hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Günaydın kızlar valla kusura bakmayın da okullar açılsın bomba gibigelicem diyorsunuz hanî nerdesiniz nerdeyse 2. Sayfaya düşcez toparlanın hadi kızlar kahvaltımı yaptım yeşîl çayımı içiyorum bol bol su içmeyi unutmayın:)))

Bu sabah midem bulanıyor.canım birşey istemiyor.zorla küçük bir ev yapımı az yağlı az peynirli poğaça yedim 1 bardak çay.az sonra ada çayı yada yeşil çay içeceğim.oğlum yemek yemiyor 3 yaşındaki.canım sıkılıyor.5 aydır aynı kiloda 13.5 dr az dedi.haşlanmış tavuk olrsa yiyor oda bazen.simit seviyor.elma seviyor süt içmiyordu nesguikle içiyor biraz.hamur işi yapsam yemiyor.SEBZE YEMEĞİ YEMİYOR.şu saat oldu bir bardak nesguikli sütle duruyor.:KK55:

Canm benim sıkma canını zamane çocukları böyle 4.5 yaşından sonra daha iyi yiyorlar en azından bende öyle oldu

Bu hafta hızlı gidiyorum bakalım ne kadar verecem. yediklerime dikkat ediyorum, dün 1 saat yürüyüş ve akşam 50 dk. zumba yaptım.
bu sabahta halice çarpan kamyoncu yüzünden halıcıoğlundan perpa ya kadar yürüdüm tam 30 dk. bugünki sporumun yarısını yapmış oldum.

Yediklerimi ve bugün yiyeceklerimi şimdiden yazayım, unutmadan

sabah: 2 dilim kepekli ekmek + 2 dilim peynir + roka + acı biber 3 ad.
öğlen: elma
akşam 5 gibi: 1 kase çin makarnası
akşam 9 gibi: 1 ad.meyve
gece yatarken: 1 bardak süt

hepsi 760 kalori yapıyor :126:

Son düzenleme:
Cok sevindim canim. Bende bugun daha dikkat edicem. 15 tatilde tamamen motivasyonum gitti. Spor yapasim gelmiyor. Offfff offfff
Yapma böyle ama yarışıyoruz senle unutma hadi hemen başlayalım sporada havalar güzel gidiyor antep te nasıl bilmiyorum okula gidiş dönüşte bile yürüsen yeter ben azimliyim sen isteyince benden çok veriyorsun hadi arkadaşım gösterkendini. ..

Bu hafta hızlı gidiyorum bakalım ne kadar verecem. yediklerime dikkat ediyorum, dün 1 saat yürüyüş ve akşam 50 dk. zumba yaptım.
bu sabahta halice çarpan kamyoncu yüzünden halıcıoğlundan perpa ya kadar yürüdüm tam 30 dk. bugünki sporumun yarısını yapmış oldum.

Yediklerimi ve bugün yiyeceklerimi şimdiden yazayım, unutmadan

sabah: 2 dilim kepekli ekmek + 2 dilim peynir + roka + acı biber 3 ad.
öğlen: elma
akşam 5 gibi: 1 kase çin makarnası
akşam 9 gibi: 1 ad.meyve
gece yatarken: 1 bardak süt

hepsi 760 kalori yapıyor :126:

Canım çok az değilmi?

Günaydınn herkeseee bugun çok güzel bir gün veeee dğn akşam karşımda 2 tane lahmacun yenesine ragmen bir ısırık bile alamamış olamamın hazzını yaşıyorum.. Bundan dolyıda sanırım büyük bir mutluluk var üstümde. Sanırım küçük bir şey ama ben çok mutlyum. Benim en büyük sıkıntım akşam yemekleriydi. Akşamları az yiyebiliyorum artık. Dün bir kase corba 5 kaşık dereotlu kabak ve 4 kaşık yogurt yedimmmm...:21::KK16::KK76::KK76::KK55:

Herkese güzel günlerrrr diliyorummm

Günaydın kızlar!!! Bu sabitlenme neyin nesi anlamadım ya yesemde yemesemde yapıştı bu 6 kilo gitmiyor:KK43:(

bence hiç istikrarını bozmadan devam edersen yada 2 günlük şok diyetle yada 1 günlük şok diyetle bunu kırabilirsin. Bazen kilo verdikten sonra insanlar vücut daha fazlasını vermek istemiyor ve kendini tutuyor kilo vermemek için belkide öyle bir dönemdesin. Bence istikrarını bozmazsan bu dönemi en kısa zamanda atlatabilrisin diye düşünyorum.. :KK3:

Yeme isteğiyle nasıl başa çıkarız ?
Toplam Okunma : 133 kez okundu.

3 temel ilke söz konusu :

1- Şeker veya şekerli besin yemeyeceğiz.
2- İşlenmiş tahıllardan (beyaz unlu herşey) uzak duracağız.
3- Ara öğünler lif ve protein içerecek .

Zihnimizi ve vücudumuzu farklı bir işle meşgul etmeliyiz ki yeme isteğinden uzaklaşalım. İlk önce bir bardak su içip 3 kez derin nefes alın .

- Dışarı çıkp temiz hava alın, hızlı bir yürüyüş yapın .
- 5 dk bir egzersiz yapın. Merdiven inip çıkın, esneme hareketleri yapın, oturup kalın .
- Dans edin .
- Bir e-mail veya not yazın .
- Yoga gibi vücudu dinlendiren egzersizler yapın.
- Birine güzel bir iltifatta bulunun.
- Gözlerinizi kapayıp yakın zamanda başınıza gelmiş güzel bir olayı düşünün.
- 5-10 dk bir gözlerinizi dinlendirip hafif bir uyku çekebilirsiniz .
- Yapılması gereken bir iki işi halledebilirsiniz. Randevu mu alınacak, fatura mı ödenecek, masamı temizlenecek vb.
- Komik bir şey okuyun, izleyin, dinleyin. Gülün .
- Bir şarkı dinleyin veya söyleyin .
- Sıcak bir şey içebilirsiniz. Şekersiz bir çay vb.
- Bir günlük tutun veya bilgisayarınıza kaydedin.
- Güzel şeylere odaklanın. Bir çiçek koklayın, sevdiğiniz bir tabloya bakın, gün batımını izleyin, kokulu mumlardan yakın.
- Birine sarılın veya bir hayvanla ilgilenin.
- Birkaç dakika zihninizi boşaltın, meditasyon yapın .
- Bir sonraki öğün için sebze doğranabilir .:KK56:

Sabah küçük ev yapımı bir poğaça+şekersiz çay
öğle patates yemeği +1 dilim ekmek
ara bir elma.
şimdi zumba yapıp oğlumla dIşarı gezmeye gideceğim hAva çooook güzel ankarada.:KK34:

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım çok az değilmi?

Evet az biliyorum ama arada ufak kaçamaklarım oluyor özellikle hafta sonları. 6 ocaktan beridir böyleyim 5,5 kilo verdim az olmasına rağmen. İş yerinde bütün gün oturuyorum o yüzden sanırım. Nisanın 20 si doğum günüm o güne kadar 65 olmak istiyorum bakalım o güne kadar sıkıyorum kendimi. O tarihe kadar verirsem birde idea kazanacağım, arkadaşımla ideaya girdik. yemek sözümüz var. Birde alışverişe çıkıp elbise alacağız gezeceğiz, köaföre gideceğiz bir sürü hayalimiz var. Şimdilik bitik düşmedim, bazen uykum bayağa ağırlaşıyor gece oğluma uyanamıyorum ağladığında, onuda eşim hallediyor çok şükür.:KK52:

Merhaba kızlar beni de alın aranıza. Bende doğum sonrası kilolarımdan kurtulmaya çalışıyorum. 1 Aralık da 97 kilo ile başladım diyete şuanda 77 kiloyum :) Diyete devam. 15 kilo daha vermem gerekiyor.

X