Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Merhaba

benım kızımda 20 aylık oldu bu yaz eğitimini vermek ıstıyorum lazımlık aldım ancak oturmak ıstemıyor gorunce kaçmaya baslıyor

henuz konusamıyor ama tuvaletını yapınca hemen yanıma geliyor bezını gosterıyor bu 4 aydır filan boyle bende çabuk atlatıcaz sandım ama başlayamadık bıle

lazımlığa otursa belkı olucak ama başaramadım uyurken bazen bezlemeden uyutuyorum 3 saat sonra uyanıyor kuru korkuyorum bezı bağlamamla bırlıkte dakıkasında yapıyor

bez yokken yapmayacağının farkında ama bezden baska bıyerede yapmıyor tututor eşşek sıpası

bence bi dene bi kac gunde anlarsin belki bu isi ogrenip ogrenemicegini
merhaba kizlar, benim oglum 20 aylik ve hala cis egitimine baslamadik. nasil baslicagimi bilemiyorum. kac saatte bir wc ye goturmemiz gerekir? yada soyletmesi icin neler yapabilirim? ben 1. asamadayim henuz yardimlariniza ihtiyacim var
merhaba canim
canim ben ilk gun hic sormadim goturmedim wc ye saate baktim ne kadar surede altina yapiyo diye
ondan sonra o sıklikla sorup goturursun wc-ye
sık-sık sorunca sıkılıyolar
neden kabiz oluyolar acaba benim kiz da tas gibi yapiyo kakasini

oy cok sirin ya
en azindan biliyo yanlis yaptığını

nesi iyi kiz bu gun sadece bir kez tuvalete yapti digerlerini kulota
2 kez de kaka yapti

canim hosgeldin aramiza
bezini alip lazimliga koysan bi kac defa lazimlikdaki beze yapsa alistiktan sonra simdi bezi cikaralim buraya yapalim falan desen:26:

Off off zaten çiş neyse de kaka işi korkunç gerçekten de..Ben bugünkü kakayı ıkındığını fark edip hemen lazımlığa oturtup kurtardım...Ama valla 4. günümüz bitti bitmesine de ben de bittim...
Cidden sağlam sinir gerekiyor...Ona kızdığımı hiç belli etmiyorum ama hayatımın rolünü yapıyorum resmen :)

kızım 18aylık dün gece dörtte kalktı ve uyumak istemedi ben ısrarla ikna etmeye çalıştıkça baktı olmuyor kaka dedi.koştuk tuvalete çişini yaptı.anne bak kaka dedi çiş dedim. oda çiş dedi.sabah 7ye kadar uyumadı.yine çişini lazımlığa yaptı.uyudu 10 da kalkmis bezini çıkarmış yan
ıma geldi.tuvalete gittik yapmadi.sonra komşunun kızıyla oynarken kaka diyip salıverdi ben yetişemedim tabi çünki tutmayı bilmiyorsonrasında bezledim dışarı gittik .arada bir iki kere kaka dedi.çişini yapmış hala kakasını yapmadı.bakalım nasıl olacak

cidden ya
valla siz olmasaniz hemen birakirdimama yalniz olmadigimi bilmek guzel
o yuzden motive oluyorum

ne tesaduf ya benim kiz da bu gece uyumadi
demek cise kaka diyo kucuk hanim
sizi de listeye eklememi istermisin canim??

cidden ya
o yuzden motive oluyorum

Kesinlikle ben de amannn söylemeyen çocuk var mı eninde sonunda söyler deme noktasına gelince açıp bu sayfaları okuyorum vazgeçiyorum :) İnşallah hepimiz başarırız bu işi 10-15 gün sonra başarı hikayelerimizi yazarız

Bu arada akşam 7 de lazımlığa yaptık parka gittik 9 gibi geldik ve az önce de gene lazımlığa yaptık...Ama hep dediğim gibi kendisi kesinlikle söylemiyor her seferinde ben oturtuyorum..Artık zamanlamayı da çözdüm oturtup yaptırıyorum ama kendisi bir belli etse dünyalar benim olacak :) Haftaya cuma da tatile gidiyoruz oda da rahat olur ama sonrasında İstanbula kardeşime geçicez orada daha öğrenmemiş olursa ne yaparım bilmiyorum...

Son düzenleme:
selam sabırllı anneler bu günü özetle anlatayım sabah çişimizi wc ye yaptık ..kahvaltıdan sonrada tatamızı yine wc ye hallettik bunda 11 yaşındaki kızımın payı büyük afacanı kandırıp oturtmak ve çamaşır makinasına ufak bir topu basket atmaya çalıştırmak onun fikriydi öpüyorum kızım seni ... yine yarım saatte bir sorduk bi kerede altına tata kaçırdı iki kerede çiş kocaaa günde veeee akşam üstü bahçede oynarken ablasına çişinin geldiğini söylemiş üçüncü kata kadar tutup evde yine doğru yere yaptık çokkk şükr bu günü sabırla ve az kazalı bitirdik şimdi uyuyoruz sabah koşturmaca başlıyacak

masallah canim kuzunabizimde bu gun 2 gunumuz olmasina ragmen kizim 3 kere kaza yapti 2 kere cis diyeride........az once parkdan geldin.cisini yapmamisdi tuvalete yapdiama soylemiyor cisini ben goturunce yapiyor,:44::44:sanirim daha kucuk.hemde yeni basladik o yuzden.bir kac gune soyler insallah

cidden ya
o yuzden motive oluyorum

ekleyin tabi biz vazgeçmezsek:)bugün iki kazamız var.kaka yapmadı.yatmadan önce çişini klozete yapıp yattı.

maşallah sizede sabır gösterirsek öğrenecekler bizimki koca abi oldu artık bu yolun dönüşü yok .. daha uyanmadı bakalım bu günümüz nasıl geçecek herkese kolay gelsin

evde buyuk cocugn olmasi cok iyi hakikaten beraber oynuyolar egleniyolar
ekleyin tabi biz vazgeçmezsek:)bugün iki kazamız var.kaka yapmadı.yatmadan önce çişini klozete yapıp yattı.

kizinin ismini de soylersen eklerim canim

gunaydin kizlar
biz uyandik ve yikanip kulotumuzu giydik ama daha cis yapmadik
sizde durumlar nasil??

gunaydin canimbizde uyabdik cisimizi yapdik kulotumuzu giydikartik kizim tuvalete oturur oturmaz yapiyor cisinibirde soylese cok iyi olucak.ama soylemiyorverdiyin sitedeki cocuk 10 gun soylemis cisinin geldigini bende bekliyorum istekizim iyi gittigi icin motive oluyoruminsallah yakinda hepimiz atlatiriz bu durumu

masallah ya iclerinde en kucugu nazli ama bak nasil kapmis cimcime
benim kiz daha cisini yapmadi oysa ki uyandigindan ber 3 bardak cay icti

selam kızlar benim kız bezini çıkarttirmiyo artık bide yaparken anne çi yapıyorum diyor ama bugün dönüşü yok mecbur atacak onuda bişey soracam ya biri şey demişti herseferinde altına yaptığında yıkama o temizlenince sıkıntısı kalmaz tabi az cildini yaksinda söyler demişti veya ıslak mendille siliver diyordu ben her seferinde yikiyordum sizler nasil yapıyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…