Güzellik herşey mi? Erkekler hep böyle mi?

işte tamda anlatmak istediğim buydu tabiiki herkes bakımlı olsun az biraz kendine baksın ama bunu kendi için yapması gerekmezmi değilmi kendini iyi hissetmek mutlu hissetmek için. Gördüklerim duyduklarım karşısında bu konuyu açtım mesela geçenlerde kuzenim komşusundan bahsediyo ayy avukat kızmış ama hiç bakımlı değilmiş ne ayıpmış ne kadar malca bi hareketmiş mal sensin diyecektim ama sus dedim kendi kendime. Neden böyle söylediğini de söyleyeyim kız çok hanım ama cantasını dirseginde tasıyan agızını büke büke konusan bi kız değil artık revaçta olan değişti ne yazıkki ben buna üzülüyorum çekiciyseniz özellikle erkekler için herşeysiniz çekici değilseniz sizinle arkadaş bile olmak istemiyolar emin olun bunuda spor salonunda gördüm.

Evet işte bu da cok yasanan bır sey yanı mesleğinizin olması, akıllı uslu zeki olmanız cokta onem arz etmıyor , illa ki '' aa ne guzel kadın, yaa çok havalı ''
ızlenımı beklıyor ınsanlar sizi takdir etmek için herseyınızı dort dortluk ıstıyorlar.

Çok fazla eleştiri çok az takdir ediyor artık insanlar ve ister istemez bu duzene ayak uydurmak zorunda hıssedıyor ınsan kendını ya da bunalıma gırıp elden ayaktan cekıyor kendını.. Ben de cevrem de hem de kendı hayatımda karsılasıyorum boyle seylerle..

sızı o yuzden cok ıyı anlıyorum.

canım benim söylediklerine o kadar katılıyorum ki.Ne yazık ki kimi insanlar bu konularda çok sığ oluyorlar ve kadını hayattaki tek vazifesi güzel olmak olan bir yağlı boya tablo,bir biblo gibi görüyorlar.ben de o kadar çok şahit oldum ki özellikle türkiye de çok bu olay insana birey olarak saygı duyulmadığı,illaki birtakım etiketlere,statülere ihtiyaç duyulduğu için.mesela dışarıdayken görüyorum: orta yaşı,normal kılıkla kadınlara birçok erkek kapı tutmuyor marketlerde,yardımcı olmuyor,bankalarda bile şahit oluyorum güleryüzlü hizmet göstermiyor ama eğer o kadın alımlı ve süslüyse durum tam tersine dönüyor,otobüste millet yer vermek için birbiriyle yarışıyor.benim de başıma çok geldi bu lise de hele unutmuyorum ben lisedeyken dersanenin ilk günlerinde o ara -üniversite sınavı stresiyle çok kilo almıştı ve hayatım boyunca ilk defa kilolu biri olmuştum-dersanede hoca bize yaprak test göndermiş tenefüste kucak dolusu böyle yığınlar halinde mevcudunuz kadar alın gerisini biri öğretmenler odasına geri getirsin diye işte herkes aldı ders bitti eve döncez ben aldım hepsini kucağıma ama çok fazlalar ve 5 6 deste halindeler kucağıma sığmıyor sağdan soldan yapraklar yere düşüyor millet sınıftan çıktı sınıfta 2 erkek var-biri de o aralar aşık olduğum çocuk-ben bir yandan elimde tutma çalışıyom tomarları bir yandan yere düşenleri almaya çalışıyorum onlar da bana bakıp güldüler daha sonra güç bela kapıya yöneldim ama elim dolu-inanır mısınız-kapıyı bile açmadılar kapıyı açıcam derken yere savruldu bir kısmı yanımdan 'kolay gellsin,yaparsın sen yaparsın'deyip geçtiler sonra onları merdivenlerden taşımaya çalışıyorum ama merdivenler çok kalabalık-dersane çıkış saati- yere düşüyor eğiliyorum topluyorum güç bela çıkardım götürdüm hocaya hoca şok oldu 'aaa canım sen mi getirdin o kadar şeyi kıyamam,erkekler yapsaydı ya dediler.şimdi olsam hiç takmam ama o gün çok zoruma gitmişti bir de çocuklardan birinden hoşlandığım için eve dönünce ağlamıştım(ergenlik işte):KK1::KK1::KK1:
Sonra zaten lise bitince eski halime döndüm daha feminen giyinmeye başladım ve o hoşlandığım çocuk bana kur yapmaya başladı facebook'tan seneler sonra:KK9:
Canım ya hikayene hem güldüm hem üzüldüm lisedede olmuş olsa bence çok üzücü bi durum bende daha yeni spor salonunda karşılaştım, grup dersine giricez ve çalışacağımız alet teferruatlı nasıl çalıştıgını bilmiyorum diğer arkadaşlar daha önceden deneyimliler neyse ben hocaya sordum ya varya suratıma bile bakmadıgı gibi izle beni ögrenirsin dedi lakaytlıga bakarmısın ama şaka gibi biz spora başladık hanımefendi 15 dk sonra girdi hoca hemen kesti sporu o hanımı içeri aldı böyle böyle yapıcaksınız hanımefendi dedi kibarca kızda incecik sarışın gösterişli bir kız yani şimdi bu durum ayıp değilmi ben sadece buna üzülüorum yoksa kimsenin güzelliğinde falan değilim ben bir öğretmenim tüm velilerime aynı saygı ve sevgiyle yaklaışıyorum. Toplantıya çok şık gelende var eşofmanla gelende ama haa ne yalan sölim genelde sohbetinden hoşlandığım kültürlü velilerimde o rahat kendi gibi olan insanlardan çıktı. yani diyorumki bence insanlık olmalı herşey güzellik insana kapı açmamalı :KK50:

evet maalesef ki herşey güzellik.Güzel olan her zaman öncelikli dğeil mi? Güzelsen direk popüler birisi olmuyomusun çoğu kapı açılmıyo mu buna kim yalan diyebilir ki? Bütün kadınların amacı güzel olmak değil mi değil diyosanız eğer niye kuaföre gidiyosunuz her gün saç makyaj elbise uğraşmıyomuyuz?Erkeklerin zaten benim fikrime göre baktıkları tek şey güzellik he çirkinlerinde niye sevgilisi var güzel bulamayan erkekler ona kalıyo tabi:KK52:neyse kısacaası evet güzellik herşey

Bu dediğinizde size hiç katılmıyorum.Bir insanın güzel ve bakımlı olma istemesiyle hayattaki tek vazifesinin güzel olmak olduğunu zannetmesi ve okuyup kültürleneceği,tiyatroya operaya gideceği zamanın ve paranın tamamını görünüme kozmetiğe,kılığa kıyafete harcaması aynı şey değil.ve ne yazıkki birçok kadın heleki türkiyedeki kadınlar bu şekilde olmak üzere eğitiliyorlar.Eğer siz sevgiliniz sizin yalnızca dış görünüşünüz için beğenirse,karakterinize entellektüenize değer vermezse o zaman siz ne kadar güzel ne kadar bakımlı olursanız olun fark etmez -hiçbir zaman için dünyadaki tek güzel kadın olmayacaksınız bunu asla unutmayın her zaman daha genç daha bakımlı daha uzun bacaklı daha güzel gözlü kadınlar olucak etrafta- işte o zaman sevgilinizin gözü dışarıda olur hep,sizi hep kıyaslar,fırsatını bulduğunda aldatır,sizin kişiliğinize saygı duymaz hakaret eder,senin niye bacakların x'inki gibi değil,memen neden y'nink gibi değil,kıçın niye brezilya kıçı değil.ve o erkeğin gözünde bir biblodan,bir seks objesinden ileri gitmez değeriniz ve siz de yaşlanıcaksınız herkes gibi birgün,güzelliğiniz azalıcak.
(ha bu arada bu söylediğimden çirkin olduğum sonucunu çıkarmayın eşim beni çok beğenir,etrafımdan da iltifat alırım ama en önemlisi eşim benim karakterimi çok beğeniyor,ve ilk tanıştığımızda benim dış görünüşümden etkilenmiş ama sonra konuşunca müzik zevkimiz,sinema zevkimiz,hayat görüşümüz birbirinin aynısı olunca ben bu kıza aşık oldum demiş.ve bu beni dudağımı gözümü beğenmesinden daha çok etkiliyor çünkü dediğim ki dünya üzeindeki tek bakımlı alımlı kadın ben olamazsınız hiçbir zaman ve hayatınız kuşkuyla,aaa nerde şimdi acabayla,facebook mesajlarını kontrolle geçer.burdan tüm türk kadınlarında sesleniyorum lütfen kendi bedeninize bir saygınız olsun,siz eşinizin fahişesi değil,hayat arkadaşısınız.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar size uzun zamandır üzerinde düşündüğüm muzdarip olduğum bir konuda sormak istedim. Önce sorayım nedenini açıklayacağım.
Sizce bi ilişkiye başlayabilmek için, sevilmek için illa güzel, zayıf, dışarıdan bakıldığında off hatun denecek vücut hatlarınamı sahip olmak gerekli?

Bunu soruyorum çünkü sosyal hayatta öyle şeylerle karşılaşıyorum ki;
-Deli gibi aşık olduğum (şimdilerde artık usanıp yol verdiğim) adam sürekli esmer mavigözlü kızlardan ağzının suyu aka aka bahsedip dururdu benimlede dalga geçerdi şişko vs. diye resmen kendime olan güvenimi kaybettim.
-Üniversitede arkadaşlarımla bigün şöyle bişey yaşadım. (cafede oturuyoruz) çok sevdiğim bir kız arkadaşımı gördüm ve kendiside sizden iyi olmasın dünya tatlısı bi kızdır gittim muh ettim geri döndüm vs hemen arkadaşlarım (erkekler) bu kızın izmirde gideri yok diye lafı yapıştırdılar ya niye dedim böylesiniz bahsettiğiniz kız dünya tatlısıdır dedim vs anlattım ama hiç oralı olmadılar dersin 15 yasında beyni şeyinde bi ergen.
-Kardeşimin okuluna veli toplantısına gittim (kendimde öğretmenim) ve dişçiden çıkmıştım perişandım aaa bi baktım hocalar beni hiç umursamıyolar konuşuyoken 8ki ilginç kendini ifade edende 2 bilemedin 3 kişiyiz9 bana koca öğretmen abla diye cevap veriyo falan kendimi çok kötü hissettim ve çıktım diğer gün bi güzel giyindim saçlarıma fön bi güzel makyaj gittim okula görmeniz lazım ya o erkek hocalar (parmaklarında yüzük) bir ilgi bir alaka buyrun cayımızı için biraz daha oturun bilmemne vay be dedim okadar bozuldumki lafımı söyledim çıktım.
Ben olduğum gibi olmak istiyorum kızlar ben topuklu giymek istemiyorum çok hafif makyajı seviyorum spor takımlarım vardır bayılırım spor giyinmeye vs. vs. ama okumayı severim, sinema kültürüm oldukça iyidir lütfen beni ukala sanmayın en büyük zenginliğimde dürüstlüğümdür bunların hiçbir önemi yokmu?? . Bir adamı güzel değilim diye kazanamadım yıllarca ve yaşamımda gördüklerim.. Siz söyleyin kızlar güzellik herşeymi lütfen sizde hikayenizi yazın. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle şunu söylicem ki şu güzellik mevzusundan çok somut bir kavrammış gibi bahsetmek mantıklı değil.

benim beğendiğimi sen beğenmezsin senin beğendiğini ben beğenmem.

kilolu kızlardan hoşlanan erkek de var illa ipincecik olsun diyen de.

herkes gözüne hoş gelenden hoşlanır da bunun için illa manken gibi olması gerekmez. herkesin kendince güzelliği var.

bir de diğer arkadaşların da dediği gibi taş gibi olsun aptal olsun diyen erkeğin kendisi aptaldır ve aradığı şey başkadır.

gayet zeki ve başarılı kadınlardan hoşlanan erkekler de var.

yolda kime bakarlar? açık giyinen herkese bakarlar. bu güzele bakmak değil ki kısa etek giyene ben de bakarım.

ayrıca kendine özen gösterenle niye ilgilenirler güzel oldu diye değil ki.

kendine saygısı olan insan kendine özen gösterir, kendisine saygı olmayan insana başkaları niye saygı duysun.

sizinle biraz alakadar oldular diye evli erkeklere asıldı muamelesi yapmışsınız resmen yazınızda. bu da hiç hoş değil.:KK20:

şunu da eklicem aşkın güzellikle alakası yoktur bakımla da. benim bildiğim bir çift var. kız asla kınama maksatlı söylemiyorum anlatıyorum sadece gözlüklü kısa boylu saçını hep aşağıdan toplar, düzgün giyinmez. ama erkek arkadaşı ona öyle aşkla bakıyor ki. gayet de mutlular.

şahsen hiç kimsenin bana sadece güzelim diye bakmasını istemem. sana güzel diye bakan daha güzelini bulunca seni siler atar. seni sen olduğun için seven kişiyi bulacaksın gerçek aşk odur.

ayrıca güzel olunca öyle tüm kapılar falan açılmaz. bir kere etrafında her zaman kıskanç kadınlar olacaktır.:KK14:

bir de artık hoş güzel bulunabilecek kız sayısı çok makyajla kıyafetle. öyle ayrıcalıklı bir tarafı yok.

Canım ya hikayene hem güldüm hem üzüldüm lisedede olmuş olsa bence çok üzücü bi durum bende daha yeni spor salonunda karşılaştım, grup dersine giricez ve çalışacağımız alet teferruatlı nasıl çalıştıgını bilmiyorum diğer arkadaşlar daha önceden deneyimliler neyse ben hocaya sordum ya varya suratıma bile bakmadıgı gibi izle beni ögrenirsin dedi lakaytlıga bakarmısın ama şaka gibi biz spora başladık hanımefendi 15 dk sonra girdi hoca hemen kesti sporu o hanımı içeri aldı böyle böyle yapıcaksınız hanımefendi dedi kibarca kızda incecik sarışın gösterişli bir kız yani şimdi bu durum ayıp değilmi ben sadece buna üzülüorum yoksa kimsenin güzelliğinde falan değilim ben bir öğretmenim tüm velilerime aynı saygı ve sevgiyle yaklaışıyorum. Toplantıya çok şık gelende var eşofmanla gelende ama haa ne yalan sölim genelde sohbetinden hoşlandığım kültürlü velilerimde o rahat kendi gibi olan insanlardan çıktı. yani diyorumki bence insanlık olmalı herşey güzellik insana kapı açmamalı :KK50:

sağ ol canım yol üzülme kız kıyamam artık geçti çok şükür o günler.üniversiteyle beraber kendime geldim tekrardan.Valla eskiden yine hijyenime falan dikkat ederdim ama böyle lisedeyken eteğini mini haline getiren,okula makyajla,fönle gelen kızlardan değildim o zaman en çok dikkati o kızlar çekerlerdi üniversitedeyken lisemin pilav günlerine gittim o kızların hepsinin havası sönmüş bu inek diye tabir edilen kızlar dikkat çekmeye başlamış,çünkü herkes makyaj,yapmaya,topuklu giymeye başlamış.yani özellikle ergen erkeklerde kim daha açık giyinirse,kim daha şuh hareketler sergilerse ona yönelme eğilimi var ama yaşın ilerlemesiyle geçiyor kimilerinde ama kimilerinde abazanlık baki kalıyor toplumumuzun kadını erkeğin malı görmesi ve medeni gibi görünen kim erkeklerin daha kafasına kazınan kadın imajından dolayı.ama ne yazıkki kadınlar olarak buna karşı çıkçağımız yerde sistemin bir parçası olup kim daha güzel yarışına gidip,erkekler tarafından beğenilmeyi-bir malmışcasına-hayat gayesi haline getiriyoruz.özellkle bizim gibi erkek egemen toplumlarda kadınlar birbirlerini rakibi gibi görüyor ve ilk onlar başlıyorlar birbirlerinde özgüven eksikliği yaratmaya.

oldum olası erkeklere laf sokup dururum ama böyle bi durumda inan bayanlar da öle. İlk etapta yakışıklı birini gördükleri zaman, bu insan arkadaşlarının sevgiliside olsa bi erime mevcut oluyor. Kim nekadar inkar ederse etsin bu öle ben hissederim.

Yani görsellik malesef ki önemli. Bence de önemli ama bence ilk 1 dakika önemli sonrasında o adamlar oturup muhabbet edebiliyomuyum, fikirlerimiz ne alemde ona bakarız.

Erkeklerse kızın gözleri şöyle göğsü böyle, kalçası öle die muhabbete girer içten içe. En masum erkeğin bile öyle olduğuna adım gibi eminim:KK14:

mutlaka senin içini sevecek biri olacaktır

Bu dediğinizde size hiç katılmıyorum.Bir insanın güzel ve bakımlı olma istemesiyle hayattaki tek vazifesinin güzel olmak olduğunu zannetmesi ve okuyup kültürleneceği,tiyatroya operaya gideceği zamanın ve paranın tamamını görünüme kozmetiğe,kılığa kıyafete harcaması aynı şey değil.ve ne yazıkki birçok kadın heleki türkiyedeki kadınlar bu şekilde olmak üzere eğitiliyorlar.Eğer siz sevgiliniz sizin yalnızca dış görünüşünüz için beğenirse,karakterinize entellektüenize değer vermezse o zaman siz ne kadar güzel ne kadar bakımlı olursanız olun fark etmez -hiçbir zaman için dünyadaki tek güzel kadın olmayacaksınız bunu asla unutmayın her zaman daha genç daha bakımlı daha uzun bacaklı daha güzel gözlü kadınlar olucak etrafta- işte o zaman sevgilinizin gözü dışarıda olur hep,sizi hep kıyaslar,fırsatını bulduğunda aldatır,sizin kişiliğinize saygı duymaz hakaret eder,senin niye bacakların x'inki gibi değil,memen neden y'nink gibi değil,kıçın niye brezilya kıçı değil.ve o erkeğin gözünde bir biblodan,bir seks objesinden ileri gitmez değeriniz ve siz de yaşlanıcaksınız herkes gibi birgün,güzelliğiniz azalıcak.
(ha bu arada bu söylediğimden çirkin olduğum sonucunu çıkarmayın eşim beni çok beğenir,etrafımdan da iltifat alırım ama en önemlisi eşim benim karakterimi çok beğeniyor,ve ilk tanıştığımızda benim dış görünüşümden etkilenmiş ama sonra konuşunca müzik zevkimiz,sinema zevkimiz,hayat görüşümüz birbirinin aynısı olunca ben bu kıza aşık oldum demiş.ve bu beni dudağımı gözümü beğenmesinden daha çok etkiliyor çünkü dediğim ki dünya üzeindeki tek bakımlı alımlı kadın ben olamazsınız hiçbir zaman ve hayatınız kuşkuyla,aaa nerde şimdi acabayla,facebook mesajlarını kontrolle geçer.burdan tüm türk kadınlarında sesleniyorum lütfen kendi bedeninize bir saygınız olsun,siz eşinizin fahişesi değil,hayat arkadaşısınız.
yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum ve tıpkı sizin gibi dusundugumu belirtmek isterim zaten yazdıklarınızdan ne kadar ozguvenlı oldugunuz belli darısı benım basıma diyorum

oldum olası erkeklere laf sokup dururum ama böyle bi durumda inan bayanlar da öle. İlk etapta yakışıklı birini gördükleri zaman, bu insan arkadaşlarının sevgiliside olsa bi erime mevcut oluyor. Kim nekadar inkar ederse etsin bu öle ben hissederim.

Yani görsellik malesef ki önemli. Bence de önemli ama bence ilk 1 dakika önemli sonrasında o adamlar oturup muhabbet edebiliyomuyum, fikirlerimiz ne alemde ona bakarız.

Erkeklerse kızın gözleri şöyle göğsü böyle, kalçası öle die muhabbete girer içten içe. En masum erkeğin bile öyle olduğuna adım gibi eminim:KK14:

mutlaka senin içini sevecek biri olacaktır
valla kimileri ben öyle erkek görmedim diyolar ama erkeklerin ne yazıkki cogunun fıtratı aynı gögsü şöyle kalçası böyle dipleri düşüyo hemen kesinlikle tamam bakta hos kızmıs hos cocukmus de geç agzının suyu akıyosa her güzele afedersin ama abazasın arkadaş
z

yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum ve tıpkı sizin gibi dusundugumu belirtmek isterim zaten yazdıklarınızdan ne kadar ozguvenlı oldugunuz belli darısı benım basıma diyorum

canım benim özgüven sahibi olmaman için hiçbir sebep yok çok güzel bir kız olduğuna hiç şüphem yok ve yazdıklarından anlaşılan o ki akıllı da bir kızsın.Kendinden emin ol,umutsuzluğa kapılma ve şunu da unutma kadına değer vermeyen erkeklerle beraber olup hayatının geri kalanında o insanların senin üzerinde bıraktığı güvensizliklerle savaşmaktansa doğru kişiyi beklemek daha önemli ki o kişiyi bulacağına hiç şüphem yok.Tek yapman gereken eğitimli,saygılı ve modern erkeklerle vakit geçirmeye çalışmak diğerlerinden gerçekten uzak dur.(Normalde Allah'ın adını ağzına almazken dediklerine karşı çıkınca aaaa ama burası Müslüman bir ülke yada ''ya tabi sen haklısın tabi bence de öyle ama burası Türkiye,ataerkil bir toplum,kültürümüz böyle sonuçta'' ya da ''ya tamam hem kadın hem erkek namusuna dikkat etmeli ama kadın daha çok etmeli çünkü sonuçta ileride çocuklarıma ana yapıcam ben onu yoksa yani ben de modernim o açıdan'' diyen tipte erkeklerden bahsediyorum,uzak dur:KK1::KK1::KK1:sevgiyle kal canım,sen her şeyin en iyisine layıksın bunu unutma ve emin ol o kadar kadın tanıdım ki tek hedefi güzel görünmek olan bu uğurda arkadaşlarının sevgililerine bile yanaşmaktan çekinmeyen ama hepsi kendileri gibi yüzeysel erkeklerle beraber oldular ve daha mutlu olanına rastlamadım ya aldatılıyorlar,ya daha iyisini bulup bırakıyorlar;etrafındaki kadınlara bir bak haklı olduğumu görüceksin canım

yaa buna ben de çok kızıyorum haa... ben de süslenmeyi kendime bakmayı severim... haftasonları bile uyanınca önce güzel hafif bi makyaj yapar kahvaltımı sonra yaparım daha mutlu oluyorum öyle... ama mesela ilk öğretmen olduğum sene seminer alıyorduk .haftasonları saat 9.buçukta başlıyordu.. benim saçımı maşalamam aynen 7 dakika...7-8 dakika da makyajım tutuyor..kıyafetlerimi akşamdan hazırlayınca da yarım saatte baştan ayağa şık bir şekilde hazırlanabiliyorum... arkamdan millet, biz yüzümüzü yıkamaya üşeniyoruz, bu kız herhalde sabah beşte kalkıp hazırlanıo diye dedikodumu yapıyorlarmış.. el yatkınlığı denen bişey var... demek ki çabuk yapıyorum bunu aşağılar gibi söylemenin alemi ne?.. kaldı ki ben hiçbirzaman öyleleri için ıyyy saçını bile taramadan gelmiş demedim:KK50:

Son düzenleme:
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar size uzun zamandır üzerinde düşündüğüm muzdarip olduğum bir konuda sormak istedim. Önce sorayım nedenini açıklayacağım.
Sizce bi ilişkiye başlayabilmek için, sevilmek için illa güzel, zayıf, dışarıdan bakıldığında off hatun denecek vücut hatlarınamı sahip olmak gerekli?

-Deli gibi aşık olduğum (şimdilerde artık usanıp yol verdiğim) adam sürekli esmer mavigözlü kızlardan ağzının suyu aka aka bahsedip dururdu benimlede dalga geçerdi şişko vs. diye resmen kendime olan güvenimi kaybettim.
-Üniversitede arkadaşlarımla bigün şöyle bişey yaşadım. (cafede oturuyoruz) çok sevdiğim bir kız arkadaşımı gördüm ve kendiside sizden iyi olmasın dünya tatlısı bi kızdır gittim muh ettim geri döndüm vs hemen arkadaşlarım (erkekler) bu kızın izmirde gideri yok diye lafı yapıştırdılar ya niye dedim böylesiniz bahsettiğiniz kız dünya tatlısıdır dedim vs anlattım ama hiç oralı olmadılar dersin 15 yasında beyni şeyinde bi ergen.
-Kardeşimin okuluna veli toplantısına gittim (kendimde öğretmenim) ve dişçiden çıkmıştım perişandım aaa bi baktım hocalar beni hiç umursamıyolar konuşuyoken 8ki ilginç kendini ifade edende 2 bilemedin 3 kişiyiz9 bana koca öğretmen abla diye cevap veriyo falan kendimi çok kötü hissettim ve çıktım diğer gün bi güzel giyindim saçlarıma fön bi güzel makyaj gittim okula görmeniz lazım ya o erkek hocalar (parmaklarında yüzük) bir ilgi bir alaka buyrun cayımızı için biraz daha oturun bilmemne vay be dedim okadar bozuldumki lafımı söyledim çıktım.
Ben olduğum gibi olmak istiyorum kızlar ben topuklu giymek istemiyorum çok hafif makyajı seviyorum spor takımlarım vardır bayılırım spor giyinmeye vs. vs. ama okumayı severim, sinema kültürüm oldukça iyidir lütfen beni ukala sanmayın en büyük zenginliğimde dürüstlüğümdür bunların hiçbir önemi yokmu?? . Bir adamı güzel değilim diye kazanamadım yıllarca ve yaşamımda gördüklerim.. Siz söyleyin kızlar güzellik herşeymi lütfen sizde hikayenizi yazın. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Ben kesinlikle senin güzelliğini görebilecek birileri olduğunu düşünüyorum.Kilo çirkindir diye yargıya nasıl varıyorsunuz anlamıyorum.Canım benim sen öyle bir gülümse ki insanlar çatlasın orta yerlerınden.gerisinin önemi yok :)

Maalesef evet.......
Esim ben üç dört kilo verdim diye daha bir ilgili....
Güzel giyindigim zaman daha bir ilgili
Bakimli olmak fark ediyor erkek icin..

Arkadaşlar sanırım biraz yanlış bahsettim hepimiz bakımlı temiz güzel kokan saçı başı düzgün bayanlarızdır eminim arkadaşlar. Benim bahsettiğim nasıl desem biraz gösteriş meraklısı yarım kilo makyajla gezen çok afedersiniz oynak kadınlardan bahsediyorum. Üniversiteden erkek arkadaşlarımın sevgililerine bakıyorum mesela allahım kızın gözleri fıldır fıldır cocugun elinden tutuyor ama suratına bile bakmıyor ben o kadınların kazandığını çok gördüm. Hani serdar ortaçın yanındaki kadın gibi ayy istinye parkta gördüm bunlar adamın eline vermiş 20 tane poşet adam kendi sağa sola baka baka yürüo hanımefendi güzel eyvallah ama bumudur yani. Az önce bahsettiğim ünivden arkadaşımı ev arkadaşım seviyodu vede güzel kendi halinde temiz bir kızdı ama işte o kadınlar yaranıyo bu erkeklere sizcede öyle değilmi bunu soruyorum.

canım çoğu erkekler huya pek bakmıyor.sadece bakıma bakan çok erkek var. ve böyle yapan erkekler genelde boynuzu yiyor. bayan tabiki bakımlı olucak ama bazı erkekler güven olayına iyi niyet olayına pek bakmıyor. ama bütün erkekler öyle değil tabi.

Kızların zayıflıklarına güzelliklerine bakıp laf atan ağzının suyu akan erkekler kendi kişiliklerindeki zayıflığın farkında değiller.

Bu gençlik şuan uyuşmuş durumda.tüketim toplumundayız.üstündekilerin fiyatına şaşasına göre değerlendiriyoruz maalesef.bi de toplumumuza empoze eden 0 beden hastalığı.vücut güzelse yüz makyajla bilmem neyle güzelleşir,gideri vardır :KK47: ama özellikle bi ilişki başladıktan sonra adam eğer adamsa (yanımda güzel kız dolaştırayım da herkes bize baksın zihniyetinde değilse) karşısındakinin karakteri ilk plana çıkar.bunun içindir ki evlendikten sonra kadın kilo da alsa,kocası onun güzel huyunu suyunu ,karakterini sevmişse vücudu değişti,genişledi diye karısını boşamaz.

Güzellik her şey mi bilmem ama çok şey olduğu da kaçınılmaz bir gerçek. :KK23:
Çoğumuz ilk etapta karşımızdaki insanın dış güzelliğine göre hareket etmiyor muyuz? Misal birisiyle görüşecek olduğunda bile ilk değerlendirmeyi dış görünüşe göre yapmıyor muyuz?
Ha bana göre güzellik demeyelim de bakımlı olmak çok önemli. Bildiğim nice bayan arkadaşlarım var, belki öyle çok güzel değiller ama öyle bakımlılar ki :KK76: Giyim kuşamına, kokusuna, dişlerine, saçlarına oldukça özenliler. Bu da kişiye güzellik anlamında çok şey katıyor. :KK55:
Bakımlı olmak iyidir. :KK14: :KK14:

Güzellik,güzel giyinmek,makyaj,topuklu papuçlar,zerafet kadının doğasında olmalı

pijamalı hatunla şuh giyinmiş bir hatunu bir mi tutcaksınız..,

Saçını taramadan sokağa çıkan hatunlar var

Temizlik herşeyden önemli.
Temiz olmak için öncelikle miss gibi kokmalı kadın, temiz giyinmeli, elleri temiz bakımlı olmalı
Kıl tüy olmamalı önce temizliği için, saçları her daim parlamalı yemek kokmamalı

Erkeklerdeki tabiki daha bakımlı daha temiz daha şuh olana bakıyolar.

Yaaa üzgünüm ama ben de biraz şekilciyim. Yani şöyle ilk tanıştığımız birinin huyunu falan bilmediğimiz için ilk önce dış görünüşüne bakarız.
Ben de öyleyim, ilkin fiziği, bakışları falan dikkatimi çeker. Fiziken beğenmediğin biri ile nasıl olabilirsin ki?
Zaten tanıdıkça karakterini tartarsın, ölçersin bakarsın sana uygun mu?
Mesela ben, tam 16 kilo fazlam vardı, azmettim verdim. Çünkü beğenmiyordum kendimi. Benim beğenmediğimi başkası nasıl beğensin ki?
Tabi ki güzellik herşey değil ama herşeyin ilk adımı demek de yanlış olmaz.
Tabi benim de senin gibi kırıldığım noktalar olmuştu. Ama bunlar beni kendime getirdi, büyüdüm yani.
Şimdi ilk etapta çok tipime, görünüşüme iltifat ya da yorum yapanı ben de hoş görmüyorum. Aşırı şekilcilerle zaten yapamam. Ama yani şimdi kim istemez ki yanında görmekten hoşlandığı, kendine yakışan biri ile olmayı?

bana kalirsa guzellik yariya yariya fark ediyor...
ben guzel bir kadinim, ozellikle makyaj elbise vs... ile daha da cekici oluyorum farkindayim ama gel gelelim ozguvenim yok.
disaridan belli etmesemde en ufak hatamda kendi kendimi yerim yetmez gunlerce uzulurum.
gebeyim ve fazla kilo almadim cok degismedim coook sukur ama surekli esimi kontrol ediyorum beni begeniyor mu diye! aslinda guzellikten evvel ozguven ve havali olmak daha daha etkileyici...
yazdiklarina da aynen katiliyorum sus pus = ilgi alaka

X