Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Sarma istiyor altın istiyor hayatta işim olmaz öyle isteyen insalla .
inadına vermem cami avlusunu gösteririm direk.

Usulen bişey takmam lazım eşime karşı ayıp olur yoksa benim hiç içimden bişey gelmiyor yada çocuğa Özel bir hediye olabilir ama onada şaşırır kizar

Sen bizlerin neler taktığını boşver düşüncen güzel, sana cumhuriyer ederinde takı gelmemiş sen de cumhuriyet takma tabi ki.

Biz böyle konularda kardeşlerimize eli açık davranırız onlar da bize öyle davranır. takı mevzusu karşılıklı hak yemeyecek şekilde olmalı.

Gelişmeleri merakla bekliyorum konuyu takipte kalacağım yapraklar ve sarma konusunda seni tebrik ederim. Bitmemiş olsalar bile bitti de kesinlikle verme. Eski konunu hatırlıyorum.

Benim durumum gram altına yetiyor. Eşim arkadaşına kesin çeyrek takmak istiyor onun bana iyiliği çok geçti diyor kurban parasida ayırdık 2500. Ozaman sünnete gram takarım dedim eşimede fazlasını yapmaya hem gücüm yok yani sırf çeyrek taktı desinler diyede borç yapmak istemiyorum

Normalde deseydi ben anneme geldim sende yardıma gelirmisin saralım diye tamam diyeceğim ama bu hazıra konmak yani daha önce çok yaptım öyle yardım ettim rica etti diye iyice cozuttu haziri istiyor. Gram takabilirim anca 2500 kurbana ayırdık arkadaşına kesin çeyrek takmak istiyor eşim e bende gorumcem memnun olsun diye gidipte borçla takı almak istemiyorum. Bizim buralarda taktiğin takının üzerine etiket yapıştırıp isim yazarlar eşimde çok kızar hiç sevmez öyle şeyi gorumcemde yazmayacagini bildiği için sünnetten sonra kesin soracak ne taktınız diye

Bende sizin gibi düşünüyorum eşime fikir sundum tamam dedi ama bakalm sünnetten sonra gorumcemin tavrı için kesin konu açarım
Beklerizz.
Yarım altın taksan da, cumhuriyet altını taksan da hep daha fazlasını bekleyecek görümcen o yüzden şimdiden kulaklarını tıkamaya başla derim

Yengemi ablamdan daha çok severim ki sevmesem de yegenlerimin canı sağolsun sarma, lira bunlar inanın konu bile değil tabi ki benim fikrim bu.
Aile ne kadar önemli bir şey hele güzel ve kötü günlerde düşmanım olsa yardım ederim. İnanın enayi yerine konuldgm çok oldu bu gibi durumlarda ama istesem de kendime engel olamam bu gibi durumlarda.

Otur sarmaların hepsıni ye görümcene verme. Hatta komsuna ver yıne gorumcene verme. Gram + para yıne aynı hesaba gelecek bunu yapacagınıza ceyrek takın daha iyi Ama böyle gorumceye gram fazla bence
Ben çocuktan bişey sakınmak istemiyorum ama gorumcemi sinir etmek istiyorum gramı görünce fenalık geçirir zaten yoksa yegenlerine 100 200 vermiş takilmam yani durumum el verdiği sürece tabi. Ben gram evde bı tane var diye öle dedim onu bozdurup çeyrek alsam dahada zarar edicem

Yok kirilmadim aksine doğru konuşuyorsunuz.

Yedik kusura bakma diyin

Ay Ogün zaten burda okuduklarimdan yola cikaracak bugün böyle davranıyorum. Sarmalari asla vermem hergun yesem yinede sıkılmam zaten bitti dicem. Takiyida gram takacağım bakalım sünnetten snra buraya yazarım gorumcemin tavırlarını

Naparsın öyle bir durumda?
Yerinde olsam komşuya veya anneme bırakırdım sünnet bitene kadar
Yok hiç kacirmayacagim sünnete surda bişey kalmadi eğer gelirse öyle bişey yapmaya kalkarsa asla vermiyorum ben eşek basimiyim al yaprağını kendin sar diye yükselmeyi düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…