Hadi çalışan anne adayları izin tarihimizi geri sayalımmm:))))

60 days to go bakem nerdeyimmmm anammm Tokat'tayımmm bugünnn Karadenüssss

Ay hayırlısııı Gaydınnn bugün bende farkettim tam 2 ay kaldıgını heycan yaptımmmmm

zuuzzu ve gaydın ben iki aydan azım

:)))))))
aman allahım panik vaktiiiiiii

Şafak 59 bugün tekirdağ dayımmm, kötte yicemmmmm cokacimcoook

Şafaaaakkk 58 Nerdeyis bugün bakiiim, Sivas'taymısızzz bulurus yicek biseylerrr cokacimcoook

Şafak 58 memleketimdeyiz oooo önce akrabalarımızı ziyarete ederiz sonra kaleye çıkarız sonra döner yeriz katmer yeriz etli ekmek yeriz daha nolsuncokacimcoook

Arkadaşlar Ben bu izin tarihimi ayarlayamadım kafama takılan sorular var.Şu anda 26 haftalık hamileyim.32. hafta 27 mayısa denk geliyor.Bu tarihtemi rapor almak gerekiyor yani 32. haftanın başlangıcında.Sezeryan olacağım için bebeği kaçıncı haftada alırlar bilemiyorum 38. haftada alırlarsa aradaki 1-2 hafta yanacakmı nasıl olacak?temmuzun 22 sinde 40. hafta doluyor hesaplayıcıya göre muhtemel doğum tarihi 22 temmuz olarak gözüküyor ama sezeryanda 1 hafta 10 gün kadar önce alıyorlar bebeği bildiğim kadarıyla.Siz nasıl hesapladınız?

Offf gaydınımmm sen beni bitirdinn ama simdi karnım acıktı, canım cektiiii iyi mi, götürcen beni sivasa artık caresi yokkk kaydirigubbakcemile3

Canımm iş kanununa göre 32.haftanı tamamladıktan sonra (33+0'da) yasal olarak istirahatini açtırıcaksınn... Ama doktor raporuyla 37. haftanın sonuna (38+0) kadar çalışabilirsin, aradaki 5 haftalık iznini doğum sonrasına ekleyebilirsin. Eger normal dogum olursa bazen izinli haftalarından kaybedebiliyosun kesin dogum tarihin belli olmadgı icin mecburen SAT e gore devam ettiriyosun yasal süreci ama sezaryende daha kolay cunku dogum tarihin belli. Mesela benim 3 temmuz gibi alıncak bebegim normal dogum olsaydı 15 temmuzda dogcaktı. 3 Temmuz gibi dogurcaım icin iznimden kaybetmemek icin 30. haftamda 32 haftalıkmışım gibi rapor alıp istirahatimi actırcam.

Anladım zuzum o zaman bende bir dahaki doktora gidişimde tam doğum tarihimi sorup ona göre iznimin yanmaması için erken açtırayım istirahatimi.Aslında ben doğumdan 5 hafta öncesinekadar çalışmak istiyorum geriye kalan 3 haftayı aktarmak istiyorum ama öyle olmuyor sanırım 3 hafta öncesine kadar çalışılırsa geriye kalan 5 hafta sonraya aktarılabiliyor deniliyor.Bu durumda mecburen 8 hafta önceden izne ayrılmam gerekiyor değilmi?Yani 34. haftaya kadar çalışabilir raporu vermezler dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…