Güzelliğinizle ilgili sorularınız

çook teşekkürler canımma.s.

Rica ederim canim, yardimci olabilirsem ne mutlu bana yerimseniben Şeniz Karisimi kullandiktan sonra aldigin sonuclari buraya yazarsan sevinirim canim, böyle sorunlari olan hanimlar sonucunu bildiklerinde kullanirken daha rahat olacaklardir...

Saglicakla kal canim, hoscakal a.s.

merhaba benimde sivilce sorunum var yüzmd siilce ve buna eslik eden kırmızı taneler var böle leke gbide bir cok doktora gttim ama pek bir etki yok roccatune kullanmakta istemiyorum sence neyapmayalım yardım edersen cok sevinirim smdiden tesekkürler.

merhaba benimde sivilce sorunum var yüzmd siilce ve buna eslik eden kırmızı taneler var böle leke gbide bir cok doktora gttim ama pek bir etki yok roccatune kullanmakta istemiyorum sence neyapmayalım yardım edersen cok sevinirim smdiden tesekkürler.

Canim bu konuyla alakali tarif ve öneriler bi önceki yazilarimda var, yazilari kontrol etmeni tavsiye ederim... Ama yinede ben degisik bir tarif ekliyeyim :1closedeyes: Diger yazilardaki maskeleride yazilari inceleyerek alabilirsin yerimseniben

Sivilce ve kizil lekeler icin (Yumurta maskesi): 2 avuc bugday, 2 bardak suda ezilir. 2 yumurtanin sarisi ve 1 corba kasigi badem yagi eklenir. Yüze uygulanir ve kuruma hissi olusana kadar beklenir ilik suyla yikanir ve gülsuyu sürülür. (Sabah ve aksam olmak üzere 2 kere uygulanabilir) Ayrica bu maske sampuan olarakta saclara uygulanabilir, parlaklik saglar...

Canim günlük bakiminida ihmal etmemelisin, düzenli bir bakimla sivilce ve sivilce izlerinden kurtulacaksin...

---------------------------------------------

Ayrica yagli ciltler icin birkac öneri ekleyecegim, bir siteden alintidir... Sivilcesiz bir cildin anahtari bu yazida gizli yerimseniben Bütün yagli ciltli hanimlara tavsiyemdir...

Genel kurallar:

1 - Cilt toniğiniz çok az alkol içermeli. Antiseptik ve ağrı dindirici maddelerle zenginleştirilmiş olanları tercih edin.
2 - Koruyucu kremler içinde en uygun olanlar, cilde mat bir görünüm veren ve çabuk uçanlar. Bunların içindeki yağlı kısım, deriyle direkt olarak temas etmiyor.
3 - Temizlik maskeleri, cildi rahatlatan ve yağ üretimini azaltan A, E, F vitaminleri ve atkuyruğu, lavanta, adaçayı, biberiye, mercanköşk gibi bitki özleri içermelidir.
4 - Bir estetisyenin belli sıklıkta uygulayacağı derinlemesine temizlik, cildin durumunu kontrol altında tutmaya yardımcı olacaktır.
5 - Akneli cilde makyaj yaparken, özel hazırlanmış ürünler kullanmaya dikkat edilmeli. Örneğin, yağsız bir toz fondöteni kuru bir sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Sivilcelerin azdığı dönemlerde pek makyaj yapmamanız daha iyi olur.
6 - Bir estetik uzmanı, akne sorununuzu 2 - 3 ayda çözebilir. Uygulanacak tedavi, kozmetik malzemelerle de takviye edilen birkaç ilacın kullanımına dayanıyor. Günümüzde, ilaçların içerdiği retin - A gibi temel aktif maddelerin oranının düşürülmesi, yan etkileri azalttığı gibi, mükemmel sonuç elde edilmekte.

Tahrişe karşı önlem alın:

Cilt, genel olarak, havanın, çevrenin ya da kozmetiklerin etkisi yüzünden tahriş olur. Aşındırıcı ürünler (peeling) başta olmak üzere, bazı maddelerin hatalı kullanımı da cildi tahriş edebilir.

1 - Toz, kir ve cildin uzun süre makyajlı kalması tahrişe yol açabilir. Dolayısıyla, makyajın, en geç 10 - 12 saat sonra temizlenmesi yerinde olur.
2 - Mineral yağlar, parfüm ve alkol, hassas ya da herhangi bir rahatsızlığı olan ciltlerde tahrişe neden olabilir.
3 - Boyalar, renk açıcı kremler ve tüy dökücüler tahriş riski en yüksek kozmetikler.
4 - Tahrişe yol açma açısından, bitki özleri ya da doğal maddeler içeren kozmetikler, sentetik olanlardan daha güvenli değil.
5 - Dermatolojik olarak test edilmiş kozmetiklerin cilt tarafından kabul edilmeme olasılığı daha az. Gene de, cildiniz hassassa dikkatli olun.
6 -Kozmetik kullanırken, tahrişin çeşitli faktörlere bağlı olduğunu unutmayın. İşte bunlardan bazıları: Temas türü (Örneğin, şampuanın deriyle temas ettiği süre, deodorantınkinden daha azdır); temas noktası (Göz çevresi gibi bazı bölgeler, daha hassastır); PH değeri (Cilde uygun olanlar, asit özellik taşıyanlardır); uçma (Bazı kozmetikler, havayla temas ettikten sonra bozulup cildi tahriş edebilir).

Sevgiler... a.s.

SORUMA CEVAP BEKLİYORUM İLGİLEN:sm_confused:EN YOKMU??

Canim gecen ilk yazdigin mesaji gördügümde cevap yazacaktim ama vaktim yoktu acilen cikmam gerekmisti... Cilt lekeleri derken tam olarak ne oldugunu aciklayici yazarsan sevinirim, yani lekeler sivilcelerden kalmamidir yoksa durup dururken cikan lekelermidir, lekelerin büyüklügü, rengi, ciltteki dagilimi yani en cok hangi bölgelerde nüksediyor ve kasinti varmi vs... Bunlari daha detayli aciklarsan o zaman yardimci olabiliriz sana yerimseniben

Sevgiler... a.s.

Arkadaşlar,
Merak ettiğiniz konu daha önceden cevaplanmış ve farklı tecrübeler yazılmış olabileceği için sadece bu konu üzerinde arama yaparak önceki bilgilere ulaşabilirsiniz.
Örneğin; "bu konuda ara" seçeneğine "cilt lekeleri" yazdığınızda bu konuda cilt lekeleriyle ilgili bütün mesajlara ulaşabilirsiniz.Sizlere kolaylık olmasını umuyorum.:1hug:a.s.

Sadece bu konuyu arayarak kısa zamanda bilgilere ulaşabilirsiniz.

adszpt0.png

ben tretin adli kremin kil donmelerine iyi gelebilecegini duydum bu konuda bilgisi olan varmidir

merhaba,
göz altı torbalarından nasıl kurtulabilirm acaba?

Canim gözalti torbalari düzensiz uyku, dengesiz beslenme veya genetik nedenlerden olabiliyor... Suana kadar gözalti torbalarina kozmetik ürünlerle yada dogal yöntemlerde cözüm bulunabilmis diil :1no2: Günlük ögünlerde E,C ve P vitaminleri iceren besinler tüketmelisin. Bitki cogunluklu ögünlere gecmelisin. Yagli yemeklerden ve stresten kesinlikle uzak durmalisin (Bu zamanda stresli olmamak biraz zor biliyorum ama en azindan azimle uzak durmak gerekiyor yerimseniben ) Bitkisel caylarla haftada 2-3 kez 15 dk. yapacagin göz kompresi gözlerdeki gerginligi, yorgunlugu, morluklari, halkalari ve torbalari en aza indirger. Vücuda gerekli olan uykuyuda temin ettiginde (8 saat) gözalti torbalarindan büyük oranda kurtulabilirsin canim... Eger genetik ve gecmesi mümkün olmayan bir durumsa, bu konuyla alakali bir uzmana basvurmani tavsiye ederim...

Sevgiler... a.s.

Canim gecen ilk yazdigin mesaji gördügümde cevap yazacaktim ama vaktim yoktu acilen cikmam gerekmisti... Cilt lekeleri derken tam olarak ne oldugunu aciklayici yazarsan sevinirim, yani lekeler sivilcelerden kalmamidir yoksa durup dururken cikan lekelermidir, lekelerin büyüklügü, rengi, ciltteki dagilimi yani en cok hangi bölgelerde nüksediyor ve kasinti varmi vs... Bunlari daha detayli aciklarsan o zaman yardimci olabiliriz sana yerimseniben

Sevgiler... a.s.

Elmacık kemiklerine doğru sivilce şeklinde.Bazı yerlerinde kırmızı lekeler ve "]akneler var.Doğumlardan sonra gerçekleşti.Birsürü krem kullandı ama fayda etmedi??[/FONT]:uhm:

Elmacık kemiklerine doğru sivilce şeklinde.Bazı yerlerinde kırmızı lekeler ve "]akneler var.Doğumlardan sonra gerçekleşti.Birsürü krem kullandı ama fayda etmedi??[/FONT]:uhm:

aynı sorunlar bende de var lütfen acelel cevap bekliyorumtesekkürler

Merhaba,benim cildim kuru ve göz kenarlarımda kaz ayakları var,göz altım damar damar.Bunun için kayısı çekirdeği kremi çıkmış,bu kremi önerirmisiniz? (mecitefendi).

Bunun icin bir maske önerebilirim canim, umarim isinize yarar yerimseniben

Sivilce ve kizil lekeler icin (Yumurta maskesi): Iki avuc bugday, iki bardak suda ezilir. 2 yumurtanin sarisi ve bir corba kasigi badem yagi konur. Yüze tatbik edilir. Kuruma hissedildiginde yikanir ve yüze gül suyu sürülür. (Sabah ve aksam olmak üzere iki defa kullanilir.)

SÜZGÜN`cüm sende bu karisimi kullanabilirsin...

Sevgiler... a.s.

merhaba ben peeling yaptım ve göz çevrem feci şekilde tahriş oldu aylar oldu hala kızarık. cildime test yaptırdım tahriş olan göz çevremde derin kırışıklıklar çıktı.üstelik yaşım 25.nasıl bir bakım uygulayabilirim acaba.

Merhaba.Gözaltlarımda ,19 yaşında olmama rağmen, çizgiler ve morluk var.Bunun için bir krem kullansam geçerir mi acaba ve önerebileceğiniz bir krem var mı?

X