Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
bende bebiş yok ama büyütmüşlüğümüz var:KK9::KK9: kaka gelmeden yada yapmaya hazırlandığı sırada anlarsın şu bi kaçgün başka bi şeyle uğraşma sürekli yüzünü mimiklerini harektlerini takip et mesela bazı bebiş kaka için hep evin belli bi köşesine gider bazı bebiş utanıp sıkılır bazısı zorlanır bu yüzden önceden ağlamaya başlar bazısı o anın geldiğini anladığı için pozisyon alır senin bebişinde kaka için mutlaka bi hazırlığı vardır ha bide bi çok bebiş hep aynı saatlerde ya da hep aynı durumlarda yapar mesela yemekten hemen sonra yapmak yada uykudan uyanır uyanmaz yapmak gibi artık takip edip bulucan o an geldiğinde önceden götürüp başını bekliycen ha bi de önceden götürdüğünde ilk sefer olduğu için seni çok bekletecektir alışık olmadığı bi durum çünkü vucüt bu şekilde yapmaya tepki verecektir hatta senin biel yanına oturman falan gerekebilir yapmaya başlamışken götürdüğünde sonunu tuvalete yapıyor olmasına aldama yani

kiz bi seyden de anlama be:KK1::KK1::KK1:her seyi biliyosun anacim sen nasil hatunsun boyle:KK53::KK53:

bu arada bizim gunumuz soyle gecti
sabah tuvalete cisini 2 kez yapti sonra altina yapti
sonra uyudu uyandi tuvalete yapti sonra bi daha altina sonra kakasini yapti altina
simdi parka gitti gelsin cisini yaptirip uyutucam
sanirim 1 asamaya geri donuyoruz:KK1:

benim kızımda 25 aylık bende arada goturuyorum wcye suyla oynuyo,çişş diyo sonra bitti diyo bitürlü yapmıyo,alıştırmaya tam başlamadım kararsızım biraz sizleri takip edim önerilerinizi dikkate alim. bikere yapsa gerisi gelir zaten ama inaççı yapmıyo:emir_bebek:

benim kızımda 25 aylık bende arada goturuyorum wcye suyla oynuyo,çişş diyo sonra bitti diyo bitürlü yapmıyo,alıştırmaya tam başlamadım kararsızım biraz sizleri takip edim önerilerinizi dikkate alim. bikere yapsa gerisi gelir zaten ama inaççı yapmıyo:emir_bebek:

benim kizim da ilk once oyle yapiyodu ama yavas yavas alisiyo sanirim:KK34:

bu arada bizim gunumuz soyle gecti
sabah tuvalete cisini 2 kez yapti sonra altina yapti
sonra uyudu uyandi tuvalete yapti sonra bi daha altina sonra kakasini yapti altina
simdi parka gitti gelsin cisini yaptirip uyutucam
sanirim 1 asamaya geri donuyoruz:KK1:

canim iyi bence sonucda daha yeni ogreniyor:KK34::KK34:benim kizda oglenden sonra yazdim buraya tuvalete yapti.ondan yarim saat sonra cis dedi bende beni oynatiyor sandim:KK1::KK1:goturmedim.altina yapti.simdi yine goturdum tuvalete yapdi.ilk gun icin iyi bence:KK9::KK9::KK9::KK9:

canim iyi bence sonucda daha yeni ogreniyor:KK34::KK34:benim kizda oglenden sonra yazdim buraya tuvalete yapti.ondan yarim saat sonra cis dedi bende beni oynatiyor sandim:KK1::KK1:goturmedim.altina yapti.simdi yine goturdum tuvalete yapdi.ilk gun icin iyi bence:KK9::KK9::KK9::KK9:

maşallah canım iyi gidiyorsunuz.
darısı bize inşallahhhh

böyle birşey yok yaaa :KK43:
az önce gözüme baktı anne kaka dedi,sinirlendim çünki sürekli bezini çıkarttırıp duruyordu ve çiş yapmıyordu.
tamam oğlum dedim. yüzüme baktı ifadesi değişti. hemen ardından;anne kaka bitti dedi :KK53:
seviye 1 değil seviye 0 :KK52:

İyi akşamlar kızlar...Benim kuzuyu uyuttum akşam raporu vermeye geldim :)

Ya kızım bu tuvalet olayını yanış anladı gibime geliyor neden mi...Biz bezi attık ya kendisi de kilodu attı...Annecim napıyosun dediğimde "böyle daha rahat" dedi..Ben bezi takmayalım hava sıcak tuvalete yapasak daha rahat ederiz falan demiştim...Şaka gibi tüm akşam kilot giymedi..Yemek yedikten sonra 7 gibi çiş yaptı, dışarı çıktık 9:30 a kadar parktaydık..Eve geldi az bi çişini lazımlığa yaptı..Sevindim ama azdı...Sonra kitap okuyorduk ben de sormadım unuttum o da yorganının üstüne ikinci kez yaptı ve uyudu :KK43: İkinciyi de lazımlığa denk getirsek güzel bi akşam olacakt ama neyse.. Kısmet yarına :)

Bir de sizinkiler tuvalet yapalım mı deyince ne diyorlar...Bizimki sürekli sormama gıcık olmaya başladı sanırım..Ben çiş var mı deyince yokkk diye bağırıyor...Üstelik 2 saatte bi anca soruyorum çünkü 2,5-3 saatten önce yapmıyor...

tubiloshh canım sen de haksızlık etme paşaya, en azından ne yaptığını bildiriyor çocuk :)

İnşallah yarın hepimiz için daha kolay bir gün olur.

az önce gözüme baktı anne kaka dedi,sinirlendim çünki sürekli bezini çıkarttırıp duruyordu ve çiş yapmıyordu.
tamam oğlum dedim. yüzüme baktı ifadesi değişti. hemen ardından;anne kaka bitti dedi :KK53:
hareketlendigi zamandan bu yana hep banyoya girmenin bir yolunu arardi. kim tuvalete gitse o da peşinden gidip cikana kadar kapıda ağlardı.şimdi anahtarini buldu.kaka diyor kapı açılıyor :)

kiz senin cocuk cin gibi tembel olan sensin bence:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
ya tubicim deme oyle valla bu sefer suc sende:KK31:cocuk bunlar her daim bizi kandira bilirler ama biz de her defasinda kanmaliyiz napalim
İyi akşamlar kızlar...Benim kuzuyu uyuttum akşam raporu vermeye geldim :)

Ya kızım bu tuvalet olayını yanış anladı gibime geliyor neden mi...Biz bezi attık ya kendisi de kilodu attı...Annecim napıyosun dediğimde "böyle daha rahat" dedi..Ben bezi takmayalım hava sıcak tuvalete yapasak daha rahat ederiz falan demiştim...Şaka gibi tüm akşam kilot giymedi..Yemek yedikten sonra 7 gibi çiş yaptı, dışarı çıktık 9:30 a kadar parktaydık..Eve geldi az bi çişini lazımlığa yaptı..Sevindim ama azdı...Sonra kitap okuyorduk ben de sormadım unuttum o da yorganının üstüne ikinci kez yaptı ve uyudu :KK43: İkinciyi de lazımlığa denk getirsek güzel bi akşam olacakt ama neyse.. Kısmet yarına :)

Bir de sizinkiler tuvalet yapalım mı deyince ne diyorlar...Bizimki sürekli sormama gıcık olmaya başladı sanırım..Ben çiş var mı deyince yokkk diye bağırıyor...Üstelik 2 saatte bi anca soruyorum çünkü 2,5-3 saatten önce yapmıyor....
ben soruyorum cisin var mi diye hih diyo bu evet demek oluyo:KK1::KK1::KK1:

hareketlendigi zamandan bu yana hep banyoya girmenin bir yolunu arardi. kim tuvalete gitse o da peşinden gidip cikana kadar kapıda ağlardı.şimdi anahtarini buldu.kaka diyor kapı açılıyor :)

senin kuzu kac aylik:emir_bebek::nazar:

kizlar gunaydin.biz iyi gidiyoruz cok sukur:21::21::21:kizim artik cis demiyor ama:KK50::KK50::KK50:gece yatmadan once tuvalete goturdum yapdi cisini bagladim bezi uyutdum.sabah uyandi bezi bosdu cis yapmamisdi.hemen kosdum tuvalete yapdi.alkisladi kendini sifonu basdi.:KK9::KK9:1 saat sonra yine goturdum yapti tuvalete.cok sevindi.:21::21::21:simdilik kazamiz yok.insallah boyle devam ederiz.:KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
kizlar gunaydin.biz iyi gidiyoruz cok sukur:21::21::21:kizim artik cis demiyor ama:KK50::KK50::KK50:gece yatmadan once tuvalete goturdum yapdi cisini bagladim bezi uyutdum.sabah uyandi bezi bosdu cis yapmamisdi.hemen kosdum tuvalete yapdi.alkisladi kendini sifonu basdi.:KK9::KK9:1 saat sonra yine goturdum yapti tuvalete.cok sevindi.:21::21::21:simdilik kazamiz yok.insallah boyle devam ederiz.:KK16::KK16::KK16::KK16:

gunaydin canim
masallah ya kuzuya dur bi nazar boncugu ilistiriyim suraya:KK1::nazar::nazar::nazar:
benim kiz 1 kez tuvalete 3 kez altina yapti
dogrusu biraz uzulmustum ama bi konu vardi kadin cocuguna 11 gunde egitim vermis onu okudum teselli buldum valla:KK1:

selam kızlar azerinn ve nazlıma ahh ahh bnde sızın gıbı yazabılsem suraya bır ker e bıle yapsa tuvalete:KK43:tuvalet dıyınce kacıyor ne oturak ne tuvalete yapmıyor ama ogrendı gece bez baglıyorum sabah kalktıgında kuru.. gunduzde yaparken soylluyor ama gelgelım tuvalete yapmıyor napsamkı akıl vereın kızlar:KK51:

X