Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
gunaydin canim
masallah ya kuzuya dur bi nazar boncugu ilistiriyim suraya
benim kiz 1 kez tuvalete 3 kez altina yapti
dogrusu biraz uzulmustum ama bi konu vardi kadin cocuguna 11 gunde egitim vermis onu okudum teselli buldum valla

canim nasilsin.11 gune tuvalet egitimiminasil ogretmis ki.bizde yapalim.elamelekde yardim istiyor belki ise yarar.bu arada benim kiz 1 saatde hatta bazan yarim saatde bir cisini yapiyor.:44:bazende 2 saat yapmiyor.geceleri aliti hep kuru.sence normalmi.:44::44::44:

gunaydin canim
masallah ya kuzuya dur bi nazar boncugu ilistiriyim suraya
benim kiz 1 kez tuvalete 3 kez altina yapti
dogrusu biraz uzulmustum ama bi konu vardi kadin cocuguna 11 gunde egitim vermis onu okudum teselli buldum valla

canim nasilsin.11 gune tuvalet egitimiminasil ogretmis ki.bizde yapalim.elamelekde yardim istiyor belki ise yarar.bu arada benim kiz 1 saatde hatta bazan yarim saatde bir cisini yapiyor.:44:bazende 2 saat yapmiyor.geceleri aliti hep kuru.sence normalmi.:44::44::44:

elos senin kiz kac aylikti??
tuvalete cizgi film resimleri falan koysan bebeklerini falan dizsen belki ilgisini ceker:44:

tubi sen de umutlandin dimi

cok guzel paylasim olmus canim.artik dahada inaniyorum.basaricaz insallahama israrci olmak lazim.vazgecmemek lazimmis.az once uzman tv dinledim.1 gun yaptirib 1 gun vaz gecince cocugun kafasi karisiyormus.:44::44::44:1 ay denemek lazim.

cok guzel paylasim olmus canim.artik dahada inaniyorum.basaricaz insallahama israrci olmak lazim.vazgecmemek lazimmis.az once uzman tv dinledim.1 gun yaptirib 1 gun vaz gecince cocugun kafasi karisiyormus.:44::44::44:1 ay denemek lazim.

evet onu ben de dinledim canim
en az 15 gun deniyim diyorum
bu arada listemizi guncelledim

Merhaba kızlar :))

Bugün 4. günümüz ve bu saate dek hiç kazamız yok. Sabah altı kuru kalktı kızım, hadi dedim çişini yaparsan teyzeye gideceğiz..Benim kıza kendi teyzem bakıyor, şimdi izinde olduğum içinde onları özlüyor kuzum..Böylelikle 8 gibi çiş yaptı ve teyzeme kahvaltıya gittik..Saat 10:30 gibi orda bi daha lazımlığa yaptırdık..Sonra eve geldik ve 1 gibi de hem kaka hem çiş yaptı lazımlığa...Tabi bizdeki sevinç gösterilerini görseniz şarkılar oyunlar ödüller vs :))

Şimdi de çizgi film izliyor uyumak üzere..

Yalnız benim aklıma takılan şu ki ben hiç bi iş yapmadan kızımı takip ediyorum gözüm hep onda ve o ana denk getirip yaptırıyorum..Ama ne zaman normal yaşantıya döneceğiz..Yani ben daha kaç gün öyle hiçbişe yapmadan karşısında durabilirim ki??? Acaba ne zaman çiş geldi diye kendileri yanımıza gelecekler ??

Yani izimki 29 aylık çene maaşalla diim benden iyi, her lafıma bi yanıt, sorularına yetişemiyorum...Yani konuşmada da bi sıkıntı yok da acaba bunu neden söylemiyorlar ??

Bu arada bu 11 gün hikayesi güzelmiş umarım öyle 10-15 günde çözülür bu mesele...

Son düzenleme:
oy masallah denize
siz boyle devam edin ama cisini yaptirmaya goturdugunde her defasinda sor kizim cisin var mi diye oyle sessiz sankin yaptirma zamanla kendi soylemeye baslar anne cisim var diye
ben once tuvalete goturuyorum sonra soruyorum cisin var mi diye cunku benim kiza cis der demez yapiyo o yuzden wc ye yakin olmamiz lazim

merhaba kizlar, benim oglum 20 aylik ve hala cis egitimine baslamadik. nasil baslicagimi bilemiyorum. kac saatte bir wc ye goturmemiz gerekir? yada soyletmesi icin neler yapabilirim? ben 1. asamadayim henuz yardimlariniza ihtiyacim var

slm kızlar topik kalabalıklaşmış benim kız halen aynı iki gündürde kakayı tutuyor yapmıyor dün gece beni perişan etti saatte bir uyandı karnını gösterdi belli karnı ağırıyor kaka var sabah 6 da uyandı ve yaptı bu gün çok asabi olmuş wc hiç çiş yapmadı hep yere yarın huysuzluğu geçerse beliki tekrar wc gelir

merhaba kizlar, benim oglum 20 aylik ve hala cis egitimine baslamadik. nasil baslicagimi bilemiyorum. kac saatte bir wc ye goturmemiz gerekir? yada soyletmesi icin neler yapabilirim? ben 1. asamadayim henuz yardimlariniza ihtiyacim var

cnm benm oğlum şuan 26 aylık bende 3-4 aydır yeni alıştırdım tuvlt alışknlığına.öncelikle lazımlık aldım arada kaçırdı ıslak ıslak ayaklarını sıkarak yürüdü altını açtırmadı utandı vs her 15 dkda bir çişin varmı diye sordum onun için eziyet olmuştu bnm sorularım :))) yoooook diye bağırmaya başladı artık bikaç gece bağladım altını.. bikaç gün geçtikçe kendi söylemeye başladı tabi ödül veriyordum her söylediğinde öpüp alkışlıyorduk onu :))) şuan söylüyor çişini ama karpuzu çok kaçırdığında mink ıslklıklar olmuyor değil :)) sabır isteyen bi iş Allah kolaylık versin

sagol cnm yazdiklarin icin. bende yeni actim altini simdi once wcye goturdum yapmadi orada altini acik biraktim sonra benim tel caldi telde konusurken cocuk saldi gitti simdi soruyorum varmi diye neiii diyor
turkce yok kelimesini bilmiyor henuz(bu arada yurtdisindayim ben o yuzden oglum yok yerine neiii diyor) simdi alti acik surekli soruyorum insaaALLAh CABUK ALISIR.

benim kizda 19 aylik bizde dun basladik.simdilik iyi.bu gun 4 kere tuvalete 1 kere altina yapti.kakasinida altina yapdi amaolsun.sabirla ogrenir insallah kararliyim bu sefer.AZERIN sagolsun.onun sayesinde kaza geldim.bu aradabenimkide hayir diyemiyor.nein yada neii diyor.yurtdisinda yasamanin ilk kotu avantaji

Evet soruyorum ama yapacağı anda bile yok diyor ...Zaten uyumadı cadı az önce de günün ilk kazasını yaptı Ben kzım çiş demeye kalmadan gözümün içine baka baka bıraktı...Annecim böyle mi yapıyoduk hani tuvalete lazımlığa yapıyoduk dedim ..O da bana "eyet anniş yanlış yere yaptım ama canım çekti kiloduma yapmayı" demez mi bi de...Of offf valla çiş kaka hariç bilmedikleri yok hakkaten de...

Sizinki iyi gidiyo valla üstelik daha küçük de maşallah diim öyle devam eder 2. yaş gününde bu işi halletmiş olursunuz inşallah :)

Canım ben lazımlığı salonun ortasına koydum çünkü geldiğinde banyoya kadar yapmadan gitmesi imkansız şimdilik..Sen de böyle yapsan, sevdiği bir çizgi film falan açsan..Öyle öyle oturmaya alışır en azından..Ben lazımlığa oturtup dondurma bile yedirdim valahi..Şimdi söylemese de en azından oturuyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…