hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Günaydınnn:))Ay ben bugün çok komiğim kızlar Sabah uyandım uyku sersemligi ile koşa koşa tartıya çıktım Yav bugün pazar zannediyorum Ama tabi ki sonucu yarın yazıcam Ama neyse ki kilo almamışım bu hafta hiç verememekten korkuyodum

ay burcu cok komik olmus gercekten oyle bir yer etmiski beyninde biraz verdinmi bari
bende dun yarim saat yurume bandinda hizli tempoda yurudum 3 km haftada 4 gun yurumeyi dusunutorum artik sonra yavas yavas 1 saate kadar arttiririm

Burcu Harikasın ya merak ettim ne kadar gitmiş neyse yarın ogreniriz bersemi başladığına sevindim artık daha hızlı verebilirsin

bende yediklerime dikkat ederek ve yürüyüş yaparak kilolarımdan kurtulmayı düşünüyorum
ayrıca eşimle iddaya girdim 3 ayda 9 kilo vercem diye

Betül aynı sorunlari ben de yasiyorum gel gitler oluyor bazan ipin ucu kaciyor ama umutsuzkluk yok birakirsak nasil her sene eklendiyse kilolar eklenmeye devam edecek daha mutsuz olacagiz sonunda Sağlık da elden gidecek az da olsa vermek lazim cok zorlaniyorsan cok sikmadan baslasana yavaş yavaş hafta Hafta yukseltirsin miden alisir ama sabırlı olmalisin ben bu ara inanilmaz aclik hissediyorum Sürekli yesem de açım bakalım nereye kadar gidecek

aynen geceleri aç yatıyorum midem kazınıyor.

Saol canim. Birlikte basaricaz . Sabah 2 , 5 bardak suyumu ictim. Zeytin ,penir, 2 dlm cavdar ,hsl yumurta, yesl sogan maydanoz salatasi yedim.

Her halde 5 aydır ilk defa bu kadar iradesizim ama ben şöyle düşünüyorum çünkü 5 aydır nerdeyse hiç kaçamak yapmadim. Yani tatli,hamur işi hiç yemedim
sayılır. Hep bir ısırık aldım bıraktım. 3.5 gündür bayağı bozdum yani çikolata, cips,
Mantı, kizartma... yani zararli ne varsa iste yedim ama şu saatten sonra tamam herşeyden tattim yeter artık kendime gelmeliyim diyorum veeee tekrar araniza geldimmm....
Bu aralar çok yoğunum....
Haydi bakalim bismilah diyorum ve bu hafta bende iddaliyim tabiki gelecek hafta için

kendime ödül koyuyorum verdiğim her 4 kiloda küçük bir dürüm etsiz çiğ köfte yiyeceğim bol acılı.

hoşgeldin tatlitambak bu kadar yediğine göre artık yemezsin bunları.sana bu hafta cips yok.çikolata yok.mantı yok. kızartma ığğğğ yağlı yağlı hiç yok.seni sağlıklı beslenmeye davet ediyorum.herakşam yediklerini burada yayınla ki yazağını düşününce yiyemezsin.o kilolar verilecek.

kendime ödül koyuyorum verdiğim her 4 kiloda küçük bir dürüm etsiz çiğ köfte yiyeceğim bol acılı.

bayılırım bende çiğköfteye.bu arada bende dayanamayıp sabah tartıldım beklediğimden az ama olsun yide de vermişim zaten haftanın ortasından sonra spora başladım.

Burcu Harikasın ya merak ettim ne kadar gitmiş neyse yarın ogreniriz bersemi başladığına sevindim artık daha hızlı verebilirsin
evet ya cok guzel oldu oglum cizgi filmini izlerken bende yarim saat yurudum onceki seneler 1 saat yuruyordum ama simdilik yarim saat iyi insallah artik hizlanalim
buarada oglumun dogum gunune kadar 65 olma hedefim suya dustu cunku 4 hafta kaldi ona uzuluyorum
himmmmm guzel bir odul

Son düzenleme:
ıslak kek yaptım oğluma.herkez çayın yanında yerken bir an kendim içinde bir dilim getirsem dedim.sonra otur yerine melike sana şimdiye kadar yediklerin yeter dedim baktım haklıyım vazgeçtim.farkettimki yaşamak için yemeliyiz aslında ama biz yemek için yaşıyoruz.3 lokma sonrasında dil aynı yiyeceğin tatını almıyormuş bile.yaptığımız şuan diyet değil sağlıklı beslenme.

Yağ Yaktıran 14 Kural
Gerçek anlamıyla kilo kaybı vücudumuzdaki yağları kaybetmekten geçer. Peki bunu nasıl başarabiliriz? Doğru beslenme ve doğru egzersiz yaparak. Önce genel beslenme ilkelerinden başlayalım…

1- Bol su için: Su metabolizmanın düzenlenmesinde ve vücut reaksiyonlarında görevlidir. Gün içinde içilen iki litre su vücutta enerji oluşumunu artırır ve zayıflamaya yardımcı olur. Aç karna içilen su vücuttan toksik maddelerin atılmasına yardım eder; karaciğer, böbrek ve bağırsaklarda toksin birikimini önler ve yağ yakımına yardımcı olur.

2- Altı öğün yiyin: Öğün sayısı arttıkça metabolik hızınız artabilir. Üç ana öğün yanında üç-dört ara öğün yapmak yağ yakılmasına yardımcı olur. Ara öğünler ana öğünlere açılan köprüdür. Vücuda sık aralıkla az miktarda yiyecek girerse metabolik hız artar, kan şekeri dengesi kurulur ve zayıflamaya yardımcı olur.

3- Aminoasit alımı: Proteinler kas yapımında ve doku tamiri için gereklidir. Karbonhidrat ya da yağ açısından kısıtlı diyetlerde vücut, proteini bir enerji kaynağı olarak kullanır. Bu gerçekleştiğinde, kaslarda ve zayıf dokularda kayıp meydana gelebilir. Protein kas oranının azalmasını engelleyebilir. Protein ağırlıklı beslenme metabolizmayı hızlandırır, yağların yakılmasını kolaylaştırır ve iştahı düzenler.

4- Salatasız kalmayın: Çiğ besin tüketimiyle vücuttan toksin atımı artar. Fazla yağlardan kurtulmak için salata ve çiğ besin tüketimi çok önemlidir. Salata tüketerek daha çok posa ve antioksidan alınır.

5- Şeker-yağ ilişkisi: Şekerli besin alımıyla kan şekeri hızla yükselir ve pankreastan insülin hormonunun salgılanması uyarılır. İnsülin şekerin hücre içine girip enerjiye çevrilmesinde etkili bir hormondur. Enerjiye ihtiyacı olan hücreler gereksinimlerini insülin yardımıyla karşılarlar. Eğer alınan enerji gereksinimden fazla ise, insülin bu enerjiyi yağ dokusunda depolar.

6- Kaloriye dikkat: Diyet programlarında amaç kalori yakılmasını artırmaktır. Egzersizle birlikte vücudun harcadığı enerji miktarı artar. Harcamanın artmasıyla günlük beslenmeden alınan kalori harcanır ve yağ yakılması başlar. Günlük diyet programının kalori içeriği kadar besin öğesi içeriği de önemlidir. Vitamin ve mineralden, andioksidan bileşiklerden, posadan yana yeterli bir diyetle yağ yakmayı hızlandırabilirsiniz.

7- Atıştırmayın: Yağlı cips, çikolata, tuzlu bisküvi, kuruyemiş gibi baştan çıkarıcı besinler vücut yağının miktarını ve kiloyu artırır. Kaçamak anlarında yağsız, tuzsuz mısır patlağı, salatalık, yeşil erik gibi glisemik indeksi düşük besinleri tüketmek kilo vermeye yardımcı olabilir.

8- Doğru karbonhidratlar: Diyet yaparken kilo vermek ve yağ kaybını görebilmek için glisemik yükü az olan doğru karbonhidratlar seçilmelidir. Bu besinler vitamin, mineral ve posa açısından zengindir ve daha doyurucu olabilir. Düşük glisemik indeksli karbonhidratlarla kandaki insülin düzeyinizi düşük tutarak yemekten sonra vücutta yağ depolanmasını önleyebilirsiniz.

9- Lifli besinleri tercih edin: Vücuttaki yağ oranını düşürmek için lif miktarı yüksek besinler tercih edilmeli. Posa, yiyeceklerle alınan ve bağırsakta emilmeyen bitkisel liflerdir. Sindirim yolunu takip ederek vücuda girdikleri gibi terk ederler. Lifli yani posalı yiyecekler hem diyet hem de sağlıklı beslenme için çok önemlidir.

10- Yemeğinizi yavaş yiyin: Kilo alınmasının nedenlerinden biri hızlı yemektir. Yenilen besinin beyne ulaşıp tokluk sinyali vermesi yaklaşık 10 dakika sürer. Bu nedenle yavaş ve lokmaları iyice çiğneyerek yemeniz kilo vermenize yardımcı olabilir.

11- Aerobik egzersiz yapın: Yağ yakılmasını sağlamak için daha çok kardiyovasküler sistemi çalıştıran aerobik egzersizleri (yürüme, koşma, yüzme, kürek çekme, bisiklete binme) yapın.

12- Hızı ayarlayın: Yağlar yavaş yakılır ve bu sırada daha fazla oksijene ihtiyaç duyulur. Bu nedenle yeterli oksijeni sağlamak için çalışma yoğunluğunuza dikkat edin.

13- Süreye dikkat edin: Yağların yanmaya başlaması için egzersiz hiç durmadan en az 15-20 dakika sürdürülmelidir. Haftanın en az üç günü, 30-45 dakika süreyle egzersiz yapın.

14- Açık havayı tercih edin: Deniz kenarı veya ağaçlık alanlar gibi oksijenin bol olduğu ortamlarda egzersiz yapın.

evet ya böyle düşünsek hem fazla yemicez hem de kilo almıcaz .bi bakıma aslında israf yapıyoruz gereğinden fazla yiyerek.

Peki nedir bu kilo aldırmayan abur cuburlar?

1- Kuru üzüm + leblebi karışımı: 1’ er çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkâr bir abur cubur olacaktır.

2- Fındık + kuru üzüm karışımı: Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz, kuru üzüm ile beraber yersek, demir ve flavonoidlerden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz.

3- Ceviz: omega- 3 zengini ceviz, tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır. Ve ayrıca zinde, enerjik olmamızı sağlar, algı düzeyimizi arttırır. Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze her hangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar.

4- Peynir+ ekmek + maydanoz ile sandviç: Peynir+ ekmek ikilisi birde yeşillik ve çiğ sebzeyle karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak da ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz.

5- Yoğurt + maydanoz karışımı: Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödemi azaltıp, dolaşımımızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır. Gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz.

6- Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz: Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır.

7- Meyveli probiyotik yoğurt: Pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenlerini tercih etmeliyiz. Böylece bağışıklık sistemimizi de güçlendirmiş oluruz.

8- Ayran: En sağlıklı içecek. Serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir içecek. Soda + ayran olarak tüketmek çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı.

9- Süt: Sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar. Neskafe, Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandırır.

10- Süt + bitter çikolata: Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir abur cubur. Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor.

Bu sağlıklı abur cuburları kilo almadan yemek için; sabah öğlen akşam ana öğünlerimizi sağlam tüketmeliyiz. Öğünlerimiz; karbonhidrat, protein, yağ açısından dengeli, vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalı. Bunu sağlamak için de ana öğünler; 1. Grup et grubu, 2. Grup ekmek grubu, 3. Grup süt yoğurt grubu, 4. Grup sebze- meyve grubu yiyeceklerin hepsini içermeli.

Tatlim şimdi kacsin zorlarsan bir haftada 2-3 kg a kadar verebilirsin ama titiz diyet lazim 1, 5 kg bile verebilsen 6 kg gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…