günlük planlarım

Merhaba 🖐. Diyetim iyi gidiyor. Arada kacamaklarim oluyor ama bu hafta hedefim hiç kaçamak yapmamak. Yarın tartı günüm aslında ama dayanamayıp bugün tartıldım 2 kiloya yakın vermişim. Eski kıyafetlerimden olmaya başlayanlar oldu o yüzden çok motive oldum. En zor kısmı göbeğim ve alt karnımın olması. Her gün çıkıp yürüyorum çocuklarla 1 saatten fazla yürüyorum ama attigim adım sayısı en fazla 8000 bin oluyor.

Merhaba 🖐. Diyetim iyi gidiyor. Arada kacamaklarim oluyor ama bu hafta hedefim hiç kaçamak yapmamak. Yarın tartı günüm aslında ama dayanamayıp bugün tartıldım 2 kiloya yakın vermişim. Eski kıyafetlerimden olmaya başlayanlar oldu o yüzden çok motive oldum. En zor kısmı göbeğim ve alt karnımın olması. Her gün çıkıp yürüyorum çocuklarla 1 saatten fazla yürüyorum ama attigim adım sayısı en fazla 8000 bin oluyor.
süper gidiyorsun maşallah :) eski kıyafetlere girmeye başlamak da çok büyük motüvasyon kaynağı, devamlılık sağlarsın inşallah

Haftalık hedeflerim:
+1 günde 30 dk makale
-günde 30dk kitap
-şifonyer-komidin çekmece düzeni
-vestiyer çekmece düzeni

+1 3x30dk tülay kök dinle
-2gün 7bin adım yürü
Dün çok verimli geçmedi kitap bile oumadım ama makale zincirime başladığım için mutluyum, bu hafta önceliğim makale

Merhaba bugün tartı günü idi ve 2 kilo vermişim. Çok mutluyum. Kendimi çok hafif hissediyorum. Aynen devam etmeyi planlıyorum. Her gün minigimle çıkıp yürümek istiyorum. Bayramı da kacamaksiz atlatırsan 34 beden yükleniyor 😍😍

Haftalık hedeflerim:
1/7- 1 günde 30 dk makale
0/7- günde 30dk kitap
0/7- şifonyer-komidin çekmece, vestiyer çekmece düzeni
2/7- 3x30dk tülay kök dinle
1/7- 2gün 7bin adım yürü
KİTAP-MAKALE EKSİK KALDI YARIN TELAFİ ETMEM LAZIM. BİR DAVRANIŞI İKİ GÜN ÜSTÜSTE TERK ETMEMEM GEREKİYOR

Haftalık hedeflerim:
0/7- günde 30dk kitap
3/7- 3x30dk tülay kök dinle
1/7- 2gün 7bin adım yürü
2/7-tel süresi 2 saatin altına indir

Son düzenleme:
Haftalık hedeflerim:
1/7- günde 30dk kitap
4/7- 3x30dk tülay kök dinle
1/7- 2gün 7bin adım yürü
2/7-tel süresi 2 saatin altına indir

Haftalık hedeflerim:
2/7- günde 30dk kitap
5/7- 3x30dk tülay kök dinle
2/7- 2gün 7bin adım yürü
3/7-tel süresi 2 saatin altına indir

sürekli benzer yazarlar, türler okuduğumu fark ettim. çeşitlendirmek adına biraz buralarda, biraz kitap sayfalarında gezinerek kendime 2022 için okuma listesi hazırladım:

1-3 tane ebeveyn kitabı oku
2-2 tane dünya klasiği oku (1-insan ne ile yaşar-tolstoy, 2. daha belli değil)
3-2 tane türk klasiği oku (1-eylül-mehmet rauf, 2. belli değil)
4-2 tane yeni türk yazarla tanış (1-kün-sezgin kaymaz)
5-1 tane ayn rayn kitabı oku (hayatın kaynağı)
6
-kurtlarla koşan kadınlar oku
7- 3 tane distopya/ütopya ile ilgili kitap oku (1984, cesur yeni dünya, damızlık kızın öyküsü)
8- 2 tane şiir kitabı oku

bunun dışında da o an canım ne isterse başka kitaplar serpiştirebilirim kalan zamana göre. bu kategorilerle ilgili veya daha başka kitap tavsiyeniz olursa alırım :)
ayın üçte biri geçti, kalan zamanı daha verimli geçirmek adına şöyle bir kontrol yapıp eksik olan yerlere ağırlık vermek istiyorum:
ayın ilk üçte biri genel olarak ingilizce baktığım için ve gebelik nedeniyle kitap okuamalrım biraz az oldu, son üçte bir de bebekle geçeceği için orta üçte biri iyi değerlendirmeliyim.

1-3 tane ebeveyn kitabı oku (1-oyuncu ebeveynlik 2-, 3-)
2-2 tane dünya klasiği oku (1-insan ne ile yaşar-tolstoy, 2. daha belli değil)
3-2 tane türk klasiği oku (
1-eylül-mehmet rauf, 2. belli değil)
4-2 tane yeni türk yazarla tanış (1-kün-sezgin kaymaz)
5-1 tane ayn rayn kitabı oku (hayatın kaynağı)
6
-kurtlarla koşan kadınlar oku
2/16 OKUNDU
7- 3 tane distopya/ütopya ile ilgili kitap oku (1-1984, cesur yeni dünya, damızlık kızın öyküsü)
8- 2 tane şiir kitabı oku

NİSAN AYI DEĞERLENDİRMESİ
1)DİNİ HAYAT
-Geçen ramazan oruç tutunca manevi olarak daha iyiydim, diğer şeyler konusunda da hevesliydim. Bu sene üstüne bir de gebelik eklenince tamamen gaflete düştüm. en zayıf olduğum kategori oldu. Oysa ki hayatamın en birinci hedefi bu olmalı!!!
2)DÜZEN
Kışlıkları kaldırdım, yazlıkları çıkardım. Kızımın küçülenleri ayırdım, dolap uygulamasına yükledim. Kitaplığı düzenledim.
3)DERS
YDS sınavına girdim, iyi bir puan aldım ve ingilizce defterini kapattım. Allah kabul etsiin:)) aklımda ingilizce varken makaleme odaklanamamıştım. sınav geçtikten sonra da odaklanamadım, resmen fiyaskoydu. Verimsiz geçen ikinci bölüm burası.
4)KİTAP
ingilizce çalışmamın bitmesi ile tekrar sahalara döndüm:)) Atomik alışkanlıklar, eylül ve var mısın kitaplarını okudum.
5)ANNELİK
bebeğimizin cinsiyetini öğrendik, bir oğlumuz olacak inşallah, ailelere haber verdik, yakınlarımıza söylemeye başladık. Kızımı kardeş konusuna ısındırıyoruz.
6)TEL KISITLAMASI
-orta.haftanın yarısında 3 saatin altında kalmışımdır.
7)YÜRÜYÜŞ
-haftada 2 gün 6bin adımın üstünde attım, onun dışında genel olarak hareketsiz bir aydı.
8)KİŞİSEL GELİŞİM
-zürafa sohbetleri dinlemeye başladım. önce o seriyi bitirip sonra tülay köke dönmeye karar verdim. video dinlerken telefonmla meşgul olmak gibi kötü bir huyum vardı onu bırakmaya çalışıyorum, onun yerine elime kağıt kalem alıp not alıyorum.

MAYIS AYI HEDEFLERİM
1)DİNİ HAYAT
-Mayıs ayı itibariyle niyet ettim namazlarımı düzenli kılmaya, namazları düzenli kılınca gerisi de gelir zaten.

-Günde 1 esma öğrenicem.
-Günde 10 sayfa meal okuyacağım (2ayda meal hatmi bitecek)
2)DÜZEN
-komidin-şifonyer çekmeceleri düzenlenecek
-mutfak dolabı elden geçecek
-dondurucu elden geçecek
3)DERS
-makalem bitecek
-daha önceden biten makaleye dergi bulunacak
Bu konuda aşırı aşırı tembelim, son hafta günde 30dk olsun çalışayım dedim onu bile yapamadım hep kaytardım, oysa ki yaptıkça yapasım gelecekti büyük ihtimalle. O yüzden mümkün olan en erken saate 30dk ayırmam lazım bu işe, geçe kaldıkça kaytarma olasılığım artıyor. haftada 5 gün, min30 dk makale üstünde çalışma hedefim var
4)KİTAP
-kızgınlık-suçluluk-utanç
-kün
-cesur yeni dünya

-4 bölüm kkk
5)ANNELİK
-kardeş ile ilgili videolar izleyip ayın sonunda kızıma bu haberi vermeyi planlıyoruz
6)TEL KISITLAMASI
-haftada 6 gün 2 saatin altında tel süresi
7)YÜRÜYÜŞ
-Haftada 3 gün 6bin adımı geçmek
8)KİŞİSEL GELİŞİM
-Haftada 5 gün günde min 20dk zürafa sohbetleri dinlemek
-dinlediğim konularda düşünüp kendimi geliştirmeye çalışacağım

HAFTALIK HEDEFLER
0/4-Namazlar

0/4-Meal (Günde 10sy)
0/4-Makale (Günde 30dk)
0/4