Güzelliğinizle ilgili sorularınız

selam canım herkeze cewap weriyorsun yoğun olmalısın ama benimde bi sorum war kusura bakma :KK43: . benim dudağımınn üzerinde ifade çizgileri olurya hani oralarda kırşıklık falan yok ama güneşten dolayımı bilmiyorum izler oluştu kahverengi ve çok kötü duruyor sanki sakal war gibi rahatsız edici sonrada oluştu doktorum sivilcelerim için sivilce suyu wermişti oralara fazla sürmüyorum acaba güneş mi yaktı bilemiycem fondoten ve pudrada sürsem belli oluyor önerilerini bekliyorum :KK43:

malesef kocaman genişlemiş gözenekleri roaccutane adlı ilaç ve kimyasal özellikteki soyucular dışında küçülten birşeye ben de rastlamadım cnm.piyasada satılan ürünler de gözeneklerin içini boşaltarak o kirli görüntü oluşumunu engelleyebiliyor sadece.cliniquein bu tarz bir ürünü var thermal maskesi,pore minimizer ürünü..ben de kullandım parana yazık olur,düzenli peeling yap peelingden sonra kil maskesi sür gözenekler açılsın derim cnm en azından siyah nokta oluşmazyerimseniben

peeling demişken:smiley-cool: şu sıralar da bunun faydalarını okuyorum ama ne evde uygulayabileceğim bi tarif okudum ne de markada karar kıldım acaba her ikisini de bilen tecrübe eden var mı....:uhm:

peeling demişken:smiley-cool: şu sıralar da bunun faydalarını okuyorum ama ne evde uygulayabileceğim bi tarif okudum ne de markada karar kıldım acaba her ikisini de bilen tecrübe eden var mı....:uhm:

cnm kahve telvesiyle de peeling yapabilirsin
ben şu ana kdr avene clinique ve niveanın peelinglerini kullandım
inan pek bir farkları yoktu
fiyattan başkaa.s.

arkadaşlar
peelingle ilgili bir fikir sormak istiyorum sizlere..
cilt uzmanlarına cildimi baktırdığımda cildimin ince olduğunu belirttiler.. sakın büyük sert granüllü temzileyicilerle yada peelinglerle uygulama yapmayın cildiniz çizilir zarar görür dediler.. bu konuda bilgisi olan var mı..cilt iinceyse nelere dikkat etmeli.. sizin bildiğiniz doğal peeling yöntemi yada markalı bi ürün var mı ince granüllü yada ince ciltlere uygun?

cnmuygun fiyatlı olarak nivea young,yine neutrogena peeling jel olabilir
daha pahalı olarak da dermalogica daliy microfoliant ve clinique 7 day scrup olabilir

bunların özelliği aslında hergün kullanıma uygun şekilde küçük partiküllü yapılmış olmalar
sen cildin ince oldugu için bunları haftada en fazla 2 kere kullanarak gerekli peeling işlemini yapabilirsin

Merhaba,

Ben roaccutane kullanıyorum güneş koruyucu kullanmama rağmen yüzümün bazı yerlerinde lekeler oluştu hiç bu tarz pronlemle karşılaştınız mı tedavisi falan var mı acaba ?
Tşşkr ederim

ya sivilce izleri için de önerebileceğin bişiler var mı arkadaşım :KK43:
suratımda sivilce yok sadece böyle bi kızarıklık..
ne kullanmamı önerirsin..
bi de kayısı yağınını cilde ne gibi bi faydası var aktarlarda satılanlar mesela..
şimdiden teşekkür ederim cnmm

arkadaşlar bende cilt bakım uzmanıyım sorularınızı cevaplayabilirim

Merhaba sayın cilt bakım uzmanımız a.s.

Madecassol ve Bepanthene merhemi karıştırıp yanık izine sürüyorum. Yanık izinin geçmesi için işe yarar mı? Ya da bildiğin kesin bir yöntem var mı geçmesi için?

Teşekkürler :içelim:

Son düzenleme:
ya sivilce izleri için de önerebileceğin bişiler var mı arkadaşım :KK43:
suratımda sivilce yok sadece böyle bi kızarıklık..
ne kullanmamı önerirsin..
bi de kayısı yağınını cilde ne gibi bi faydası var aktarlarda satılanlar mesela..
şimdiden teşekkür ederim cnmm

Sivilce izleri için çok çeşitli öneriler hem bu konuda hem de cilt bakımı bölümünde mevcut.Ancak çözüme ulaşmak için tüm bu uygulmaları yaparken sabırlı olmak gerekiyor birkaç şey sürünce sivilce izleri izler geçmez.
Kayısı yağı cildin yaşlanma etkilerini geciktirmek ve beslemek için kullanılır.Akşam uygulamak gerekir alerji yapabilir önce küçük bir bölümde denemekte fayda var.

ben de yardım istiyorum en derininden:KK43:(((

birebir görmeniz için resim ekleyecektim ama internet dışından kendi bilgisayarımızdan yükleyemiyo muyuz? bulamadım:uhm:

cildim berbat bi durumda. yağ bezeleri, bu yağ bezeleri ve sivilceleri sıkmaktan dolayı ufak tefek bir sürü çukurlar, kırmızılıklar, çiller.... offfff da offffffffff

hepsi bi yana çenem berbat ötebi bi durumda. ne akılsa o ince tüyleri sen al sonra git cımbızla al ve yıllardır cımbızla almaya devam et, sonra bir bırakınca sakal gibi olduğunu farketsenağlamasenağlama o yüzden epilasyona gitmeye karar verdim. 2 seans iğneli epilasyon yaptırdım 2 ay falan oluyo yaz gelince bırakayım kışın devam ederim dedim leke kalmasın diye ama onun izleri de hala geçmedi senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
ne yapıcamm ben????

iğneli epilasyon gerçekten riskli bir iş yapan kişinin çok iyi uygulama yapabilmesi gerekir.Malasef herkes yaptığı için leke ve izler kalabiliyor.Siz bu izleri ya gittiğiniz yere gösterin ya da bir doktora danışın.Yağ bezelerini sıkarsanız kesinlikle iz kalır.Onları uzmanın iğne yardımıyla alması gerekirdi.Cildiniz için artık kendi başınıza uygulama yapmayın en iyisi bir cilt doktoruna birebir gösterin.Buradan verilecek uygulamalar sizin için fayda yerine zarar verebilir.

.

merhaba , burnumun üstündeki siyah noktalar beni çok rahatsız ediyor
,acaba bildiğiniz etkili bir çözümü varmı cevabnız için şimdiden teşekkürlera.s.

Siyah noktalar gözeneklerin kir ve yağ ile tıkanması sonucu oluşur daha sonra bunlar sivilce ya da akneye dönüşebilir.Düzenli ve uygun cilt temizliği siyah noktasız bir cilt için yeterlidir.Günlük ve haftalık bakımlarınızı yaptığınız ve beslenmenize dikkat ettiğiniz sürece çok güzel bir cildiniz olur.Ama sigara içip, kola kahve tüketip, makyajı iyi temizlemeyip vs. siyah noktam var derseniz bu çok normaldir.Hiç bir mucize ürün yoktur ki buna çare olsun.

Merhaba sayın cilt bakım uzmanımız a.s.

Madecassol ve Bepanthene merhemi karıştırıp yanık izine sürüyorum. Yanık izinin geçmesi için işe yarar mı? Ya da bildiğin kesin bir yöntem var mı geçmesi için?

Teşekkürler :içelim:

İkisi de cildi yenileyici ve iyileştirici merhemlerdir.Taze yanıklar için çözüm olur ama eski yanık izleri için önce soyucu krem tretin, acnelsye gibi sonra bu yenileyiciler çare olur.Yanık olan cilt önce soyulacak yerine taze cilt çıkması sağlanacak.

ya arkadaşlar bana acil yardım edin ben clean cleer işte onun hem temizleyicisini kullandım haemde toniğini cildimi çok acayip yaktı ve cildim hassas heralde pütür pütür oldu.aynen yumurtanın o pütürlü kabuğu olur ya aynen öyle.

Clean and clear çok yağlı ciltler için uygundur.Ferahlık verici neredeyse yakıcı bir toniği var.Cildiniz hassas ise bu etkiler normal şimdilik cildinize hiç birşey sürmeyin ve kullanacağınız ürünler mutlaka cilt tipinize uygun olsun

slm ben siteye yeni üye oldumda bende bişey soracaktım daha önce sorulduysa kusura bakmayın benim cildim hassas ve kuru cildimdeki kızarıkları azaltıcı iyi bir bitkisel tedavi yöntemi önerebilirmisiniz a.s.

benım gozeneklerım cok genıs ama ne yaptıysam gecmıyo kuculmuyo ,
kıl maskesıde sadece 1 gun ıse yarıyo ertesı gun gene aynı genıs gozeneklerle uyanıyorum cok bıktım bu durumdan cunku ruyalarıma gırıyor artık
gozeneklerımı kucultecek daımı ve etkılı bırsey varmı acaba gızem hanım

malesef yok,kil maskesi peeling veya gözenek küçülttüğünü iddia eden ürünler sadece gözeneklerin içindeki yagı boşaltıp daha küçük görünmelerini saglıyor.günlük cilt temizliğini aksatmamanız bir nebze çözüm olabilir.
bir de dermatologların roacutaneı düşük dozlrda gözenekleri yok etmek için verdiklerini de duymuştum yanlış hatırlamıyorsam.bir doktora başvurmanızı tavsiye ederim

X