Doğuma Hazırlık Hadi listeye

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
yani takvimlerin hesabi tutmamis.
benim icin de cin takvimi erkek diyor ama cinsiyetini bilemiyorum.
hic onemli degil, saglikli olsun yeter. ama insan merak ediyor. sadece bu.. boshayallersmile
bu arada kizini allah bagislasin

Ben de bir başlık açmıştım dün gece. amaç aynı sayılır ama ben tablo falan koymadım neyse kızımın doğum tarihi il bir deneme yapayım hangisi tutuyor hangisi tutmuyor yazarım buraya

eşimin dt--20.10.1974
benim dt--17.o4.1977
kızım dt--19.04.2007
son regl tr --19.08.2006 Bu arada ben drumun söylediğine göre temmuzda hamile kalmışım, doğruluğuna inanıyorum çünkü, tayin dönemimizdi. temmuzun 15 inde eşim tayinin çıktığı yere ev bulmaya gitmişti biz de eylül de yanına gitmiştik. ama ağustos ayında da regl oldum.

neyse sık ilişki değil.
rus takvimine göre doğru çıkıyor --kızım-- oldu.

normal çin takvimine göre de doğru çıkıyor. ama şu kameri çin takvimin hesabını yaparken hep kafam karışıyor.

bilgileri ekledim cnm
sen üstüne görmüşsün kızında ozaman dimi
regli uzunlugun ne kadar onuda yazıyım
bide 2.yi hangi ay düşünüyorsun onuda ekliyecem

bilgileri ekledim cnm
sen üstüne görmüşsün kızında ozaman dimi
regli uzunlugun ne kadar onuda yazıyım
bide 2.yi hangi ay düşünüyorsun onuda ekliyecem

evet üzerine gördüm. o yıllardaki notlarımda 28 gün de regl oluyormuşum baktım.

ama yaklaşık bir yıldır 26 günde bir.
2. yi de rus takvimine göre yapmayı düşündüğümüz için, eşimin kan yenilenmesi 20.10.2010 dan sonra yani 11. ay :)

benim ki biraz geç olacak çünkü şu beslenme diyeti var ya onu da uygulayacağım

cnm bilgilerini bi kontrol edermisin.eksik bilgiler var.biz tam verelim bilgileri ki diger arkadaşlara örnek bi şablon cıkmış olsun
yeni bi takvim daha ekledim.
takvimlere bakarak cinsiyetleri sölermisin

bu arada ben yaş olayını şöle hallettim
iki çin takvimindede 30 ve 31 yaşı baz aldım ve sadece ocak ayında erkek oluyor görünüyor
rus takvimi kızımda tutmadı.erkek cıkıyordu
ocak ayındada kız görünüyor belki erkek olur dedim:)

yani takvimlerin hesabi tutmamis.
benim icin de cin takvimi erkek diyor ama cinsiyetini bilemiyorum.
hic onemli degil, saglikli olsun yeter. ama insan merak ediyor. sadece bu.. boshayallersmile
bu arada kizini allah bagislasin

amin cnm.sen hamilesin sanırım.
sag saglim kucagına alısın inş.
istersen bilgilerini ver burdan takip edelim senide

evet hamileyim. bu benim 3. hamileligim. diger ikisini kucagima alamadim. listeye ilk hamileligim olsaydi kosa kosa gelirdim
ama simdi biraz kendi kabugumda olmak istiyorum... mirmirmirmir
insallah saglikla selametle dunyaya gelsin herkesin bebegi...
tesekkur ederim gene de..

anladım cnm
inşallah sorunsuz gecer hamileligin ve bebişini saglıklı bi şekilde kucagına alırsın

yaş hesabı çok önemli...doldurulan yaşamı ay yaşınamı biten yaşamı bakıcaz...
ö rnek mart 80 doğumlu biri kaç yaşında.30u bittiği için 30mu 31i doldurduğu için 31 mi..ay takvimine göre 32mi...neye bakılması lazım....

mart 1980 dogumlu biri 30 yaşındadır.
yeni dogan bi bebek hemen 1 yaşında olamıyacagına göre bizde yaşımız bittiginde 1 yaş büyük olamayız.
ama bu takvimlerde doldurdugumuz yaş baz alınıyor.mecburen takvime uyacaz

1.çin takviminde zaten otomatik yaşı hesaplıyor onda sorun yok
Rus takviminde de otomatik hesaplanıyor ondada sorun yok
2.cinsiyet takvimide 1.deki gibi hesaplanıyor bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
çin takivime göre erkek, rus takvimine göre de erkek dio... bakalım yrn doktora gitcem tutacakmı... yalnız otomatik çin takvime göre bir yaş ileriden hesapladı beni yani şu an 27yim... doldurduum yaşım o yani... 27 denio yaşıma... ama otomatik hesaplama içinde bulunduum yaşımı hesapladı ona göre 28 çıktım ve erkek dedi... yrn cinsiyeti belli olursa sonucunu yazarım kızlar...

nastasia mecburen takvimin baz aldıgı yaşa göre hesap yapcaz
bakalım tutcakmı sendee
haberlerini bekliyoruzz
kac haftalık bebegin

benim her iki hamilelğimde de çin takvimi doğru çıktı hatta son hamileliğimde hamile kaldığımı
öğrendiğim an hemen çin takvimine bakmıştım tespit doğru çıktı

son hamileliğimde
sat,29 ocak
yaş 28
erkek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…