hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

KIZLAR İNMEK İSTEDİĞİ KİLOYU SÖYLEMEYEN ARKADAŞAR VAR.BU HAFTA DEFTERİME SÖYLEDİKLERİNİZİ NOT ALDIM YARIŞMAYA VARIM DİYEN KENDİNİ BİLİYOR OYÜZDEN LİSTEYİ CUMARTESİ GECE VERECEĞİM ERTESİ GÜN VERDİM VEREMEDİM ŞU KADAR EKSİĞİM VAR DİYEN TARTILIP YAZACAK.HEPİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM.

utanıyorum yazarken 500 g almışım 61 olmuşum

haftaya 59 olacağım başka yolu yok kızlar yaz geliyor yaaaaaaaaaa

kilo alanlar kervanındayım maalesef 79,6 olmuşum. haftaya 78 olacağım, ceza hafta da 1 kilo veremeyen gelecek hafta 1,5 kilo verme cezasına çarptırılsın, bu kurala uymayan topikten çıksın, birdaha girmesin, biraz ağır biliyorum ama zamanımız az kaldı, motivasyonlar bozuldu, hırsımız tükendi o yüzden ağır olmalı diye düşünüyorum. Melikecim cezaya sen karar ver ve açıkla. Burda hepimizden farklı bir şey çıkıyor yoksa :)

Kızlar ben bu yarış olayinda çok kötüyüm dür ama
kilom 63.5 bu hafta olsa olsa 63 olur çünkü bu hafta biraz karışık olacak

Direk yağ yakıcı besin diye bir besin yoktur. Ancak metabolizma hızlandırıcı veya tok tutan bazı besinler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda yer almaktadır. Unutmayınız ki istediğimiz herşeyden ölçüsüzce tüketip yanında bu besinleri tüketmek manasız olacaktır.

YUMURTA: Araştırmalar sabahları açma, poğaça gibi karbonhidrat ağırlıklı besinler tüketmek yerine protein ağırlıklı besinler tüketildiğinde daha uzun süre tok aldığını gösteriyor. Sabahları haşlanmış yumurta yemek sizin daha çok tok olmanızı sağlayacaktır. Karbonhidrat ağırlıklı bir kahvaltı yerine, vücut yumurtayı sindirirken daha fazla enerji harcar. Ancak yüksek kolestrolünüz varsa haftada kaç adet yumurta tüketeceğinizi doktorunuza veya diyetisyeninize danışınız.

TARÇIN: Araştırmalar tarçının kan şekerini düşürmede önemli etkileri olduğunu göseriyor. Diyabetliler için çok önemli bir kurtarıcıdır. Tatlı ihtiyacımızı bastırması için tarçını tercih edebiliriz. Tatlı ihtiyacımızı bastırmak için muzumuzun üstüne tarçın serpebiliriz. Tarçını suyumuza, çayımıza, yoğurdumuza,sütümüze veya kahvemizede ekleyebiliriz.

YOĞURT: Yoğurtta proteinden zengin bir besindir. Protein midede uzun süre kalır ve bu unsurda tok kalmamızı sağlar. Yoğurdu yağsız veya yarım yağlı tercih edilmesi daha fazla öneririm. Yağsız sütte sizi tok tutacaktır. Özellikle ara öğünler birkaç kurukayısı veya kepekli bisküvi ile tercih edebilirsiniz.

YEŞİL ÇAY: Bazı araştırmalar yeşil çayın abdominal bölgedeki (yani karın bölgesi) yağların yakılmasında yardımcı olduğunu gösteriyor. Ayrıca yeşil çay metabolizmamızı hızlandırır. Vücuttan antioksidanları atmamamızı sağlar. Ayrıca çayımızı sıcak içmeye özen gösterelim.

QUİNOA (KİNOA) : görünüş olarak bulgura ya da çok küçük bir mercimek tanesine benziyor. Ama, et kadar proteinli ve vücutta sütten daha iyi kullanılabilen yüksek miktarda kalsiyuma sahip. Çok fazla lif oranınada sahip. Kolestrol içermeyen, yağdan fakir, kolay sindirimi sayesinde bebekler ve çocuklar için de çok besleyici bir tahıl. Bu besinle yeni tanışmış olabilirsiniz. Ancak mutlaka denemenizi öneririm. Bu besinler çok kısır bile yapabilirsiniz.

ELMA-ARTMUT: Bu besinlerin su içeriği çok yüksektir. Bu besinleri kabukları ile yemeye özen gösterelim. Lif içeriği yüksektir. Besinleri bol bol çiğnemeye özen gösterelim. Bu çok önemli bir husustur. Meyve suyundan çok meyvenin kendisini tüketmeliyiz. Meyve suyu herzaman daha kaloridir ve lif içeriği düşüktür. Direk meyvenin kendisini tüketmeliyiz. Ayrıca meyvenin kendisini çiğneyerek yememiz daha fazla kalori harcamımızı sağlayacaktır.

ÇİĞ SEBZELER: Çok fazla su ile doludurlar, tok hissetmeye yardımcı olurlar ve kalori bakımından düşüktürler. Bunları gündelik hayatımızda atıştırmalık olarak tüketebiliriz. Kalorili atıştırmalıkların yerine çiğ sebzeleri tercih etmeliyiz. Cips yibi kızartmalıklardan ziyada sağlıklı atıştırmalıklar tercih edelim.

KAHVE: Türk milleti olarak en sevdiğimiz içicek olan kahve gerçek bir metabolizma hızlandırıcıdır. Ancak kalorili mocha, frappicino gibi kahveler yerine az kalorili kahveler tercih etmeliyiz.

SİRKE: Salatalarınıza yağ yerine sirke koyarsanız yağınızın kalorisinden kurtulmuş olacaksınız. Araştırmalar daha çok az olmasına karşın sirkenin yağ yakıcı bir özelliği olduğu bazı araştırmalarca savunuluyor. Sirkenin hiç kalorisi yoktur ve salatalarda yağ yerine tercih etmemiz her zaman karımıza olacaktır.

BALIK: Balıkta protein bakımından zengindir ve tok tutar. Omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Kalp hastalıklarından ve diğer kronik hastalıklardan korunmamıza yardımcıdır.

YAĞSIZ ET: Ette protein bakımından zengindir ve daha öncede değinildiği gibi tok tutar. Kırmızı etler yağ bakımından yüksek olma eğilimindedirler. Bu yüzden derisiz tavuk veya yağsız kırmızı ette bizim için olumlu etki oluşturacaktır.

BAKLAGİLLER: Baklagiller hem protein hem lif kaynağıdır. Bu hem metabolizmamızı hızlandırır hemde tok tutar.

YULAF: Lif bakımından zengindir. Tüketirken içinde şeker bulunanları tercih etmeyiniz. Yulaf, sizi tok tutacaktır.

Sağlıklı günler.

Bu sabah midem bulanıyor.canım birşey istemiyor.zorla küçük bir ev yapımı az yağlı az peynirli poğaça yedim 1 bardak çay.az sonra ada çayı yada yeşil çay içeceğim.oğlum yemek yemiyor 3 yaşındaki.canım sıkılıyor.5 aydır aynı kiloda 13.5 dr az dedi.haşlanmış tavuk olrsa yiyor oda bazen.simit seviyor.elma seviyor süt içmiyordu nesguikle içiyor biraz.hamur işi yapsam yemiyor.SEBZE YEMEĞİ YEMİYOR.şu saat oldu bir bardak nesguikli sütle duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla sıkma canını canım vitemin desteği verebilirsin benim cadıda yemek yemz fazla balık yağı+vitamin verdiğimde iştahı baya artıyor bu aralar iyi maşallah

sabak elma sirkeli va ballı ılık suyla başladım güne

Fazla sıkma canını canım vitAmin desteği verebilirsin benim cadıda yemek yemEz fazla balık yağı+vitamin verdiğimde iştahı baya artıyor bu aralar iyi maşallah

sabaH elma sirkeli va ballı ılık suyla başladım güne

burda bir topikte keçiboynuzu pekmezi demişler denesem mi acaba.güne limonlu suyla başlamak iyiymişte isyaaaan tarzı kalkınca saat 7 de unuttum yine.elma sirkesi iyi soğuk algınlığındanda korur ama balın kalorisi yüksek değilmi

Vitamin çeşitlerini denedim olmadı ya.açılmadı istahı hele ogün birde çikolata yerse bittik.hiç birşey yemiyor.

Sabah küçük ev yapımı azyağlı poğaça+çay demiştim.öğle yemeği olarakta 1 porsiyon patates yemeği yedim ekmek yok.henüz spor yapmadım.bir tembellik var atıp zumba yapacağım inşallah

Merhaba kızlarrr, sizlerin azmini okuyup bende katılmaya karar verdim :) Sabah tartıldım ve 85.2 kilo çıktım boyum 1.70 Benide listeye alırmısın Melikeciğim :) Hepimize başarılar kızlar

merhaba kızlarrr, sizlerin azmini okuyup bende katılmaya karar verdim :) sabah tartıldım ve 85.2 kilo çıktım boyum 1.70 benide listeye alırmısın melikeciğim :) hepimize başarılar kızlar

hoşgeldin canım pazar günü tarTıda görmek istediğin kiloyuda söyle ekleyim

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…