Hadi çalışan anne adayları izin tarihimizi geri sayalımmm:))))

Sezaryen olma ıhtımalıne karŞı erken aÇtımek Çok gzÜel fıkır ama nasıl yapacaĞız.
O zaman ben raporumu haftaya aÇtırmıŞ oalcaĞım .galıba.
Ama ÇalıŞmaya devam edeceĞım
patron ssk ve vergı masrafı yok dıye sevınır tabı:)))
ama yarın doktora gıdınce sorayım bakalım.sezaryen olma ıhtımalına karŞı 32. Hafta yerıne 31 haftada verır mı acaba ?
O normal olacak dıyor ama bakalım.ya gÜn sayrekn Şımıd gÜnÜĞ nerden saycaĞımızı konuŞmaya baŞladık.
Hayırlsı bakalım

SSK doğum izninden sorumlu devlet bakanıııı olcemmmm kaydirigubbakcemile3

9 mayısta doktora gideceğim konuşup ona göre bir ayarlama yapayım o zaman.ınşallah bir aksilik çıkmaz ve 2 haftam yanmaz

Benım sata gÖre 3 temmuz canım
yanı benım 32.hafat Çoookk yakın da
yarn gıınce sorsam ne der bakalım doktor teyzemız

Yahu oku oku içim cıktı ama artık rahat hesaplıyorum. Sezaryen olcaı belliyse geri sayıyorum, normal dogumsa 280 gün üzerinden hesaplıyorum mesela swetciminnn bebişi 29+3 günlük yane 29x7+3=206 günlük. 280 den 206 yı cıkar, 74 gün kaldı, böl 74'ü 7 ye 10 hafta 4 gün. Normal kosullarda 8 hafta once rapor almak gerek, yane 2 hafta 4 gün sonra dolcak swetciminnn süresi.

Bence swetcim sen 1 hafta one cektir, sanki 40 haftan 26 haziranda dolcak gibi olsun. bu durumda 5 hazirana kadar calıscaksın 37.haftanın sonuna kadar. raporunu da 27 nisanla 1 mayıs arası bi güne yazdır, 30 nisan mesela, yane haftaya anam cok yakınmıs yahuuu delikafadulden

Yahu oku oku içim cıktı ama artık rahat hesaplıyorum. Sezaryen olcaı belliyse geri sayıyorum, normal dogumsa 280 gün üzerinden hesaplıyorum mesela swetciminnn bebişi 29+3 günlük yane 29x7+3=206 günlük. 280 den 206 yı cıkar, 74 gün kaldı, böl 74'ü 7 ye 10 hafta 4 gün. Normal kosullarda 8 hafta once rapor almak gerek, yane 2 hafta 4 gün sonra dolcak swetciminnn süresi.

allahım ya nasıl bri matemetik oalcaı çıktı bu işte.
doğru diyorusn canım
çok sağol.ben de öyle hesapladım.ama sezarten şüphesi varsa senin gibi yapmalı ve 1-2 hafta erken almalı raporu yani bu yakınalrda düşünmeli artık bu işi.:))
rapor elimin altında dursunda değilmi ne akdar çalışırsam benim bilecepğim iş :)

Evet normal dogumda olsa 1 hafta erkene al sen sunu 3 temmuz deme haziran sonu de

:nazar: 52 gün kaldııııı , Ordu'nun dereleri aksa yukarı aksaaaaa :teytey::teytey:

benim kafam karışık.
keisn tarih belirlemediğim için.
oyüzden sadece -1 bugünde bitti diyorum.ama az kaldı doğuma bile ne kaldı ki
allahım allahım

Sana bi tarih belirleyelim swetcm sen ondan geri say, ha 1 hafta once ha 1 hafta sora, o tarihe kadar beklersek gerisi kolayyy kaydirigubbakcemile3

52 swetcimmm bak gaydınla bende insallah 12 haziranda cıkcas ki bana kalırsa gaydıncım o tarihe kalmıcakkkk gor bakkk, son gün sayılmaz cumayı saymıyorussss yatcas kalkcas hesabı buu sırnaşık şey

bende 12 haziranda çıkacam izine.o zaman benimde 52 gün kaldı

Anammm hepimiz aynı günnn halay sırasına gireriz artıkkkk kaydirigubbakcemile3

X