gurme bebişlerimizin damak tadlarıı

masallah tosunuma yarasın..benım kzıımd acok iştahlı ama henuz 6 kılo..o da zar zor bu kıloya ulastı..küçük dogmustu zaten..ama cok şükür şimdiye kadar hcı saglık problemı yasmadık uamrım bundan sonrada yasamayız..önceleri takıyordum zayıuf dıye sımdı umursamıyorum..demekkı onun vücut yapısı da böyle dıyorum.ek gıdaya basladık muhallebı,meyve suyu,sebze püresi,mama anne sütü ne bulursa yıyor masaLLAH

hiçbirşey yemiyor ne biberon maması nede kaşık maması meyve suyu veriyorum onu yiyor biraz ama yetmiyor tabi adam gibi bir doktor bulmam lazım benim

arkadaşlar ben yeni üyeyim benimde 10 aylık bir kızım var ben 2 3 aylıkken her şeyden tattırdım şimdi herşeyi seviyo özellikle tarhana çorbasını doktorlar ek besinleri ilk günlerde yemeye bilir devam ederseniz sevecek zamanla iştahla yiyecektir diyorlar

benim seçici oğlum yoğurdu ve pirinç unuyla yaptığım muhallebiyi seviyor. bebelac sütlü pirinçliyi kesinlikle beğenmedi. tadına baktım mis gibi lezzetli halbuki.
havucu hiç sevmedi.
armut püresi içine bebe bisküvisi ekliyorm ite kaka onu da yiyor.
bunun dışında henüz sevdiği bişey yok.
sebze çorbasına geçeli 9 gün oldu bir adım ilerlemiş değiliz.

ya benim oğlan yaptığım şeftalili ve elmalı muhallebileri yedi ben patlıcak die hepsini vermedim sonra sade muhallebi de yedi bi kere iki gündür sade muhallebiyi yemio ağlıo yerken ama sulandırıp biberonla verince hepsini bitiriyo sizinki de öylemi

Son düzenleme:

maşşallah canım size, ne güzel herşeyi yiyiyorsunuz. imrendim valla:) biz daha sadece elma ve şeftali püresine başladık.sebze vermek için daha erken diye düşünüyorum ben, çünkü sütüm yetiyo.

merhaba arkadaşlar...ya siz bu ek gıdalara sütünüzün yetmedii için fln mı başladınız..heryerde ilk 6 ay sadece anne sütü diyor..e bizim doktor ta 3 aylıktan beri geçelim ek gıdaya die sölüyo ama ben wermiyorum daha bişi...bu arada 4,5 aylık oldu poyraz..2gündürde canıma okudu ..yanından 1 snye olsun ayrılttırmıyo..sürekli kucak istiyo..resmen uykudan gözleri kapanıo ama wıyak wıyak bağırıyo dalamıyo bi türlü..o ağladı ben ağladım ben ağladım o ağladı..filmdik walla:))acaba karnımı aç ondan mı böyle yapıo diyorum..ne wersemde bilemedim mama mı yoksa çorba fln mı?yada 1 ay daha mı beklemeliyim???kilosuda 6500 buarada..böyle işte bana fikir werirseniz çooooookkk mutlu olurum...şimdiden teşekkürler

ksk benim ek gıdalara başlatmamın nedeni bebeğim durduk yerde emmeyi bıraktı. 3.ay doldu ve mümkün değil emziremiyorum. sadece uykuda emiyordu farkında olmadan uyandığı an emdiğini farkedince ağlıyordu. zatenşimdi 5.ayı doldu. uykuda da emmiyor. dolap doldu sütlerimi lavaboya döktüm yazık. çok üzüldüm bu duruma tabi. kilo alması da çok yavaşladı 3.aydan sonra. mecburen mamaya ve ardından 4.ayda ekgıdalara başladık dr.tavsiyesi ile. biberondan da emmiyor işin kötü yanı. neyse senin de bebeğin açlıktan ağlıyor olabilir. sütünü sağabiliyorsan kaç cc çıktığına bak ordan anlayabilirsin yetip yetmeyeceğini. veya hemen tart bebeğini birkaç gün sonra yine tart bakalım kiloalmış mı. ordan da anlaşılır sütünün yetip yetmediği. ya da mama ver susarsa belliki doymuş demektir.

bnm cadıda artık emmek ıstemıo uyurken yada uyuklarken emzırebılıyorum ancak bnmkı kasık maamsını yemıo dıye ıcıne meyve puresı koydum az bıraz yedı ama hala 60 cc mamayı bıtırmıo uyuz edıo benı velet ya sebzelerıde yemedı ne yedırcem ben buna annamıom

ayy canım yaa kıyamam ben ona...işte kimi bebek emmek ister süt olmaz kimiside böyle sütleri lavaboya döktürürrneyse canları sağolsun onların..bu arada bu ay 500 gr almış sadece..dedin gibi bi mama wermeyi deniyeyim bakalım ozaman belki geçer huysuzluğu..ama emiyorsa yani yetiyorsa süt wermiyeyimmi ek gıda?
cwabın içinde çok saol..a.s.

ya kızlar bazılarınız kayısı püresi verdiğinizi yazmışsınız ama kayısı dokunmuyormu midelerine.karın ağrısı falan yapmıyormu? kayısı verenler lütfen cevaplayabilirmisiniz?aslında bizim kabızlık sorunumuz var bende kayısı vermek istiyorum bağısaklarını çalıştırsın diye ama dokunur diye korkuyorum.doktorlar öneriyorlarmı bu ayda kayısıyı???

hayatım kayısı yazın baş meyve olarak veriliyor nerdeyse...elma-kayısı-şeftali-üzüm bunlar birinci sırada...kayısıyla başla dedi doktorumuz bize..hiç de bir sorun olmuyor...hatta barsaklarını da çalıştırıyor...

canım çok teşekkür ederim.bir sorun olmamasına sevindim.bizim daha doktor günümüze var diye soramıyorumda kimseye.kabızlık sorunumuzda olduğu için çok iyi olucak kayısı inşallah

Son düzenleme:
erdem gune aptamıl1 le baslıyor saat 10 gıbı pırınç unlu mama yıyor ara ogunde şeftali ,elma suyu içiyor sonra anne sutu sonra aptamıl sonra mama gece 10nda anne sutu gece 3-4- yada 5de aptamıl1 ...bugun bıberonna cıcıbebelı karısım hazırladık ona bayıldı ....ama sadece su ve cıcıbebe
sebzeye baslamadık henuz ama kabagı bende denıycem

ben berru ya meyve püresi veriyorum
bugün hero baby nin ssütlü büskivisini suyla ezdim ondan verdim cok sevdi ondanda vericem artık.cok zayıf kızım

kardelen için tek denemediğim bebelac mamayı da aldım cihicco biberonla birlikte malesef onuda içmedi ama aynı biberonla rezene ve su verince içiyor mamayı sevmedi gitti zaten belliydi doğduğun gün beni emmdi diye hemşireler kan şekeri düşmesin mama verelim dediler doğduğu gün bile yememişti şimdimi yicek cadıı kaşık mamalrınıda beğenmiyor elma şeftali ve kayısı yiyor sadece ama meyveler bize gaz yapıyor rezene de veriyorum o yüzden bu akşam bebe bisküvisi verdim su ve bebe bisküvisi yedi biraz bide mamayı alırken gözüme arı mama takıldı ama alıp almamak arasında kaldım şekerliymiş bir şekilde doyurmam lazım bu çocuğu

sevgi yaa hayret vallahi neden yemez bir bebek bu kadar cesit arasından bi tanesini yaaaa allah allahh
tam inatcı keçi seninki bence :))=)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…