hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

bilgisayardan girdiğimiz için tatilde fazla giremedim malum çocuklar eşim işler güçler.bu fikir bence çok güzel ama 30dk yürüyüşmü yoksa başka bir spormu onu bulalım.3 gündür diyet diye bir şey kalmadı diyete başlayalı ilkkez çikolata yedimekmek hamurişi benim motivasyonum bir anda nasıl düştü bilmiyorum.ama önümüzdeki hafta kendime 2 kilo hedefi kurdum inşallah tekrar motivasyonumuzu kuracağız.anladımki birbirimizi iyi gaza getiriyormuşuz.hep beraber daha iyi bir haftaya geleceğiz inşallah.:13:

Benide alin araniza...
Cuma zayiflama takinlarindayim ama cumadan pazara batiriyorum listeyi
Cozutmamak ve haftasonu kacamaklari engellemek icin buraya katilmaya karar verdim malum bildirimleriniz pazar gunu..cumayi atlatinca pazar bildirim yapmak icin Cozutmamak gerekecek boylece...

Bu arada boy 164 cm kilo 75...

Slm kızlar müsadenizle bende aranıza katılmak istiyorum
26 yaşındayım 2 ay sonra 3 yaşına girecek tatlı yaramaz bi oğlum var
Gelelim diyete geçen yıl bu ay 71 kilo ile diyete başladım 3 ay gibi bir sürede 57 kiloya düştüm
Burda mavimi arkadaşımla birlikte zayıfladık 1 yılda
4 kilo alarak geri döndüm 3 gündür tekrar diyetime başladım
Hedef 55 şuanki kilom 61.3 sabah aç karnına
Burda sizinle yediklerimi paylaşmak motivasyonumun düşmemesi için yeniden yazmak istedim
Umarım hepimiz sağlıklı kilolar verip istediğimiz görüntüye ulaşırız
Diyet konusunda çok hırslıyım başlamak çok çok zor gelir başlayıncada
Asla bırakmam Allah'ın izniyle hadi hep birlikte başaralım

Merhaba arkadaslar ben iki gundur ipin ucunu biraktim neler yemedim ki dun ogluma bi pizza yapim dedim dayanamadim yarisini ben yedim ve dunden beri kendimi kontrol edemiyorum ne varsa yiyorum ne olucak benim bu halim bi hafta diyet yapiyorum sonra birakiyorum ama bu sefer kararli oldugumu zannediyodum ama yine olmadi kendime cok kiziyorum yardim efin lutfen moralim cok bozuk

Önümüzdeki haftadan bende ümitliyim,herkes eski rutinine dönecek,okullar açılacak.Eminim sende eski motivasyonuna döneceksin.İnsan bazen nefsine yenik düşüyor,ama yılmıyoruz,düşe kalkada olsa yolumuza devam ediyoruz.Önemli olanda bu değil mi?Birbirimize destek olmaya devam.Spora gelince istersen kişinin kendi seçimine kalsın.İster yürüyüş,ister zumba veya aletli spor.Hergün en az yarım saat spor mecburi olsun.Kaçamak yapan.(umarım yapmayız)ertesi gün her zaman yaptığından yarım saat fazla yapsın.Bunlar aklıma ilk gelenler,sen dersin?

Bozma moralini,sakın bırakma.Bırakırsan daha çok üzülürsün.Hepimiz hata yapıyoruz,ama yılmak yok.Kilo almakta var işin ucunda.Yarın bol spor yap bak nasıl topluyorsun kendini.

Gecen hafta ugrasip verdigim 1.5kiloyu fazlasiyla geri almisimdir heralde cunki su an tartilmayi hic istemiyorum bakalim pazar gunune kadar ne olucak

teşekkür ediyorum kızlar .bu hafta gerçekten kotu oldu kendımıze evde bırsey yapmıyorum ama mısafir gelınce mecbur yapılıyor tadımlık alayım derken ıpın ucu kaçıyor bırde ozel günümde bomba gıbıyım suan cok siştim
inşallah toparlanırız çabucak

Doğum gününüz kutlu olsunnn.Allahim sağlıklı mutlu uzun ömürler versin inşallah... katılıyorum canım misafir geldiği zaman daha doğrusu ipin ucu kaçınca arkasını istiyor vücut. Bu hafta 3 gün misafirim vardı çok diye tutum ama azcik kaçırınca canım hep istedi bugün yeni gün inşallah kaçamak geçsin hepimiz için. ..

:2::13::18::44::76::78::79::80::81::82::83::84::85::86::88::89::90::92::93::102::103::104::105::106::107::108::109::111::113::118::119::120::122::123::124::125::126::127::128::129::130::132:

teşekkür ederim.inşallah canım hepimizin yavrularına hayırlı ömür versin.bende artık birsüre pasta börek hamur işi görmek istemiyorum
üstelik bu hafta diyetisyene de başlamıştım daha iyi kılo veririm diye

Kızlar bütün bir öğleden sonrayı hastanede geçirdik,oğlum hastalandı,serum taktılar.Çok şükür şimdi daha iyiyiz ve evdeyiz.Doktor yolculuk etkilemiş olabilir dedi.Bütün gün birşey yediremedik kuzuma,bir paket çubuk krakerle duruyor.Üzüntüden ben de çok az yedim.Herşeyin başı sağlık.Umarım tamamen iyileşirde pazartesi okula gidebiliriz.Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın...

çok geçmış olsun

Kıssadan hisse
Toplam Okunma : 224 kez okundu.

Tanrı ve Şeytan

Tanrı yeryüzünü “ Lahana, Karnıbahar, Ispanak” gibi çeşit çeşit yeşil ve sarı sebzeyle donattı. “ İnsan” sağlıklı ve uzun hayat yaşasın diye.
Bunu gören Şeytan FASTFOOD'ı yarattı. Şeytan İnsan'a dediki; “Yağ ve tuz oranı yüksek etin yanında patates, cips ister misin?” Ve İnsan dedi ki; “Süper boy olsun!”. Böylece İnsan kiloları almaya başladı.

Ve Tanrı sağlıklı yoğurdu yarattı. İnsan onu yesin ve kemik sağlığını korusun diye.
Bu sefer Şeytan, yoğurdu dondurdu. Çikolata getirdi.
Yoğurdun üzerine konacak parlak renkli şekerler getirip serpti. Ve Kadında kiloları almaya başladı.

Ve Tanrı dediki: “Şu taze salatamı bir deneyin” Bunun üzerine Şeytan kremalı mayonezli hazır salata soslarını icat etti , üzerine salam ve dilimlenmiş peynir parçalarını da ekledi.Sonra tatlı için dondurmayı çıkardı.Ve insan daha da kilo almaya başladı.

Ve Tanrı bu sefer dedi ki;”Sana sağlıklı sebzeler verdim. Onları pişiresin diye zeytinyağı da veriyorum.”
Ve Şeytan, Döneri icat etti. Ve insan kiloları yüklendi, kötü kolesterol tavanı delip gecti.

Ve Tanrı, koşu ayakkabılarını yarattı ve insan bu fazla kilolardan kurtulmaya karar verdi.
Ama bu sefer Şeytan, kablolu TV'yi yarattı, uzaktan kumandayı yarattı.
Öyle ki, insan TV1'den TV2'ye giderken bile yerinden kalkmadı.

Ve Tanrı patatesi yarattı. Besinle dolu, doğal olarak, yağ düzeyi düşük, sağlıklı bir sebze olsun istedi.
Sonra Şeytan geldi ve patatesin sağlıklı kabuğunu soydu attı.
Nişastalı gövdesini çabuk çabuk kesip , derin tavada yağ ile kızarttı. İçine banıp yensin diye de mayonezi icat etti.

Ve insan uzaktan kumandasına sarıldı, kızartılmış patatesini mayoneze banıp yedi. Yedikçe kolesterole battı. Ve şeytan baktı, iyi olduğunu gördü.”İyi oldu” dedi…

Ve Tanrı içini çekerek baktı, düşündü ve “by-pass” cerrahiyi yarattı…
Bunu gören Şeytanda “Sağlık Sigortası Şirketlerini” getirdi!

KISSADAN HİSSE...!

Metabolizma şeytan üçgeni
Toplam Okunma : 188 kez okundu.

AÇLIK-İŞTAH VE TOKLUK

METABOLİZMA ŞEYTAN ÜÇGENİ

Açlık, midede oluşan kasılma ve kramplarla ortaya çıkar. İştahı etkiler. Ağız, yemek borusu, mide ve bağırsaklardan oluşan sindirim aygıtındaki sinirler besinlerin varlığı ve yokluğu konusunda beyni uyarma yeteneğine sahiptir. Sindirim aygıtına yeterli besin ulaştığında tokluk sinyali oluşur ve birey yemeği durdurur. GENETİK BİR BOZUKLUKLA BEYİNDEKİ SİSTEMLER DÜZENLİ ÇALIŞMAZSA AŞIRI YEME OLAYI ORTAYA ÇIKABİLİR. Bu durum çok karışık bir olaydır ve çok az insanda ve çocuklukta görülür.

İştah, belirli bir besine karşı oluşan yeme isteğidir. Besin seçimini etkiler. Tuzlu, tatlı, ekşi gibi tatlara ve yemeğin yapısı, bileşimi, kokusu gibi durumlara karşı özel istek oluşumudur. İnsan yediklerinden haz duymak ister. Yemeğin lezzeti, görünüşü, yemek yenilen ortam yeme isteğini etkiler. Bireyin belirli bir yemek hakkındaki önceki izlenimlerinin olumsuz olması yemeğin reddine neden olabilir.

Tokluk ya da doygunluk, açlığın karşıtıdır. Midenin doluluk hissiyle yemek isteğinin durmasıdır. Beslenme eğitimi ve yeme davranışı, tokluğun oluşmasında etkilidir. Birey beslenme gereksinmesi hakkında bilinçli olduğunda tokluk duygusu daha kolay oluşur. Şişmanlama korkusu veya incelme isteğiyle yapılan bilinçsiz zayıflama diyetleri; yemeği reddetme, yediklerini kusma ya da laksetifle bağırsağı boşaltma gibi yeme davranış bozukluklarına neden olabilir. Gençlerde görülme sıklığı artan anoreksi nevrozaya dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…