Hadi annelerimize yazalım...

A

aylacım

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi aylacım
herkes annesi için bir şeyler yazsın..
bakalım neler çıkıcak arkadaşlar....

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Sevgili anne’ ciğim,

Bugün yine anneler günü. İsteksiz ve zamansız gidişinin üzerinden, çok ama çok yıllar geçti. Sensizlikteki sensiz zaman ne kadar da çabuk geçerse geçsin, benim için hiç mi hiç önemi yok. Önemli olan bir tek şey var ki, o da gittiğin günden beri benimle beraber olman. Onun için sana çok ama çok teşekkür ediyorum.

Bugün sana yazmak, seninle dertleşmek istedim. Eminim şu an ben bu satırları yazarken, sen daha neler yazacağımı, senin için hala nasıl bir özlem ve hasret içinde olduğumu biliyor ve de şu anda beni izliyorsun. Buna öylesine inanıyorum ki!!

Bazen ne düşünüyorum biliyor musun? Sana bu düşüncem yine mantıksız ve saçma gelecek ama, yine de yazmak istiyorum.

Tanrı seni bana sadece birkaç dakika da olsa, gerçekten gösterse diyorum. Şaşırdın değil mi?? Ama bunda şaşıracak ne var ki? Ben zaten her zaman mümkün olamayacak şeylerin olmasını düşünmüşümdür. Bunu bilirsin. Hatta bazı fantazilerimin mantık dışı olduğu zamanlarda sana anlattığımda ve sorular sorduğumda bana “ Mantığa uygun olanı düşün ve söyle ki, sana mantıklı cevaplar vereyim” derdin. Hatırladın mı???

Seni çok kısa da olsa niçin görmek istiyorum biliyor musun???

Önce, bir iki saniye de olsa sana sarılmak ve yıllardır unuttuğum

“ANNE’ CİĞİM “ sözcüğünü sana fısıldamak.

seni üzdüğüm günler çok oldu. Ama inan ki sonradan derecesiz pişman olup

sessizce yaptıklarımdan dolayı üzülür, ağlardım. Bunu sana anlatmamıştım galiba?? Ama sen, zaten her zaman beni affediyor, güzel nasihatlarınla, verdiğin anlamlı örneklerle beni yapmış olduğum yanlışlıklardan ve hatalardan dolayı sonsuz bir pişmanlık içine sokup, utandırıyordun, daha doğrusu bu davranışınla beni manen cezalandırıyordun.

Yalnız bir tek şeyi bu satırlarımda sana itiraf etmek istiyorum.

Seni son derece kızdırdığım, hatta çıldırttığım bir gündü.

“NASIL İSTERSEN ÖYLE YAP” dediğimi bugün bile hatırlıyorum .

“BİR ANNEDEN ASLA NEFRET EDİLMEZ” dediğini o kadar iyi anımsıyorum ki, hatta yıllar sonra bugün bile, o zaman sana söylemiş olduğum bu üç kelimeyi, beni rahatsız eden bir vicdan azabı olarak içimde taşımaktayım.

İşte ben geçmişte böyle bir ben’ dim maalesef!!!

Bu saygısızlığım için senden belli bir zaman sonra, muhakkak ki özür diler, pişmanlığımı ve üzüntümü dile getirirdim. Bunu sen de çok iyi biliyorsun. Fakat ani gidişin, bu fırsatı vermedi bana.

Şimdiki ben’ i anlatmama gerek yok zaten. Beni her an görüyor ve yaşantımı biliyorsun. Yalnız seninle paylaşmak istediğim ve bugün bile hala anlayamadığım bir-iki şey var. Merak etme, bu kez seninle paylaşmak ve sormak istediklerim mantıklıca olacak.

Anne’ ciğim;

Niçin çok seven ve sevilen bazı anneler, bazen senin gibi vakitsiz ve aniden bu dünyayı terkedip gidiyorlar??

Niçin bazı anneler çocuklarından sevgi, saygı ve ilgi göremiyorlar?

Oysa, bir annenin nasıl olursa olsun, çocukları tarafından sevilemeyeceğini, sayılamayacağını düşünemiyorum. Evet!!! Evet.. Bu tür evlatlar da var maalesef inan bana. Bunun sana ne kadar ters düştüğünü tahmin edebiliyorum. Çünkü sen bu konuda çok şanslıydın. Sen çok sevildin, hala da seviliyor, anılıyor ve yıllar sonra bugün bile kalplerimizde yaşıyorsun.

Gönül isterdi ki, tüm çocuklar hangi yaşlarda olurlarsa olsunlar, annelerini en az benim seni sevdiğim kadar sevsinler, görebildikleri veyahut da görebilme imkanına sahip oldukları annelerini yalnız bırakmasınlar.

Kimbilir!! Belki bu mutlu gün, sevgiye hasret çeken, ihmam edilen, terkedilen tüm anneler için bir sevgi ve yakınlığın başlangıcı olur.

Çünkü anneler her zaman affeden, ufacık bir çiçek ve bir kaç güzel sözcükle son derece mutlu olabilen fedakar ve asla yerleri doldurulamayacak olan eşsiz varlıklardır. Sence de öyle değil mi???

Senin bana sık sık tekrarladığın bir sözün geldi şimdi aklıma;

“İNSAN BİR ŞEYİN DEĞERİNİ, ANCAK ONU KAYBETTİKTEN SONRA ANLAR “ derdin. Bu güzel ve gerçek sözün anlamını, sen gittikten sonra anlayabildim maalesef!!!!

Eğer bugün ben, sahip olduğum güzelliklerin değerini zamanında bilebiliyorsam, bunu, senin bu güzel sözüne borçluyum.

Anne’ ciğim,

Bugün sana en çok sevdiğin kırmızı güllerle gelmeyi ne kadar isterdim bilemezsin. Ama ne yazık ki, aramızdaki mesafe öylesine uzak, şartlarsa öylesine bu isteğimi engelliyor ki, buna da kısmet diyorum. Zaten sen de her zaman kadere ve kısmete inandığını söylerdin. Onun için beni anlayacağına ve bağışlayacağına inanıyorum.

Bu güzel günde sana en güzel hediyem her zaman olduğu gibi, yine en içten dualarım olacaktır. Sevindin değil mi???

Canım anne’ ciğim,

Sana günlerce, aylarca, yıllarca yazsam yine de seninle paylaşmak istediğim duygu ve düşüncelerimi yazmakla bitiremem.

Sana Tanrı’ nın yanında ve yine onun sevgi ve rahmetinde sonsuz huzur diliyorum. Sana her zaman söylemiş olduğum gibi;

“ANNE’ CİĞİM SENİ ÇOK SEVİYOR VE HER GEÇEN GÜN SENİ DAHA ÇOK ÖZLÜYORUM” diyorum kutlanan bu anneler gününde.

Seni kucaklıyamıyor, öperek kutlayamıyorum çocukluğumdaki gibi. Fakat Tanrı’ nın seni taktir edip kucaklıyarak, kutlayacağına yürekten inanıyorum.

Ayrıca, o meçhul aleminizde ne kadar ANNE varsa, onlara da Tanrı’ nın sevgisini ve rahmetini diliyorum. Tüm anneler olarak hepiniz huzur içinde olun.

Sensizlikteki BEN :

• Konu Sahibi aylacım
Annecim,
Seni hep çok üzdüm... Her zaman yüzünü sadece iyi eğitim alarak, yetenekli olarak ve zeka gösterileriyle güldürdüm... Seni çok seviyorum ama hep aksi hareketler yaptım. En sonunda beni hiç affetmeyeceğini sanarken bir yıl geçti ve sen beni gene affettin. Seni çok seviyorum. Beni hiç tek başıma bırakmadın. İçimde suçluluk çok ağır... Sana iki incisi olan bir kolye ucu alacağım. Biri siyah biri beyaz inci..... Sen beyaz olanı ben de siyah... Sen gene ağlarsan... Tıpkı şimdi benim ağladığım gibi...

• Konu Sahibi aylacım
Annecim
seni çok ama çok seviyorum yanımdayken sırtım dağlara dayalı sanki sen olmayınca tarifi imkansız korkular ve boşluk oluyor içimde beni hatamla, günahımla, sevabımla,doğrularımla,yanlışlarımla eleşirmeden her daim yanımda olan çıkarsız umarsız beni seven tek insan yüce varlık iyi ki varsın!!!

• Konu Sahibi aylacım
Annem bu deli kız seni çok seviyor senle aramızda hala kavgasını yaptıgımız bi sevdam var bi bu konuda anlaşamıyoruz.. Biliyomusunki içime işleyen sevdamı senin için geri plana atıyorum çünkü sen olmadan bende olamam annem seni çok seviyorum acem kızın....

• Konu Sahibi aylacım
annecıgım,
sen hayatımdakı en kıymetlı varlıksın bılıyorumkı bu dunyada karsılıksız ve cıkarsız tek sevgı annenın evladına verdıgı sevgı...sımdı senı daha ıyı anlıyorum artık bende bır anneyım...benım canım acdıgında senın canının daha cok acıdıgını,ben agladıgımda senın kalbının kanadıgını,her sozunde benı dusundugunu sımdı cok daha ıyı anlıyorum...bızım ıcın verdıgın mucadele bızım ıcın hayata ıkı elle sarılman...butun anneler kutsaldır ama benım annem bu dunyada bır tanedır cunku benım annemdır....guzel yuzun hep gulsun,gozlerınden akan yaslar mutluluk gozyası olsun..sen bu dunyada sahıp olabılecegım en buyuk hazınesın...Tanrı senı benden ayırmasın...ıyıkı varsın ıyıkı yanımdasın..
SENI SEVIYORUMM...

• Konu Sahibi aylacım
Annem;
Gül kokan hasretim...
Dün rüyamdaydın yine,
Elini uzattın tutamadım,
Kızma bana,elimde olsa
Uçarım gelirdim yanına...!

Bak yine canım yandı annem,yine bi sonu hazırladı hayat bana...''Keşke bütün sonlar beni bulsaydıda,seni almasaydı Allah...!''Herkes canı yanınca annesine naz ediyor,benimse kendime bile geçmiyor nazım...Dün yine rüyama geldin annem,biliyorum hissettin canımın yandığını yanımda olmak istedin...Seni çok özledim Annem...

Çok yanlızım annem,
Olsaydın şimdi yanımda
Ana kız sohbet etseydik,
Sonra yine atışsaydık tatlı tatlı,
Ben babamdan kıskansaydım yine seni,
Dayanamıyorum Annem...!

Hani bana bıraktığın yüzük var ya,o artık tam oluyor bana...Hiç çıkartmıyorum annem,sanki onu takınca yanımdaymışsın,yine kapıyı çalsam sen açıcakmışsın,bana en güzel yemeklerini yapıcakmışsın gibi geliyor...!Herkes başı sıkışınca annesine koşuyor,bense kapanıp odana resmini alıp basıyorum kalbimin üstüne....Kimi zaman isyan ediyorum,yokluğun beni çıldırtıcakmıi gibi oluyor biliyo musun annem?Çok özledim geceleri gelip beni öpmeni,sevmeni,pamuk ellerini,yanaklarını...Dayanamıyorum annem...!

Bak yine canım yandı,
Annem diye bağırdım,
Herkes gitti anne,
Yine babala ben kaldık,
Bilirsin;
Babamada anlatamam derdimi,
İçime atıyorum yine!
Sende gittin,oda gitti!
Bana ne kaldı bu hayatta annem!!

Hatıralardan bir yol çizdim kendime,
Hatırladım gelip geçenleri,
Gülüyorum şimdi halime!!!
Hatıralardan bir yol çizdim kendime,
Unutmadım yıkıp geçenleri
Karaladım kirli deftere...

Yalan...
Kimse sen değil,
Ölümlü aşkları ezberledim,
Kimse sen kadar can değil...!!

Annem,Annem
Çok yanlızım,
Sana gel diyemem!
Yalanlardan yoruldum
Sonumu bilemem!!!

• Konu Sahibi aylacım
Şükürler olsun ki Rabbime hayattasın,yanımdasın... Yine şükürler olsun ki; evlerimizin arasında 3 dakika mesafe var. Sırf sen üzülme diye tüm sıkıntımı içimde saklasam da varlığın bana yetiyor inan... Sessizliğime aldanma, içimde kopan fırtınaları gösteremem sana! Bilirim üzülürsün,kıyamazsın ortanca kızına... Nolur kızma anlatmıyorum,belli etmiyorum sıkıntılarımı diye; çünkü sen benim dostum değil annemsin,annem...!

Doğduğum andan beri sözünden hiç çıkmadım Allah da senin rızanı,helalliğini esirgemesin benden...

Hergece ettiğim duamı tekrarlıyorum! Rabbim önce benim canımı alsın yokluğunu kaldıramam ben! Ama nefes aldığım sürece her an yanındayım. Dün ve bugün olduğu gibi,yarın da olabileceği gibi....

Seni seviyorum canım annem... çok seviyorum...

:1no2: :1no2: :1no2:
SENİN GÜZEL KİBAR LALEN'DEN SEVGİLERLE....

• Konu Sahibi aylacım
anneme duygularımı nasıl anlatsam bilmiyorumki hangisini anlatsam anam benim güzel anam sana kurman olurum ancak böyle anlata bilirim

Annem Annem Allahım beni sensiz bırakmasın benim hayatda en büyük destekçimsin sensiz olamam ben.Şükürler olsun Allahıma hep yanımdasın.........
çocukluğumuzdada sen bu kadar sabırlı olmasan biz o zor günleri böyle kolay atlatamazdık...annem evlendim ama halen hep yanımdasın halen benim tek destekçimsin seni o kadar çok seviyorumki sensiz kalmak istemiyorum bu dünyada sen benim hayatda dayanağımsın oğluşumun biricik anneannesisi...Bende söz veriyorum sana herzaman yanında olacağım senin her derdine önce ben derman olacağım o gül yüzün hiç solmasın canım anneciğim.....

Hayattaki tek gerçek sevgi senin sevgin iyiki varsın annem,seni çok seviyorum (bu sözleri yüzüne karşı söylemem öyle bir utangaçlık mesafe vardır arada) ama burdan haykırmak istiyorum SENİİİİ ÇOOOKKK SEVİİİYOOOORUUUUMMMMM

Şükürler olsun ki Rabbime hayattasın,yanımdasın... Yine şükürler olsun ki; evlerimizin arasında 3 dakika mesafe var. Sırf sen üzülme diye tüm sıkıntımı içimde saklasam da varlığın bana yetiyor inan... Sessizliğime aldanma, içimde kopan fırtınaları gösteremem sana! Bilirim üzülürsün,kıyamazsın ortanca kızına... Nolur kızma anlatmıyorum,belli etmiyorum sıkıntılarımı diye; çünkü sen benim dostum değil annemsin,annem...!

Doğduğum andan beri sözünden hiç çıkmadım Allah da senin rızanı,helalliğini esirgemesin benden...

Hergece ettiğim duamı tekrarlıyorum! Rabbim önce benim canımı alsın yokluğunu kaldıramam ben! Ama nefes aldığım sürece her an yanındayım. Dün ve bugün olduğu gibi,yarın da olabileceği gibi....

Seni seviyorum canım annem... çok seviyorum...
[/FONT DUYGULARIMA TERCUMAN OLMUŞSUN CNM LAALE:1yes2: :1yes2:

Anneciğim seni çok seviyorum.Sen hasta olsan da bizim başımızda olman bize kuvvet veriyor.Sen yalnızca var ..ol...Başımızdan eksik olma...Allah çektiklerinin mükafatını öbür dünyada versin inşallah...Bizi de sayende kurtuluşa erdirirsin....Amin..

Arkadaşlarrr Bu daaaaa kızımın bana yazdıgı şiir.:1hug:

MELEK

Herkesin bir melegi vardır bu dünyda,
Sende benim melegimsin
Canım annecim

Sakın ha uçup gitme uzaklara
Yalan söyleme insanlara
Dönme sırtını dünya'ya

Benim melegim beyaz olur
Alnımın yazısı olur
Sen benim melegimsin
CANIM ANNECİGİM..!

:çiçek: KIZIM MERVEDEN İNCİLERRRR :)) :asigim:

annem,
geceleri sen uyurken nefes alışverişini dinleyip atmıyor sanıp ne çok korkardım çocukken.
hala çok korkuyorum.
hatta sakın kızma ama kocaman kız oldum yine de nefes alış verişini dinliyorum.
ve beni de bir gün yalnız bırakırsın diye çok korkuyorum.

seni seviyorum anne....

öncelikle aylacım en baştaki eklediğin yazı beni burda iki gözüm iki çeşme ağlattı çok duygulu çok dokunaklı bir yazıydı içime işledi diyebilirim...

annem!!!
bazen bende seni üzüyorum kırıyorum hatta sana bağırıyorum ama bir bilsen daha sonra nasıl pişman oluyor nasıl vicdan azabı çekiyorum kendimi nasıl suçlu hissediyorum.her şeye rağmen genede bana alınmaz kırılmaz gücenmez ağzını açıp tek laf etmezken sen, ben nasıl bu kadar nankör olabiliyorum diye içim içimi yiyor...bu yaşta hala çalışıyosun yoruluyosun diye o kadar üzülüyorumki hele babamın bitmek tükenmek bilmez isteklerine nasıl sabır gösterdiğini nasıl katlandığını gördükçe seni daha başka seviyorum.nedense buraya yazdıklarımı hiç sana söyleyemiyorum karşına geçip bunları sana,yüzüne diyemiyorum belki küçüklükten seninle tam anakız ilişkimizi oturtamadık ama bunun için seni asla suçlamadım çünkü o zamanki şartlarını çok iyi biliyordum.her şeye rağmen her ne olursa olsun seni ne kadar çok sevdiğimi kimse tahmin bile edemez senin en ufak bir yerin acısa benim içim yanar canım annem seni çok ama çok seviyorum sen benim şu hayattaki en değerli varlığımsın
....

neler, neler yazmak isterim ama ne yazarsam yazayim kelimeler yetersiz kalir.

Hani eski zaman masalları anlatır
Hüznümü huzura dolarsın
Kaşım gözümden çok içim bir parçan
Annem sen benim yanıma kalansın

Hani bir biblon vardı kırdığım
Üstüne ne kırgınlıklar yaşadın
Ama bil ki ben de parçalandım
Annem ben senin yanına kalanım

Annem annem
Sen üzülme
Sözlerin hep yüreğimde

Uzayan sohbet gecelerinde
Rolleri unutup dost oluuruz
Bizi bağlayan bu kan değil yalnız
Annem biz birbirimize kalanız

Ben kararlı uçarken yolumda
Sen çatık kaşların altında
Katıksız sevgiyle bakarsın
Annem sen benim yanıma kalansın

Annem annem
Gel üzülme
Ben hala senin
Dizlerinde

aylin atalay

bizi hiçbir karşılık beklemeden seven tek varlık onlar.Bütün annelere sonsuz sevgiler.. Canım annem seni çok seviyorum...

seninle çok iyi anlaşamasakta ben seni çok seviyorum..........

Canım annem! Sen hem kendi annene, hem bize anne oldun. Ananeme senelerce bir öf bile demeden pamuklar gibi baktın. Tıpkı bir bebek gibi yemeğini yedirdin, anlamsız şeyler söylediğinde sabırla dinledin. O şimdi melek oldu. Birgün sende melek olursan buna naıl dayanırım bilmiyorum. Benim sabır taşım canım annem seni çok seviyorum. Ananem eğer beni duyuyorsan bilki sensiz hayat çok zor geliyoor. Her nefes alışımda her yoruluşumda senin yanına koşmak istiyorum. En çokda aşık olduğumda canım yandığında seninle paylaşamamak üzüyor beni. dizlerine yatıp saçımı okşamanı özledim. Belkişde kimseyle paylaşamayacağını bildiğimiçinsırlarımı anlatmayı özledim. Rahat uyu bebeğim

X