Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sağ olun.
Sticker seviyorsa, her tuvaletini yaptığında sticker yapıştırma yapabilirsiniz. Büyük kızım çok severdi, stickerla çabuk aşmıştık, şimdi düşününce hatırladım. Küçük; tuvaletinden ve yapmış olmaktan pek rahatsız olmadığı için o kısma gelemedim daha..
Tavsiyelerinizi dikkate alıcam çok teşekkür ederim çok sağolun ❤️

Sabah mutfak camını ve tabanını sildim, tüm gün yapabildiğim temizlik bu. Haa birde balkonu kaba taslak zeminini yıkadım. Oğlumun ikidir boğazı şişiyor, okula gidemedi, 3.5 yaş en küçüğüne tuvalet eğitimine başladım, bayağı beni zorlayacak gibi gözüküyor. Detayını anlatmıyayım tam bir şenlik:confused:
ah yaa tuvalet alışkanlığı en zorlu zamanları ... ahsen 2 yaşındaydı tam , altına yapan oyuncak bebeğinin tuvaleti vardı birgün bir baktım açtı bezini ona yaptı anneeeee çiişş baaak diye :KK70: o gün bezi bıraktık ilk hafta biz şu şekilde yaptık
indir (8).jpg bundan aldık içine de şundan açtık yani tuvaleti hiç kirlenmedi her yaptığında toplayıp attık tuvaleti bezledik tabiri caizse:KK70: indir (9).jpg buna yapıyordu sonra ben bebek değilim büyük tuvalet istiyorum dedi direkt klozete oturmaya başladı sadece 1 kere ilk gün gece uykusunda kaçırdı beni yormadı ama sürekli tetikdeydim yarabbim nasıl stres olmuştum :KK70:
her kendisi oturup kaçırmadığında sticker yapıştırdı sifonu da kendisi çekip bay bay yaptı bunlar da teşvik etti, oyun gibi sırf sticker yapıştırmak için tuvaletini yapıyordu belki bu yöntem işini kolaylaştırır...

Sabah mutfak camını ve tabanını sildim, tüm gün yapabildiğim temizlik bu. Haa birde balkonu kaba taslak zeminini yıkadım. Oğlumun ikidir boğazı şişiyor, okula gidemedi, 3.5 yaş en küçüğüne tuvalet eğitimine başladım, bayağı beni zorlayacak gibi gözüküyor. Detayını anlatmıyayım tam bir şenlik:confused:
Severim onu. Hemen öğrenir biter inşallah. 😁

Ahh kızlar benim de en büyük kız eylülde 4 olacak. 1 yaşından sonra azar azar sut verdik sonra muzlu sutler yatmadan.ben sütün çok da faydalı bir şey olmadığını biliyordum ki bende hic sevmem. Neyse ayda yılda bir kabız olan kız git gide kronik oldu. Âmâ öyle böyle değil ne duphalac ne sokol ne lavman bi süre sonra etki etmemeye başladı... gastroya gittik bi sıkıntı yok fobi oldu aci çektikçe sıkıyordu tuvalet eğitimi zaten o süreçte önermedi çünkü korkuyordu, sıktıkça geri kaçıyordu bazen günlerce yapamadığı olurdu kan ter icinde bale yapar gibi dolanırdı o ağlardı biz ağlardık kabus gibiydi.cok doktor gezdik en sonuncu mucize olan constipass saseyi verdi önce günde iki kere sonra bire düşürduk bu arada hela bezliydi yavaş yavaş başladı yapmaya ve süt ürünlerini kesin dedi direk cok sevmesine rağmen vermedik.sonra kendi kendine kulot gitmeye başladı bezin üstüne. Bi süre sonra bezi çıkaricam dedi kulot giydi ve tuvalete kendi gitmeye başladı zamanı gelmişti demek o son oldu çok şükür ne bi kere kaçırdı ne gece kalktı tuvalete..

İkizlerde o kadar korktum ki 18 aylıklar daha bi kere vermedim direkt. Pankek tuzlu kek vs yaparsam içine katıyorum.

Bağırsak ikinci beynimiz. Kendilerinden bi parça gideceğini düşünüp yapmaktan korkarlarmis. Ben kabızlık bitince yavaş yavaş gitmeye sıcak bakınca Teo nun kaka kitabını almıştım okumuştum o da etkiledi belki fobisi gitti

Bende anlatayım . Tabi benim ki şimdi kocaman 😁😁
Ben önce çocuğun kafasını utuledim. Külot giymek çok güzel bişey. Bez poposunu yara yapabilir. Kaşınmiyor musun kuzum falan filan. Sonra Beraber çıktık külot seçti kendisine. Lazimlik seçti eve geldik. Dedim kuzum bezi çıkaracağım. Küçük çişini yaparsan kulotunu yıkarım ama kaka yaparsan atarım. Çünkü o yıkanmaz. Bir iki lazimliga oturdu. Dedi popomu acıtıyor.
Off yanlış takmisiz dedim. Söktüm aynı şekilde yeniden taktım. Dene bakayım dedim. Aaa şimdi oldu dedi. Öyle başladık.
Tabi çişini yaparken elini tutuyordum ahh ahh. 🥲

Bende bugün scsip yoruldum. Eşim erken cıktı geç dönecekti semineri de vardı. 7 buçukta ucu uyandı pankek yaptım bakıcıyi cagirdim 8 buçukta geldi 9 buçukta rutin 3.5 yaş kiz çocuğu kıyafet seçme beğenmeme krizinden sonra onu okula görürdüm markete uğrayıp geldim. Gelir gelmez sebzeli tuzlu kek, çorba yaptım ikizlere. Nevresim değiştim uc kere makine yaptım serdim topladim. Dusa girdim cıktım. Kadın gitti bebeklerle uyudum kalktık yemek yedirdim. Baktım hava güzel giydirdim arabaları ile dışarı çıkardım sitede komşularla takildim biraz.eve geldim ust bas değişip yemek yedik. Kızımı dedesi okuldan alip kendilerine götürdü. Ucuyle bas edemiyorum yalniz :KK70:
Eşimle kızım gelmedi ikizleri uyuttum. Cilt bakımı yaptım eskilerden gelen village 11 marka kolajen serum testerini sürdüm yine bi iki tester daha var onların da uygun olanını kullanıp artık onlar gelince uyurum.

Sabah 7 de çıkıcam 8 de temizliğe gelecekler allah tan eşim evde yarın kv de de gelir.yazarken yoruldum 🙊😁

Bende anlatayım . Tabi benim ki şimdi kocaman 😁😁
Ben önce çocuğun kafasını utuledim. Külot giymek çok güzel bişey. Bez poposunu yara yapabilir. Kaşınmiyor musun kuzum falan filan. Sonra Beraber çıktık külot seçti kendisine. Lazimlik seçti eve geldik. Dedim kuzum bezi çıkaracağım. Küçük çişini yaparsan kulotunu yıkarım ama kaka yaparsan atarım. Çünkü o yıkanmaz. Bir iki lazimliga oturdu. Dedi popomu acıtıyor.
Off yanlış takmisiz dedim. Söktüm aynı şekilde yeniden taktım. Dene bakayım dedim. Aaa şimdi oldu dedi. Öyle başladık.
Tabi çişini yaparken elini tutuyordum ahh ahh. 🥲
Ahhaha o romantizm bizde de vardı o otururken bizde çömelip kakaya serenat yapar gibi elini tutardık 😄

Ahh kızlar benim de en büyük kız eylülde 4 olacak. 1 yaşından sonra azar azar sut verdik sonra muzlu sutler yatmadan.ben sütün çok da faydalı bir şey olmadığını biliyordum ki bende hic sevmem. Neyse ayda yılda bir kabız olan kız git gide kronik oldu. Âmâ öyle böyle değil ne duphalac ne sokol ne lavman bi süre sonra etki etmemeye başladı... gastroya gittik bi sıkıntı yok fobi oldu aci çektikçe sıkıyordu tuvalet eğitimi zaten o süreçte önermedi çünkü korkuyordu, sıktıkça geri kaçıyordu bazen günlerce yapamadığı olurdu kan ter icinde bale yapar gibi dolanırdı o ağlardı biz ağlardık kabus gibiydi.cok doktor gezdik en sonuncu mucize olan constipass saseyi verdi önce günde iki kere sonra bire düşürduk bu arada hela bezliydi yavaş yavaş başladı yapmaya ve süt ürünlerini kesin dedi direk cok sevmesine rağmen vermedik.sonra kendi kendine kulot gitmeye başladı bezin üstüne. Bi süre sonra bezi çıkaricam dedi kulot giydi ve tuvalete kendi gitmeye başladı zamanı gelmişti demek o son oldu çok şükür ne bi kere kaçırdı ne gece kalktı tuvalete..

İkizlerde o kadar korktum ki 18 aylıklar daha bi kere vermedim direkt. Pankek tuzlu kek vs yaparsam içine katıyorum.
Benim iki çocuğum da 5 yaşına kadar süt ile beslendi, evet biraz kabızlık yapıyordu ve kilo da alamıyorlardı. Boylarına faydalı oldu sanırım. En küçüğü düşük kilolu olduğu için raporlu mama kullanıyor. İçinde dekstrin (karbonhidrat grubu, yanılmazsam sofra şekerinden daha yüksek değerli şeker) var ve buna rağmen kilo alamıyor. Günde 3 küçük kutu bitirmesi lazım, gününden beri maksimum 2 içer toplamda. En son doktoru genetik faktörden olabilir dedi.
Süt içen çocuk maalesef başka yiyeceklerin yüzüne bakmıyor. Ben halen biberonla vermek durumundayım.
Dönem dönem değişiyor beslenme alışkanlıkları.
ah yaa tuvalet alışkanlığı en zorlu zamanları ... ahsen 2 yaşındaydı tam , altına yapan oyuncak bebeğinin tuvaleti vardı birgün bir baktım açtı bezini ona yaptı anneeeee çiişş baaak diye :KK70: o gün bezi bıraktık ilk hafta biz şu şekilde yaptık
Eki Görüntüle 3080127 bundan aldık içine de şundan açtık yani tuvaleti hiç kirlenmedi her yaptığında toplayıp attık tuvaleti bezledik tabiri caizse:KK70: Eki Görüntüle 3080129 buna yapıyordu sonra ben bebek değilim büyük tuvalet istiyorum dedi direkt klozete oturmaya başladı sadece 1 kere ilk gün gece uykusunda kaçırdı beni yormadı ama sürekli tetikdeydim yarabbim nasıl stres olmuştum :KK70:
her kendisi oturup kaçırmadığında sticker yapıştırdı sifonu da kendisi çekip bay bay yaptı bunlar da teşvik etti, oyun gibi sırf sticker yapıştırmak için tuvaletini yapıyordu belki bu yöntem işini kolaylaştırır...
Ohh ne güzel yormamış bıdık. :nazar: Kızlarım beni çok yoruyor valla. Klozet kullan at örtüsü mü o?
Büyük kızımla bir yere gidince tuvalet sorun oluyor. İlk okulda normal wcden korktu, duvardaki sifon kısmından, sonra da tuvaletini eve gelene kadar tutmayı öğrenmiş. Ortaokulda pandemi sonrasında sorun yaşadık,
Çocukların hep klozet kullanmaları da sıkıntı oluyor bizdeki gibi, alaturkaya da alıştırmak lazım aslında küçükken.

Severim onu. Hemen öğrenir biter inşallah. 😁
İnşallah.:nazar:

Benim iki çocuğum da 5 yaşına kadar süt ile beslendi, evet biraz kabızlık yapıyordu ve kilo da alamıyorlardı. Boylarına faydalı oldu sanırım. En küçüğü düşük kilolu olduğu için raporlu mama kullanıyor. İçinde dekstrin (karbonhidrat grubu, yanılmazsam sofra şekerinden daha yüksek değerli şeker) var ve buna rağmen kilo alamıyor. Günde 3 küçük kutu bitirmesi lazım, gününden beri maksimum 2 içer toplamda. En son doktoru genetik faktörden olabilir dedi.
Süt içen çocuk maalesef başka yiyeceklerin yüzüne bakmıyor. Ben halen biberonla vermek durumundayım.
Dönem dönem değişiyor beslenme alışkanlıkları.

Ohh ne güzel yormamış bıdık. :nazar: Kızlarım beni çok yoruyor valla. Klozet kullan at örtüsü mü o?
Büyük kızımla bir yere gidince tuvalet sorun oluyor. İlk okulda normal wcden korktu, duvardaki sifon kısmından, sonra da tuvaletini eve gelene kadar tutmayı öğrenmiş. Ortaokulda pandemi sonrasında sorun yaşadık,
Çocukların hep klozet kullanmaları da sıkıntı oluyor bizdeki gibi, alaturkaya da alıştırmak lazım aslında küçükken.

İnşallah.:nazar:
aynen lazımlık için kullan at pedli poşetlerden n11 de falan satılıyor tendyolda da gördüm

çok doğru alaturkaya da alıştırmak lazım ahsen bilmiyor alaturka görse ne yapar ne der acaba öğretmem lazım sırf bunun için alaturka tuvaletli awm falan bulmam lazım :KK70:
bizim evde de kimse kullanmıyor diye alaturkayı klozete çevirttirdik hayatında hiç görmedi

N nscckts Diğer konuya dalmadan önce bir şey sormak istedim. Bende şu güneş kreminden de var. Fikrini alabilir miyim?

bunu hiç kullanmadım kullanıp denemediğim hiç bir ürünü öneremiyorum ama markayı bilirim iyi bir markadır o açıdan sıkıntı yaşayacağınızı hiç sanmam

Yenileyeceğim artık. İşe güce dalıyorum, bir de ben evden çalıştığım için yenilemesem de olur mantığı var sanırım. (Yanlış olduğunun farkındayım)
Hiçbir ilaç kullanmıyorum. Çok beyaz tenliyim ve cildim çok ince. Üniversitedeyken bile herkes yüzümün lekesizliğine, porselen gibi olmasına hasta olurdu. İnan 5 yıl öncesine kadar bembeyaz, pürüzsüz bir cildim vardı. Ne zaman ki o ilk tatilime gittim, işte orada oldu olanlar! Güneş kreminin önemini, sık sık yenilemek gerektiğini bilmiyordum. Denizle ve güneşle ilk tanışmam, o tatilde oldu zaten. O gün bu gündür iflah olmadı cildim. :KK43:
ah ah o güneşin zararlı ışınları :KK43: yaşlandırıyor hücre ölümüne kolajen eksikliğine sebep oluyor sivilcelendiriyor hassasiyet yapıyor resmen kaçmamız gerek evde bile olsak yenilenmeli

hormonel ilacı da o yüzden sordum belki kullanıyorsanız o da leke yapabilir ona göre yol izleriz diye hatta vitamin değerleri çok düşükse o bile ciltde leke yapar ama güneş lekesiymiş :KK43:

S sepyazeytin güneş kreminin içeriğine baktım centella özü falan varmış içeriği güzel ...
Teşekkürler :oops:

Ay ben bunu izledim şimdi. İyi ki izledim. Videonun başında adam gözle alakalı bir şey söylemiş. Temizleyici gözüne kaçınca gözünde su toplamış gibi oluyor. Benim hep öyle oluyor. Hatta duştan sonra hangi gözüme şampuan ya da duş jeli kaçtıysa o gözüm saatlerce o şekilde içten şişiyor. Oysa hep parabensiz, sülfatsız, bitkisel ürünler kullanıyorum duşta. Çok ama çok teşekkür ederim. Bu yorumu okuyan ve böyle bir şey yaşayan varsa bilgi olsun. Bir an önce göz doktoruna gitmem gerektiğini öğrendim.

hormonel ilacı da o yüzden sordum belki kullanıyorsanız o da leke yapabilir ona göre yol izleriz diye hatta vitamin değerleri çok düşükse o bile ciltde leke yapar ama güneş lekesiymiş :KK43:
B12 ve D vitaminim yerlerde sürünüyor! Akdeniz anemisi taşıyıcısıyım. Demir değerlerim tavan, fakat kan değerlerim de yerlerde sürünüyor.

B12 ve D vitaminim yerlerde sürünüyor! Akdeniz anemisi taşıyıcısıyım. Demir değerlerim tavan, fakat kan değerlerim de yerlerde sürünüyor.
herşey birbiriyle bütün cilt bariyerlerimizin güçlü olması için sadece dıştan uygulama değil içten de yeterli depo doluluğu olmalı
hiç su içmez kötü beslenir sigara alkol kullanır düzgün uyumaz güneşten korunmazsak neden güzel cilde vücuda saça sahip olalım ki
30 yaştan sonra ek takviye olarak kolajen biotin de alınmalı beslenmeye de dikkat edilmeli

cilt hücrelerininin vücudun düzenli yenilenme döngüsü var o yenilenme maksimum ve yeterli seviyede olabilmesi için biz üstümüze düşeni yapmalıyız

Gıda takviyeleri kullanıyorum. Vonka'nın toz olan kolajenini kullanıyorum. Fakat herkesin de bildiği gibi her şeyin fiyatı anormal artıyor. Bütün bunları düzenli almak, kullanmak için bir asgari ücreti kenara ayırmak gerekiyor ve bu hiç mümkün değil maalesef.

Bu arada izlediğim videoda güneş kremini kulaklara sürmenin öneminden de bahsetti. Benim kulaklarım güneşte hep şişer, sonra kabuklanır. Ay ben ne çok şeyi yanlış yapıyormuşum da haberim yokmuş! O kadar üzüldüm ki... Mesela yüzüne güneş kremi sürerken önce avuçlarında yaydı, ısıttı, inceltti ve yüzüne öyle sürdü! Ben önce yüzüme sürüp orada yayıyordum ve zor oluyordu. Üf ya!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X