günlük planlarım

Yeni mottom: hiçbir alışkanlığı iki gün üstüste terk etme. bu mottodan hareketle bugün önceliğim namazlar ve makale olsun, geri kalan zamanda da öbürlerini yapmaya çalışırım. Dün telefon süremi 2saatin altında tutmaya çalışmak bir sürü güzel alışkanlık için adım atmamı sağladı, bugünkü hedefim de akşam 5e kadar whatsapp dışında telefon kullanmamak. Verimli bir gün olur inşallah :)

HAFTALIK HEDEFLER-MAYIS1
1/4-Namazlar
2/4-Meal (Günde 5sy)
0/4-Makale (Günde 30dk)
3/4
-Kitap Okuma (Günde 15sy)
2/4-Zürafa Sohbetleri (Günde 1 video)
2/4-Tel kısıtlaması (<2saat)
1/4-Yürüyüş (Haftada 2, 6bin adım)

HAFTALIK HEDEFLER-MAYIS1
1/4-Namazlar
3/4-Meal (Günde 5sy)
0/4-Makale (Günde 30dk)
4/4
-Kitap Okuma (Günde 15sy)
2/4-Zürafa Sohbetleri (Günde 1 video)
2/4-Tel kısıtlaması (<2saat)
1/4-Yürüyüş (Haftada 2, 6bin adım)

mayı ayının başı bayram tatilydi, sonra kızım hastalandı, sonra bana geçti derken 10gündür hatalıklarla geçiyor vakit, plan-program yapamadım, en azından mayısın son yarısını toparlayayım inş

eşimin evde olmadığı akşamları daha verimsiz geçirdiğimi fark ettim, gereksiz dzilerle ve sosyal medyayla çok fazla oyalanıyorum. o evdeyken onu uyardıkça kendime çeki düzen veriyorum herhalde telefon elime almıyorum

Bugün yapılacaklar:
-haftalık plan
-okuduğum kitabın incelemesini yazıcam
-meal
-kitap okuma (cesur yeni dünya)
-2çekmece düzeni (yatak odası)
-mutfak bulaşıklar toplanacak
-kilimler yıkanacak, yıkanmışlar katlanacak
-namazlar
-1tane zürafa sohbetleri video
-işle ilgili online eğitim videolarına başlanacak
-1 nasıl olunur podcasti

Bugün yapılacaklar:
-haftalık plan
-okuduğum kitabın incelemesini yazıcam
-meal

-kitap okuma (cesur yeni dünya)
-2çekmece düzeni (yatak odası)
-mutfak bulaşıklar toplanacak
-kilimler yıkanacak
, yıkanmışlar katlanacak
-namazlar
-1tane zürafa sohbetleri video
-işle ilgili online eğitim videolarına başlanacak
-1 nasıl olunur podcasti

maalesef çoğu kaldı hedeflerimin. vaktim oldu ama tembeldim, tembellik de alışkanlık yapıyor, sonraki günü de öyle geçirmeye başlıyorum. Bugün 10günlük planla bismillah diyorum mayıs ayını bitirmeye

BUGÜN YAPILACAKLAR
-10günlük plan

-Namazlar
-Meal

-Kitap okuma(cyd)
-1zürafa sohbeti
-30dk yürüyüş
-İşle ilgili Online eğitimlere başlanacak(pzte bitmesi lazım 3 saatlik işim var yaklaşık)

-Mutfak toplanacak
-Yatak odası çekmecelerinin ve gardropun düzeni

plan plan plan... sabahları planlarıma göz atmalıyım, günlük planımı yapmalıyım ve gün sonu değerlendirme yapmalıyım... şimdi dee mayıs ayını kabaca değerlendirip kalan son 10günü maksimum verimle geçirmeye çalışacağım

MAYIS AYI HEDEFLERİM ARA DEĞERLENDİRME
1)DİNİ HAYAT

-Mayıs ayı itibariyle niyet ettim namazlarımı düzenli kılmaya, namazları düzenli kılınca gerisi de gelir zaten.
-Günde 1 esma öğrenicem.

-Günde 50ayet meali okuyacağım (3ayda meal hatmi bitecek) -719AYET OKUNDU, GÜNLÜK AYET SAYIMI AZICIK ARTTIRMALIYIM,ARADA FİRELERİM OLDU
2)DÜZEN
-komidin-şifonyer çekmeceleri düzenlenecek
-mutfak dolabı elden geçecek
-dondurucu elden geçecek
-vestiyer çekmecelerinin düzeni

3)DERS
-makalem bitecek
-daha önceden biten makaleye dergi bulunacak

!!!!!!Bu konuda aşırı aşırı tembelim, son hafta günde 30dk olsun çalışayım dedim onu bile yapamadım hep kaytardım, oysa ki yaptıkça yapasım gelecekti büyük ihtimalle. O yüzden mümkün olan en erken saate 30dk ayırmam lazım bu işe, geçe kaldıkça kaytarma olasılığım artıyor. haftada 5 gün, min30 dk makale üstünde çalışma hedefim var
4)KİTAP-iki kitabım yarım,bu ara akşamları tüm boş vakitlerimde dizi izledim, kitaba vakit kalmadı :KK43:
-kızgınlık-suçluluk-utanç
-kün
-cesur yeni dünya

-4 bölüm kkk
5)ANNELİK
-kardeş ile ilgili videolar izleyip ayın sonunda kızıma bu haberi vermeyi planlıyoruz
6)TEL KISITLAMASI
-haftada 6 gün 2 saatin altında tel süresi-AYIN 1/3ÜNDE UYGULAYABİLDİM, SON 10 TÜM EKSİKSİZ OLACAK
7)YÜRÜYÜŞ
-Haftada 3 gün 6bin adımı geçmek-HAFTADA 2 GÜNDE KALDIM
8)KİŞİSEL GELİŞİM
-Haftada 5 gün günde min 20dk zürafa sohbetleri dinlemek
-dinlediğim konularda düşünüp kendimi geliştirmeye çalışacağım
-son 4senelik fotoğraflar düzenlenecek, bazılarını seçip çıktı alacağım

MAYIS AYI HEDEFLERİM ARA DEĞERLENDİRME
1)DİNİ HAYAT

-Mayıs ayı itibariyle niyet ettim namazlarımı düzenli kılmaya, namazları düzenli kılınca gerisi de gelir zaten.
-Günde 1 esma öğrenicem.

-Günde 50ayet meali okuyacağım (3ayda meal hatmi bitecek) -719AYET OKUNDU, GÜNLÜK AYET SAYIMI AZICIK ARTTIRMALIYIM,ARADA FİRELERİM OLDU
2)DÜZEN
-komidin-şifonyer çekmeceleri düzenlenecek
-dondurucu elden geçecek

3)DERS
-makalem bitecek

!!!!!!Bu konuda aşırı aşırı tembelim, son hafta günde 30dk olsun çalışayım dedim onu bile yapamadım hep kaytardım, oysa ki yaptıkça yapasım gelecekti büyük ihtimalle. O yüzden mümkün olan en erken saate 30dk ayırmam lazım bu işe, geçe kaldıkça kaytarma olasılığım artıyor. haftada 5 gün, min30 dk makale üstünde çalışma hedefim var
4)KİTAP-iki kitabım yarım,bu ara akşamları tüm boş vakitlerimde dizi izledim, kitaba vakit kalmadı :KK43:
-kızgınlık-suçluluk-utanç
-kün
-cesur yeni dünya

-4 bölüm kkk
5)ANNELİK
-kardeş ile ilgili videolar izleyip ayın sonunda kızıma bu haberi vermeyi planlıyoruz
6)TEL KISITLAMASI
-haftada 6 gün 2 saatin altında tel süresi-AYIN 1/3ÜNDE UYGULAYABİLDİM, SON 10 TÜM EKSİKSİZ OLACAK
7)YÜRÜYÜŞ
8)KİŞİSEL GELİŞİM
bayram sonrasında da hastalık derken ihmal ettim biraz, ama ikinciye annelik öncesi hayatımı düzene sokmam gerekiyor.

MAYIS AYI HEDEFLERİM-SON 10 GÜN
1)DİNİ HAYAT

-NAMAZ
-Günde 1 esma öğrenicem.
2)DÜZEN
-komidin çekmeceleri düzenlenecek
-dondurucu elden geçecek
-banyo dolabı düzeni
3)DERS
-makalem bitecek
-kün
-cesur yeni dünya
5)ANNELİK
6)TEL KISITLAMASI
7)YÜRÜYÜŞ
8)KİŞİSEL GELİŞİM

-Alışkanlıklarımı küçük parçalara bölüp, böl-parçala-yut stratejisini uygulamalıyım. Böylece işler gözümde büyümez.
-herhangi bir işe oturduğumda telefonu uzağa koymalıyım. sosyal medyaya girmeden bölünmeden 30dk da olsa odaklanmalıyım
-hiçbir alışkanlığı iki gün üstüste atlama

A Anka ertelediğim 8 işi burda yazmak istiyorum, alışkanlık çizelgelerimin yanında dursun ki arada bakıp kendimi uyarabileyim:)

ERTELEDİĞİM ALIŞKANLIKLAR:
1)NAMAZLAR
2)DUA ETMEK
3)MAKALE YAZIMI
4)TELEFON KISITLAMASI YAPMAK
5)YÜRÜYÜŞ YAPMAK
6)MUTFAK DÜZENİ
7)GARDOLABI DÜZENLİ BIRAKMA
8)KİTAP OKUMA

A Anka ertelediğim 8 işi burda yazmak istiyorum, alışkanlık çizelgelerimin yanında dursun ki arada bakıp kendimi uyarabileyim:)

ERTELEDİĞİM ALIŞKANLIKLAR:
1)NAMAZLAR
2)DUA ETMEK
3)MAKALE YAZIMI
4)TELEFON KISITLAMASI YAPMAK
5)YÜRÜYÜŞ YAPMAK
6)MUTFAK DÜZENİ
7)GARDOLABI DÜZENLİ BIRAKMA
8)KİTAP OKUMA
Öncelikle hepsini ihmal etmemim temek nedeni üşengeçlik, tembellik. Elbette vaktim var ama tembellik öyle bir batak ki içinden çıkmak zor. Bir anda çıkmayı da beklememek lazım, böl-parçala-yut tekniği ile yavaş yavaş oturtmalıyım alışkanlıkları. Zira önümüzdeki yılların en rahat zamanında olabiirim ikinci çocuk öncesi.
1 VE 2 zaten olmazsa olmaz yapmam gereken alışkanlıklar. Şeytan da oyalıyor işte, 5-10dklık iş bile zor gibi geliyor, oysa yaptıktan sonraki huzura alışsam eminim bir daha bırakamam.
3-6-7-8i yapmamın önündeki en büyük engel zamanımın yok gibi gelmesi yani 4ü uygulamamak, aşırı telefon-youtube bağımlılığı. yıllar öncesi yazdıklarımı da okuyorum inci aynı incisin yani dişyorum, hep aynı alışkanlık istekleri yazıp durmuşum, e bari mübarek birkaçını bari oturt, yok yok yok, ama olsun hiçbir şey için geç değil, böyle hedefleri görmek bile olumlu bir adım bence:))

MAYIS SON 10:
0/10 NAMAZLAR
0/10 ESMA
0/10 MEAL
0/10 MAKALE
0/10 KİTAP
0/10 DÜZEN
0/10 YÜRÜYÜŞ
0/10 ZÜRAFA SOHBETİ
0/10 TEL KISITLAMA
0/10 SAÇLARLA OYNAMAMAK

Son düzenleme:
MAYIS SON 10:
0/10 NAMAZLAR
1/10 ESMA

1/10 MEAL
1/10 MAKALE
0/10 KİTAP
1/10 DÜZEN
0/10 YÜRÜYÜŞ
0/10 ZÜRAFA SOHBETİ
1/10 TEL KISITLAMA
1/10 SAÇLARLA OYNAMAMAK

evet eksikler var ama makaleye başladım ya o beni çok mutlu etti, 50dk çalıştım üstünde aktı gitti resmen elhamdülillah bu muymuş dedim:)) daha önce baksam şimdiye çoktan btmişti de ah tembel incimm.

MAYIS SON 10:
0/10 NAMAZLAR
1/10 ESMA
2/10 MEAL
2/10 MAKALE

0/10 KİTAP2/10 DÜZEN
0/10 YÜRÜYÜŞ
0/10 ZÜRAFA SOHBETİ

1/10 TEL KISITLAMA
1/10 SAÇLARLA OYNAMAMAK

MAYIS SON 7:
0/10 NAMAZLAR
1/10 ESMA

3/10 MEAL
3/10 MAKALE

0/10 KİTAP
2/10 DÜZEN
1/10 YÜRÜYÜŞ
0/10 ZÜRAFA SOHBETİ
2/10 TEL KISITLAMA
1/10 SAÇLARLA OYNAMAMAK
bugünkü önceliğim 0 ve 1ler olacak, Onun dışında 30dk makaleye öncelik veriyorum. Bu ara dizi izliyorum akşamları, kitap okumam aksadı o yüzden

MAYIS SON 6:
0/10 NAMAZLAR
1/10 ESMA
3/10 MEAL
4/10 MAKALE

0/10 KİTAP
2/10 DÜZEN
1/10 YÜRÜYÜŞ
1/10 ZÜRAFA SOHBETİ
3/10 TEL KISITLAMA
1/10 SAÇLARLA OYNAMAMAK

X