gurme bebişlerimizin damak tadlarıı

benimkinin en sevdiği şey annemlerin yazlığındaki kiraz oldu.ağzından çekince kiraz suyunu ağladı resmen çok şaşırdım.onun birşeyi bu kdar içmek istemesi beni çok sevindirdi.ama kayısıyı nasıl yedireceğimi bilemedim kızlar çok koyu geliyor sulandırsam mı acaba?yoğurduna dün kayısı püresi kattım biraz yer gibi oldu ama yinede yetersiz babymix in ancak yarısına kadar yedirebiliyorum.sevmedi gitti ne yaptıysam

cokacimcoook Çok güzel bir konu açmışsınız kızlar bende ek gıalara geçmeye başladım yavaş yavaş. Ayın sekizinde tam 5 aylık oluyoruz. Kızımı emziriyorum ama öğlenleri emmek istemiyor biberon maması veriyordum. İlk şeftali elma havuç ve kiraz sularından verdim. Sonra şeftali ve kiraz püresi hepsini severek yedi ama milupanın kaşık mamalarını pek sevmedi yiyor ama 2 kaşıktan sonra kapatıyor ağzını:)) Kavanoz mamalarından da verdim artık sebze çorbalarına muhallebilere geçmek istiyorum. Muhallebileri unla ve tereyağıyla hazırlıyorlar genelde. Sizce bu sağlıklı mı?

1 bardak suya 4-5 silme pırınc unu koyup pısırıyorum
elı yakmayan sıcaklıkta 6 ölçek mama eklıyorum oda sıcaklıgında yedırıyorum

ben henüz kendim muhallebi yapmadı..milupanın kini kullandım..bayılıyor benim oğlan tadına..iki kaşık arasında bile sabredemiyor...

ben kendım yapıordum meyve pureslerını sevıordu burda kac kez yaptım yemedı ve gene kavonıoz aldım gen bır suru mama aldım denemek ıcın denıyorum tek tek corbaya baslıcam bu hafta denıcem onuda bakalım neyı begencek meyvelere bayılıo ne kadar kıyafetı varsa hepsı seftalı lekesı yalatıo dıdoya bızımkıde bırakmıo yarım saat belkı seftalı yalıo babamda kcıo bu aralararısma dıyo bana yedırıo dıdoya meyve ve yoğurt kadar mmayı severek yese tosun olcek bıde pedıasure mamayı severek ıcıo

Bugün ilk kez senze çorbası yaptım kızıma. Çeyrek kabak bir iki dilim patates 2 tane taze fasülye ve bir çaykaşığı pirinç az suyla haşlayıp püre haline getirdim 2 3 çaykaşığı anca yedirebildim midesi çok bulandı mamasına bebe bisküvisi katıp verdim bayıldı aynı şekilde ev yoğurduna kayısı rendeledim onuda sevdi ama sebzeleri nasıl yedirecez bilmiyorum

canım sebze çorbası pişikten sonra içine bir çay kaşığı kadar zeytinyağı ilave edilmeli doktorun önerisi bu.onların gelişimi için çok faydalı...

ben bebelac sitesinde izlemiştim kabak patates ve taze fasülyeyi haşladı tel süzgeçten geçirdi sonra içine sütlü pirinçli mamadan koydu bilmiyorum ama öylede sebzelerin tadına alışamazlar gibi geliyor ben henüz hiç denemedim sebze çorbası

milupanın sütlü pirinçlisinin içine çeyrekden biraz fazla muz eziyorum oğlum bayılıyor.şapır şupur vaziyetinde tabağı silip süpürüyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…