Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz lazer

nnurg

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2024
28
9
28
Arkadaşlar dün FEMTOlasik lazer ameliyatı oldum gözümden. Normalden 4-5 saat sonrası görme duzeliyormus doktor öyle dedim araştırmalarımda da çoğu kişi öyle dedi. benim sol gözüm iyi oldu 4-5 saat sonra. Ama sağ gözüm gece 12 ye kadar batmaya bulanık görmeye devam ettik. Bugün kontrole gittiğimde sol 1.55 den 0.50 ye düşmüs ama sağ gözüme baktığımda onu soylemiycem çünkü onu bulanık gormenin sebebi bisy ( adını tam hatırlamıyorum) tam oturmamış dedi. Ve çok korkuyordum. Doktor 48 saate oturur o fln dedi ama yorumlar var birsurur benimki gibi sağ veya sol iyi görüp diğer gözü 4,5 aydır hala duzelmeyen. Doktor düzelecek diyo ama hala duzelmedi diyen çok var. Sağ gözüm sisli şuan sol iyi. Sağa tekrardan lens taktı. Pazartesi cikarivam. Acaba böyle bisy yaşayan varmı. Düşünmekten kafayı yiycem nolur cevap verin. Bulanikliktan ziyade şişli gözüm

Konunuz hakkında bilgim yok ama bende gözüme lazer yaptırmayı düşünüyordum, bir türlü cesaret edemiyorum. Şuan iyice korktum.
Tekrar ne zaman kontrolünüz var? Acaba başka normal doktora daha mı görünseniz, fikir alsanız?

Ben 2018 yılında excimer lazer ile olmuştum, o dönem çok fazla giden kişi yorumları, arkadaşımdan ameliyat olanları görüp öyle cesaret ettim. Çok şükür bir sorun yaşamadım miyop 4.50 ve astigmat 1 numaraydı yani baya kör gibiydim gözlük yıllarca kullanmamistim kalın diye hep lens kullandım.
Benim ameliyattan 1 gün sonra gözlerim tamamen net gördü ve o zamandan beri de numaram sıfır, bence araştırıp bu sorunu yaşayanlar neler yaptı araştırmaya devam edin ve doktorunuza sorun duzelecek demek ne demek? Ne kadar surer bu durum gerekirse başka doktora da muayene olun

Ay bende bilmiyorum ya. 48 saate geçicek yemin ederim dedi. Korktuğum başıma geldi sanırım. Bilmiyorum şuan düzelme yok. Zaten numaralarim yüksek değildi 1,50 fln di. Bide üstüne böyle olunca şuan pişmanlık yaşıyorum. Geçmezse naparim bilmiyorm ya. Sisli görüyorum bildiğiniz canlı fln değil. Orada biyer yapismamis tam fln fln çok korkuyorum açıkçası bakalım

Ne güzel benim korktuğum başıma geldi sanırım ya. O kadar da pinpirikli bir insanım ki

bende yaklaşık 50gun önce lazer oldum ve bence çok çok vavvvvvv süper görmüyorum yalan yok. ben pişman oldum açıkçası.
Kaç dan kaça düştü numaraniz. Benim 1.50 di. Sol 0.50 olmuş. Pekte bı fark yok gibi. Sağı zaten söylemiyorum dedi. Ölçmemis makine fln dedi. Şuan ufak çaplı pişmanlık var içimde. Düzelmezse çok daha kötü olucam eminim psikolojim.bosulmaya başladı bile.

Bilmiyorum sağ gözüme lens taktı tekrardan. Belki birde devletteki doktora giderim. O lensi cikarttiririm. Gitmisken de sorarım ama pek iyi bisyler soylemiycek gibi. O lensi kendin cikarabilrisin dedi ama korkuyorum. İnternette yorumlarda hep doktor geçicek dedi ama 3ay 5 ay oldu hala geçmedi yazmış herkes bilmiyorum ya nolcak.boyle

Ne guzel şanslı grupta siniz. Düzelmezse psikolojim bozulacaka gibi. Yakından hiç sorunum yokken şuan yakını d uzağıda sisli ve çok net değil.

benimsol göz astigmat ile 5.5 muş güya sırf 0.25 astigmat kalmış ama inanmıyorum ben yani. iş yerinden bir abinin esi olmuştu 3 aya netleşti dedi. onu bekliyorum inşallah bizimde düzelir

Sizinde sisli mi peki. Nasıl suanki görmeniz. Dumanlı görüyorum biyeri tam yapismamis mi oturmamış mi artık her ney ise. Çok korkuyorum. İnşallah düzelir bizimkide dediğiniz gibi.. sizinkide femtolasik mi

benimsol göz astigmat ile 5.5 muş güya sırf 0.25 astigmat kalmış ama inanmıyorum ben yani. iş yerinden bir abinin esi olmuştu 3 aya netleşti dedi. onu bekliyorum inşallah bizimde düzelir
Sizinde sisli mi peki. Nasıl suanki görmeniz. Dumanlı görüyorum biyeri tam yapismamis mi oturmamış mi artık her ney ise. Çok korkuyorum. İnşallah düzelir bizimkide dediğiniz gibi.. sizinkide femtolasik mi

İnşallah. Çok teşekkür ederim moral verdiğiniz için. Öğleden sonra gidicem doktora
Geçmiş olsun herseyin caresi vardır belkide bikez daha ameliyat olabilirsin
Kornea kalınsa doktoruna bi danisirsin o zaman düzelebilir kim bilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…