyorsundur, şöyle anlayabilirsin bunu çok beğeneceğin biri olsa hayatında aklından geçer mi
Tabiki sevip sevilebileceğim biri olsa unuturum. Ama artık kime nasıl güvenirim bilmiyorum o kadar ilgili ve istekli biri bunu yaptıysa başkasına nasıl kalbimi açayım. Korkuyorum artık. Zaten öyle biride yok. Olmasını çok isterim ama.

Ay yok ya keşke dönsede ben red etsem diyorum. Öyleki bana söylediği onca sözden onca vaatlerden sonra arkasına bşle bakmadan gitti. Olaydan sonra çevresine söylediğim birkaç sözü bahane etmiş. Kendimi açıklamak için yazdım cevap bile vermedi. O derece pislik çıktı. En ufak bir ilgisizlik görseydim en başında ben yol verirdim ama o kadar ilgiliydiki hiç aklıma gelmezdi böyle yapacağı hepsi rolmüş demek. Gereksiz yetersiz biriymişim gibi attı köşeye sonra
Yazdıklarınızdan bir şey anlaşılmıyor. Çok ortadan konuşuyorsunuz. Belki size göre saçma olan şey gerçekten önemli bir detaydı. Yoksa bir insan neden pat diye kestirip atsın. Mevzuyu net olarak anlatsanız biz de daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Ha duymak istediğiniz bu süreç geçici alışırsın cümlesiyle evet geçici. Ama olayı anlatmanız size net cevaplar gelmesi açısından önemli
Mesela en son noldu. Siz ne dediniz yaşanan şey neydi de adam pat diye tüm köprüleri attı. Bunlar önemli detaylar

İyi akşamlar hanımlar
Kısaca derdimi anlatıp fikirlerinizi almak istiyorum. Görücü usulü tanışıp samimiyetine inandığım ve bu benim için doğru kişi dediğim adam tarafından nişandan önce yarı yolda bırakıldığım kişi tarafından 6 ay oldu. Ve ben hala aklıma geldikçe çok acı çekiyorum gözlerim doluyor.Çünkü değer vermiş sevmiştim. Meğerse o samimiyetsizmiş. O kadar güzel sözü hep benim onayımı almak için kullanmış demekki. Sonra bir bahane ile yarı yolda bıraktı. Ben aklıma geldikçe kendimi çok değersiz ve yetersiz hissediyorum.Özgüvenimi yıktı. Acı çekiyorum. Hiç bir şey olmamış gibi silip atması ardına bile bakmaması çok zoruma gitti. Hala acı çekmem normal mi? Ve bu yaptığı alçaklık değil midir sizce. Gönül bağı kurup sudan sebeplerle yarı yolda bırakması. Aklımdan silemedim hala olanları ve hatırladıkça çok üzülüyorum.
Yorum yapan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum 🙏🌸
Ne bahane ile ayrıldı ? Toplam ne kadar zaman geçirdiniz ?

İyi akşamlar hanımlar
Kısaca derdimi anlatıp fikirlerinizi almak istiyorum. Görücü usulü tanışıp samimiyetine inandığım ve bu benim için doğru kişi dediğim adam tarafından nişandan önce yarı yolda bırakıldığım kişi tarafından 6 ay oldu. Ve ben hala aklıma geldikçe çok acı çekiyorum gözlerim doluyor.Çünkü değer vermiş sevmiştim. Meğerse o samimiyetsizmiş. O kadar güzel sözü hep benim onayımı almak için kullanmış demekki. Sonra bir bahane ile yarı yolda bıraktı. Ben aklıma geldikçe kendimi çok değersiz ve yetersiz hissediyorum.Özgüvenimi yıktı. Acı çekiyorum. Hiç bir şey olmamış gibi silip atması ardına bile bakmaması çok zoruma gitti. Hala acı çekmem normal mi? Ve bu yaptığı alçaklık değil midir sizce. Gönül bağı kurup sudan sebeplerle yarı yolda bırakması. Aklımdan silemedim hala olanları ve hatırladıkça çok üzülüyorum.
Büyük ihtimal yarabandi olacaktin. Ömür boyu sevilmedigin bir evliliğin içinde olmaktansa şimdi ayrilman daha iyi olmuş.

Büyük ihtimal yarabandi olacaktin. Ömür boyu sevilmedigin bir evliliğin içinde olmaktansa şimdi ayrilman daha iyi olmuş.
Başka biri mi vardı diyorsunuz mantıklı aslında. Çünkü yaptıkları hiç normal değildi. Ve benimle tanıştığı dönemde yort dışına biletim var 10 gğn sonra ama gitmiceğini söyledi. Öncesinde 2 kez gitmek için çabalamış vize için.

Tabiki sevip sevilebileceğim biri olsa unuturum. Ama artık kime nasıl güvenirim bilmiyorum o kadar ilgili ve istekli biri bunu yaptıysa başkasına nasıl kalbimi açayım. Korkuyorum artık. Zaten öyle biride yok. Olmasını çok isterim ama.
Hemen bir günde olmaz belki bir kaç ay, belki bir kaç sene, belki bir kaç gün
Benimde uzun süreli ilişkim bitti 7 aydan fazla oldu, çok seven fedakar taraf bendim ama benimle evlenmedi neyse benimde ara sıra aklıma geliyor ama hayatımu etkilemiyor beni istemeyen biri için daha fazla üzülemeyeceğim, bence bir süre aşk meşk işlerini bırak kendine odaklan en iyi versiyonun olmaya çalış

Hemen bir günde olmaz belki bir kaç ay, belki bir kaç sene, belki bir kaç gün
Benimde uzun süreli ilişkim bitti 7 aydan fazla oldu, çok seven fedakar taraf bendim ama benimle evlenmedi neyse benimde ara sıra aklıma geliyor ama hayatımu etkilemiyor beni istemeyen biri için daha fazla üzülemeyeceğim, bence bir süre aşk meşk işlerini bırak kendine odaklan en iyi versiyonun olmaya çalış
Bende sizin gibi düşünüyorum en iyi versiyonum olmam gerektiğini. Kafa dağıtmak için bir işte çalışmak istiyorum şuan için. İyi gelecektir. Sizede geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda silinir aklımızdan

İyi akşamlar hanımlar
nişanın amacı bu değil mi zaten
anlaşamayınca ayrılmak

nişanın amacı bu değil mi zaten
anlaşamayınca ayrılmak
Yok nişanın amacı bence sevdiğin biriyle hayatını paylaşmaya ilk adımı atmaktır. Anlaşıp anlaşmayacağını anlama tanıma sürecidir. Birşyle gönül bağı kurduysan arkasında durman gerek verdiğin sözlerin iki yüzlü olmaman gerek.

Ben de 4 ay önce kendim ayrılmama rağmen hala depresif moddayım. Yani onu hala düşünüyor olman normal. Kimin ne kadar yas sürecinin olacağını bilemeyiz. Başkası 2 ayda unutabilirken ben 6 ayda aşarım belki bilemiyorum. (Ayrılmak için çok geçerli sebeplerim olmasına rağmen)

Örneğin ben; aslında onu veya ilişkimizi düşündüğüm için değil değersizlik hissi yaşadığım için depresifim. Sizinki de bu şekilde olabilir.
Ayrıca ben psikolojik destek almaya başladım, kendim için iyi bir şeyler yapmaya adım atmak bile çok iyi geliyor.
Dediğiniz gibi beyninizi yoracak işler yapmanız daha iyi olur ama üzüntünüzü de yaşayarak, bastırmadan. İnşallah hazır olduğunuzda karşınıza en iyileri çıkar.

Ben de 4 ay önce kendim ayrılmama rağmen hala depresif moddayım. Yani onu hala düşünüyor olman normal. Kimin ne kadar yas sürecinin olacağını bilemeyiz. Başkası 2 ayda unutabilirken ben 6 ayda aşarım belki bilemiyorum. (Ayrılmak için çok geçerli sebeplerim olmasına rağmen)

Örneğin ben; aslında onu veya ilişkimizi düşündüğüm için değil değersizlik hissi yaşadığım için depresifim. Sizinki de bu şekilde olabilir.
Ayrıca ben psikolojik destek almaya başladım, kendim için iyi bir şeyler yapmaya adım atmak bile çok iyi geliyor.
Dediğiniz gibi beyninizi yoracak işler yapmanız daha iyi olur ama üzüntünüzü de yaşayarak, bastırmadan. İnşallah hazır olduğunuzda karşınıza en iyileri çıkar.
Teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi mesele o değil kırılqn gurur ve özgüven. En başından beri sevmediğini anlamam gerekirdi birkaç ufak ip ucu vardı. Ama olumlu yanı da vatdı çabası ve ilgisi. Zoruma giden sevmediği halde rol yapıp beni samimiyetine inandırıp onayımı güvenimi sevgimi kazandıktan sonra vazgeçiyorım demesi. Bu yüzden kendime kızgınım. Ve bu duruma düştiğüm içinde doğal olarak değersizlik yetersizlik hissi yaşıyorum.

Ben size daha önce de yazdım sanki. Şu 3 günlük tiyatro sahnesinde daha ne kadar süre acı çekmeyi planlıyorsunuz?

Çok rica ederim artık kapatın şu konuyu. Şükretmeniz gereken ne kadar çok şey varken hala adamın karakterini yargılıyorsunuz.

Bakın, hiç ama hiç kimse öylesine karşımıza çıkmaz. Yeri gelir biz öğretmen oluruz, yeri gelir karşı taraf. Bu kişi hangi konularda size öğretmen oldu acaba? Siz bu kişiden ne ders çıkardınız?

Kurban bilinciyle yaşamak en kolayı ama ilahi sistem böyle çalışmıyor. Zihninizi sakinleştirmek için bin tane yöntem var. Önce bir kabullenin bu durumu sonra derslerinizi anlayın sonra da bu tecrübelerinizi cebinize koyup yeni bir sayfa açın. Bitti gitti.

Ve şunu da unutmayın ki, bize negatif gibi görünen her olay gelişimimizle ilgili olarak aslında pozitife hizmet eder.

Sonra bir bahane ile yarı yolda bıraktı.
Nedir o bahane? Adamı biz de gömelim ama önce ne olduğunu bilelim. Hep tek taraflı ve kendi yorumunuzla yazmışsınız. Ben eski konularınızı bilmiyorum o yüzden soruyorum. Fikir ayrılığı, anlaşmazlık, gelecek görememe sadece kadına tanınmış haklar değil, erkekler de ilişki bitirebilir. Ayrıca yeni tanıştığım adam aşığım ölüyorum bitiyorum hayatımın kadınını buldum vs dese kardeş git önce bir tedavi ol derim. Biraz gerçekçi olun.

Nedir o bahane? Adamı biz de gömelim ama önce ne olduğunu bilelim. Hep tek taraflı ve kendi yorumunuzla yazmışsınız. Ben eski konularınızı bilmiyorum o yüzden soruyorum. Fikir ayrılığı, anlaşmazlık, gelecek görememe sadece kadına tanınmış haklar değil, erkekler de ilişki bitirebilir. Ayrıca yeni tanıştığım adam aşığım ölüyorum bitiyorum hayatımın kadınını buldum vs dese kardeş git önce bir tedavi ol derim. Biraz gerçekçi olun.
Bahanesi 3 haftalık bir tanışma süreci oldu. Bu 3 hafta içinde gayet ilgili ve istekliydi. Herşeyimi kabul ediyordu. Kendimi beğendirme çabam olmadı.Bahane olarak sunduğu şey ise inatçıyım alttan almam gibi sözler. İlk bitirdiğinde bunları bahane gösterdi. Aradım bu sözlerimi hangi anlamda söylediğimi açıkladım. Tamam dedi hala olumluyum sorun yok dedi. Birkaç saat sonra yine yazdı ayrı dünyaların insanlarıyız vs zırvalayıp vazgeçtim dedi.

Ben size daha önce de yazdım sanki. Şu 3 günlük tiyatro sahnesinde daha ne kadar süre acı çekmeyi planlıyorsunuz?

Çok rica ederim artık kapatın şu konuyu. Şükretmeniz gereken ne kadar çok şey varken hala adamın karakterini yargılıyorsunuz.

Bakın, hiç ama hiç kimse öylesine karşımıza çıkmaz. Yeri gelir biz öğretmen oluruz, yeri gelir karşı taraf. Bu kişi hangi konularda size öğretmen oldu acaba? Siz bu kişiden ne ders çıkardınız?

Kurban bilinciyle yaşamak en kolayı ama ilahi sistem böyle çalışmıyor. Zihninizi sakinleştirmek için bin tane yöntem var. Önce bir kabullenin bu durumu sonra derslerinizi anlayın sonra da bu tecrübelerinizi cebinize koyup yeni bir sayfa açın. Bitti gitti.

Ve şunu da unutmayın ki, bize negatif gibi görünen her olay gelişimimizle ilgili olarak aslında pozitife hizmet eder.
Ders çıkarmam gereken birçok şey oldu haklısınız. Ama acı veren şu sevilmeme istenmeme durumu kendime olan saygımı özgüvenimi kaybettirdi. Değersiz ve yetersiz hissettirdi. Hiç bir şey yaşamamış gibi köşeye attı arkasına bile bakmadan gitti. Çünkü istendiğinden ve sevildiğinden emindi egosu tatmin oldu.Beni ise aptal yerine koyup onayımı ilgimi kazanana kadar güzel sözlerle ve çokilgiliymiş gibi göstererek gözümü boyadı. Kızgınlığım ve kırgınlığım bu yüzden.

Bahanesi 3 haftalık bir tanışma süreci oldu. Bu 3 hafta içinde gayet ilgili ve istekliydi. Herşeyimi kabul ediyordu. Kendimi beğendirme çabam olmadı.Bahane olarak sunduğu şey ise inatçıyım alttan almam gibi sözler. İlk bitirdiğinde bunları bahane gösterdi. Aradım bu sözlerimi hangi anlamda söylediğimi açıkladım. Tamam dedi hala olumluyum sorun yok dedi. Birkaç saat sonra yine yazdı ayrı dünyaların insanlarıyız vs zırvalayıp vazgeçtim dedi.
Merhaba,
Görücü usulü tanıştığınız birine neden inatçı ve alttan almayan biri olduğunuzu söylediniz ki? Çok yersiz bir söylem olmuş. Siz biraz en baştan adamı avucumun içine alayım mantığıyla yaklaşmış olabilir misiniz?

Kafa dağıtmak için bir işte çalışmayı düşünüyordum aslında. Belki iyi gelir diye. Psikolojim iyi değil orası da gerçek. Nerden almamı tavsiye edersiniz daha önce hiç gitmedim psikoloğa
evde oturuyorsaniz akliniz donup dolasip bu konuya geliyordur. Yogun bir duruma gelseniz unutursunuz. Hayatiniza ilginizi alacak seyler ekleyin. Spor yapabilirsiniz yorulup caniniz cikinca kafaniz yorulmaz. Calisin tabii ki muhakkak. Temizlik yapin. Vucudunuzu yoracak seyler olsun muhakkak

3 haftalik bir konusmayi unutmak icin 6 ay cok uzun bir sure. Zaten birbirinizi dogru duzgun tanimadan ayrilmissiniz. Takinti yapmissiniz. Dusunmeyin artik. O dusunce akliniza gelince akliniza baska bir dusunce getirin. Yeni bi dusunme konusu bulun kendinize. Mesela arastirdiginiz bir konu, yarin ne yemek yapilacagi vs. Her o konu geldiginde yerine onceden hazirlamis oldugunuz konuyu dusunmeye odaklanin.

X