Gunler kaldi bosanmama.. Cok sancili :(

10 yıl oldu ayrılalı ama cenneti değil normal hayat yasatan biri bile cıkmadı

benim canimi en cok acitan iki senedir okadar ugrasmama ragmen hicbiseyi anlamamasi..
anlamiyo ya bildigin kafasi basmiyo, insan ailesinin baskisi yuzunden neden esinden vazgecerki ? hic aramayan sormayan kardesleri simdi ortaya cikmislar ve okadar destekliyolarki onu bosanmasi icin zaten ilk bastan beri bunun icin ugrasiodular istedikleride oldu!

sevmemis diyebiliriz belki bilmiyorum benimde bazen aklimdan oyle geciyo seven adam coktan kapiya dayanirdi bitmesin diye..
ben konusmaya gittigimde bana dedigi ben bosanmak istemiyorum bosanirsam pismanda olucam ama evlilik beni insanliktan cikardi, ben kaldiramadim ben yapamadim aileleri öne atti elimden baska bisey gelmiyo demeye basladi cok dengesiz konusmalari vardi.
cok zor geciriyorum bu sureci niye bilmiyorum insallah dedigin gibi sadece bi kac ay surer atlatmam

Yani sansiniz varki gelip kapiniza dayanmiyor cünkü siz tekrar dönerdiniz. Lütfen psikolojik destek alin. Sie öyle veya böyle iyi gelecektir

Burada “aptal mısın niye çektin” “bu kadar da kendini ezdirme” “kendine gel” diye arkadaşlar böyle sorunlarla bogusmadıkları icin kolaylıkla konuşuyorlar. Su anda sıkıntılı bir süreç geçirip sizden akıl isteyen birine böyle seyler söylemiş olmanız ona faydadan cok zarar verir. Sizin çoluğunuz çocuğunuz aileniz akrabanız yok mu? Onlara böyle davranılsa ne yaparsanız bir de böyle düşünün lütfen. Böyle kolay mı bir evliliği sonlandırmak? Sizin kocalarınız bir dediğinizi iki etmiyorsa o sizin iyiliğinizden değil kaderiniz boylemiş. Başkalarını yargılamayın lütfen. Ben de aynı tür bir adamdan boşanıyorum. Boşanma davamız bir yıla yaklaştı. Sorunsuz boşanırsın canım. Benzer şeyleri yaşadım davayı açalı bir sene oldu ne aradı ne sordu. Onun da tek derdi evin anahtarıydı. Bosver hiç üzülme. Sen sonuna kadar mücadele etmişsin. İyi de yapmışsın içinde kalmaz. Eğer Canın sıkılırsa bana özelden yazabilirsin her zaman.

kendi fikri kendi karari kendi sozu hicbizaman olmadi.
yonetilmeye cok aliskindi.
bagimli degilde ben cok isteyerek cok severek evlendim ve son ana kadar cabalamayi birakmadim.. ugraslarimin karsiligini alamamak cok uzdu sadece beni.. aliskanligim ozlemim var biraz.. tuhaf geliyo bilmiyorum inanasim gelmiyo ayrilcagimiza belki bosandiktan sonra anlicam tamamen bittigini

kusura bakma ama safmısın sen bu adamdan hala medet umuyosun bide bekliyorum bosver bosan gitsin

Iliskiler (bu sirf evlilik icin gecerli degil, akrabalik veya arkadasliklar icinde gecerli) bitince en cok canimizi yakan bosuna giden onca emek ve hakkettigimiz degeri görmedigimiz. Bir taraftanda kendimize kizariz bozuk iliskiyi yürütmek icin kendimizden taviz verdigimize. Cok büyük darbeler almissiniz, iyilesmeniz zamam alacaktir. Kendinize fazla yüklenmeyin. Hepimizin zayif noktalari vardir ve kimse bosanmak icin evlenmez

Çok uzun yazmışsın gerçekten okuyamadım hepsini. Ama girisgaha bakılırsa anlattiklarinini yaşayan sensin ve zor olduğunu zaten biliyorsun. Sana tek soru oh ve artık kayınvalide ve görümce vs bunları artık ömrüm boyunca görmek zorunda değilim dediğinde içine bir sevinç doluyormu. Bu gerçekten özgürlük işte insanın istemediği insana maruz kalmayacak olmasi ve harika bir duygu. Bunu Esin içinde dusunuyosan zaten harika bı hayat seni bekliyor demektir sırtında tecrubelrinle daha sağlam daha emin adımlarla ilerleyen bir hayat. Ama anladığım kadarı ile eşine kırgın olduğundan mütevellit hala onu biraz seviyorsun konu açtığına gorede o kadarda mutlu ve özgür hissetmiyosun. Tekrar şunu yap gözünü kapatıp ve sevdiğin insanı onun sevdikleriyle beraber tekrar hayatına sokmak ister miydin. Sonuçta ve maalesef insanların aileleriyle de evleniyoruz yapacak bişey yok. Başka sorum yok cevapları kendin ver

onu ailesiyle tekrar istemezdim, tasinmak icinde bircok kez denedim ama maalesef sadece iki kisi olamadik evliligimizde hep fesatlik fitneler dolduruslar ayirmak icin arkadaslarindan diger akrabalardan yardim etmeleri icin istekler ve ben bunlarin hepsini ortamlarda arkadas akraba cevrelerinden duydum esimde benimle birlikte duydu..
sevgim ozlemim yine var ona karsi ama onlardan vazgecemeyecegi icin ben kendim icin bu karari mecbur, zorda olsa almaliydim ve aldim.

Hayırlı olsun.. hayat neler getirecek bilemeyiz belkide çok mutlu olacaksin

Çok uzun yazmışsın Ama nişanda yüzlerini göster mişler nişan.bir testtir
Keşke hemen evlenmeye karar vermeseydin eşin pasif kalmış
Aileler uyumlu değilmiş
Bence boşanman daha iyi olacak. Bazı durumlarda aşk kurtarıcı olmuyor

Dik dur ve asla pişman olma,esrarda kullanıyormuş o adamdan koca olmaz sana,şükür ki çocuğun yokmuş en azından bu da bir avantaj asla ama asla iletişime geçme Allah yardımcın olsun

Dik dur ve asla pişman olma,esrarda kullanıyormuş o adamdan koca olmaz sana,şükür ki çocuğun yokmuş en azından bu da bir avantaj asla ama asla iletişime geçme Allah yardımcın olsun

amin canim sagol, 2 hafta kaldi mahkemeye sonra bosaniyoruz.. benimde gucum kalmadi artik hep tek tarafli oldu bu saatten sonra zaten gecmem

Tazminatı al bırak gitsin

Öncelikle geçmiş olsun. Bence iki yıl iyi bile dayanmışsınız. Evliliğiniz biraz daha devam etse ruh sağlığınızı dahi kaybebilirdiniz. Bundan sonrası biraz sabır ve güç gerektiren bir süreç. Ama zamanla iyileşeceksiniz. Yaşadıklarınız kolay değil. Psikolojik destek alırsanız bu süreci hasarsız ve daha kolay atlatırsınız. Hayatınızın geri kalanı size bağışlandığı için şükredin.

cok sagol canim
seninde hikayeni okudum simdi, keske bende senin gibi sansli olupta nisanliyken bitirseymisim.. balik bastan kokar derlerya oyle gercekten.
Allah yardimcimiz olsun bundan sonrasi icinde en hayirlisini nasip etsin

Ya bunu kendinize sorun bence...bastan hersey belliymis zaten siz bile isteye razi olmussunuz..anlamadigim deger gormediginiz sizi sevmeyen biriyle bile bile nasil evlendiniz.insanlar hep boyle kim aci cektirirse ona kole olurlar..yazik iki yiliniz gitmis ve tebrik ederim cocuk yok.
Zil takip oynayin bence ne sancisi ya.hicmi caniniza acimiyorsunuz nedir ya bosanin bitsin gitsin donuna kadar da alin o sumsuk kocanizdan hakkinizi.altin esya sakin ona birakmayin...aglamayida birakin bence bir piskopat ve ailesinden kurtulduguna sukret cikolata dagit....zaman herseyin ilaci daha cok gencsin sanirim unuturrr gidersin...yine evlenir cok da mutku olursun insallah hayat boyle ama anlatiiklarin bana kabusu yasatti nasil dayandin o delilelere..yazik etme uzuldugune degmez bak yoluna dusun ki hic yasamadim kabus tu...

Canim sen iyimisin ya Allah sana lutfetmis resmen bide üzülüyormüsün. Allah aşkına kaç kurtul asla seni mutlu etmez ileride de verdiğin kararin ne kadar doğru olduğunu anlarsın . Ayrıca bu bağımlı kişiler genelde hayatından kadın çıkartır ya da bağımsız yaşar . Sakın sakin döneyim Yuvam vs deme .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…