Güzelliğinizle ilgili sorularınız

kışın cildim pul pul oluyor hafif soyulma tarzı nemlendiriciler fayda etmiyor bi öneriniz var mı? cevap için şimdiden teşekkürler

butterfly84 arkadaşım çiller için sana harika bir ilaç ismi vereyim...bi arkadaşımın yüzü çilden esmer gibi görünüyordu ve doktor ona fiyatı da cok pahalı olmayan(8-10 ytl)bi ilaç vermiş..sonuç inanılır gibi değil emin ol, görünce acyip şaşırdım, resmen michael jacson gibi rengi açılmış:) ilacın adı EXPİGMET... ayrıca hergün cildi korumak için yüksek faktörlü güneş kremi de sürmesini söylemiş....kesinlikle şüphe etme, sonuç mükemmel olacaktır..

Benimde koltuk altım hamileyken isilemiş gibi oldu ve koyu kahverengi. Çok çirkin duruyor. Bu söylemiş olduğunuz krem bendede işe yararmı acaba?CADIARZU

kışın cildim pul pul oluyor hafif soyulma tarzı nemlendiriciler fayda etmiyor bi öneriniz var mı? cevap için şimdiden teşekkürler

Canım günlük cilt bakımının yanısıra kuruluk hissi yaşadığın zamanlarda kullanabileceğin bir tarif ekliyorum... Umarım işine yarar yerimseniben

Pul pul dökülen kuru ciltler için: Kurutulmuş gül yapraklarını ufalayarak süt, mısır nişastası ve bir parça bal ile karıştırın. 15 dakika beklettikten sonra, bu karışımla yüzünüze yavaş yavaş masaj yapın. (Bu masaj sayesinde cildin yeteri kadar neme sahip olacaktır.)

Sevgiler... a.s.

Cevabınıza göre alıcam bu kremi,değerli bilgilerinizi bekliyorum :enbuyukkk:

Şehrazatcım sana yardımcı olmayı çok isterdim fakat bahsettiğin krem hakkında pek bilgim yok, etkilerini ve kullanım aşamalarını bilmiyorum. Bu yorumu yazdımki sorum neden cevapmanmıyor diye üzülmemendir canım. Ben mazeretimi sundum, umarım bu krem hakkında bilgisi olan bir arkadaşım sorunu cevaplayacaktır canım...

Sevgiyle kal... a.s.

yanaklardaki gözenekler nasıl kapanır yaş ilerledikçe nasıl dur diyeceza.s.

Cilt tipine uygun bir tonik işini görecektir canım... Tabiiki günlük cilt bakımıyla beraber kullanırsan etkisi daha fazla olacaktır.(Temizleyici, tonik ve nemlendirici...) Ayrıca cildine uygun sıkılaştırıcı bir maskeyle sorunundan kurtulabilirsin...

Sevgiler... a.s.

herkese slm ben sizlerden öneri almak istiyorum
cildime günlük bakım yapmıyorum yani cildime ne kadar az işlem yaparsam cildim o kadar sağlıklı kalacağını düşünüyorum sadece nemlendirici kullanıyorum sizce bu düşüncem doğrumu ?fisfisfis yada günlük bakım yapmam gerekiyorsa neler yapmamı tavsiye edersiniz cildimin daha sağlıklı olması için fisfisfis
önerilerinizi bekliyorum a.s.Şeniz

herkese slm ben sizlerden öneri almak istiyorum
cildime günlük bakım yapmıyorum yani cildime ne kadar az işlem yaparsam cildim o kadar sağlıklı kalacağını düşünüyorum sadece nemlendirici kullanıyorum sizce bu düşüncem doğrumu ?fisfisfis yada günlük bakım yapmam gerekiyorsa neler yapmamı tavsiye edersiniz cildimin daha sağlıklı olması için fisfisfis
önerilerinizi bekliyorum a.s.Şeniz

Canım bu düşünce bayanlarımız arasında çok yaygınlaştı son zamanlarda... bu düşünce eski zamanlarımızın hanımları daha doğrusu makyaj yapmayan, maske yapmayan ve eski zamanın temiz havasında yaşayan geneli köy ortamında yaşamış kadınlarda geçerli olabilir. Benim kayınvalidemde aynı düşüncede, kendini bildi bileli bir krem bile sürmemiş yüzüne. siz badana yapıyosunuz der durur. Aslında biryerde çok doğru söylüyor. Eskiden ne makyaj varmış nede sinir stres. Biz, yani bu devirin bayanları herşeyin kimyasalını, herşeyin doğal olmayan şeklini kullanmak zorunda kalıyoruz... Cilde gerekli bakım yapılmazsa cilt hassaslaşır, dış etkenlere karşı daha zayıf olur. Ayrıca günlük cilt bakımı yapmak cildimizi herzaman canlı tutar, parlak gösterir ve dış etkenlere karşı güçlü yapar.

Canım kullanabileceğin ürünleri cilt tipine göre seçmen gerekiyor. Cilt tipini yazmamışsın onun için genel olan 3 cilt tipine uygun ( yani kuru, karma ve yağlı ciltler) günlük bakım önerilerini ekliyorum, alacağın ürünlerin markasını seçmek sana kalıyor, iyi araştırıp soruşturup ona göre alabilirsin. Benim marka önermem yanlış olur, çünkü her marka veya her krem her cilde iyi gelmeyebiliyor, bunu deneyerek öğrenebilirsin ancak... (yazım biraz uzun oldu umarım açıklayıcı olmuştur yazdıklarım :eek: )

Kuru ciltler için günlük cilt bakımı ürünleri: Yağ içerikli temizleme sütü, alkolsüz tonik ve yağ içerikli nemlendirici... (yağ oranı aşırı olmamalı, cildin ememediği fazlalık silinmeli) Haftada 1 kez yapılabilecek bir maske cildin nem oranını dengeleyecektir. (Aşırı yağlı kremler kesinlikle kullanılmamalıdır.)

Karma ciltler için günlük cilt bakımı ürünleri: Temizleme sütü, az alkollü bir tonik ve nemlendirici... Ve yüze uygun bir maske...

Yağlı cilt için günlük cilt bakımı ürünleri: Su içerikli temizleme jeli, alkollü tonik ve su içerikli nemlemdirici krem... Ve cilde uygun bir maske...

Sevgiler... a.s.

tonik ve nemlendirici için hangi markayı önerirsin mein
bir güzellik uzmanı avonun iyi olmadığını söylemişti ama tereddüt ettim acaba kendi sattığı ürünleri alalım diye mi öyle dedi?
ben avonunkileri kullanıyom da...

Canım çok üzgünüm ama markalarla aram uzun zamandır yok maalesef. 4 senedir almanyada yaşadığım için almanca sorunum çok oldu ve markaların üzerine düşemedim. Türkiyedeyken Babor kullandım uzun süre, onu önerebilirim sadece yerimseniben Avonun cilt bakım ürünlerinden pek memnun olan görmedim açıkcası kafamçokkarıştı Sadece parfümlerine çok rağbet var diye biliyorum... Babor iyi bir marka gerçekten, ama bunu önermemde bir çıkarım kesinlikle yok hee :roflol: marka satışı yapmıyorum ve babor satısı yapan birinide tanımıyorum :icecream: :icecream: :icecream:

Sevgiyle kal canım... a.s.

Arkadaşlar sorunlarınızı paylaşmadan önce konuyu baştan sona araştırın, sorununuzla alakalı mesajları okumanızı tavsiye ederim. Aynı cevapları tekrar tekrar yazmak bizim içinde bu forum içinde gereksiz oluyor. Yanlış anlaşılmak istemem fakat bir kaç hafta önce cüvcüvde böyle bir uyarı yapmıştı. Cüvcüvüm umarım kızmadın bana, haddimi aşmışsam çok özür dilerim canım fakat dayanamadım, gözünden kaçanlar olmuştur diye tekrar bu uyarıyı tazelemek istedim :eek:

Sevgiyle kalın arkadaşlar... a.s. :enbuyukkk:

Bende siyah noktalardan nasil kolayca kurtulacagim onu merak ediyorum.Ozel bantlar var burnun ustune yapistirmak icin ama pek faydali olmadi.Onerilerini bekliyorum..

1 kaşık yoğurda yarım limon sık yüzüne sür 20 dk kadar bekle siyah noktalara iyi geliyor:dance:

merhaba... benim yüzümde akne değilde daha cok iltihaplı çıbana benzer seyler çıkıyor ve bu her yıl belli aylarda kendini tekrarlıyor... cok derinde olduğu için cokta canım yanıyor.. daha sonra yüzeye dogru kendini gösteriyor ve indikten sonra kalan yerler culur yani derin gözenek seklinde kalıyor.. ve ben bu derin gözenekleri nasıl kapatıcam.. :KK43: okadar kötüki....yüzümde cok yaglı bu arada.... :KK43:

merhaba... benim yüzümde akne değilde daha cok iltihaplı çıbana benzer seyler çıkıyor ve bu her yıl belli aylarda kendini tekrarlıyor... cok derinde olduğu için cokta canım yanıyor.. daha sonra yüzeye dogru kendini gösteriyor ve indikten sonra kalan yerler culur yani derin gözenek seklinde kalıyor.. ve ben bu derin gözenekleri nasıl kapatıcam.. :KK43: okadar kötüki....yüzümde cok yaglı bu arada.... :KK43:

Bu sorun için mutlaka dermatolog dr. yardımı almanız gerekir.
Ağrılı ve iltihaplı akne dediğimiz sorunlar iç organlarla ilgili olabilir ve asla dıştan herhangi bir öneri ile müdahele edilmemelidir.Üşenmeyin doktora gidin.
Sorununuz çözülmediği sürece yeni izler oluşturacak akneler çıkacaktır.
Çukur şeklindeki izlerin değil tarif ettiğiniz aknelerin tedavi edilmesi gerekir.

Bu sorun için mutlaka dermatolog dr. yardımı almanız gerekir.
Ağrılı ve iltihaplı akne dediğimiz sorunlar iç organlarla ilgili olabilir ve asla dıştan herhangi bir öneri ile müdahele edilmemelidir.Üşenmeyin doktora gidin.
Sorununuz çözülmediği sürece yeni izler oluşturacak akneler çıkacaktır.
Çukur şeklindeki izlerin değil tarif ettiğiniz aknelerin tedavi edilmesi gerekir.

tesekkür ederim zaten göründüm bir cilt doktoruna agır bi antibiyotik yazdı.. bide üzerine sürmem için losyon.. ama kalan gözenekler ne olacak... :çok üzgünüm:senağlama

Yüzümde hamilelikten kalma kahverengi renkler ve cillerim var ayrıca gözeneklerimde co acık ne yapmamı önerirsiniz

X