Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
iyi geceler kızlarr :S benim de mayıs ayında 3 yaşına girecek bir oğlum var. defalarca denemeye çalıştıysak da başarılı olamadık... lazımlığa alışamadı dr. sordum çişini tutmayı öğrenmeden bezini çıkartma dedi. arkadaşlarım 2 yaşına gelmeden bıraktırdı bezi ama ben ne kadr denediysem de başarılı olamadım bir arkadaşın bardak yöntemi ile oyun şeklinde denemeye çalışıyım diyorum inş. bu kez başarılı olurum gerçekten çok zor oluyor yavrum utanıyorda artık

s.a. arkadaşlar benim oğlum 7 yaşında 3 yaşında alıştı wc ye ama 7,8 ay sonra yine gece kaçırmaları başladı ve yıllardır bez tutuyorum ara ara deniyrm bezi bağlamıyrm ama mümkün değil alışmıyr gece 5 defa wc ye götürsem yapıyor ve farkında olmuyor,yani uyanmıyor(tecrübesi olan varmı:26:

canım bende tam 1 yıl uğraşmştım artık bunalıma girmiştim gerçekten çok yorucu oluyor,ne oyunlar denedim neler yaptım da sonunda öğrenmişti:26: gerçi hala gece kaçırmaları devam yani bu konuda çilem bitmedi hele bide 1 günde alıştı diyen anneleri gördükçe hayret ediyrm

Merhaba arkadaslar,

Ben de tuvalet egitimi konusunda sorunlar yasiyorum. Forumlari okudum, en azindan yalniz degilim :) cok guzel ipuclari var.
Ben size bilgi kaynagi danismak istiyorum. Ne zaman ne yapilir, nasil bir yol izlenir guvendiginjz bir kaynak var mi? Internette nerelere bakayim? Simdiden sagolun

benim oğlum 3 ay sonra 3 yaşında olcak ben çok geç kaldım biliyorum ama çok korkuyorum kendi korkumdan başlayamadım ne yapmam gerekiyor bilmiyorum...

ne için ve neden korkuyorsunki anlamadımm..:26:.3 yaş çok geç değil öğrenir korkulacak bişey yok hemen başlamalısın bence.oyunlarla öğretebilirsin

kaç yaşında çocuğun ve nezamndır başladın öğretmeye:26: ben pek öyle kaynak falan araştırmamıştım direk başlamıştım çünkü önemli olan senin çocuğunu iyi tanımış olman bence,o yüzden biraz deneyerek anlarsın zaten nasıl öğreteceğini

Kizim 23 aylik, daha cok yeni basliyoruz. Ilk bastan en dogrusu neyse o onu yapayim gibi bir heye an icindeyim ama galiba bir kurali yok :) bana adim adaim anlatan bir sey olsa demistim. Tesekkurler

Arkadaşlar çocuğunuz eğer kendisine aldığınız küçük tuvaletinde yapmak istemiyorsa dizlerinin üzerine çömeltip normal bir şekilde tuvaletini yaptırmayı deneyin birde. Çünkü benim kızım aldığım tuvaletine ilk başlarda biraz heveslendiyse de sonraları " beni acıtıyor cici tuvalet " diyerek tamamen bıraktı, bir türlü yaptıramaz oldum. Aradan bir kaç ay geçtikten sonra normal tuvalete götürüp orada yaptırmayı denedim, o zamandan beri çok şükür ne kadar götürdüysem yaptı, geriye sadece tuvaleti geldiğinde bana söylemesi kaldı, inşallah onu da en yakın zamanda söylemeyi alışkanlık edinir.
Hepimize kolay gelsin, bu tuvalet işi benim için sanki bir kabustu, o kabustan kısmen kurtardım çok şükür, önceleri ne kadar denediysem hep altına bilerek yapıyordu çünkü.

Son düzenleme:
hatres canim durumlar nasil
bu aralar hiç tuvalet eğitimi veren yok mu acaba yalnız mıyım buralarda
ben havalar biraz isinsin baslicam canim o zaman cogu kisi gelir birlikte baslariz

hatres canim durumlar nasil

ben havalar biraz isinsin baslicam canim o zaman cogu kisi gelir birlikte baslariz

Azerincim aslında ben de havalar ısınınca başlayacaktım ama bizim babamız bu konuda daha fazla beklememe konusunda ısrarcı olduğu için mecburen başladık.
1 Mart sabahı bir deneyeyim dedim şansımı, sabah kalkar kalmaz " kızım gidip tuvalete çişimizi yapalım mı?" dedim sesini çıkarmadı, normal bizim gittiğimiz tuvalete götürüp oturttum, gece de hiç altına yapmadığı için bayağı bir yapınca, bir devam edeyim bakayım dedim. Sonra ne kadar götürdüysem hep yaptı, bezini de tamamen çıkardım, arada kaçırdığı zamanlar oldu tabi ama onlara da öyle bir şey olmaz annecim deyip geçiştirmedim açıkcası , biraz tepki gösterdim. " tamam annecim özüy dileyim, bi daha yapmıycam" dedi
Tabi yine oldu kaçırmalarımız ama kızdığımı pek belli etmemeye çalıştım. Bir gün de amcası geldi bize, tuvalete gidip geldikten sonra amcayla baba alkışlayınca daha da bir gaza geldi bizim kız Ne kadar götürdüysem hep yaptı ama geldiğinde bana söylemiyordu, şimdi söylemeye de başladı artık.Tabi bu arada tuvalete gittiğimiz zamanlarda da Pepe' nin " çişimiz tuvalette şarkısını da söyledikçe daha da bir eğlenmeye başladı,tuvaletini öğrendiği için bu şarkıyı söylemekten daha çok zevk alıyordu dans ederek söylüyodu bazen
Dün gece yatmadan önce biraz kakasını altına yapmış ama tamamını yapmadan yanıma gelerek " anne çiş " dedi, gittik tuvalete geride bayağı biriktirmiş olduklarını ( hem çiş hem kaka ) bir güzel yaptı, sanırım daha da iyi anlamaya başladı artık.
Çok şükür biz de tuvaleti öğrendik, bu tuvalet eğitimi sürecinde şunu anladım ki; arkadaşlar zamanı gelmeden tuvalet eğitimine başlamak çok stresli ve yorucu, olmuyor da zaten, zamansız oldu mu sonuç genelde hüsran. Geçen yaz 2 yaşındayken denedim öğrendi ama bıraktı baktım olmuyor ben de vazgeçtim. Şimdi tam 2,5 yaşında ve uzmanların da tuvalet eğitimi için uygun gördükleri ayında olduğumuz için 1 günde hiç sorunsuz başladık ve sabırlı olunca çok da güzel oluyormuş yani ve elhamdülillah ben bu kabustan kurtardım darısı siz yeni başlayacak olan arkadaşların başına.
Buraya bunları yazacağıma bile inanmıyordum inanır mısınız? Yani o kadar gözümde büyütmeye başlamıştım bu işi.Uygun zaman oldu mu gerisi kendiliğinden geliyor zaten...

Son düzenleme:
masallah canimaslinda altina yapinca biraz kizdigini belli etmekte fayda var bence deen azindan bizimkilere
simdi altina yapinca pantolon yetistiremiyorumo yuzden biraz daha havanin isinmasini bekliyorum nisanda baslariz artik bizdedarisi basimiza

masallah canimaslinda altina yapinca biraz kizdigini belli etmekte fayda var bence deen azindan bizimkilere
simdi altina yapinca pantolon yetistiremiyorumo yuzden biraz daha havanin isinmasini bekliyorum nisanda baslariz artik bizdedarisi basimiza

Tabi canım, öyle her şeyde de mülayim olmak bence çok doğru değil, çünkü yanlış ile doğrunun ayrımını anlaması lazım çocuğun.
Hım senin ki demek biraz daha sonra başlamalı çünkü hep ıslatması hala hazır olmadığını gösteriyor bence, çünkü benim kızım öyle yaptığında hep başarısız olduk. Ama bu kez ara ara kaçırdığı için şimdi zamanı dedim.
Havalar ısınınca gerçekten daha kolay olur Azerinnn, çünkü ben şimdi tuvalete götürünce pantolon, külot çorap çıkarmaktan biraz yoruluyorum, ama sıcaklarda bazen sadece külot bile giydirirsin daha kolay olur

biz başladık eğitime bugün 12. günümüz ben götürürsem yapıyor ama kendisi söylemiyor henüz ama ben daha fazla bekleyemem hamileyim ve ağırlaşmadan bu işi halletmemiz lazım inşallah

biz başladık eğitime bugün 12. günümüz ben götürürsem yapıyor ama kendisi söylemiyor henüz ama ben daha fazla bekleyemem hamileyim ve ağırlaşmadan bu işi halletmemiz lazım inşallah

Siz götürünce bile tuvalete yapıyor olması artık öğrenebileceğini gösteriyor zaten, biz de eğitime başlayalı tam 18 gün oldu şu ana kadar genelde hep ben götürdüm bir kaç kez kendisi söyledi. Ama netice de bezden kurtardık ve altına yapmıyor çok şükür, söylemeyi de tam olarak canları isteyince yaparlar heralde

umarım dediğin gibi olur biran önce alışsa kendiside rahatlayacak bez bağlayımmı diye soruyorum arada şakasına hayıy anne hayıy diye bağırıyo alışcakta bakalım ne zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…