Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
sanırım bez bağlamak geriye götürmüş durumu .genele bir çıkarınca geri takmayın diyorlar.. beniim kızım 18 aylık ve ben yarım saatte bir hiç birşey sormadan tuvalete götürerek ,uzun süre suyla oynamasına izin vererek alıştırdım.. sonra bir saatte bire çıktı bu ara ..altına kaçırdığında bile hiç birşey olmamış gibi tuvalete götürüp altını yıkayıp ellerini yıkıyordum.. sonra tam yaparken söylemeye başladı .en son yapmadan önce söyledi :))

o zaman maşallah demek lazım ...yeni nesil bebelerden herşey beklenir :))

slm kızlar bızımde egıtımımız tamamlandı bılıyorsunuz basladıgım gunden ıtıbaren ben ne gece gunduz bez baglamadım ve kızımın bu kadar cabuk ogrenmesıne buna baglıyorum bugun egıtıme baslayalı 15 gun olmus ama ılk 4 gun tık yoktu 1 haftanın sonunda ogrendı o gunden berı kazamız yok gecede yapmıyor hatta cok gelırse gece uyanıp yapıyor egıtıme yenı baslayan annelere tavsıyem egıtıme bASladıgınız gun bezı kaldırın ve bunu ona anlatın ılk gunler kaza olucak elbet ama daha kolay ogrenecektır boylece muallakta kalmayacaktır bez takarak beze yapabılecegının sınyalını verıyorsunuz bırak salsın bırkacgun heryere

Son düzenleme:

maşallah sizeeeeeeeee
oh siz de atlattınız.darısı bize ve eğitimde olan herkeze...
bizimki de çişi sürekli söylüyor ama kaka olayında okadar iyi değiliz.yapmaya başladıgında söylüyor,kalanını wc ye yapsın diye götürüyorum devamını yapmıyor.
sanırım az daha zamanı var kaka için.
ama çiş kazamız olmuyor artık çok şükür.
kaka yapınca da panikle evde koşturup bagırıyor

Merhaba kızlar tuvalet eğitimini tamamlayan arkadaşlar olmuş, ne güzel darısı başımıza inşallah ama biz şimdilik ara verdik çünkü kızım ne çiş ne de kakasını özellikle tuvaletine yapmak istemiyor... Ben de her ikimiz için ara vermenin daha doğru olduğuna inanıyorum. Çünkü ben kendimi çok sıkıyorum ortalığı pisletmemesi için o da inadına yapmamak için.Başarıp da bitiren arkadaşlar tebrikler ve ne mutlu size...
Azerincim resim istemişsin eklemeye çalıştım ama olmadı daha sonra denerim yine inşallah...

tebrık ıcın sagol cnm :)27 aylık bırde eger sen de kendını hazır hıssetmıyorsan ara ver cnm cunku annedekı ortalık kırlenıcek baskısı cocugun ılerde kısılıgınde problemler yol acabılımıs bu kadar onemlı yanı hazır oldugunuzda bır hafta sık dısını bosver batsın her yer sonra cok rahat edeceksın bak gor..

Ayyy canım ya 27 aylıkmış seninki bunu öğrenmek beni çok mutlu etti, eğer kızımla yaştaş olsalardı ben mi beceremedim diye üzülecektim.Evet son zamanlarda kızmaya başlamıştım zarar veririm endişesiyle bıraktım şimdilik.Ah canım ya inşallah bende görürüm alıştığı günleri, şimdi düşündükçe yine stres basıyor beni çünkü geceleri daha zor benim için.

bende senın gıbı daha once bır gun denedım bırakmıstım 2 hafta sonra tekrar denedım kendıme dedım asla kızmak yok ve bu sefer bıtecek cunku kızım buna hazırdıılk dort gun hep yerlere oraya buraya sonra bırcen ogrendı 1 hafta ıcınde hepsı enınde sonunda ogrenıyorlar 3 yasına kadar yolu var

kızlar selam.
bu ara pek gelen yok.
bi elamelek'i görüyorum okadar
o da olmazsa terkedilmiş topik gibi olcaz
nerdesiniz ey anneleeeeeeeeeerrr

biz aynen devam ilerleme veya gerileme yok buna da şükür

kızlar benimde oğlum 26 aylık bnde başlamıştım eğitimine çişe götürünce yapıyordu ama kesinlikle çişi gelince söylemiyordu baya uğraştık annem ve ben.birazcık ilerleme olmuştu ki taşındım filan derken bezlemek zorunda kaldım.bu günde anne kakam geldi dedi ıkındı baya hemen tuvalete götürdüm bende.ama yapamadı sanırım kabız 2 gündür kakasını yapmıyordu çişini yaptı kaldırdım.daha sonrada bezlemedim.yarım saat sonra tekrar çişe tuttum bir damla yaptı.ama kendini sanırım yapmak zorunda hissediyor kurtulayım bir an önce diyemi düşünüyor acaba yapabilmek için baya ıkınıp sıkınıyor yavrum.daha öncede böyle yapıyordu çişe götürdüğümde ıkınıyoru sırf çişini yapabilmek için.bu durumda beni biraz tedirgin etti.ama bu yaz öğrenmesi lazım artık ya yoruldum ben 1 aydır çiş çiş çiş((

kızlar selam.
bu ara pek gelen yok.
bi elamelek'i görüyorum okadar
o da olmazsa terkedilmiş topik gibi olcaz
nerdesiniz ey anneleeeeeeeeeerrr

biz aynen devam ilerleme veya gerileme yok buna da şükür

evet cnmm terkdılmıs topık perılı kosk gıbısende egıtımı tamamlayıbnca baska topıkte toplasırız cnm zuleyhada yok nerelerdekı acaba

merhaba bnım kzımda 27 aylık tamaladık egıtıme sende bıze takıl cnm ılk zamanlar bır cok cocuk kakasını tutuyor zamanla alısır cnmbezı cıkardınmı tekrar baglama

Son düzenleme:
bugün başarısız olduk malesef kakamızı da çişimizide altımıza yaptık ama çok fena grip oldum ilgilenemedim bağladım yarın devam inşallah.

Yaklaşık 2 haftalık ayrılıktan sonra herkese merhaba :)))

Kızlar açıkçası henüz geçmişe bakamadım..İnşallah kuzuların hepsi ilerleme kaydetmiştir..

Biz kızımla yaklaşık 2 haftalık tatilimizi tuvalet eğitimini de sekteye uğratmadan tamamladık..Ve sanırım bu işi hallettik

Deniz çişini de kakasını da haber veriyor...Çok arada sırada o da şöyle diim son 15 gündür toplasan 3-4 kez birkaç damla kiloduna kaçırdı..Ama onda da ıslaklığı hiseder hissetmez anne çiş diye koştu geldi..

Tatilde halimiz çok komikti Deniz, denizin içinden bile çişim geldi diye çıktı, lazımlığımız tüm plajın diline düştü :)) Kumsala hergün lazımlıkla gittik geldik..Bu arada lazımlığımız havaalanlarını bile şereflendirdi...Uçağa binmeden önce lazımlığa çiş yaparken güvenlik görevlilerini kahkaha krizine soktuk..Vallahi bu tatili öyle bir geçirdikki halimiz komik ötesiydi...
Hatta İstabul da Büyükadaya giderken vapurda bile lazımlık açtık..

Bu arada nasıl yani diyenleri duyar gibiyim :)) Şöyleki Deniz çiş deyince lazımlığa yapıyordu sonra ben onu naylon poşete boşaltıyor ağzını bağlayıp çöpe atıyordum..lazımlık büyük bir poşetin içinde sürekli yanımızdaydı yani ...

Nihayet evimizdeyiz evde olunca genel olarak klozet kullanmaya başladı kızım, adaptörünü özlemiş...Yalnız bu dışarılarda gezerken tuvalet olayını lazımlık taşımadna nasıl halledeceğiz bilemiyorum..Çünkü tutmakla yapmıyor e ben de genel yerlerde oturtmak istemiyorum...Sanırım bir müddet daha elimizde lazımlık gezeceğiz...

Ama yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem bezi hayatınızdan tamamen çıkarın ve kararlı olun..Ben öyle yaptım son bezi kullandım boş paketi kızıma çöpe attırdım ilk 5 gün çok zor geçti sonra söylemeye başladı...(Bu arada kızım 29 aylık)

Bizde durum budur arkadaşlar..Fırsat bulunca geçmişi okumaya çalışacağım..

hosgeldın cnmtatıl gercekten cok hos gecmıs bızde tamamladık egııtmı bunu soyledıgın ıyı oldu bızde 10 gun sonra taıle gıdıcez ben sadece otel ıcın adaptor almayı dusunuyordum ya napsam bende mı gotursem ama tek bavul alıcaz nasıl sıgar bılmıyorum bızımde denızcıgım gıbı senlık olacak sanırımbende hıjyen acısından dısarda wc olayını sevmıyorum napıcaz bılmıyorum bızımde kızımla ılk uzun yolculugumuz olucak:18ncekı gıbı yogun degıl topıgımız ya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…