Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48

BirTutamMutluluk20

azerinnn
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2011
29.255
37.329
merhaba arkadaslar
kizim 30 aylik ve ben ona tuvalet egitimi vermek istiyorum
eger siz de benim gibi kuzunuza tuvalet egitimi vermek istiyosaniz hep beraber yapalim
mesela nasil baslayacagimiza hep beraber karar verelim
sonra kuzularin tepkilerini yazalim
bir birimize destek olarak cocuklarimizi bezden kurtaralim
benim kizim cok zeki bi cocuk mesela kizim cisin var mi diyorum bi kosu tuvalete kosuyo tuvalete oturtuyorum hic bi sey yapmadan kalkiyo ama
sizinkiler nasil??

listemize katilmak isteyenler
annenin nicki
cocugun ismi
cinsiyyeti
kac aylik oldugu
egitimin asamasi(3 asamali yani yeni baslayanlar 1 asamada biraz iyi olanlar 2,daha da iyi olanlar 3 asamada)
ve egitimin simdilik nasil gittigi ile bilgilerimizi paylasicaz

boylece daha motive ola bilecegimizi dusunuyorum
isteyenler
burdan bilgilerini yaza ya da ozel mesaj yollaya bilirler

tuvalet-egitimi33.jpg

bebeklerin_tuvalet_egitimi.jpg

12280d1316091959-cocuk-tuvalet-egitimi.jpg

:KK49:annenin ismi
çocuğun ismi
cinsiyyetiyaşıeğitimin aşaması(1.2.3)sonuç
:emir_bebek:azerinnn:KK16:azerin:nazar:kiz30 ay:nazar:3:KK9:tamamlandi
:emir_bebek:nazlma:KK16:nazli:nazar:kiz28 ay:nazar:1???
:emir_bebek:tubiloshh:KK16:kenan:nazar:erkek22 ay:nazar:3:KK9:tamamlandi
:emir_bebek:Hatice_1986(hatis):KK16:ebrar:nazar:kiz25 ay:nazar:3:KK9:tamamlandi
:emir_bebek:TaDukHePa(Çigdem):KK16:murat:nazar:erkek24 ay:nazar:1simdilik askiya alindi
:emir_bebek:hatres:KK16:rana:nazar:kiz23 ay:nazar:2???
:emir_bebek:Dinamiss:KK16:deniz:nazar:kiz29 ay:nazar:3:KK9:tamamlandi
:emir_bebek:nar:KK16:deniz:nazar:erkek3 yas:nazar:3:KK9:
tamamlandi
:emir_bebek:
elamelek
:KK16:
elamelek
:nazar:kiz26
ay
:nazar:3:KK9:
tamamlandi
:emir_bebek:elian:KK16:
enes
:nazar:erkek31
ay
:nazar:1???
:emir_bebek:tanem111:KK16:
elif
:nazar:kiz24
ay

:emir_bebek:candannn:KK16:

doruk
:nazar:erkek28
ay
:nazar:3:KK9:
tamamlandi
:emir_bebek:gazel:KK16:
burak
:nazar:erkek32 ay:nazar:1???
:emir_bebek:estalmus:KK16:
azra
:nazar:kiz26
ay

Bu da kuzular ve yardimcilari:KK1:

Azerin:KK16:
attachment.php

Murat:KK16:
attachment.php

Kenan:KK16:
attachment.php

Deniz:KK16:
attachment.php

Son düzenleme:
merhabalar konuyu görünce cvp yazmak istedim ben Allaha şükür büyük kızımda atlattım o denemi küçük kızım henüz bir yaşında önümüzdeki yaza doğru onunlada başlarız :)
kızım bezden çıkınca 21 aylıktı önce bezini değişirken bezini açar kızım çişin varmı varsa yap beze derdim yapardı daha sonra pepenin şarkısıyla beraber :KK70: bezleri attık kilotlar giydik :) bir daha asla bezlemedim gittik beraber cicili çamaşırlar aldık dahada motive oldu bir iki kaçamak oldu ama o kadar olur ben kolay atlattım darısı herkesin başına

kız cocukları bu konuda daha ılerde oluyor sanırım oglum 26 aylık olcak bende ıstıyorum tuvalet egıtımıne baslamayı bırde kardesı olcak yaz bıtmeden halledelım ıstıyorum ama henuz tam konusmuyor kakayı yenı farkettı yanı rahatsız olmaya ve yaptıktan sonra soylemeye basladı ama çişin farkında deıl az daha bekleyıp baslamak ıstıyorum ıns:KK34:

merhabalar konuyu görünce cvp yazmak istedim ben Allaha şükür büyük kızımda atlattım o denemi küçük kızım henüz bir yaşında önümüzdeki yaza doğru onunlada başlarız :)
kızım bezden çıkınca 21 aylıktı önce bezini değişirken bezini açar kızım çişin varmı varsa yap beze derdim yapardı daha sonra pepenin şarkısıyla beraber :KK70: bezleri attık kilotlar giydik :) bir daha asla bezlemedim gittik beraber cicili çamaşırlar aldık dahada motive oldu bir iki kaçamak oldu ama o kadar olur ben kolay atlattım darısı herkesin başına
ay insallah biz de alistira biliriz
yarin ben de yeni kulotlar alicam
kız cocukları bu konuda daha ılerde oluyor sanırım oglum 26 aylık olcak bende ıstıyorum tuvalet egıtımıne baslamayı bırde kardesı olcak yaz bıtmeden halledelım ıstıyorum ama henuz tam konusmuyor kakayı yenı farkettı yanı rahatsız olmaya ve yaptıktan sonra soylemeye basladı ama çişin farkında deıl az daha bekleyıp baslamak ıstıyorum ıns:KK34:

bekleme ya hadi hep beraber baslayalim alistirmaya:KK9::KK9::KK9:

ben ogluma 19 aylikken denemistim basarisiz olmustum.bi turlu lazimliga oturtamadim bende zorlamadim biraktim.simdi tekrar denemeye korkuyorum yine basaramazsak diye cunku bu surecler tuvalet egitimini geciktiriyormus diye duydum.Turkiye'ye gelince sunnet ettirmek istiyoruz bakalim belki o donemde bezlemezsem ogrenir.olmazsada döndükten sonra deniycem.yaz cikmadan ogretmek istiyorum aslinda. ikinciyide dusunuyoruz, hamile kalirsam onun bezini degistirmek cok zor olcak benim için.cunku hamileligimin ilk uç ayi cok kotu geciyo.burayi hep takip ediyorum, yazilanlari okuyorum.bilgi almak için.bu konu iyi olmus hepimiz buradan faydalaniriz insallah.

slm cok guzel konu acmıssın azerınncım:KK9:ben bugunlerde bu konuyu dusunuyorum bu ısler yazın yapılıyor ya bnım kızımda 27 aylık bır kac denememız oldu oturuyor ama yapmıyor ne klozete ne oturaga bırde bnım kız tam anlamıyla konusmuyor ben baskı yapmak ıstemıyorum ama bu yazda bıtse guzel olur:44:ben klozet adaptoru alıcam bugun cıcılı bıcılı bırsey bellkı hosuna gıder:KK37:

arkadaşlar, 3 yaşında bir kızım var ve ona 3 günde bezden kurtulmayı öğrettim. blogumda anltıyorum. incelerseniz sevinirim.
naturelanne.blogspot.com

ben ogluma 19 aylikken denemistim basarisiz olmustum.bi turlu lazimliga oturtamadim bende zorlamadim biraktim.simdi tekrar denemeye korkuyorum yine basaramazsak diye cunku bu surecler tuvalet egitimini geciktiriyormus diye duydum.Turkiye'ye gelince sunnet ettirmek istiyoruz bakalim belki o donemde bezlemezsem ogrenir.olmazsada döndükten sonra deniycem.yaz cikmadan ogretmek istiyorum aslinda. ikinciyide dusunuyoruz, hamile kalirsam onun bezini degistirmek cok zor olcak benim için.cunku hamileligimin ilk uç ayi cok kotu geciyo.burayi hep takip ediyorum, yazilanlari okuyorum.bilgi almak için.bu konu iyi olmus hepimiz buradan faydalaniriz insallah.
canim ben de ikinci bebegi dusunuyorum o yuzden istiyorum simdiden bazi seyleri ogrensin
kendi basina uyumayi
tuvalet aliskanligini falan
slm cok guzel konu acmıssın azerınncım:KK9:ben bugunlerde bu konuyu dusunuyorum bu ısler yazın yapılıyor ya bnım kızımda 27 aylık bır kac denememız oldu oturuyor ama yapmıyor ne klozete ne oturaga bırde bnım kız tam anlamıyla konusmuyor ben baskı yapmak ıstemıyorum ama bu yazda bıtse guzel olur:44:ben klozet adaptoru alıcam bugun cıcılı bıcılı bırsey bellkı hosuna gıder:KK37:

cok tesekkur ederim canim:KK16::KK16:
evet benim kizim da tam konusmuyo
cisi biliyo ama soylemiyo
canim aldin mi klozet adaptorunu??

evet bu gun ilk denememizi yaptik
kilotunu giydirdim
bi de ben gecen sefer dikkatlice izledim su icmezse 30 dakikadan bir su icerse 20 dakikada bir cis yapiyo
saate baktim 30 dakika sonra kizim cisin var mi dedim evet dedi lazimligi getirdim oturmaya korktu ayak ustu lazimliga yapti cisini
sonra 20 dakika sonra yine sordum sorar sormaz altina yapti:KK1:
ilk gun icin fena sayilmaz:KK1:

Son düzenleme:
evet bu gun ilk denememizi yaptik
kilotunu giydirdim
bi de ben gecen sefer dikkatlice izledim su icmezse 30 dakikadan bir su icerse 20 dakikada bir cis yapiyo
saate baktim 30 dakika sonra kizim cisin var mi dedim evet dedi lazimligi getirdim oturmaya korktu ayak ustu lazimliga yapti cisini
sonra 20 dakika sonra yine sordum sorar sormaz altina yapti:KK1:
ilk gun icin fena sayilmaz:KK1:

hadi bakalim ilk gun için iyi gelisme, insallah cabuk ogrenirsiniz :)

bizde yarin Turkiye yolcusuyuz.orada kesin anneannemler daha ogretmedinmi diye kizcaklar. bende duymazdan gelirim artik döndükten sonra ogretcem insallah

ay insallah biz de alistira biliriz
yarin ben de yeni kulotlar alicam

bekleme ya hadi hep beraber baslayalim alistirmaya:KK9::KK9::KK9:

kreste pek ıstemedıler az daha bekleyelım bıze farkettırmıyor tuvaletını dedıler o yuzden beklıycez bıze yenı soyluyor zaten kakasını yapınca çişten pek haberı yok daha da yenı yenı konusuyor o yuzden üstüne gıtmeıdm bende sızınkı gıbı çişin var mı deyınce var demıyor mesela:KK34:

Merhaba benim kızımda 22 aylık, başladık başlamasına da ( 1 ay oldu) canı isterse anneeee çişi deldi,diyor bir kaç gün böyle güzel gidiyoruz ama bi bakıyorum başka bir gün iştemiyorum deyip yapmıyor zoraki tuvalete tabi korkutmadan götürüp hadi yapalım cici tuvalet sevinsin diyorum( çünkü tuvaletine cici diyor) bazen yapıyor bazen yapmıyor. Böyle olunca da çok yoruluyorum ben de bezini bağlıyorum tekrar. Gece hep bezledim gündüz artık altına yapmamayı öğrendikten sonra bezi tamamen atayım diyorum, hata mı ediyorum acaba? Ne bileyim ya karışık işler bunlar ya:nazar:

Son düzenleme:
bu wc konusunda bende çok sıkıntı çekiyorum kızım 32 aylık ilk denememiz geçen yazdı olmadı.mayıs ayında tekrar açtım hiç bir şekilde wc, lazımlığa, klozete oturmadı her türlü yolu denedim çok araştırdım olmadı hep kaka benim çiş benim deyip durdu ve yapmıyordu şunu anladım ki kendisinin istemesi gerekiyor 15 gün denedim olmadı tekrar bezledim aradan bir ay geçti tekrardan açtım bu defa biraz daha iyiydi sanki iyi dememde wc giriyordu yani ama yapmıyordu hiç bir şekilde zorlamadım oturuyordu çişinin geldiğini biliyordum dikkatini dağıtıyordum güldürünce yapıyordu bri kaç günlüğüne şehir dışına çıktık orda hırçınlaşmaya başldı bezledim eve gelince tekrardan açtım bu gün ikinci günümüz dün wc giriyordu oturuyor yapma süresi biraz daha kısaldı önce yarım saate yakın oturuyordu neyse bir iki güldürmeye bırakıyor ama kakasını tutuyor çok inatçı bir kızım var hatta çocuk psikiyatrınada gittim bilgi alamak için bildiğim şeyleri söyledi bazı çocuklar 2 yaşından sonra inat dönemine girdikleri için wc wğitimi zorlaşıyor diye yapmam gereken tuvaletinin olup olmadığını sormadan onu götürmem yamazsa üstüne gitmem gerektğini çişini ertrafa yapacaktır sabırlı olmam gerektiğini vs..inatçı coçukların 3 yaşından sonra daha rahat öğrendiklerini söyledi neyse bu gün hem wc ye yaptı hemde etrafa gece üstü açık kalmıştı sanırım üşüttü onadan çişini bu gün tutamıyor genelde 3 saat hatta bir defasından sırf yapmamak için 8 saat tutuğu oldu.gecede bağlamıyorum çok şükür hiç yapmıyor şu gündüzü ne zaman öğrenecek hep benmi güldürecem farkında olmadan bırakacak of sabırla bekliyorum

kreste pek ıstemedıler az daha bekleyelım bıze farkettırmıyor tuvaletını dedıler o yuzden beklıycez bıze yenı soyluyor zaten kakasını yapınca çişten pek haberı yok daha da yenı yenı konusuyor o yuzden üstüne gıtmeıdm bende sızınkı gıbı çişin var mı deyınce var demıyor mesela:KK34:
aslinda kakasini soyluyosa cisini de soyler canim merak etme:KK19:
Merhaba benim kızımda 22 aylık, başladık başlamasına da ( 1 ay oldu) canı isterse anneeee çişi deldi,diyor bir kaç gün böyle güzel gidiyoruz ama bi bakıyorum başka bir gün iştemiyorum deyip yapmıyor zoraki tuvalete tabi korkutmadan götürüp hadi yapalım cici tuvalet sevinsin diyorum( çünkü tuvaletine cici diyor) bazen yapıyor bazen yapmıyor. Böyle olunca da çok yoruluyorum ben de bezini bağlıyorum tekrar. Gece hep bezledim gündüz artık altına yapmamayı öğrendikten sonra bezi tamamen atayım diyorum, hata mı ediyorum acaba? Ne bileyim ya karışık işler bunlar ya:nazar:
evet bizimki de oyle ben cisini saati saatine biliyorum zamani geldiginde lazimliga oturtuyorum hemen kalkiyo kenara yapiyo:KK50:
tuvalete goturuyorum yine ayni
bu wc konusunda bende çok sıkıntı çekiyorum kızım 32 aylık ilk denememiz geçen yazdı olmadı.mayıs ayında tekrar açtım hiç bir şekilde wc, lazımlığa, klozete oturmadı her türlü yolu denedim çok araştırdım olmadı hep kaka benim çiş benim deyip durdu ve yapmıyordu şunu anladım ki kendisinin istemesi gerekiyor 15 gün denedim olmadı tekrar bezledim aradan bir ay geçti tekrardan açtım bu defa biraz daha iyiydi sanki iyi dememde wc giriyordu yani ama yapmıyordu hiç bir şekilde zorlamadım oturuyordu çişinin geldiğini biliyordum dikkatini dağıtıyordum güldürünce yapıyordu bri kaç günlüğüne şehir dışına çıktık orda hırçınlaşmaya başldı bezledim eve gelince tekrardan açtım bu gün ikinci günümüz dün wc giriyordu oturuyor yapma süresi biraz daha kısaldı önce yarım saate yakın oturuyordu neyse bir iki güldürmeye bırakıyor ama kakasını tutuyor çok inatçı bir kızım var hatta çocuk psikiyatrınada gittim bilgi alamak için bildiğim şeyleri söyledi bazı çocuklar 2 yaşından sonra inat dönemine girdikleri için wc wğitimi zorlaşıyor diye yapmam gereken tuvaletinin olup olmadığını sormadan onu götürmem yamazsa üstüne gitmem gerektğini çişini ertrafa yapacaktır sabırlı olmam gerektiğini vs..inatçı coçukların 3 yaşından sonra daha rahat öğrendiklerini söyledi neyse bu gün hem wc ye yaptı hemde etrafa gece üstü açık kalmıştı sanırım üşüttü onadan çişini bu gün tutamıyor genelde 3 saat hatta bir defasından sırf yapmamak için 8 saat tutuğu oldu.gecede bağlamıyorum çok şükür hiç yapmıyor şu gündüzü ne zaman öğrenecek hep benmi güldürecem farkında olmadan bırakacak of sabırla bekliyorum
ay keske bizimki de gulmeyle yapsa:KK1:
bak sen su cimcimeye demek guldurmen gerekiyo ha cis yapmasi icin:KK1:

aslinda kakasini soyluyosa cisini de soyler canim merak etme:KK19:

evet bizimki de oyle ben cisini saati saatine biliyorum zamani geldiginde lazimliga oturtuyorum hemen kalkiyo kenara yapiyo:KK50:
tuvalete goturuyorum yine ayni

ay keske bizimki de gulmeyle yapsa:KK1:
bak sen su cimcimeye demek guldurmen gerekiyo ha cis yapmasi icin:KK1:

evet gülmeyle yapıyor bu defada ben sıkılıyorum güldürmek için her defasından başka bir yol bulmam gerek mesela akşam uyumadan önce köpük balonlardan üflüyordum kakasını yaptı eğilip baktı oda şaşırdı ilk defa kakasını wc yapmış oldu sonrada çişini yarın bu yol işe yarar mı bilmem

evet gülmeyle yapıyor bu defada ben sıkılıyorum güldürmek için her defasından başka bir yol bulmam gerek mesela akşam uyumadan önce köpük balonlardan üflüyordum kakasını yaptı eğilip baktı oda şaşırdı ilk defa kakasını wc yapmış oldu sonrada çişini yarın bu yol işe yarar mı bilmem

oyuncaklarini falan konustursan
mesela tuvalete onunla birlikte oturt falan

2.gun
sabah cisimizi yapip kilotumuzu giydik
sonra bi baktim kakasini yapmis
altini temizleyip tekrar kilotunu giydirdim
cis saati geldi lazimliga oturttum oturmadi tuvalete goturdum skildi
sonunda altina yapti:KK1:
kendini alkisladi ama ben anne uzuluyo falan deyip yuz ifademle ona uzulduyumu anlattim
yine cis zamani tuvalete goturdum yapti alkisladim kucuk bi seker verdim
sonra uyku zamani geldi kilotla uyuttum ama uyuduktan sonra bezini bagladim
uykudan uyanip bezini acip firlatmis yataktan:KK1:
sonra yine kilotu giydirdim yine cis zamani lazimliga ve ya tuvalete oturmayip altina yapti:KK1:

gece bez bağlamıyorum sabah 8 de uyandı wc götürdüm beş dak içinde çişini yaptı sonra elini yıkayıp çıktık kahvaltıdan sonra saat 10.30 gibi tekrara wc gittik tabi wc götürmek o kadar kolay olmuyor tabi eskiye göre çok daha iyi çişini yaptı kakasını yapar diye bekledim yok yapmadı onu biraz yanlız bıraktım suyla oynadı üstünü çok ıslatmıştı sonra banyoya soktum şimdide oynuyor bir daha wc olaayımız 12.30 gibi olur sanırım wc 2 yada 3 saatte bir götürüyorum inanın ki kızlar bu duruma gelinceye kadar3 ayımı aldı ve henüz rayına oturmamış çok inatcı şimdiye kadar öğrenmesi gerekirdi ama 2 ay öncesini düşünüyorumda çok şükür diyorumbirde kendi isteğiyle çişinin geldiğini söylese o günler gelir mi acaba

X