haftanın kaç günü yemek yaparsınız?

her akşam yemek yapıyorum benden kaylanan sorun akşam pişirdiğim yemeği ertesi günü yiyemiyorum

eve geliyorum koşa koşa mutfğa giriyorum illa corba yemek pilav yada makarna salatasına kadar olcak doymuyorum yoksa şimdi eşimi alıştırdım oda benim gibi oldu

kendime eziyet yapıyorum anlıcanızklava:klava:klava:

bende hergün en az 2 çeşit yemek yapanlardanım. zeytin yağlı yemekleri akşamdan yapıyorum çorba ,pilav,salata onları işten geldikten sonra eşim maalesef bugün pişen yemeği ertesi gün yemez bide 4 yaşında oğlum olduğu için yemek işi bayağ uzuyor
günlük yapıyorum.

ortalama 3-4 günde bir yemek yaparım. 2 kişi olduğumuz için (misafir yoksa) ertesi güne yemek kalır.

benim eşim ne yaparsam yer 2 çocuğum olduğu için hergün yapmak zorundayım ertesi güne kalmaz onlar seçiçi ev hanımı olmak zor herşeyle siz ilgileniyorsunuzÇok üzgünüm çoook

Benim eşimde asla 2. güne kalan yemeği yemez.Sebze yemeğinide yemez, ama hergün kahvaltı koy yer hiç usanmaz.
Açıkçası işime geliyor ama bazen bende istiyorum salata çorba bir ana yemek yemeği ama işde zaman yok, ve bana saçma geliyor zamanı kısıtlı olan biri için saatlerce yemek yapmak, hafta sonu yaparım hemde zevk alarak ama hafta içi amaç karın doyurmak olunca kahvaltı ve pratik şeyler hazırlıyorum, zaten kayınvalidem çağırıyor haftada 2 gün felan, ben ancak haftada 1 gün ancak yapabiliyorum...

Haftanın hergünü yemek yapanlardanım.Ama ertesi gününe kalanları de yiyenlerdeniz tabii.Hergüne bir yemek bulmak çook zor birşey ama.

Ben de hafta da 4 gün falan yapıyorum , ama yanına salata mutlaka her gün olur . Eşim sebze ve zeytinyağlı sevmez o yüzden en az 2 çeşit yemek yapmak zorundayım , bende ısıtılmış yemeği sevmezdim ama çalışınca ve evli olunca ne yazık ki yetişmiyor onun dışında ne bulsak yiyoruz :))

Eşim nişanlıyken konuştuğumuzda 2.güne kalan yemeği sevmediğini ve yemediğini söylerdi.
Bende ona sana hergün taze yemek yaparım demiştim. Tabi reklamdı bunlar.
Şimdi valla 2 hatta 3.güne yemek kalıyor ve afiyetle yiyor.
Benim için tek sorun yemek seçmesi. Bide seçmese çok daha rahat olcam.

Yemeklerimizi genelde annemden getiriyorum..
Ancak canım çok makarna filan isteyecek de ben de üşenmeyecem de öyle kalkar yaparım..O da kırk yılda bir oluyor. Çünkü resmen anneme sipariş veriyoruz 3 kızkardeş.Kadıncağız da yapıyor sağolsun..:1hug:
Eşim zaten hiç yemek seçmez,2. ya da 3. günden kalan yemeği de yer,ne bulursa yer,bulamazsa da dışarıdan yeriz.:dance:

kafama göre takılıyorum ben
keyfime bağlı yanitatlicadiarzu
sağolsun canım kocam makarna canavarı olduğu için çoğu zaman yapıyorum bi soslu makarna bitti gitti
hergün yese bıkmıyo adam tatlicadiarzu

off bende yemek yapmayanlardan ve yapmakdan hoslanmayanlardanım esım kahvaltı turunu cok sever genelde hazır seyler yıyoruz ama hamılelık cıkınca ben hıc beslenemıyorum yemek ne yıyorum ne yapabılıyorum arada kayınvalıdeme gıdıyorumda ordan kurtarıyoruz ortamı

Hafta sonları genelde yapmıyorum, dışardan birşeyler yiyoruz:)Onun dışında canım sıkkın değilse ,zamanım varsa her gün yemek yaparım.Bazen tek bazen 2 çeşit fazlasına gerek yok:)

eşim saolsun hiç yemek ayırmaz kahvaltılık bile koysam yer akşam yemeklerinde ama ben mutfakta vakit gçirmeyi sevdiğim için hergün yapmaya çalışıyorum.ev de 2 çocuk olunca yapmak zorundayım zaten bir de hergün bugün ne yapsam acabaaaa telaşı olmasa...

Eşimin bir tek çok sevdiğim bir huyu var;bugün akşam yemeğinde tost var desem yiyip kalkıyor.Allahtan yemek seçmiyor ama bende yemeksiz kalmam.Çalışıyorum.Akşam eve gelipde asla yemekle uğraşmam.Hazırladın ,pişirdin yedin derken akşam 8 olur.Ben akşam yemeklerinden sonra,bılaşıkları yıkarım.Ardından yarının yemeğini pişirir.Soğuyunca dolaba koyarım.Sadec pilav,Çorba,köfte tavuk kızartılacaksa akşam gelince yaparım.Yani eve her gittiğimde yemeğim oluyor.Sadece ısıtıyorum.

3-4 kez belkiii... ay dusun dusun insan deli oluoo ama bide gunde iki kere yapinca zoor oluoo ztn pekte yaptigim soylenemz sırnaşık şeysırnaşık şey
buaraada evlenemden once cook severdim mutfagi ama sorumlu olmak mutfakta zormus elimden her yemek gelir ama artik dusunmek bile beni yoruo kaldiki yapmak .... annecime hep soluyorum seni simdi anliorum dioorum ..:)

Son düzenleme:
iki günde bir yaparım genellkle bazen öbür güne kalan yemeğin yanına ilave yaparım ( yemek yapmayıda yemeğide çok seviyorum )

yemek yapmayi seviyorum ben keyif aliyorum yaparken onun icin hergun yaparim yemek varsa pasta borek yaparim yinede kurdan ailesiyiz :roflol:

off arkadaslar benim en büyük sorunlarimdan biri yemek, esim diyabetiker ve hemde cok yemek seciyor ertesi günü kalan yemegide yemiyor yanmisim yani ben.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…