Güzelliğinizle ilgili sorularınız

bir yerden başka bir yere gittiğimde yüzümde ve omzumda sivilce yada çiban diye adlandırılan şeyler çıkıyo, ne kullanmalıyım. sabun mu kullanayım sıklıkla oralara kurutması için.

slm bana da yardımcı olun lütfen.
geçen yaz çok tuzlu bi denize gittik koruyucu sürmeme rağmen acayip yandım sonra soyuldu deri ben hiç karışmadım.galiba bazıları soyulmamış olacak ki kolumda kocaman kahverengi bi iz kaldı.yazın bile uzun kollu giyiyorum.dermatologlara gidiyorum yaşın küçük diyolar(yaşm 16) tedavisini falan söylemiyolar.son gittiğim doktor da doğum lekesi dedi sinir etti beni.doğum lekesi olsa bilmez miyim?diyo ki üstünde kl çıkmış bu doğum lekesi...
neyse ben 1 haftadır expigment kullanıyorum.siz ne önerirsiniz?

expigmenti kullanırken de güneşeçıkmamak gerekir tek çare derinin soyulup yerine yeni derinin çıkması bu şekilde leke kremleri işe yarayabilir.

bir yerden başka bir yere gittiğimde yüzümde ve omzumda sivilce yada çiban diye adlandırılan şeyler çıkıyo, ne kullanmalıyım. sabun mu kullanayım sıklıkla oralara kurutması için.

sorunlu iltihaplı acı veren sivilceler için önce doktora başvurmanızı öneririm.

merhaba... 2 yıl önce roaccutane tedavisi gördüm... ara ara sivilcelerim çıkıyor... ve sivilce lekelerim var... bir süredir tonik kullanmıyordum ama diadermine'nin jel ve su bazlı nemlendiricisini kullanırım sabah akşam... tonik olarak gül suyu deneyeceğim... 119 sayfayı da okudum... lekeler için bir kaç maske vardı onları deneyeceğim... ama daha önce elma suyu denemiştim baya faydası olmuştu bana... peki peeling olarak ne önerirsiniz? evde hazırlanabilecek birşey ya da hazır ? peeling ile ilgili pek net yanıt göremedim... ya da ben arada kaçırdım... teşekkür ederim :)

ben birşey daha öğrenmek istiyorum... sodayı buz kalıbına döküp kullanmaya başlamak istiyorum ama gazının kaçması mı gerek ? bir yerlerde böyle okumuştum sanki... ama sonuçta buz olana kadar da gazı kaçmış olmayacak mı :)

selülüt için;
1kilo şeftali soy robotta rendele.1demek maydonozu 3dk haşla.yeşil çay, 4 limon sık bu malzemeyi öğrendim. sorum şu yeşil çay derken biizm evde sallama yeşil çay var! onun poşetini kesip öylemi koymalıyım?
ben bunu içeceğim ( yani ekdeki poşet çayı kullanabilirim anlaşılan, benim takıldığım noktA çayı hiçbirsey yapmadan direk öle koycam mı içilcekya ne bilim bana biraz ilginç geldi, sizce nasıl bir tarif uygulamaya değermi?)

güneş lekeerim var gıt gıde cogalıyor gunluk 50 + faktör kullanıyorum işe yaramıyor bunların gıtmesı ıcın ne yapabılırım

merhabalar ben derdimi daha önce açmıştım bu forumda.sağolsun bikaç kişi bana yardımcı olmaya çalıştı.ama ben yinede bide bu işin uzmanından duymak istiyorum.içimin rahat olması açısından..benim çenemde ve gıdığımda tek tük siyah kıllar var cımbızla alıyodum ama o da artırtı gerçekten.şimdi sir ağda yaptırmak istiyorum ama beni rahatsız etmeyen sarı tüylerde alıncak ya o zaman onlarında siyahlaşıp sertleşmesinden çok korkuyorum yaaa.sizce sir mi yaptırmalıyım sarı tüylerde siyahlaşmaz demi?

yardımcı olursanız çok sevinirim.bıktım ben ya bu kıl tüy işinden valla...
CADIARZU

merhaba... 2 yıl önce roaccutane tedavisi gördüm... ara ara sivilcelerim çıkıyor... ve sivilce lekelerim var... bir süredir tonik kullanmıyordum ama diadermine'nin jel ve su bazlı nemlendiricisini kullanırım sabah akşam... tonik olarak gül suyu deneyeceğim... 119 sayfayı da okudum... lekeler için bir kaç maske vardı onları deneyeceğim... ama daha önce elma suyu denemiştim baya faydası olmuştu bana... peki peeling olarak ne önerirsiniz? evde hazırlanabilecek birşey ya da hazır ? peeling ile ilgili pek net yanıt göremedim... ya da ben arada kaçırdım... teşekkür ederim :)

evde uygulamak yerine hazır peeling almanızı ve bunu uygulamanızı öneririm.Hazır satın alacağınız ürünlerde cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin.markası önemli değildir.

ben birşey daha öğrenmek istiyorum... sodayı buz kalıbına döküp kullanmaya başlamak istiyorum ama gazının kaçması mı gerek ? bir yerlerde böyle okumuştum sanki... ama sonuçta buz olana kadar da gazı kaçmış olmayacak mı :)

sodayı dondurmadan şişeden açtığınız gibi kullanın.

ben bunu içeceğim ( yani ekdeki poşet çayı kullanabilirim anlaşılan, benim takıldığım noktA çayı hiçbirsey yapmadan direk öle koycam mı içilcekya ne bilim bana biraz ilginç geldi, sizce nasıl bir tarif uygulamaya değermi?)

bu çaydaki malzemeler faydalı şeyler ama selüliti geçirir mi bilemem yine de deneyin zararı olmayacaktır en azından.

güneş lekeerim var gıt gıde cogalıyor gunluk 50 + faktör kullanıyorum işe yaramıyor bunların gıtmesı ıcın ne yapabılırım

güneşe mümkün olduğunca çıkmamak koruyucu kremi önceden sürmek sürekli tazelemek ve şapka gibi extra koruyucular kullanmak lazım.Lekelerin tedavisi için leke açıcı kremler olabilir bunu da bir dermatolog doktora danışırsanız daha sağlıklı sonuç alırsınız.

merhabalar ben derdimi daha önce açmıştım bu forumda.sağolsun bikaç kişi bana yardımcı olmaya çalıştı.ama ben yinede bide bu işin uzmanından duymak istiyorum.içimin rahat olması açısından..benim çenemde ve gıdığımda tek tük siyah kıllar var cımbızla alıyodum ama o da artırtı gerçekten.şimdi sir ağda yaptırmak istiyorum ama beni rahatsız etmeyen sarı tüylerde alıncak ya o zaman onlarında siyahlaşıp sertleşmesinden çok korkuyorum yaaa.sizce sir mi yaptırmalıyım sarı tüylerde siyahlaşmaz demi?
yardımcı olursanız çok sevinirim.bıktım ben ya bu kıl tüy işinden valla...
CADIARZU

sir yaparsanız ince sarı tüyler de alınır daha sonra bu tüyler siyah çıkabilir eğer bir kaç tane siyah tüy varsa bunları en güzel iğneli epilasyonla tek tek aldırın en azından kesin çözüm olmuş olur.

bende yüzümdeki siyah nokta ve sivilcelerden şikayetçiyim bir çok şey denedim ama faydasını görmedim.yardımcı olursanız sevinirim...

selam,büyük bir hayal kırıklığı içindeyim çünkü karınca yumurtası yağının tüylerimi azalttığını değil de sadece çıkmasını geciktirdiğini düşünüyorum aslında buda güzel bir başlangıç ama ben artık bu tüylerden kurtulmak istiyorum sizce bu saptamam doğrumudur bunun hakkında herhangi bir yorum yapabilirmisiniz ayrıca ondan önce ben beyaz zırnık kullandım ve o gerçekten tüylerimi azalttı bazı yerlerde var bazı yerlerde yok ama küçük bir araştırmayla bu zırnığın zararlı olduğunu öğrendim ama cildimi incelediğimde herhangi bir sorun olmadığııını görüyorum(cildim kurudur) ayrıca bi gün bu zırnığı kullanırken parmağımda gümüş yüzüğümü unutmuştum ve bu gümüş yüzüğün karardığını gözlemledim ve çok şaşırdım sonra zararlı olduğunuda öğrenince kullanmamaya karar verdim .. sizce bu beyaz kırnığı tekrar kullanmaya başlamalımıyım? cildime herhangi bir zararı olur mu?

selam,büyük bir hayal kırıklığı içindeyim çünkü karınca yumurtası yağının tüylerimi azalttığını değil de sadece çıkmasını geciktirdiğini düşünüyorum aslında buda güzel bir başlangıç ama ben artık bu tüylerden kurtulmak istiyorum sizce bu saptamam doğrumudur bunun hakkında herhangi bir yorum yapabilirmisiniz ayrıca ondan önce ben beyaz zırnık kullandım ve o gerçekten tüylerimi azalttı bazı yerlerde var bazı yerlerde yok ama küçük bir araştırmayla bu zırnığın zararlı olduğunu öğrendim ama cildimi incelediğimde herhangi bir sorun olmadığııını görüyorum(cildim kurudur) ayrıca bi gün bu zırnığı kullanırken parmağımda gümüş yüzüğümü unutmuştum ve bu gümüş yüzüğün karardığını gözlemledim ve çok şaşırdım sonra zararlı olduğunuda öğrenince kullanmamaya karar verdim .. sizce bu beyaz kırnığı tekrar kullanmaya başlamalımıyım? cildime herhangi bir zararı olur mu?

ikisini de kullanmadım zırnığın tüyleri dökücü gibi döktüğünü biliyorum karınca yumurtasına ise inanmıyorum ben dha hijyenik ve klinik olarak kanıtlamış testlerden geçmiş ürünleri tercih ediyorum kişisel fikrim capilex kullandım ve çok memnun kaldım ama başka ürünleri denemediğim için fikir yürütemem.

slmlar yüzüme epilasyon yapınca yüzümde sivilcelenme tarzı bişeyle çıkıyor,
ve genital bölgemdede kıl dönmeleri oluyor bunu engellemenin bir yolunu varmı

ben ılk basta cıldımın karmamı yoksa kuru mu olduğu merak edıyorum ozellıkle banyodan cıktıktan sonra pul pul oluyoo buna gore kuru dıyorum fakat cenem burun kısmımda yağlı ama alnım yağlı deıl yanı t bolgesınden karma dıycem ama alnım kuru
:uhm:
benım ıkı sorum olcaktı bırcoko krem kullanmama rağmen ı sonuc alamadım unlu markaları kullandım ama cıldım hala kuru nem cok onemlı olduğnu bılıyorumbu yuzden bana onerebıleceğınız bı krem ıstıyorum gece ve gunduz kremı
sonra sıyah noktalar bırcok yerde okudum ama bıde sızden kesın sonuclanmıs olan bı formul duıymak ıstedımm sımdıden tsk ederımm

benim cildim kuru ama t bölgesi yağlı (genelde burnumda seyrek de olsa alnımda nadirende çenemde sivilce olur) cildin belli bir yağ ihtiyacı vardır ben yüzüme limon sosu kullanıyorum bu cildimi gerer mi yada zarar verir mi sadece t bölgesine mi limonu uygulamalıyım?
vazelini yüzüme sürünce sanki o çok yağlıymış gibi geliyor yazın değil de kışın yüzüme uygularım sıklıkla yüzümün yağ dengesini bozar mı?
ben koltukaltı kokusunu engellemek için deostick kullanıyorum hem kansere neden olduğunu duydum hemde pek memnun değilim kıyafetlerime bi şekilde geçio ve beyaz yapıo başka çeşidini kullansam bu sefer bayaz giydiğimde detam koltukaltı izası sarı oluo ve o leke geçmio bu yüzden önerebileceğiniz uzun süre korumalı ve leke yapmayan bi ürün var mı?şimdiden teşekkürler

merhaba benimde bir sorum olacaktı benim cildimde sivilce lekelri var bunlar için ne kullanabilirim cilt soyucu olarak aha içeren peeling düşündüm ama sanırım bu tür ürünler güneşli havalarda kullanılmıyormuş bunun nemlendiricisi falanda mı kullanılmaz tretin düşündüm ama kararsız kaldım birde ben gebelik düşünüyorum ama bu ay maalesef olmadı bu tür ürün kullanırken gebe kalırsam sorun olurmu yada ne kullanmamı önerirsiniz?

merhaba benimde en büyük sorunum cildim karma fakat şu an dudak üstlerimde çok hızlı kırışıklık oluşmaya başladı bir kaç çeşit krem aldım ama henüz bir faydasını göremedim birde dekolte bölgemde kırışıklık başladı ne yabilirim hangi ürünleri tavsiye edersiniz

X