Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
KIzlar merhabalar bende dun basladim ama bakalim ya bi sorum olcakti sizce ne kadar surele goturmek lazim uykudan kalkinca goturuoyorum yemekten sonra goturuyorum vede aralarda bi kac kez acaba dogrumu ayapiyorum ilk oldugu icin tecrubesizimde ayrica geceleri vede disari cikarsam bez bagliyorum sizler nasil yapiyorsunuz baglamam geekiyor degilmi? bu arada henuz kaka yapamadik ne yapmam lazim acaba sastim kaldim:-(

Merhabalar, yeni başladığınız için yarım saatte bir tuvalete götürün, alıştıkça bu süreyi uzatabilirsiniz, ben önce yarım, sonra bir şimdi de 1,5 saat arayla götürüyorum çişe. Kaka zamanları da az çok belli zaten, özellikle sabah kahvaltısını yaptıktan bir yarım saat sonra kakası geliyor, yakalarsam yapıyoruz tuvalete.
Geceleri ben bez bağlamıyorum çünkü kendim için her tuvalete kalktıkça kızımı da götürüyorum, eğer sizin çocuğunuz da kalkmakta sorun çıkarmıyorsa gece de götürün bez bağlamayın. Dışarı çıkınca ben de bağlıyorum ama tuvalet bulduğum yerde götürüyorum çok şükür çok sıkışmamışsa yapmıyor beze, hatta geçen gün dışarıdayken kendisi söyledi anne çişşşşş diye.
Kakayı biraz daha geç alışıyor çocuklar, benimki de kakayı tam olarak alışmadı henüz, ben tahmin edip götürüyorum öyle yapıyor yoksa kaçırıyor yine.
Hepimize kolay gelsin bu çiş kaka işleri zor

arkadaşlar nasıl gidiyo çişler kakalar
bizim 10 gün oldu ilk günlere göre daha iyi ama hala çişi gelince sölemiyo
kakasınıda altına yapıyo yakalayıp wc ye yaptıramadım daha
sizde durumlar nasıl kıslar

ben 1 hafta uğraştım 15 tatilde bi türlü yaptıramadım tuvalete ya da lazımlığa çok oturttum heralde.. kaldırdığımda da en az 10 kere altına yaptı.. sizinanlayacağınız inatetti çişini tuttu. sonra bıraktım ben de yaza yapayım diye.. nasıl yapcamı da bilmiyorum..

bizim 21 gün oldu ben götürünce yapıyordu kendi hiç söylemiyordu bende 2 gündür taktik değiştirdim sadece soruyorum kızın varmı çiş kaka diye 2 günde 2 kez ben sorunca var dedi 1 seferde kendisi söyledi işe yarıyor galiba halledicez inşallah pes etmek yok

bizim 12 gün oldu kakasını hala wc ye yapmadı
çişini ben götürürsem yapıyo çiş warmı diyorum yok iyo gitmek istemiyo oyunla götürüyorum
sanki bana hiç çişini sölemicekmiş gibi geliyo
senin taktiği bende denesem ama kendine bıraksam koyuruyo hemen puuff

ağlamadan tuvalete gitmeye başlamamız 10 gün sürdü kakayı hep altına yapaardı düne kadar tuvalete ağlamadan gitmeye başlayınca deneyebilirsin çünkü sürekli biz götürünce rahat geliyor sanırım söylemelerine gerek kalmıyor

soruyorm soruyorm yok diyo 1 saati geçiyo çiş arası hala yok diyo
ona güvenip bekleyncede altına yapıyo

benim kızım 24 aylık bezinden rahatsız oluyor yaklaşık 1 aydır bazen bezi takılı olduğu halde çişim geldi diye kıvranıp tuvalete gitmek istiyordu cumartesi pazar hiç üşenmedim hep açtım bezini tuvalete yaptı bezine çok az yapıyodu dedik olacak bu iş pazartesi tamamen çıkardık bezden alıştırma kilotu giydirdik pazartesi salı iyi gibiydi ama kakasını yapmadı bi türlü 15 dk da bir çişe götürdü babanesi akşamları ben sonra gündüz altına yapmış püfünü, dün evvelsi gün sürekli altına yaptı çişini götürüyoruz tuvalete 2 damla yapıyo 5 dk sonra şırrrr bu gün 4.gün aradım öğlen yapmıyomuş gene. çişini yaptığını anlamıyor tanıdıklar da sakın vazgeçmeyin sonra hiç alışmaz diyolar akrabanın ikizleri var 4 yaşında daha yeni çıktılar bezden
akşam soruyoruz yok diyo 5 dk sonra babası soruyo kızarak var diyo götürüyorum birazcık yapıyo yapamıyorum diyo kızım yapıyosun diyorum anlamıyo komşunun oğlu 7 ay büyük benimkinden kışın başı 2 hafta da öğrendi. 3.5 aylık hamileyim yaza kadar öğrenir inşallah kendi kendine uyuyor gece kalkmaları da bitti sayılır biraz yemeğimiz problemli hatta çiş olayına başlayalı beri iştahıda kesildi sanki

merhaba arkadaşlar
benım oglum 15 gun sonra 2.5 yasında olucak bende baslamak ıstıyorum ama bı turlu lazımlıga oturmuyor altında bez varken oturuyor sadece napmam lazım tuvaletede sokamıyorum kesınlıkle çişini kakasınıda soylemıyor kakayı sadece yapınca soyluyor lutfen yardımcı olun banada

çişimiz tuvaletteeeeee

kakamız tuvaletteeeee

artık kimse yapmiicak

altındaki beeezeeeee

inşallah bu şarkıyla öğreniriz biz de tuvaletimizi kimse yok mu kızlar wc ye alıştırmayı düşünen ama cesaret edemeyen

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…