Görümceme söylemeli miyim?

İyi de çocuk istemiyoruz deyip size dolaptan ped al diyebiliyorsa görebileceğinizi biliyordur. O an farkında olmasa bile mutlaka fark eder. Demek istediğim belki de testler önceden kaldı fazla almıştı. O yüzden de kendi sözüne istinaden ekstra bir açıklama yapma gereği duymadı. Ama şu bir gerçek düşünüyorsa da kimse paylaşmak zorunda da değil. Hani neden söylemiyor böyle söylüyor diye kendi kendinizi doldurmayın.

Ay ben hiç takılmam böyle şeylere, hiç umursamam. Ki çoğu tanıdığım kişi çocuk düşünmüyoruz bir daha deyip 2. çocuğu beklediğini duyurdular.
kullanılan ovulasyonlardı. yani düşündüğü için kullanıyor. bilmem ben sır gbi sakalayıp asla cocuk düsünmüyorum demem acıkcası düşüncem varsa. Tutupta tüm tedavimide anlatmam kimseye. hani soran olursa da hayırlısı nasip kısmet diyorum

Aşılama oldum eşim ve ben dışında kimse bilmiyor soranlara da hayırlısı kısmet diyip geçiştiriyorum. Sorulara maruz kalmak istemiyor olabilir. Didiklemeyin bence çok özel bir konu.
bende sormadım kendisine çocuk istiyor musun diye beni ilgilendiren bir durum yok evet. baskaaları sorarken o sekilde cevap vermesine cok sahit oldum.
ben bana soranlara hayırlısı nasip diyorum tutupta tüm tedavimi zaten anlatmıyorum ondan da beklemedim

Daha nasıl sokacaksınız burnunuzu?kadının dolabında gördüğünüz özel bir şeyi kafaya takıp birde burda konu açmışsınız.
Demek sizi yeterince samimi bulmuyor yada özelini sizinle paylaşması gerektiğini düşünemedi
Ayrıca daha öncede dediğim gibi ovulasyon testlerini doğum kontrol için kullanan insanlar var. Belki kadın o niyetle alıyor veya gerçekten çocuk yapma fikri var. Sizene?
ya ben neden cocuk yapıyor yapamaz gibi bir şey söylemedim. bana neden anlatmıyor da demedim. sadece çok karşı oldugunu belirtip o testleri gördüğüm için kendi tedavimi de onunla paylaşmam doğru olur mu diye sordum. Çünkü soruyor bana neden gidiyorsun doktora diye

kullanılan ovulasyonlardı. yani düşündüğü için kullanıyor. bilmem ben sır gbi sakalayıp asla cocuk düsünmüyorum demem acıkcası düşüncem varsa. Tutupta tüm tedavimide anlatmam kimseye. hani soran olursa da hayırlısı nasip kısmet diyorum

Hâlâ ben olsam saklamam ben olsam saklayıp çocuk düşünmüyorum demem diyorsun…
Arkadaşım bu onun kararı, bunu kafaya taktığın kadar kendi sorunlarınla ilgilensen daha iyi olmaz mı? Sabahtan beri insanlar sana bu onun tercihi diye diye dilinde tüy bitti. Evet onun tercihi anladım demedin.

Merhaba kızlar.
Geçen gün görümcemin banyoda ovulasyon testleri gördüm. Ama kendisi ile muhabbet ettiğimizde ikinci çocuğu düşünmediğini istemediğini söylüyor. Kendisini çok severim iyi de anlaşırız böyle bir durumu benimle paylaşmayadabilir bir şey demiyorum. Şimdi bende doktora görünüyorum çatlama iğnesi falan oldum geçen hafta, zaten yumurtalıklarımdan dolayı tedavisiz çocuğumun zor olacağını söyledi doktorum. Neyse bu konuyu görümcemle de paylaşmak istedim o ilk çocuğunda bu yollardan geçmişti akıl almak falan da istedim. Ama kendisi bana bahsetmiyor sizce ben söylemelimiyim? Bilemedim.
Hayir karisma. Paylasmak isterse kendi paylasir. Beni de esimin kuzeni darliyor lafi surekli bebek muhabbetine getiriyor. Rahatsiz oluyorum.

ya ben neden cocuk yapıyor yapamaz gibi bir şey söylemedim. bana neden anlatmıyor da demedim. sadece çok karşı oldugunu belirtip o testleri gördüğüm için kendi tedavimi de onunla paylaşmam doğru olur mu diye sordum. Çünkü soruyor bana neden gidiyorsun doktora diye

Kendisi seninle paylaşmıyor paylaşmak istemiyor, sende bunun bilincindesin istersen kendi tedavini paylaşırsın istersen paylaşmazsın. Bu kadar basit canım.

Arkadaşım bu onun kararı, bunu kafaya taktığın kadar kendi sorunlarınla ilgilensen daha iyi olmaz mı? Sabahtan beri insanlar sana bu onun tercihi diye diye dilinde tüy bitti. Evet onun tercihi anladım demedin.
konumda yazarken söylemişim zaten. buraya sadece linç etmeye gelen insanlara kendimi açıklamaya calısıyorum

kendi sorunlarımla ilgilenmeye calsıyorum. onunla da paylasmak istemiştim o benimle paylaşmadı ben paylaşmalı mıyım gibi bir soru sordum konuda. ama ne kötü niyetliliğim kaldı ne meraklı teyze oluşum.

kendi sorunlarımla ilgilenmeye calsıyorum. onunla da paylasmak istemiştim o benimle paylaşmadı ben paylaşmalı mıyım gibi bir soru sordum konuda. ama ne kötü niyetliliğim kaldı ne meraklı teyze oluşum.
Konu çok uzamasın, o paylaşmamayı tercih ediyor sende tercihine göre hareket et🙏🏻

yahu ne merakı? niye bana söylemiyor bilmem ne falan mı diyorum. O benimle paylaşmadı bende onunla paylaşmayı düşünmelimiyim bunu soruyorum
tamam ben sana cevap vereyim. paylaşma surecini, nasip kısmet de deme şuan dusunmuyoruz de. bu gibi durumları paylaşınca enerjisi bozuluyor kötü enerjiye geliyor. nıyetınızı bozuyorsunuz ikinizin arasında kalsın. dra nıye gidiyorsun dıye sormaması ıcın taksı kullanabılırsınız.

hatta pozitifi gördüğünüz zaman da ilk 3 ay kimseye söylemeyin. belki annenize filan olabilşir ama 2. derece kişilere de söylemeyin. yani böyle yaparsanız daha iyi olur. bir olumsuzluk olursa yapılan dönüşlere cevap vermek çok zor oluyor.

Kendi paylaşmamayı tercih etmiş, çünkü sizi ilgilendiren bir konu yok
Aynısı onun için geçerli. Anlatmak istiyorsanız anlatırsınız, ama onu ilgilendiren bir durum yok o yüzden kendinize saklamanız daha doğru.
Ayrica Dr.a gittiğinizi nerden biliyor? Kimseye anlatmazsınız bilemez, hem diyelim sordu. Özel bir konu deyip geçebilirsiniz, her adımınızı anlatıyormusunuz görümcenize?
Bende görümceyim, kardeşlerimin eşleriyle çok yakınız çok sık görüşürüz, sürekli birbirimize ayakkabı, çanta , kıyafet fotoları atarız yada ne yaptık ne yapıcaz hep biliriz ama ben asla nasıl korunuyorlar, yada korunuyorlarmı, tekrar çocık düşünüyorlarmı bilmem. Bana ne bundan?

Belki istiyor ama bu süreçte istiyorum derse ;
Onu dene bunu dene
Sunu iç bunu ye
Ikinciyi ne gerek var
Falanca doktora git
Hatta ilişkide pozisyon tavsiyesi verebilecek,
Tuttu mu tutmadı mi diye darlayacak,
Olmazsa ahlanip vahlanip, kadını üzecek,

fikri sorulmayan, hadsiz insanlardan sürekli olumlu-olumsuz bir akıl veren çıkacağını düşünüp istemiyorum diyordur.

Onların aracını aldık iki sefer
Kendi paylaşmamayı tercih etmiş, çünkü sizi ilgilendiren bir konu yok
Aynısı onun için geçerli. Anlatmak istiyorsanız anlatırsınız, ama onu ilgilendiren bir durum yok o yüzden kendinize saklamanız daha doğru.
Ayrica Dr.a gittiğinizi nerden biliyor? Kimseye anlatmazsınız bilemez, hem diyelim sordu. Özel bir konu deyip geçebilirsiniz, her adımınızı anlatıyormusunuz görümcenize?
Bende görümceyim, kardeşlerimin eşleriyle çok yakınız çok sık görüşürüz, sürekli birbirimize ayakkabı, çanta , kıyafet fotoları atarız yada ne yaptık ne yapıcaz hep biliriz ama ben asla nasıl korunuyorlar, yada korunuyorlarmı, tekrar çocık düşünüyorlarmı bilmem. Bana ne bundan?
Onların aracını aldık iki o yüzden biliyor. Muayane uzak yerde olduğu için.
Şöyle cevap vereyim evet bende bu şekilde samimiyim görümcemle beraber diyet vs de yapıyoruz paylaşımlarımız çok. Ama bizde asla nasıl korunuyoruz vs diye konuşulmadı. Görümcem kendi çocuğunun tedavi sürecinden bahsetmişti bana bir konu açıldığında 2 sene uğraştığını vs. Ama yine düşünüyoruz düşünmüyoruz yada nasıl korunuyoruz bunları zaten konuşmuyoruz. Annesi görümcemin çok üzerine gidiyor ikinci çocuk için. O onun yanında asla istemdiğinden bahsediyor anlıyorum bu tutumunu çünkü kaynanam çok baskıcı gerçekten. Ama başkalarının yanında da sorulduğunda yada başkası ikinci çocuğa hamile ise aa ne gerek var tarzı yorum yaptığında sonra bu testleri gördüğümde kendini yalancı konumuna düşürüyor dedim. Evet yalancı kelimesi biraz ağır ve yanlış kullanım oldu farkındayım. Bİlmiyorum kendisini çok sevdiğim için onun bu sürecinde yanında olmayı yada benim bu sürecimde yanımda olmasını istemiştim sanırm.
Ama burdaki herkesin dediği gibi bu durum eşler arasında kalsa çok daha iyi.

Belki istiyor ama bu süreçte istiyorum derse ;
Onu dene bunu dene
Sunu iç bunu ye
Ikinciyi ne gerek var
Falanca doktora git
Hatta ilişkide pozisyon tavsiyesi verebilecek,
Tuttu mu tutmadı mi diye darlayacak,
Olmazsa ahlanip vahlanip, kadını üzecek,

fikri sorulmayan, hadsiz insanlardan sürekli olumlu-olumsuz bir akıl veren çıkacağını düşünüp istemiyorum diyordur.
evet muhtemelen. çünkü kaynanam bana çocuk yapın artık dediğinde görümcem hemen onu susturur seni ilgilendiren bir şey yok der. o yollardan cok geçtiği için verilen akıllardan ve yorumlardan sıkılmıştır bunu anlıyorum

Merhaba kızlar.
Geçen gün görümcemin banyoda ovulasyon testleri gördüm. Ama kendisi ile muhabbet ettiğimizde ikinci çocuğu düşünmediğini istemediğini söylüyor. Kendisini çok severim iyi de anlaşırız böyle bir durumu benimle paylaşmayadabilir bir şey demiyorum. Şimdi bende doktora görünüyorum çatlama iğnesi falan oldum geçen hafta, zaten yumurtalıklarımdan dolayı tedavisiz çocuğumun zor olacağını söyledi doktorum. Neyse bu konuyu görümcemle de paylaşmak istedim o ilk çocuğunda bu yollardan geçmişti akıl almak falan da istedim. Ama kendisi bana bahsetmiyor sizce ben söylemelimiyim? Bilemedim.
Bu konular cok can sıkıcı sürekli dile gelsin istemiyordur bana da çocuğun olmaz demişlerdi bir senelik evliydim her sorana asla çocuk istemiyor düşünmüyor gibi poz kesiyordum çünkü herkes birseyler önerecek sürekli konusu acilacak çocuğu olmuyor diye konuşulacak diye ama 6 ay sonra normal yoldan hamile kaldim 😬🥹 simdi soran olunca korundugumuz halde gelesi varmış diyorum bazı insanlar böyledir milletle uğraşmak istemezler anlatmak istese anlatir zaten ustelemeyin

X