Güzellik herşey mi? Erkekler hep böyle mi?

güzellik demeyelim de bence de bakımlı olmak zarif olmak güzel giyinmek önemli . erkekler böyle seviyor diye değil kendimizi daha ii hissetmek daha özgüvenli olmak için.

guzellıgın on par etmez bu bendekı aşk olmasa..
ıkı kelımeyı bır araya getıremezler..
sanırız kral kızı..
erkeklerın bır kısmıda guzellık şapşalı..

Bilimsel bir arastirmaya gore suc isleyen kadinlardan guzel olanlar cirkin olanlara gore daha az ceza aliyormus. Guzel olan her zaman dikkat cekiyor, bu kesin. Ben de guzelligi severim. Guzele bakarim, dile de getiririm. Hatta benim esim "bir insanla arkadaslik kurmam icin bana guzel gorunmesi gerekir" demisti. Guzeli seven insanlar var dogrudur. Ama guzellik de bazen goreceli olabiliyor. Goreceli olmadigi durumlar da var bence ama herkes kabul etmiyor bunu. Ben mesela hulya avsar'in mutlak guzel oldugunu dusunuyorum ama bazilari guzel degil de diyebiliyor. Ilk tanismada guzellik onemli bunu kimse yadsiyamaz. Fakat bazi insanlar vardir ki cok guzel olmasa da akliyla kalbiyle guzeldirler. Oylesi bence daha makbul ve kalicidir.

Hem kendini gelistirmis hem de bakimli olan kadinlardan bahsetmiyorum yanlis anlasilmasin. Bazi kadinlar var ki tuketim toplumunun ve erkek egemen toplumun kolesi olmus sadece dis gorunusunu kotarmaya calisip buna kafa yoruyorlar. Genel kultur anlaminda hicbir sey biriktirmiyorlar. Tek amaclari erkeklerin gozune girip kadinlari kiskandirmak. Benim ise yegleyecegim sey her konuda temel duzeyde bilgi sahibi olmak. Yine yanlis anlasilmasin kendimi ovmek icin soylemiyorum kendimce de baskalarinca da cok guzel bir kadinim. Ki bu aralar kilo aldim vermeye calisiyorum. :) ama benim istegim guzellikten ziyade bilgimin on plana cikmasidir. Yine bir anket yapilmisti turk televizyonlarinda. "Baskentimiz neresidir?" Seviyesinde sorular soruyorlardi cok bakimli hatunlara ve onlar buna bile ceva veremiyorlardi. Anketin onermesi "fizigiyle cok ilgili olan kadinin, beyninin gelismesi icin hic caba harcamadigi"ydi. Ben de cok hakli bulmustum. Maalesef gunumuzde her sey sekilcilik olup cikti. Gorunmeyen kisimlarimizi gelistirmek yerine gorunen kisimlarimizi islah etmeye calismamiz evdeki pislikleri halinin altina supurmeye benzemiyor mu? Benziyor. :)

Güzellik değil de toplumda kabul görmek adına yaptığımız seçimler diyelim bu duruma. Toplumda nedir istenen? Kadının "güzel" olması, erkeğin de "zengin" olması en basit şekliyle. Yanınızda güzel bir kadın olacak ki etrafınızdakiler de "size" saygı duyacak. Evlenme kararı aldınız diyelim, hemen zengin mi değil mi bu konuşulur insanlar tarafından. Erkeğin çok para kazanacağı bir mesleği varsa tamamdır o ilişki hemen kabul görür. Kadın "güzel" erkek "çirkin". Haa tamam deriz demek ki erkek zengin hemen yapıştırırız yaftayı. Yani demem o ki toplumun ürettiği bazı saçma sapan genellemeler var ki bunu herkes az ya da çok farkında olarak ya da olmayarak kabul ediyor. Tıpkı sizin güzel ama aptal dediğiniz kızlar gibi. Evet bazıları gerçekten bakıyorsunuz çok çok güzel ama iki lafı bir araya getiremiyor, hah işte güzel ama aptal. Şu durumda bile o kıza aptal demek inanın sizi sırf güzellikleriyle kadınları değerlendirenlerden çok da ayırmıyor. Bu dediğime kızmayın lütfen ama özgüven eksikliğim var demeseniz bile bu durum sözlerinizden çok net anlaşılıyor. İnsanları güzel olup olmamalarına göre kategorize etmek de, bir davranışına bakarak o kişiyle ilgili kesin ve incitici bir yargıya varmak da bize dayatılan az önce bahsettiğim o genellemelerden kaynaklanıyor. Bence sizin önce kendi içinizde bir şeyleri aşmanız gerekiyor. Ayrıca güzel olmak aslında sanıldığı kadar iyi bir şey değil gibime geliyor çünkü güzel insanların hayatında daha çok sahte insan oluyor. Ortalama bir güzelliğe sahip olup sırf güzelliğe bakan insanların hayatlarınıza farkında olmadan girmelerini engellemek daha iyi değil mi çevrenizin sırf güzelliğinizden dolayı sizi tercih edenlerle dolu olmasından?

Ha bir de evet var kendisi aptal olup da güzel kız arayan erkekler, ama böylelerini siz ister misiniz?

Giyim kuşam o kadar çok önemli oldu ki , paspal paspal gezdiğinde kimse sana bakmıyor gerçekten ki kendimden biliyorum şk giyinip makyajımı yapıp saçımı yaptığımda waaooww diyorlar

aslında insan kendi için yapmalı herşeyi.

Erkekler ne kadar bizim için kendilerinden ödün veriyorlar .belki verenler vardır ama çoğunun vermediğini düşünüyorum .

O yüzden bu hayatta herşeyi kendin için yapmalısın

Güzellik hoştur da..

Yetmez..

Güzel olup mutsuz olan kadınlar olmazdı yetseydi..

hay ağzını öpeyim....güzelim zayıfım üstelik cana yakın samımıyımdır bir şekılde karsımdakını etlılerım lafımla hareketlerımle....sonrası hüsran..birsey olur terkederim mutsuzluğun dibine vurmuştum bi kac aya kadar...

yani ilk etkileşim ve ilk dikkat çekmek güzelliğe bağlı
bu bir gerçek
güzellik önemlimi
evet önemli

bazen de çok güzel olmasada havası yeter bazılarının
heh ben tam da onlardan ilan edebilirim kendimi
:KK9:
kendine özenip değer verip ilgi gösteriyorsan
buda çevrende farkediliyor

gönül sever işi sevmektir
göz de görür onun da işi görmektir
gönlün ayrı bir gözü yokki malesef
göz gördüğünü yansıtır
gönülde onu sevip sevmemeye karar verir

Ben kesinlikle senin güzelliğini görebilecek birileri olduğunu düşünüyorum.Kilo çirkindir diye yargıya nasıl varıyorsunuz anlamıyorum.Canım benim sen öyle bir gülümse ki insanlar çatlasın orta yerlerınden.gerisinin önemi yok :)
Canım benim çok teşekkür ederim çok moral verdin o zamanlar kendime olan güvenimi feci şekilde kaybetmiştim şimdi toparlıyorum çok şükür ilk zamanlarda geçmez geçmez diye düşünürken azalıyo acım. İnsan önce insan olmalı dürüst olmalı erdemli ahlaklı iyi niyetli olmalı Allah bana çok şükür ki bunları verdiyse gerisi teferruattır beni sevende boyama süsüme püsüme hiç gelmesin zaten hayat bu ne olacagımız belli değil beni ipek kumasların içinde değil ömür boyu kolkola sevebilecek bi insan lazım size teşekkür ederim moral oldunuz.

Bu gençlik şuan uyuşmuş durumda.tüketim toplumundayız.üstündekilerin fiyatına şaşasına göre değerlendiriyoruz maalesef.bi de toplumumuza empoze eden 0 beden hastalığı.vücut güzelse yüz makyajla bilmem neyle güzelleşir,gideri vardır :KK47: ama özellikle bi ilişki başladıktan sonra adam eğer adamsa (yanımda güzel kız dolaştırayım da herkes bize baksın zihniyetinde değilse) karşısındakinin karakteri ilk plana çıkar.bunun içindir ki evlendikten sonra kadın kilo da alsa,kocası onun güzel huyunu suyunu ,karakterini sevmişse vücudu değişti,genişledi diye karısını boşamaz.

Tam da bunu söylemek istiyorum aslında kadın değil sadece insan bakımlı olmalı elbet temiz olmalı buna katılıyorum fakat benim kızdığım erkeklerin nezakette yardımlaşmada sosyal ortamlarda sırf güzel diye ekstra çaba içine giriyolar. buna bire bir şahit oldugum için yazdım çirkinseniz ne kadar efendi ahlaklı kültürlü olursanız olun bir ortamda sizden daha güzel bi bayan varsa değeriniz yok demektir. Bu tarz erkeklerden bahsettim bende kimileri karsı cıkmıs ama ben şekilcilige karsıyım.

Tam da bunu söylemek istiyorum aslında kadın değil sadece insan bakımlı olmalı elbet temiz olmalı buna katılıyorum fakat benim kızdığım erkeklerin nezakette yardımlaşmada sosyal ortamlarda sırf güzel diye ekstra çaba içine giriyolar. buna bire bir şahit oldugum için yazdım çirkinseniz ne kadar efendi ahlaklı kültürlü olursanız olun bir ortamda sizden daha güzel bi bayan varsa değeriniz yok demektir. Bu tarz erkeklerden bahsettim bende kimileri karsı cıkmıs ama ben şekilcilige karsıyım.

Bu konuda kadınlar erkeklerden çok çok daha gayri ahlaki bir seviyede ne yazıkki.
Evet güzel kadın güzel olmayana göre daha çok ilgi görür. Ancak bide diğer tarafı düşünün; Yakışıklı olmayan erkeklerin ekseriyeti kadınlar tarafından bırak "düşük ilgiyi" "insan yerine" dahi konulmuyor. İstedikleri kadar ahlaklı ve efendi olsunlar.

Erkeklerin bir kısmı şekilciyken diğer bir kısmı "nefes alsın yeter" konumundalar.
Kızların ise çoğu şekilciyken tamamına yakının daha fazla kriteri mevcut; para, kariyer, statü, sosyallik, giyim zevki, saç, kas...

Yakışıklı olmayan bi mecbur kalmadıkça erkeğe selam bile vermezken; "erkekler güzellere daha çok ilgi gösteriyor" diye şikayet etmek çok bencilce.
Şahsen ben itiraf edeyim; eşimin fiziği düzgün olmasa iki ay boyunca kendimi farkettireceğim diye maymunluk yapmazdım.

Son düzenleme:
güzellik önemlidir, şanstır...iş mülakatından tutunda , marketteki görevlinin size nasıl hitap edeceğine kadar etkiler güzellik..ama ben illa deli dehşet güzel olunmalı anlamında söylemiyorum bunu..

dışarı çıkarken kılığına kıyafetine azıcık özen gösteren , temiz, mis gibi parfüm kokan, kilosuna dikkat eden bi kadın zaten güzel kategorisine girer bence..

Bende senin gibi düşünüyorum.Bir insan karşıma çıkacaksa beni en doğal halimle beyenmeli makyajlı,boyalı halimle değil fakat öyle olmuyor işte seminerlerimiz vardı orda bir bayan arkadaşla tanışmıştım bu arkadaşın okulundan biri dikkatimi çekti zman zamanda yanımıza geldi arkadaşa soru sormak için ama bir kere olsun bana bakmadı bir kaç hafta böyle geçti ve seminer bitti daha sonra yolda karşılaşıyorduk yanımdan geçtiği halde bakmıyordu.aradan 1 yıl geçti böyle ve bir kez daha karşılaştık ben okadar güzeldim ki ogün anlatamam bu dediğim kişi karşıma çıktı ben ona bakmıyormuş gibi yapıp geçtim resmen gözlerini alamadı benden arkama döndüm bakıyormu diye defalarca dönüp dönüp baktığını gördüm işte durum böyle .yakın zamanda gene karşılaşacağım onunla asla ve asla yüz vermeyeceğim beni beyenen en doğal halimle beyenmeli evleneceğim insan dürüstlüğüme hanım hanımcık oluşuma gelmeli yüz güzelliğine bakmamalı.her şey giyim kuşam değildir ,boya değildir bu konuda çok doluyum.

güzellik önemlidir, şanstır...iş mülakatından tutunda , marketteki görevlinin size nasıl hitap edeceğine kadar etkiler güzellik..ama ben illa deli dehşet güzel olunmalı anlamında söylemiyorum bunu..

dışarı çıkarken kılığına kıyafetine azıcık özen gösteren , temiz, mis gibi parfüm kokan, kilosuna dikkat eden bi kadın zaten güzel kategorisine girer bence..
Kesinlikle katiliyorum size...
Gecen yil on kilo verdim kapicidan tutun is arkadaslarima hatta eşimin bile davranisi degisti.. en basta esim kendine saygi duydugun belli sana olan saygim artti dedi......

Kesinlikle katiliyorum size...
Gecen yil on kilo verdim kapicidan tutun is arkadaslarima hatta eşimin bile davranisi degisti.. en basta esim kendine saygi duydugun belli sana olan saygim artti dedi......

evet işte ben de bunu demek istedim..olay zaten siz makyajlı güzel vs olunca karşınızdakinin bakması değil ki..bu çok basit bir tanımlama olur..biz hepimiz böyle değil miyiz? ben şahsen makyajlı, saçım başım yapılı, kayafetim şık iken kendimi o kadar iyi hissediyorum ki eminim ki yürüyüşüm bile değişiyordur..işte insanların bize tavrını değiştiren de bu hissettiğimiz özgüven..bu özgüven de güzellikle oluyorsa, kadınların güzel olmasına ,insanların da bu duruma göre tavır almasına kızmamk lazım bence..

evet işte ben de bunu demek istedim..olay zaten siz makyajlı güzel vs olunca karşınızdakinin bakması değil ki..bu çok basit bir tanımlama olur..biz hepimiz böyle değil miyiz? ben şahsen makyajlı, saçım başım yapılı, kayafetim şık iken kendimi o kadar iyi hissediyorum ki eminim ki yürüyüşüm bile değişiyordur..işte insanların bize tavrını değiştiren de bu hissettiğimiz özgüven..bu özgüven de güzellikle oluyorsa, kadınların güzel olmasına ,insanların da bu duruma göre tavır almasına kızmamk lazım bence..

Yani canim hak veriyorum ama bide şöyle Bisey var mesela
Isyerimde bi bayan var Her zaman ama.her zmn full mmakyajlıdir topuklular filan.. ama gel gor ki doksan kilo civarında ama kimse oyle bi hani guzel kadin tavri yapmiyor ..

Ama normal kilodaki bi bayan azicik dikkat etse daha bi goze guzel görünüyor. ..
Şahsen bende banyomu yapip guzel giyinip saclarimi masaladigim zaman gayet mutlu oluyorum. ......

Canım benim çok teşekkür ederim çok moral verdin o zamanlar kendime olan güvenimi feci şekilde kaybetmiştim şimdi toparlıyorum çok şükür ilk zamanlarda geçmez geçmez diye düşünürken azalıyo acım. İnsan önce insan olmalı dürüst olmalı erdemli ahlaklı iyi niyetli olmalı Allah bana çok şükür ki bunları verdiyse gerisi teferruattır beni sevende boyama süsüme püsüme hiç gelmesin zaten hayat bu ne olacagımız belli değil beni ipek kumasların içinde değil ömür boyu kolkola sevebilecek bi insan lazım size teşekkür ederim moral oldunuz.

Canım benim ben seni rahatlatmak için değil gerçekten böyle düşünüyorum o yüzden mutlu ol :)

Bu konuda kadınlar erkeklerden çok çok daha gayri ahlaki bir seviyede ne yazıkki.
Evet güzel kadın güzel olmayana göre daha çok ilgi görür. Ancak bide diğer tarafı düşünün; Yakışıklı olmayan erkeklerin ekseriyeti kadınlar tarafından bırak "düşük ilgiyi" "insan yerine" dahi konulmuyor. İstedikleri kadar ahlaklı ve efendi olsunlar.

Erkeklerin bir kısmı şekilciyken diğer bir kısmı "nefes alsın yeter" konumundalar.
Kızların ise çoğu şekilciyken tamamına yakının daha fazla kriteri mevcut; para, kariyer, statü, sosyallik, giyim zevki, saç, kas...

Yakışıklı olmayan bi mecbur kalmadıkça erkeğe selam bile vermezken; "erkekler güzellere daha çok ilgi gösteriyor" diye şikayet etmek çok bencilce.
Şahsen ben itiraf edeyim; eşimin fiziği düzgün olmasa iki ay boyunca kendimi farkettireceğim diye maymunluk yapmazdım.

KK da son zamanlarda okuduğum en isabetli ve akliselim yorumlardan birtanesi...
Ohhhh beeee akıllı kadınları seviyorum valla

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar size uzun zamandır üzerinde düşündüğüm muzdarip olduğum bir konuda sormak istedim. Önce sorayım nedenini açıklayacağım.
Sizce bi ilişkiye başlayabilmek için, sevilmek için illa güzel, zayıf, dışarıdan bakıldığında off hatun denecek vücut hatlarınamı sahip olmak gerekli?

Bunu soruyorum çünkü sosyal hayatta öyle şeylerle karşılaşıyorum ki;
-Deli gibi aşık olduğum (şimdilerde artık usanıp yol verdiğim) adam sürekli esmer mavigözlü kızlardan ağzının suyu aka aka bahsedip dururdu benimlede dalga geçerdi şişko vs. diye resmen kendime olan güvenimi kaybettim.
-Üniversitede arkadaşlarımla bigün şöyle bişey yaşadım. (cafede oturuyoruz) çok sevdiğim bir kız arkadaşımı gördüm ve kendiside sizden iyi olmasın dünya tatlısı bi kızdır gittim muh ettim geri döndüm vs hemen arkadaşlarım (erkekler) bu kızın izmirde gideri yok diye lafı yapıştırdılar ya niye dedim böylesiniz bahsettiğiniz kız dünya tatlısıdır dedim vs anlattım ama hiç oralı olmadılar dersin 15 yasında beyni şeyinde bi ergen.
-Kardeşimin okuluna veli toplantısına gittim (kendimde öğretmenim) ve dişçiden çıkmıştım perişandım aaa bi baktım hocalar beni hiç umursamıyolar konuşuyoken 8ki ilginç kendini ifade edende 2 bilemedin 3 kişiyiz9 bana koca öğretmen abla diye cevap veriyo falan kendimi çok kötü hissettim ve çıktım diğer gün bi güzel giyindim saçlarıma fön bi güzel makyaj gittim okula görmeniz lazım ya o erkek hocalar (parmaklarında yüzük) bir ilgi bir alaka buyrun cayımızı için biraz daha oturun bilmemne vay be dedim okadar bozuldumki lafımı söyledim çıktım.
Ben olduğum gibi olmak istiyorum kızlar ben topuklu giymek istemiyorum çok hafif makyajı seviyorum spor takımlarım vardır bayılırım spor giyinmeye vs. vs. ama okumayı severim, sinema kültürüm oldukça iyidir lütfen beni ukala sanmayın en büyük zenginliğimde dürüstlüğümdür bunların hiçbir önemi yokmu?? . Bir adamı güzel değilim diye kazanamadım yıllarca ve yaşamımda gördüklerim.. Siz söyleyin kızlar güzellik herşeymi lütfen sizde hikayenizi yazın. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

sevilmek için illa güzel, zayıf, dışarıdan bakıldığında off hatun denecek vücut hatlarınamı sahip olmak gerekli?HAYIR!
Nadir erkekler vardır..hanımlığına,tavırlarına,sözlerine,üslubuna,ahlakına aşık olur.Güzellik göreceli bir kavramdır..öyle yakışıklı erkekler var,sevgilisi yada eşi güzel çekici olmayabiliyor..ama sokakta yürüdüklerinde eleleler..sanki bu kadını biri kaçıracakmış gibi sarılıyor..senin deli gibi sevdiğin kişi şıp sevdidir..o güzelden o güzele atlayan ibibik..senle dalga geçiyor ve sen deli gibi aşık olmuşsun..pesss..ama önemseme,istisnalar kaideyi bozmuyor..erkek milleti işte..

X