Hadi annelerimize yazalım...

anneciğim laf doğuma her geldiğinde şu kızı doğurduğum günü unutmam dersin
daha 17 yaşında çok zor şartlar altında getirdin beni dünyaya doğdumda yaşamaz demişler
sen bi yerde,ben bi yerde kalmışız taki dedem gelip bizi alana kadar
sonrasında beni sevgi ile büyüttünüz,tüm maddi imkansızlığa rağmen güsel bir çocukluğum oldu
babamın bir bayram bana kızım montumu satarım sana bayramlık alırım deyişi kulaklarımda anne
siz bana 7 yaşındayken kardeş verdiz...ne yalan söyleyim çok kıskandım ben
ama kardeşimdi benim sevdim sonra...anne o doğdunda beni okulumun ilk günü
okulda unuttun biliyorsun dimi almaya gelmedin :=)şimdi gülüyorum buna
16 yaşıma kadar güsel bir anne kız olduk..sonra hastalandın roller değişti anne
sen yataklardaydın bense çağresiz sana bakıyordum hergece acildeydik anne
sen aklını yitirip bizii tanımaz oldun sarısaçlı kızını ,tombul oğlunu hatırlamadın
sırtımda bir yük var,içimde bir acı..babamsa yıkıldı anne ..küçüktüm bende anne
istediklerim bunlar değildi ..bende yaşıtlarım gibi gezmek istedim ama ben yanında
hasta bakıcı oldum,evde anne oldum kardeşime babama baktım,işe gittim para kazandım.
sen olmayınca ailede olmuyordu annem evde varlığın yetiyordu...
evde yürürken ayağın sendelese bayılıyorsun diye sıçrardım yerimden anne,,
seni ne hallerde gördüm annem ,yakışmıyordu oralarda olmak annem evimiz ocağımız tütmüyordu anne
ben yine kızın sen anne olsan...hiç bir yük acıtmadı canımı seniğn o hallerin kadar anne...
derken ben evlendim anne ,yine yoktun annem yine yanlızdım,,sen olmayınca kimse olmuyordu annem
gerçekten eller kadir kıymet bilmedi annem ..sonkez düğün haftamıda yanında hastanede geçirdim annem...eve geldim kınam bilr olamayacaktı anne ,öle karar verdiler anne herşey gibi bufa yarımdı anne
dayanamadım söyledim sana ANNE işte geldin hayır olacak dedin..oldu anne işte ANNEM dedim.
pazar sabahı erkenden kalkıp aldım gelinliğimi elime anne çıktım kıyamadım seni kaldırmaya sabah erkenden......çıkıp bir yerde kahvaltı yaptım..kuaföre gittim evlendim anne kızın gitti anne...
ahhh ahhhh anne ahhh sol yanım acıdı gözümdeki yaş oldun...
şimdi kızın anne olmaya çalışıyor anne zorlu yollardayım her an beni bırakabilcek durumdalar anne
zor buldum onları anne içim acıyor anne ....gel yanıma anne
anne söylesene bu kadar zormu anne olmak ,bu kadar iç acıtıcımı anne
sen beni kaybetmedin anne bende onları kaybetmem dimi anne ...
sana içimden kızdığım zamanlar için
seni bilerek ve bilmeyerek üzdüysem
seni kırdıysam,gözündeki yaşa sebep olduysam affet anne
annelik çok zor anne....

ANNENİZ VE SİZ
Anneniz :

Bir yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı bütün gece ağlayıp
onu uyutmayarak teşekkür ettiniz

İki yaşındayken size yürümeyi öğretti
size seslendiğinde ondan kaçarak teşekkür ettiniz

Üç yaşındayken size özenle yemekler hazırladı
tabağınızı masanın altındaki çöpe dökerek teşekkür ettiniz.

Dört yaşındayken elinize renga renk kalemler tutuşturdu.
Siz ona evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.

Beş yaşındayken sizi cici kıyafetlerle süsledi.
gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.

Altı yaşındayken okula kadar sizinle yürüdü sokaklarda (gitmeyeceğiiiiiimmm!!!!)
diye ağlayarak teşekkür ettiniz.

Yedi yaşındayken size bir top hediye etti komşunun camını kırarak teşekkür ettiniz.

Dokuz yaşındayken size iyi sözler öğretti. Siz ona bağırarak teşekkür ettiniz.

On yaşındayken size değer vererek doğum günü partileri düzenledi.
Siz onun önemli bir gününü bile hatırlamayarak teşekkür ettiniz.

On bir yaşındayken sizi arkadaşlarınızla sinemaya götürdü
sen bizimle oturma diyerek teşekkür ettiniz.

On iki yaşındayken zararlı tv programlarını seyretmenizi istemedi
o evde değilken hepsini seyrederek teşekkür ettiniz.

On beş yaşındayken iyi bir eğitim almanız için çeşitli yurtlarda kalmanıza sizin hasretinize katlanarak razı oldu telefon açmayarak, tek satır mektup yazmayarak teşekkür ettiniz.

On yedi yaşındayken arkadaşlarınızla partiye gitmeye izin verdi
bir telefon bile etmeden sabaha karşı eve dönerek teşekkür ettiniz.

On dokuz yaşındayken başkalarının işinde çalışarak en güzel eşyaları elbiseleri aldı okul masraflarınızı karşıladı arkadaşlarınız alay etmesin diye kampüs kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.

Yirmi bir yaşındayken iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek
istedi( ben senin gibi olmayacağım!!!)diyerek teşekkür ettiniz.

Yirmi iki yaşındayken kep giyme töreninizde size gururla sarılmak istedi siz onu küçümseyerek iteleyerek teşekkür ettiniz.

Yirmi dört yaşındayken evlenmek istediniz çocukla tanışmak istedi
(sen kim oluyorsun,zamanı ben bilirim)diye tersleyerek teşekkür ettiniz.

Yirmi beş yaşındayken düğün masraflarını karşıladı sizin için hem mutlu oldu hem de çok duygulandı siz dünyanın bir ucuna giderek teşekkür ettiniz.

Otuz yaşındayken sizi bebek bakımı hakkında akıl vermek istedi (artık bu ilkel
yöntemleri bırak)diyerek teşekkür ettiniz.

Kırk yaşındayken size arayıp “Seni çok özledim hiç değilse bayramda gel” dedi hatırlattı “Anne
işim başımdan aşkın” diyerek teşekkür ettiniz.

Elli yaşındayken o çok hastalandı hafta sonunda onu görmeye gittiğinizde mutlu oldu
ona yaşlıların çocuk gibi olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken bir gün... O ÖLDÜ…
O güne kadar onun için yapmadığımız ne kadar şey varsa kalbine bir yıldırım gibi düştü.

O zaman gidin hala fırsat varken O yanınızdayken, O hayattayken vakit ayırıp
ilgilenin ve onca sene vermediğiniz sevgilerinizi verin ANNEnize

Fırsat varken sevin, sevdiğinizi belli edin ve mutlu edin ANNENİZİ.

HAYDİ GEÇ KALMAYIN LÜTFEN...

ÖLÜMÜN NE ZAMAN GELECEĞİ HİÇ BELLİ OLMAZ ACELE EDİN! BAKIN YİNE GEÇİYOR DAKİKALAR VE SAATLER ÇOK GEÇ OLMADAN HER ŞEY SONA ERMEDEN BİTMEDEN SONA ERMEDEN YAPIN YAPMAK İSTEDİĞİNİNZİ ...

TÜM ANNELERE SEVGİ SAYGILARIMLA…

Sevgili annem,

Çok şükür kü hala hayattasın, Allah seni başımızdan da eksik etmesin.
Her çocukluk anımı hatırladığımda aklıma ilk gelen sen oluyorsun anne.
Hastalansam, binbir naz yapardım. Binbir isteğim olurdu.Sen de onları yerine getirmek için çırpınıp dururdun. Sen yemez, bana yedirirdin, içmez bana içirirdin. "Aman kızıma bir şey olmasın" diye, nasıl da sağa sola koştururdun. Sen olmasan ben naz yapamamdım ki anne. O hastalanma numaralarını hele hele hiç beceremezdim. Kime naz yapacaktım ki senden başka. Bazen hatırlıyorum da, babam bana kızdığında nasıl da önümde siper olurdun, bazen hakaret yemeyi göz önüne alarak anneciğim. Oysa sen bana hiç kızmadın, kızamadın. Yanlış yapsam bile yanımda oldun. Ya bir yerim incinse, bir tarafım yaralansa, kimin kucağına ağlayarak koşa koşa giderdim anne. Senin o şifalı kucağın hangi doktorun reçetesinde yazar anne. İnan ki anne, sen kızımın nesi var diye ateşime bakmak için elini alnıma koyduğunda iyileşir gibi olurdum, bir serinlik ve huzur çökerdi içime. Hala da öyledir anne. Senin o elinin verdiği şifayı henüz hiç bir doktor veremedi henüz anne. kaza geçirdiğimde yoğun bakımda kaldığımda hafızamı kaybettiğimde çırpınışlarını hep anllattılar bana ablam ve babam anlattı anne özürdilerim seni korkuttuysam annecimm bak küçük muzur kızın yine yanında anne hiç bırakırmıyım seni tutundum işte hayata ve dündüm 3 sene önce yine sana..

Okumam için elinden geleni yaptın anne, "kızım oku, okumak Altın yüzükten daha değerlidir" diyerek, okumamaşlığına rağmen beni okutmak için bu güzel sözleri hep söyledin anne. Benim okumam için komşudan borç para aldığını hiç unuturmuyum sanıyorsun anne.

Neyi anlatayım bilmem ki anne, senin yaptıklarını ne kadar yazsam da ciltlere sığmayacak anne. Ne kadar iyi cümle kurarsam kurayım, yazmakta yetmiyor anne, bu duyguları ifade etmekte kelimeler ve cümleler çok yetersiz kalıyor anne. Bir meleği tarif etmek kolay mı anne.

Bazen yanaklarından hınzırca öpüyorum, sana takılıyorum, şakalar yapıyorum anne. Diyorsun ki" kızımm, büyüdün, koskoca kız oldun, ayıp ayıp, çocuk gibi davranma". Ahh anneciğim ahh, ben hep senin o küçüğün değilmiyim.
Bu yazıyı bir çocuk saflığında yazıyorum anne. 25 yaşında olsamda Ben hala senin o küçük, afacan çocuğunum.
En azından sen hayattayken yazıyorum anne. Sevdiklerini kaybettikten sonra bu duyguları dile getirmek daha da hüzünlü olurdu anne. "Seni çok seviyorum anne."
Sana çok ama çok teşekkür ediyorum anne, ama bu da yetersiz biliyorum.
Biliyorum her fani gibi bu dünyadan sizde gideceksiniz anne babamla , Bu bir gerçek . Ben o zaman işte tam yetim kalacağım. Biraz dayan anne dayanın biraz daha, inan hiç mi hiç hazır değilim. Olamıyacağım da.
Hakkını bu dünyada iken bir kez daha helal et anne. Zaten hep sevgiyle "hakkım helal olsun çocuklarıma" diyorsun.
Allah sana ve babacığımıa uzun ömürler versin anneciğim.
Ellerinden sevgiyle öpüyorum anneciğim.

Küçüğün merven

Son düzenleyen: Moderatör:
annem benım..kolun gözlerım kulaklarım..ayaklarım...
imdadım..her seyım gecem gunduzum..yarınım gelecegım..
aldıgım nefes ..yasadıgım her an..annem benım..onu cok ama cok sevıyorum...
allah benım omrumu alıp anneme versın...

Ağlarsa anam ağlar ardımdan
Göklerden ağıt yağar yağmurla

Dost yüzlü yalancılar kapımda
Yalnızlık çırılçıplak koynumda

Gül çiçek kokan yanakları
Ninniyle umut veren dudakları

Hiçbirşeyde yok ana sıcaklığı
Anam anam anam garip anam
Sen yoksun yanımda
Kime dert yanam
eller yaman

Sen yoksun yanımda
Kime dert yanam
eller yaman

Gül çiçek kokan yanakları
Ninniyle umut veren dudakları

Hiçbirşeyde yok ana sıcaklığı
Sen yoksun yanımda
Kime dert yanam
eller yaman

Sen yoksun yanımda
Kime dert yanam
eller yaman

Sen yoksun yanımda
Kime dert yanam
Dünya yaman

ஐseni cok seviyorum annemஐ

Annem,
hep uzak durdum senden,hep sen bana uzakmışsın gibi geldin.benim iyiliğim için öyle çok isteğin vardı ki,senin isteklerin hep benim tepki gösterdiklerim oldu.anlıyorum anne seni,anlamak için uğraşıyorum.babamla sen aile olmadınız,mutlu olamadınız gördüm,aile kalmakta inatlaşırken biz sizden çok ayrı düştük onu göremediniz.yalnız kaldık..şimdi sevgiyi buldum diye çıkıyorum karşına inanmıyorsun,tüm korkun "ya benim yaşadıklarımı kızımda yaşarsa" diye biliyorum,benim için başka planların var onu da biliyorum.herşeyi biliyorum annem.ama bırak ben yaşayayım biraz..
seni mutlu görmek istiyorum,güldüğünü görmek istiyorum,birlite gülelim istiyorum.hayatta karşılaştığım her başarısızlıkta kendi durumumdan çok senin tepkini düşünmek istemiyorum anne.ne olursa olsun yanımda ol istiyorum.seni çok seviyorum anne,içini biliyorum senin,endişenden uyuyamadığın geceleri görüyorum.o güzel kalbinle dua et annecim ben mutlu olayım,sen mutlu ol..bundan sonra yüzün hep gülsün..

ben annemi hic gormedim.onunla ilgili hicbir hatıram yok.ben dogduktan 2sene sonra ölmüş.babamda bakamamıs baskasına vermiş beni.yıllarca ruyalarımda bir kadın görürdüm.senin gecmişin derdi bir ses bana.bir mezar gorur o mezar basında hungur hungur annee ben geldim diye agladıgımı gorurdum.ama hic anlam veremezdim.baskasını anne baba biliyordum. nice yıllar sonra gercegi ögrendigimde gittim arkada kalanları buldum.iki mezar 3cocuk.mezar ruyamda gordugumun aynısı.yeriyle konumuyla.bana buyuk şok oldu.çok ağladım.çok üzüldüm aylarca kendime gelemedim.sonradan bir resim buldum. bana cok benzeyen..annemmiş o kadın.saçları gözleri ellerinin bacaklarının bicimi dahi aynı ben.aynaya bakmaya korkar oldum nedense?herseye yabancılastım resmen travma gecirdim.nice zaman sonra kendime geldim hayata döndüm.bir annem daha vardı.yıllarca bir yabancının cocugunu alıp beslemiş buyutmus sacını süpürge etmiş.yememiş yedirmiş.giymemiş elleriyle en iyisini dikip giydirmiş.napalım kader boyleymiş ben secmedim ki o ölmüş kadeer iştee.bana da ne mutlu ki rabbim buyuk sans verip cok iyi bir aile vermiş dedim.ne kötü ailelerde eziyet goren evlatlıklar var.cok sukurr Allahımaa annelerin enn guzeline sahibim dedim.
herkesin annesi kendine mukemmeldir yaa:) benimde annem benim icin cok yuce.
annecim seni cook seviyorumm ....

:::[[[

Annemi 2003 31 Aralık tarihinde kaybettim. Ve o gün bugündür, hep bir kolum kanadım kırıktır.Hayatteyken kıymetini bilemedim, çok gençtim cahildim.

Ama şimdi anlıyorum değerini, kıymetini. Keşke şimdi hayatta olsa, mezar taşı yerine kendini sevsem, yine dizine yatsam.

ANNEM DESEM, DAMADIN BANA BUNLARI YAPIYO, BENİ ÇOK ÜZÜYOR,BEN NE YAPTIM , HATAM NE DESEM,
BAK TORUNUNDA OLDU İKİ YAŞINDA DESEM,
SEN BENİM EVLENİP ÇOCUK DOĞURDUĞUMU GÖREMEDİN DESEM,
ONUNLA KAVGA ETTİĞİMDE KOŞUP SANA GELSEM,DİZİNE YATIP AĞLASAM, UYUSAM,
SEN DE BENİ TESELLİ ETSEN, OLUR BÖYLE ŞEYLER KIZIM, ALTTAN AL DESEN,
BAŞIM AĞRIYINCA ELİNİ YİNE ALNIMA KOYSAN, AĞRIM HEMEN GEÇSE,
MORALİM BOZULUNCA TELEFONU AÇSAM Bİ SESİNİ DUYSAM,
HERKESİN ANNESİ YANINDAYKEN SEN DE BENİM YANIMDA OLSAN,

NEDEN BU KADAR ERKEN GİTTİN BE ANNEM,
NEDEN BİZİ KİMSESİZ ÖKSÜZ BIRAKTIN ANNEM,
BEN AĞLAYINCA SEN DE ORADA AĞLIYOMUŞSUN,
O YÜZDEN AĞLAMAMAYA ÇALIŞIYORUM, SIRF SEN ÜZÜLME DİYE ANNEM,
OĞLUMA BAKTIKÇA HEP SENİ ANIYORUM,
SEN BİZİ O ŞARTLARDA, BABAMA RAĞMEN NASIL BÖYLE İYİ BÜYÜTTÜN DİYE DÜŞÜNÜYORUM ANNEM,
RESİMLERİNE BAKIYORUM, DALIP GİDİYORUM ANNEM,
HER KANDİL, HER BAYRAM SABAHI İÇİM BURKULUYOR, AĞLIYORUM ANNEM,
NEDEN GELİP ELİNİ ÖPMEK VARKEN, MEZARINA GELİYORUM DİYE ANNEM,
SENİ ORADA BIRAKIP GİTMEK İSTEMİYORUM,
BİLİYORUM SEN ÜŞÜRSÜN, KARANLIKTAN KORKARSIN ANNEM,
NE YAPSAM KİMLERE GİTSEM ŞAŞIRIYORUM ANNEM,
KİMSELER DERDİMİ ANLAMIYOR ANNEM,

VE EN ÖNEMLİSİ BEN SENİ ÇÇÇÇOOOOOK ÖZLÜYORUM ANNEM,
NE OLURDU BENİ BU KOCA DÜNYADA TEK BAŞIMA BIRAKIP GİTMESEYDİN ANNEMMM.

X