Hafta hafta gebelik :) Haydi kızlar tecrübelerimizi paylasalım

heptenyek

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2016
39
16
Merhaba kizlar, tatlis anne adaylari ve hamis arkadaslarim. 6 haftalik hamileyim tecrubelerimi sizle paylasip sizinde tecrubelerinizden payima duseni almak isterim. Onceden dis gebelik gecirmis biri olarak cok hassasim vucudumu cok dinliyorum ve her belirtiden bir anlam cikarmaya calisiyorum ancak bazen gercekten oluruna birakmak gerekiyor degil mi :) 5. Haftada keseyi gördük cok şükür 1 hafta sonra tekrar kalp atısını görmek için tekrar giddceğiz. Hafif hafif kasık ağrılarım sol kasığımda özellikle düz uzandıgımda bir ağırlık oluyor. Rahim genişliyor diyolar ama sizde de aynı seyler oluyor mu? Göğüslerim sabahları ozellikle cok sızlıyor karnım sis istahım pek yok. Akıntım ve lekenmemde hiç yok. Bulantılarım da henüz baslamadı. Hafif kasık agrıları dısında pek bir sikayetim yok diyebilirim şimdilik. Bu arada doktor progrestan verdi daha once dis gebelik gecirdigim icin. Sizlerin nasıl gidiyor hamişliği var mı bu tarz belirtileriniz? Sevgiler

Merhaba hayırlı olsun öncelikle ben de sat a göre 6+1 haftalık hamileyim. Doktor 5 haftalık dedi periembe günü baktığında ama gün söylemedi. Keseyi gördü ama embriyo görünmüyormuş henüz. Benim de adet sancısı gibi ağrılarım vardı onlar geçti çok şükür. Ama kasıklarımda arada batma gibi mi desem üstten biri bastırıyor gibi mi desem öyle değişik şeyler oluyor. Normal sanırım bunlar rahatsız etmiyor. Aşırı yorgunluk var gün içinde yoruluyorum çok fazla. Doktora bir kez gittim ama değiştirmeyi düşünüyorum. Ultrasonda direk kesede ayrılma var gibi kanaman olursa gel dedi gönderdi. Ekranı göstermedi, hiçbir şey açıklamadı. Bu arada benim beta hcg baya yüksek. Aslında kağıtta yazan aralığa bakınca normal gibi ama yazılanları okuyunca çok yüksek görünüyor.

Yaa

Yaa ne guzel canim gozun aydin seninde. Cok guzel tarif etmissin hafif batma ve zaman zaman baski hissi. Keseyi gorunce doktor bhcg me bakmadi benim o keseyi gorene kadar onemli dedi. 10 gun sonra tekrar gel dedi. Bebek henuz olusmadigi icin cok bilgi vermemis olabilir ama doktorundan iyi elektrik alamadiysan degistirmeni tavsiye ederim. Cunku daha cook sorulariz olacak ve sabirla cevaplayan doktorlara ihtiyacimiz var degil mi? bende su an 6+1 deyim haftaya tekrar gitmeyi planliyorum umarim kalp atisi gorunur. Senin bir sonraki randevun ne zaman canim?

Merhabaaa hanimlar bende 5+4 deyim dr sadece kese normal dedi 10gün sonra tekrar gel dedi benim tiroid sorunum çıktığı icin ilac verdi bide dvitamini verdi tiroidlerimden dolayı cok korkuyorum . insallah hepimiz sağlıkla alırız kucagimiza❤

Bugün gittim doktora ve kalp atışı göründü :) 6+3 dedi doktor. Normalde sat a göre 6+6 oluyor bugün. Ama ultrason daha güvenilir oluyor bu hesaplamakarda sanırım. Herşey yolunda dedi doktor ve içerisinde demir çeşitli vitaminler ve folik asit olan bir multivitamin hapı verdi. Sen gittin mi tekrar doktora?

Geçmiş olsun umarım sorunsuz bir gebelik olur ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. 10 gün sonra da büyük ihtimalle kalp atışı duyulur :)

Kizlar hepinizin bebegi hayirli olsun saglikla dogar ins. Benimde adetim 3 gun gecti dun erken gebelik testi yaptim silik cift cizgi cikti. Bugun biraz yurudum eve geldim kahve lekem gelmis. Cok yorgunum ve kasigimda batma var. Daha once 2 kimyasal yasadim hicbir belirtim olmamisti. Bu kahve leke biraz canimi sikti ins hersey yolundadir evde progesteron ilaci vardi onu aldim

Selam Kızlar yârin adet olmam gerekiyor ama dünden beri kahve lekelenmem var . Dün düzelmişti akıntımın rengi bugün yine oldu . Göğüslerim acayip şiş ve ağrılı . Normalde adete yakın ağrısı biraz geçerdi ve ordan anlardım adet olacağımı . Çocuk çok istiyoruz . Daha önce bir kaybım var . O gebeliğimde de 3 gün kala akıntım olmuştu . 3 gün önce şu basit hamilelik kitlerinden test yaptım silik birşey belirdi ama çok net değil . Yeniden test yapmaya da cesaretim Yok Artık çok üzülüyorum . Bir de yine Bebek rüyası gördüm . Nolur siz hamilesiniz en azından duanızdan geçirin . Rabbim kucaklarımızı boş bırakmasın . Artık çok keyifsiz umutsuz hissediyorum . Meleğimi göndersin Rabbim.

Canim rabbim sana da nasip etsin insallah hayirlisiyla bende ruyamda bebek gormustum test yapmadan once belki bu bir işarettir insallah her sey gonlunce olur

Canim mümkünse yarin hemen dr a git yerleşme kanamasi da olabilirmis o insallah her sey gönlünce olur

Adete 1 gün kala yaptım . Kızlar sizce çizgi var mı

Eklentiler

• 774B2C89-CA5A-4B31-9C81-3A0ED211E8A9.jpeg
    16,5 KB · Görüntüleme: 177
Merhaba canimm coook sevindim gozunaydin bende 6+4 te gittim doktora ve minigin kalp atislarini duyduk! Nasil guzel bir his degil mi? Icim cok rahatladi. Ultrasona gore 6+3 gorunuyordu su an tam 7 haftalik oldum. Hersey normal ve guzel gidiyor. Uykusuzluk ve gogus agrilarim disinda bir sikayetim yok gibi. Cok sukur hersey yolunda. Senin belirtiler nasil canim bulanti yapiyor mu?
m

Hayirli olsun canim gozun aydin kese gordundukten sonra kalp atisi duymaya kaliyor is Bizde iki gun once kalp atislarini duyduk cok sukur. Darisi basina insallah.

Canim ben ilk yaptigimda da silik cikmisti ama silik ciksa bile hamile oldugun anlamina geliyor. Kahverengi lekelenme yerlesme belirtiside olabiliyor hemen panik yapma. Bence hic vakit kaybetmeden doktora git kasik batmalari ve agrilarda hamileligin ilk haftalarinda cok normal insallah guzel haberler alirsin. Sevgiler

Hayırlı olsun size de =) Doktorumdan hiç memnun değilim ben kalp atışını bile dinletmedi sadece kağıt verdi kalbi atıyor dedi. Ama benim de içim rahatladı açıkçası çünkü geçen hafta ayrılma var gibi görünüyor düşük olabilir diye konuşmuştu bu hafta kalp atışı var ve herşey yolunda deyince çok sevindik. 2 güne bir göğüslerim sızlıyor benim de sürekli bir ağrı değil ama bazen sabahları kalkınca dokunamıyorum acısından ara ara da kasılma gibi batma gibi şeyler oluyor karnımda. Onun dışında bir şikayetim. Normalde de sık sık mide bulantısı yaşayan bir insan olduğum için şuan ekstra bir bulantı yaşamadım çok şükür. Allah doğdukları günleri de göstersin inşallah =)

Simdi gordum cevabini cok gecmis olsun. Yilmak yok yola devam bende dis gebelik gecirip bir daha hic olmayacagini dusunuyordum fakat allahtan umidini hic kesme insallah bir sonraki aylarda guzel haberlerini aliriz. Tekrar gecmis olsun canim.
Tsk ederim canim suan bitmis haldeyim ama gececek herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…