gurme bebişlerimizin damak tadlarıı

müstakil bizimde ama ne biliyim bazen apartman hayatınıda özlüyorum
ama yetıstırdıgımız domateslerı onu bunu sulamakta guzel
ınsanogluyuz ıste
ılla bır memnunıyetsızlıgımız oluyor

müstakil bizimde ama ne biliyim bazen apartman hayatınıda özlüyorum
ama yetıstırdıgımız domateslerı onu bunu sulamakta guzel
ınsanogluyuz ıste
ılla bır memnunıyetsızlıgımız oluyor

gel evleri değiştirelimcnm :))) bak komşularım da çok iyi canın da hiç sıkılmaz:)) O marifetli ellerinle yaptığın güzel yemekleri kekleri tatları birlikte yiyecek birilerini bulursun herzaman:roflol:

gel evleri değiştirelimcnm :))) bak komşularım da çok iyi canın da hiç sıkılmaz:)) O marifetli ellerinle yaptığın güzel yemekleri kekleri tatları birlikte yiyecek birilerini bulursun herzaman:roflol:

olur olur kacıncı kat :lepi: benimkinin katı yok nasılsa a

aman bızımde bahce var ama roka tere maydonozdn baska bısey yetısmıyo galıba ot cop dıkıolar koydede var bahce ordada elma seftalı kayısı armut ayva herseyler var ordanda gelır taze meyve dıger koyde narencıye dolu mandelına portakal lımon ve meyveler domates salatalık falnda orda var gıdıp geldıkce getırıoss

canım o itmesinin sebbei daha yutmayı bilmemesinden kaynaklanıyor kaşıkla yemeyi bilmiyor henüz, bizimki d eilk başta diliyle ittiriyordu ama şimdilerde güzel yiyyor

ben de keçi sütü aldım yoğurt yaptık dün, bugün yedireceğiz bir fincan yaptık yoğurdu yiyebileceği kadar deneyeceğiz bakalım

ilk elma armut vermiştim kavanoz maması bakalım napıcak die ilk verişimde 3 kaşık yedi tekrar verdiğimde yüzünü ekşitti yemedi elmalı muhallebi verdim ikincide 200 cc suyla yapılıo hemen hemen 100 ccsini yedi sora bişe olur die gerisini vermedim o zamanlar doktorla konuşmamıştım veriodum kafama göre sora kayısı püresi verdim bayıldı 2 çay tabağı dolusu yedi.Dayanamadım doktora gittim böyle böyle dedim güldü doktor önce elma suyundan başla sonra yoğurt ver dedi.Nerden bulucam elmayı bu mevsimde dedim önce elma suyu dedi elma arıyorum organik şimdi ama yine doktoru dinlemedim şeftalili muhallebi yaptım 100cc yedi.yoğurt yaptım bi lokma bile kalmadı dün sade muhallebi yaptım gece ama biraz suluydu 200 cc yedi yakında harbiden mangal yapıcam ben bu oğlana zira o kadar yemeye rağmen 2 saatte bir acıkıyor 7500 gr.olmuş tossuncukkk

cidden tosuncuk olmuş tatlım seninki
Allah uzun ömürler nasip etsinn

çidoo topikin hayırlı olsun canım bana yazmak bu güne nasipmiş :lepi:
yanlız kalamadım bi türlü
ben de berrunun kilo nedeniyle basladım meyve pürelerine.elma verdim ilk 3-4 cay kasıgı sonra muz verdim 2-3 cay kasıgı sonra denemek için kavonoz mamalarından aldım onlarında karısıgını yemedi mesela ananaz armut mus lusunu yedi tk

Oğluşumun şuanda en sevdiği meyva kayısı cam rendede rendeleyip içine bikaç ölçek devam maması katıyırum çok seviyo bidaki kaşığı verene kadar mızırdanıyo:)

Annem anlatıyodu size cam rendeden elma rendelerdim tülbenttem geçirip suyunu sıkardım falan ben de şimdi ooo meyva sıkacakları var diodum ama öyle olmuyomuş şimdi ben de cam rende kullanıyorum bilen varmı meyva sıkacağı nezman kullanılırr bi sakıncası varmı

canım henüz kaşıkla yemeyi bilmiyolar ağızlarına alıp yutmak garip geliyor sabırla yedirmek gerek çıkardıkça biz sokucaz

bugünkü ilk menümüz semizotu/kırmızı biber/bezelye haşlamasıydı..artık sebze çorbası mı dersiniz püresi mi dersiniz ondan işte...buharda haşlayıp...alttaki suyundan da katıp süzgeçten geçirip verdim..1 kase yedi ama sanırım semizotu baskındı..ekşi geldi..şaklabanlıkla yedirdik annem ve ben...bu arada e-bebekten ercan ve ebrunun hikayeleri diye müzikli kitaplar var..ondan almıştım..sesleri/şarkıları pek sevdi..öyle böyle derken yedi 1 kaseyi işte...hemen size şarkılardan birinin sözünün yazıyorum..rap tarzında:)))9 oooo ercan ne getirdi amcan..1 bardak süt...yeeeeehhhh..yatmadan önce uyumadan önce içmeli insan..değil mi ercan?:))))

bnm kız sebzelerden yaptıgım pureyı yemedı kabak patates ve havuc yapmıstım yemek ıstemedı hata neden verıon dıye agladı meyvelerle ve yoğurtla arası ıyı persmebe gunu ocakta tartlıar 6300 olmus 18 gunde 120 grm almıs artık eskısı kadar emmek ıstemıo ve sutum nerdeyse yokkk((

arkadaşlar merhaba ben daha tam olarak geçmedim ek gıdaya.sadece bir kez şeftali suyu verdim kendim hazırladım.bence hazır kavanoz mamalarına nasıl güveniyorsunuz.evde kendimiz hazırlasak daha iyi olmaz mı.içimiz rahat eder diye düşünüyorum.ben 15-20 gün sonra meyve sularıyla ve sebze püreleriyle başlamayı düşünüyorum tabi sadece kendi hazırladıklarımla.bebeklerinizle birlikte mutlu günler diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…