hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Vücut saatimiz yani biyoritmimiz
Toplam Okunma : 287 kez okundu.

İnsan vücudunun her iş için ideal bir saati vardır.

07:00 : Kahvaltı saati : Sindirim organları bu saatte iyi çalışır ve karbonhidratlar depolanmadan enerjiye çevrilir.

08:00 : Nabız ve tansiyon yükselir : Uyurken dakikada 60 olan kalp atışı uyandığımızda 72- 80 e çıkar.

09:00- 11.00 : En etkili çalışma saatimiz: Kısa süre belleği çok iyi durumdadır. Konsantrasyon ve mantıklı düşünebilme yeteneği en yüksek düzeydedir.

12:00- 14.00: Yorgunluk baş göstermiştir. Dikkat azalır ve uyku basar. Beyne giden kan miktarı azalmıştır. Çünkü kan, sindirim için mide tarafından kullanılacaktır.Öğle yemeğinin ardından iyice ağırlık bastırır. Öğle uykusu uyuyanların % 30 kalp krizi geçirme şansı azalır.

15:00: Günün en mutlu saati : Bu saatte mutluluk hormonu endorfin en yüksek seviyededir.

16:00: 17:00 : Adrenalin en yüksek seviyededir. Kaslar güçlenir. En kuvvetli olduğumuz saatlerdir. Beyin- kas organizasyonu mükemmeldir. Tansiyon ve dolaşım çok iyi durumdadır. Küçük kaslar en güçlü seviyededir.

18:00 ; Yorgunluk başlar. Akşam yemeği saatidir. Kaslarımız güçsüzleşir, midemiz en çok bu saatte asit salgılar. Akşam yemeği için ideal bir saattir. Pankreas bu saatte çok aktiftir.

19:00-20:00 ; Havanın kararmasıyla vücudumuz uykuya hazırlanır. Melatonin hormonu salgılanır. Kan basıncı azalır ve nabız yavaşlar. Sindirim devam etmektedir.

21:00 ; Yemeğin tehlikeli olduğu saatler. Sindirim bitmiştir. Bu durum çok tehlikelidir. Hazmedilmeyen besinler zararlı asitler salgılarlar,bağırsak duvarlarındaki mukazaya hücum ederler.

22:00 ; Bağışıklık sistemi etkin çalışmaya başlar. Bu saatte akyuvarların aktivitesi artar.

23:00 ; Tam uyku ve dinlenme saatidir. Stres hormonunun salgılanması durur. Bu saatte sakinleşir,gevşeriz. Tansiyon ve vücut ısısı düşer. Uykuya daldıktan 10dakika sonra kalp atışımız ve beynimizin çalışması yavaşlar.

24:00 ; Biz uyurken vücut yenilenir.Gün içinde yıpranan bütün dokularımız derin uykuda salgılanan melatonin hormonu sayesinde yenilenir.Bu günlük yenilenme fırsatını kaçırmak, bir miktar yaşlanmak demektir.

01:00-02:00 ; Verimliliğimiz ve dikkat en alt düzeydedir. Bu saatte hala çalışanlar hata yapar, çünkü vücut kendini uyumaya programlamıştır. Görme ve tepkiler yavaşlar. Bu nedenle trafik kazaları bu saatlerde daha fazla olur. Ayrıca leptin hormonu sentez edilmeye başlıyor.

03:00 ; Bedensel ve ruhsal olarak (melatonin hormonu sayesinde) tembel ve kararsız dönemdir.

04:00 ; Yeni güne hazırlanmak için ilk kıpırdanmalar. Stres hormonu yeniden salgılanmaya başlar, kan basıncı artar.

05:00- 06:00: Güne hazırlanma saati : Stres hormonu gündüz değerinden 6 katına çıkar. Gece boyu eksilen enerji yeniden oluşmaya başlar. Metabolizma hareketlenir, yeni güne başlamak için hazır durumdayız.:KK28:

bu hafta kadar hiç motivasyon eksikliği yaşamadım iğrenç kötü bir haftaydı eminim kilo almışımdır sinirimden siteye bile girmiyorumm okadar moralim bozuk ki :KK14::KK14: benim bu kiloları vermem lazım ALLAH nasip ederse tüp bebek yaptırcam ve o güne kadar en az 15 kilo vermeliyimm ama be oturmuş yiyorum kendime kızgınlığımı anlatamam kendimi toplamalıyım offfffff ya

sağol canım desteğin için ..offff of napalım olan oldu bu hafta sonu ablam geliyo bütün aile bir arada olucaz İNŞAALLAH pazartesiye odaklanacam artık .. bu tatil hakketen iyi olmadı yaaa :111:

ben bugün çin makarnası yaptım yedim mesela, hemde bi dolu ama önce 50 dk. zumba, 15 dakkada pisiklet çevirdim o makarnayı yemek için, akşam ablamlardayız ufak tefek kaçtı yine, bu hafta sonları bana iyi gelmiyor, kilo bildirimi zor olacak ama pazartesi yine diyet tam gaz devam

Gunaydinn herkeseeeeeee... Sabahh erkenden uyandim tartildim hemen burya yaziyim dedim.. 69.0 dum gecen paazar bugunnnn 66.9 ciktimmm havalaraa ucuyorum sanirm butub istikrarimin karsiligi ve dun gece disiri ciktim... Sadce beyaz sarap ictim bir kadeh onuda sodayla seyrelterek :) cok mutluyymm umrim sizlerde kilo vermissinizdr

Gunaydinn herkeseeeeeee... Sabahh erkenden uyandim tartildim hemen burya yaziyim dedim.. 69.0 dum gecen paazar bugunnnn 66.9 ciktimmm havalaraa ucuyorum sanirm butub istikrarimin karsiligi ve dun gece disiri ciktim... Sadce beyaz sarap ictim bir kadeh onuda sodayla seyrelterek :) cok mutluyymm umrim sizlerde kilo vermissinizdr

ooo bu haftanın birincisi bile olmuşsundur tebrik ederim

arkadaşlar bende 63.5 olmuşum 400 gr 400 gr dır diyorum
ama maşallah bana hiç acelem yok kaplumbağa hızında ilerliyorum her hafta 300-500 300-500 bir yıla kadar anca vericem herhalde şu kiloları

Son düzenleme:
ben bu haftanin karsiligini tartida cok aci sekilde gordum 1,5 kg geri geldi herhafta kaplumbaga hizinda kilo veren ben almaya gelince ne kadar hizliyim yuh bana

Günaydın kızlar bende 1 kilo vermişim 67 kiloyum bunada şükür 65 e az kaldı hadî inşallah herkese keyifli pazarlar :)))

Vaaaavvvvv harikasin canım TEBRIKLERRRR

kilo veren tüm arkadaşları tebrik ediyorum.Ben malesef yaptıklarımın bedelini 2. 600 geri alarak ödemem gerekti.Kısacası kilo verme yok alma sonucuda 102.500 :KK43::KK43:

Ben bu hafta bildirim yapmasam olmaz mııı? Durum çok kötüüü 90.5 çok sıkı başlıyorum haftaya hedefim 88 bence haftalık hedef belirleyelim kızlar ne dersiniz

Tüm kilo veren arkadaşları tebrik ediyorum. Alan arkadaşlar pes etmek bırakmak yok daha azimli daha hırslı başlayalım yeni haftaya. Ben kendi adıma çok sıkıldım ver al ver al aynı yerde sayıyorum haftaya 88i görmek istiyorum artık

Malesef kilo alanlarin kervanina ben de katildim ama soylemistim ipin ucunu kacirdim diye sonuc olarak arti 800g yani 87.3k olmusum ama insallah haftaya toparlicam kilo verenleri tebrik ediyorum

Uzun bir aradan sonra merhaba 82 ile tatile çıkmıştım evime geldim ve bugün sabah tartildim. Sonuç 81.600 gr. Almamisim cok şükür.. ve tatilde de dikkat etmedim yani ama şu saatten sonra sağlıklı beslenmeye devam canlarim...
Daha sabah kahvaltida yarim somun yedim yuh bana yaa...
Bu hafta herkese sağlıklı beslenmeler diyorum
Veeee yavaş ve sağlıklı verilen kilo geri alinmiyor 20 gündür bunu kanıtlamış oldum kendime
Yavaş gitsin kilolariniz sakın pes etmeyin ama yavas ve saglikli giden Kolay kolay geri gelmiyor

Bu sabahta baskülün pili bitti.dünki ki tartılığıma göre malesef 1 kilo aldım.ilkayın dediği gibi bu gün herkes kilosunu ve haftaya pazar tartıda görmek istediği kiloyu yazsın listeyi öyle hazırlayacağım.net kilo istiyorum şu kiloyum şu kiloya ineceğim diye.bekliyorum.listeyi yarın açıklayacağım.hedefini tutturamayana ceza vereceğiz beraber.yarışmaya varım diyenleri bekliyorum.:KK51:

Bu sabahta baskülün pili bitti.dünki ki tartılığıma göre malesef 1 kilo aldım.ilkayın dediği gibi bu gün herkes kilosunu ve haftaya pazar tartıda görmek istediği kiloyu yazsın listeyi öyle hazırlayacağım.net kilo istiyorum şu kiloyum şu kiloya ineceğim diye.bekliyorum.listeyi yarın açıklayacağım.hedefini tutturamayana ceza vereceğiz beraber.yarışmaya varım diyenleri bekliyorum.:KK51:

ilk ben yazayım
bu hafta 76
haftaya 1.5 kg verip 74.5 olmak istiyorum
ceza ne olacak

Bende varim bu hfta 66.9 kiloyum haftya pazar 65.5 olmayi hedefliyorum :) makul sanirim 😃

X