Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
selam milletoooooooooo sohbet koyulasmis masallah.hemde bensizZulu ben sevindim senin geri gelmene.senin zamanin haziran gibi.bende nisan ama subata kadar bitirmemiz lazim.cunkiinsallah tasincaz.bizim bugun felaket gecti3 kere altina yapti.ve ic soylemedi.bir tek sabahlari soyluyor.cunki sabaha kadar yapmiyor.kalkinca alti kuru oluyor.oda lazimligini istiyor.qarshok diyo hemde.bilrsin sen.inan cildirmisdim.en sonunda kizdim bezini giydirdim.oda kizdigimi farketti.malessef sabrli olamiyor bazen insan.vee 2 saat sonra qarshok dedi.kosdum getirdim bitti dedi,ama cok sevindim.bunu bile soylemesi bana yetti.bazen umudumu kaybediyorum,nisan ayinda 2 sinide bezliycem i dusununce hayir olamaz diyorum

selam milletoooooooooo sohbet koyulasmis masallah.hemde bensizZulu ben sevindim senin geri gelmene.senin zamanin haziran gibi.bende nisan ama subata kadar bitirmemiz lazim.cunkiinsallah tasincaz.bizim bugun felaket gecti3 kere altina yapti.ve ic soylemedi.bir tek sabahlari soyluyor.cunki sabaha kadar yapmiyor.kalkinca alti kuru oluyor.oda lazimligini istiyor.qarshok diyo hemde.bilrsin sen.inan cildirmisdim.en sonunda kizdim bezini giydirdim.oda kizdigimi farketti.malessef sabrli olamiyor bazen insan.vee 2 saat sonra qarshok dedi.kosdum getirdim bitti dedi,ama cok sevindim.bunu bile soylemesi bana yetti.bazen umudumu kaybediyorum,nisan ayinda 2 sinide bezliycem i dusununce hayir olamaz diyorum

cok tesekkur ederim canim
insallah azi de ogrenir
ee kenan napiyo

evet valla nazlma cim dun baya bi konustuk ben telde oldugum icin erken cikmak zorunda kaldim
evet canim ben haziranda dogum yapicam ama o zamana kadar dayanamam subata kadar ogrensin bizimki de
qarshok mu diyokaninda azeri kani var nede olsa
tum gun mu kulot giydiriyosun canim:26:
ben soguk olur diye yalnizca yatmasina 2-3 saat kalmis giydiriyorum
dun 2 kez lazimliga yapti babasiyla alkisladik cikolata falan verdik
bir kez altina yapti
bu sabah da lazimliga yapti
gecen annem kendileri icin azerin gittiginde yapsin diye su sandalyeye benzer lazimliktan almis
azerin cok begendi onu hemen oturup yapti
e bizimki araba seklinde oldugu icin onu oyuncak niyetine kullaniyoduben de annemin aldigini getirdim eve simdi ona yapiyo
ama bu sabah digerine yapmak istedi

cok tesekkur ederim canim
insallah azi de ogrenir
ee kenan napiyo

Kenan ne yapsın canım işte doktorum emzirmeyi kesinlikle bırakmamı söyledi.bu 3. gecemizdi.gündüzleri zaten vermeyi bırakmıştım da geceleri emzirerek uyutuyordum.
atlatacagız inşallah bu günleri de.
tuvalet olayını da tamamen hallettik çok şükür.
artık pek zor birşey kalmadı önümüzde.
darısı başınıza inşallah.
şu an için herşey güzel gidiyor.
Rabbim hepimizin evlerine huzur mutluluk versin

Evet pek bi şey kalmamış çok şükür
Bizim baya bi işimiz var
Tuvalet
Uyku
Hala ayağımda 45 dakika sallayarak uyutuyorum
Bi de emzik var
Acaip alisti
iki gündür vermiyorum inşallah unutur

Selam kizlar epeydir giremiyordum ve isyanardayimm:84:
3 ay oldu hala cozemedk bu isi sanirim erken basladim oglum haZir deilmis simdide donemiyorum beze
Oyleki cisi bazen hic soylemeden gidip kendi oturup yapiyo lazimliga bazende gozumuzun onunde birakiveriyo
Kaka deseniz hic alisamadik zaten hep kiloda
Kreste hicbriini yapmiyo ya tutuyo ya birakiyo cisini ozellikle
Napicaz naisl olcak bilmiyorm kizim 1 aylik oldu dun esim isteydi ben emzirirken altina kaka yapmis hic sokemiyo kokudan farkettim biraz bekle yikiycaz dedim oynarken karsimda haliya bide cisini yapti
Sinirlendim yoruldum hangisiyle ugrascam ben
bez baglayimmi dedmevet dedi bgladim biraZ spnra cis geldi dedi yap bezine dedim hayir dedi cikarttirdi gitti lazimligayapti sonra gene ani sey oldu offf onerisi olan varsa soylesin lutfen napayim beeeennnn

Son düzenleme:

a canim hayirli olsun bebisin dogdu mu
Allah anali babali buyutsun
canim valla o konuyla ilgili en son konusacak kisi benim heralde benim kiz hala ogrenmedi malum
ama bezi tamamen atan anneler sana yardimci olur umarim

Yaklaşık 3 haftadir gayet guzel cisini soyleyen kakasini soyleyen oglum 2 gundur surekli altini islatiyor sanki hic tuvalet egitimi almamiscasina grip oldu 2-3 gun once onunda etkisi olabilirmi acaba tecrubelilerden yardim istiyorum ne guzel alıştı derken başa döndügümüzü düsünmek istemiyorum cok moralim bozuk sabah kakasınıda üstüne yaptı hic yaptigim sey degildir ama sesimi yukselttim sinirime yenilip vicdan azabı cekiyorum hala

a canim hayirli olsun bebisin dogdu mu
Allah anali babali buyutsun
canim valla o konuyla ilgili en son konusacak kisi benim heralde benim kiz hala ogrenmedi malum
ama bezi tamamen atan anneler sana yardimci olur umarim

Amin canim darisi sana inskac haftalik oldun sen baya bi hamile var burdavda
Sende yeniden basladin sanirim bende bebek gelcek ogrensin dedim ama olmuyorsa olmuyor iste hazir deilse sende acele etme sonra kurtulayim derken cis kaka temizlemek daha zor geliyor bezden
İns tecrubeli anneler mucize fikirlerinizi blliyorum sanki hep boyle kalcakmis gobi geliyor resmen aliskanlik oldu bu da yaaa

canım hayırlı olsun doğmuş bebişin seni nerde arıyordum nerde buldum)

26 aylık bir kız çocuk annesiyim! Kızım inanılmaz güzel konuşuyor.. Öyle ki ilk defa duyanlar kaç yaşında dıye sorup 2 yaşında olduğunu öğrenınce şok oluyorlar:) ben ve babası artık sorularına cevap vermekten oldukça komik hale gelıyoruz. Bizi baya şaşırtıyo yani tek şaşırtmadıgı konu ise çiş- kaka mevzusu :) oturağa oturuyor ama saatlerce oturması gerekıyo yapıp kalmadığı için. Haliyle dayanamıyo kalkıyor bunun dışında kakası geldiği an anne ben kakamı yapıyorum dıyo hadı gel otur dediğimde yay gibi geriliyor ve kesınlıkle istemıyo.

Benim oğlumda 2 yaşında başladı tuvalet eğitimine ama çok çok zorlandık ikimizde.Çocuk eğitiminde en zoru buymuş sanırım.Yaklaşık 2 aydır eğitimimiz sürüyor,anca kavradık öğrendik.öğlen uykularında bağlamıyorum şükür yattığı gibi kalkıyor,gece bağlıyorum bezimiz dolu kalkıyoruz onuda halletsek tamamdır bu süreç.

benimde oğlum 2 yaşını 2 ay geçti tuvalet eğt. başlamak istiyorum bir kez denedim sonuç hüsran
şu an uyuyor uyanınca başlıyorum tekrar
inşallah bu sefer başarılı oluruz

slm arkadaşlar daha öncede bu topiğe yazmıştım o zaman kızım küçüktü kendisi tuvalete gitmek için direniyor ama asla tuvalete yapmadan sadece sifon çek tuvalet kağıdı ver ve en sonundada lavaboya geçip ellerini yıkamaya çalışıyordu bende bir süre onu çiş dediğinde götürmedim ama bugün ciddi olarak başladım sabah kalktı bezini çıkardım kakada yapmıştı o saat bu saat bez yok altında yarım saatte bir gidiyoruz oturup bekliyor ama sıkılıp kalkıyor öğlen uykusuna yattı bezsiz olarak bu bir ilk kızım çiş gelince haber ver bezin yok dedim ama bakalım uyandığında nasıl kalkacak???
benim tecrübeli annelere sorum var şimdi tuvalete oturmak istediğinde yapıncaya kadar kaldırmamalımıyım oyunlarla orda vakit geçirmesinimi sağlamalıyım ne dersiniz

bu arada kızım 26 aralıkta 21 ayını dolduracak

Son düzenleme:

canim pek tecrubeli anne sayilmam malum benim kiz hala bezli
ama burdaki bezi biraktiran annelerle hasir nesir oldugum icin biliyorum yapana kadar oyala top falan oynayin

canim pek tecrubeli anne sayilmam malum benim kiz hala bezli
ama burdaki bezi biraktiran annelerle hasir nesir oldugum icin biliyorum yapana kadar oyala top falan oynayin

anladım canım teşekkür ederim
kızım fazla inatçı ama onu ödüllendirerek oturmasını sağlamalıyım sanırım
inşallah başarılı olurum
gelişmeleri paylaşacağım
bence kızının bezli olması senden değil kızının isteksizliğinden olabilir üzme kendini

dün öğle uykusuna bezsiz yatırdım demiştim kuzum yatağa bişey yapmamış ama yataktan kalktıktan sonra foşş diye salmış gitmiş yerde bikaç damla vardı sildim gitti bebeğiminde belinden aşağısını yıkadım geçti tabi bez bağlamadan devam ettik tüm gün akşam ama hiç kısmet olmadı tuvalete çiş yapmak hiç kakada yapmamıştı en son yatmadan önce girdik tuvalete oturdu kızım aaa bide ne duyayım hem çiş hem kaka oleyy sevine sevine bi hal oldum tamam dedim bittiyse kalkalım sildik temizlendik giydirdim ben arkasından banyoyu toplarken bir bakarım eğilmiş kakaya devam eyvah dedim ama olan olmuştu neymiş demekki biraz daha oturtsam hiç kaza olmayacakmış ama neyse artık bezsiz uyudu uykuya daldıktan sonra bağladım sabah açtım bez ıslaktı tabikide şimdi yine öğlen uykusunda ve bez bağlamadım bakalım nasıl uyanacak yavrum sabahtan beri yine tuvalete yapmak kısmet olmadı sadece 1 kere yaptı onuda üzerine :18:
henüz 2. gün inşallah bu konu benide kızımıda çok yormaz

ben yazıp ben okuyorum sanırım
neyse 5. günde bitti ama çok fazla ilerleme yok gibi
bazen çok iyi bazen salıveriyor çişleri kakaları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…