Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48

tşk ederim arkadaşlar gerçekten moral oldunuz.ayy allahım inş çabucak öğrenirler gerçi ben dediğim gibi 1 ayı gözden çıkardım.5 saat oldu çiş yapmadı klozete oturtuyorum orda suyla oynuyor bende arada yanından çıkıyorum çok deil ama az az yaptımı bilmiyorum görünmüyor ama yapmadıysa nasıl bu kadar tuttu en azından öğleden önce çok yaptı ama öğleden sonra tuttu hiç kaza olmadı maşallah diyeyim yarın için umudum var artık.bezi tamamen çıkardım halıları kaldırdım alıştırma kilodumuz var ama onu öğlen yatırırken giydiriyorum normal kilot giydirmeyi tercih ettim o zaman yaptığını anlıyor çünkü sonrada bir güzel siliyorum ne yapayım yeterki öğrensin.dün gece ilk gece olduğundan bez bağladım ama o uyurken ve baya çok yapmış iyiki bağlamışım.bu gecede bağlıcam uyuduğu zaman bakalım yine çok yapacakmı.inş bütün kuzular en yakın zamanda mezun olurlar

iyi akşamlar arkadaşlar bi kaç gündür giremedim .. iş güç ramazan sebebiyle .. bizim durum gayet iyi artık çişini söylüyor kakada problem var bizim oğlan hiperaktif lazımlıkta oturmak beklemek istemiyo snırım sabah bez bağlı olduğunu anlayınca hemen kakayı yapıyo uyanık .. yoksa tutuyo ama çişi dışarda oyun oynarken bile söyledik hep ben hala çift don giydiriyorum .. ortalığı batırmadan öğrendik biz bu işi çok şükür .alıştıma külodundan memnun olmayanlara öneririmm.. ve bizim lazımlığın oturma yeri çok rahat değil sanırım ayakta lazımlığın iç kısmını oğluşa yaklaştırıyorum öyle yapıyo kerata biz bu işi çözdük sanırım darısı başınıza .. bence her bebeğin tuvalet eğitimi için hazır olduğu bi dönem var diye düşünüyorum eğer gelişme olmazsa biraz daha beklemenizi tavsiye ederim .. çünkü bizde iki yaş civarı denemiştik ters tepti bi on gün eveline kadar hiç bir şekilde lazımlığa oturtamadım hep ağladı bi gün kendisi bez istemiyorum ben abiyim tuvalete yapcam dedi de işimiz kolay oldu :) o denediğimiz zamanda yapmamak için diretip büttün kış kabızlık çektik hata doktora götürüp lavman bile yaptırdık .. ben o zaman yanlış yapmışım çocuğu boşuna zorlamışım diye düşünüyorum ..

afferin denizlere ya darisi bizimkilerin basina
o zaman sizi 2 asamaya gecmis saya biliriz

bizim kiz bu gun 2 kez lazimliga cis ve kaka yapti
2 kez de kulotuna yapti

slm kızlar yaptı yapmadı derken zuleyhacım yaptı dun gece 21,30 daq uyandı sonrda klozete yaptı klozet adaptoru ıse yaradı sıddetle tavsıye ederım 02*30yattı sabaha karsı yapmıs yıne sabah kalkgında goturdum wc ye ama hepsını tuvalete yaptıgından yapmadı ya bez baglamıcam ama napsam her gece ısıyor yataga gece uykusuda agır napsam kızlar alıstırma kulodu var ondanmı alsam bez seklınde yoksa caktırmadan baglasammı gece:18:

bizde klozet adaptörü kullanıyoruz 2 ay önce pepeli lazımlık almıştım seviyor diye ama malesef acıyorr dedi ve 1 kere bile oturmadı.ama şimdi işe yarıyorum adaptöre oğlum oturuyor lazımlığada su dolduruyor oturduğu yerden olta takımı vardı balıkları falan balık tutuyor derken baya vakit geçiriyor bende öyle bişey tavsiye ederim sıkılan bebişler için.ya bende gece ona göstermeden bezliyorum 2 gecedir ve eskisi gibi hala çok yapıyor sanırım biraz öyle devam etcem

bence tamamen cikarmisken hic bez baglama
gece uyurken alistirma kulodunu giydir uyanip bi yokla ara sira yapmishsa degis kulodunu

canim ben de uyurken bez bagliyorum benim kiz baya bi yapiyo da

canim ben de uyurken bez bagliyorum benim kiz baya bi yapiyo da

aynen canım peki öğlen uykularında nasıl benimki 2 saat uyuyor ve 2 gündür kuru kalktı yani alıştırma kilodu giydirdim ayy bugünde sabahtan beri bi kazamız olmadı çok şükür wc götürüyorum ama henüz kendisi belli etmiyor.wc de kötü çiş yapıp yapmadığını göremiyorum arada yanından çıkıyorum çünkü

ooo maşallah sizee...
darısı bizlerin başına inşallah :)

selam kızlar nasılsınız?
biz aynen devam. alıştırma kilodu alana kadar böyle gidicek sanırım.
anne kaka,anne kaka bitti

bugun bıraz daha ıyıyız sanırım yada ben oyle olmasını ıstıyorumsabah mutfaktayken bagrısını duyup kostum hemen oturtum sanıyelılk yanı tam ısabetkakasını yaptı wc ywtekrar oturmak ıstemıyınce cısınıde banyo paspasına bıraz oncede kosarak banyoya gıttı hemen bende kostum pesındenn dusakabın acık tabı ıcine girmis gel kızım dıye kadar burdaaaaa dıyıp şıııııırrr neyse yere yapmasından ıyıdır bızde boyle durumlar sızde nasıl kızlar

oglen uykusu 1.5 2 saat gibi ve 2 bazen 3 kez yapiyo altina
selam kızlar nasılsınız?
biz aynen devam. alıştırma kilodu alana kadar böyle gidicek sanırım.
anne kaka,anne kaka bitti
senin oglan sonunda kendisi alicak galiba alistirma kulodunu tubicim

siz iyi baslamisiniz gune gamzecim
ben bu gun yerlerden kaka temizledim resmen

ve ıste elamelegın yenı marıfetı elı orda kosarak banyoya gıttı tekrar bende pesınden gırde dusa fiiişşşşşbu kız dusu wc sanıyor galıba neyse yere yapmasından ıyıdır

tubişşcim alıstırma kulodu pazarda 3-5 tl 5 arası satılıyor bırde bı sıtede gordum ındırımde ıkı 10.5tl tatlımama fazla alma derım bızım kızı pısık yaptı pek kullanıslı degıl sanıldıgı gıbı cok cıs tutmuyor

kızım bugün ateşlenmedi adını sanını bilmediğimiz hastaliklardan değilmiş şükür :)bu arada güzel bir masallah ı hakettik. hala çiş yerine kaka dese de söylüyor ve gidip yapıyoruz.gidene kadar tutuyor kaçırmıyor.dün 3kez kaka bitti deyip kakasını yapmadan çıktı 4.üncü de yaptı.sanırım baskı hissediyor ama lazımlığa oturunca geri kalkiyor.dün de bugün de birer çiş vukuatımız. var ortak nokta külot olmayışı sanırım.külot yoksa özgürce yapılır sanıyor:)komşuya gitmişti orda da söylemiş ve gidip yapmış yani evdeki lazımlığa bağlı değil buna çok sevindim.gece 1.5da su içmeye uyanır mutlaka o zaman da yaptı sabaha kadar yapmadı.
ama işin kötü tarafı kaka olayını kullanıyor.beni yerimden kaldırmak için ya da uyumamak için sihirli kelime kaka

Son düzenleme:
ay coooooooooooooook sevindim canim
ay... sey... himmm... nasil oldu
kem kum ay cok heyecanlandim ya az kalsin cinsiyeti ne diyecektim
darisi benim tubinin ve istegen her kesin basina

sagol canimbu 2 denememizdi.tutdu cok sukur.RABBIM OL dedi oldu.insallah darisi size.artik sizde yapin bebis.ne kadar erken o kadar iyi

kizlar bu arada biz cok iyi gidiyoruz masallah.bugun cisini hic altina yapmadi.hep tuvalete.sadece kakasini yapti.kesinlikle kaka yaparken tuvalete goturmuyorum.;korkmasin diye.dun sadece bir kere cisini altina yapdi.masallah benim kizima.sanirim abla olucagini hissetdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…