Görümceme söylemeli miyim?

Çocuk istemiyorum diyip hamile kalmaya çalışan cok kadın var. Hem toplum baskısından, hem sürece insan dahil olmasını istemediğinden, belki hamile kalamazsa üzülmek ve insanların vahvahlarına maruz kalmamak için aksini söylüyor olabilir. Tuhaf gelmesin. Ben normal buldum. Bu arada samimiyetiniz var ama eşi kadar değilsiniz olamazsınız tabikide

O durum kişiden kişiye değişir canım, bende görümcemi çok severim ama anlatmam özel konular bunlar bence🙏🏻
bilmiyorum bana cok mahrem asla paylasılmaz gibi birsey gelmedi o yüzden garipsedim belki de. Yani suan bana soranlara hayırlısı diyip geçiyorum, tutup tüm tedavimi tabiki anlatmıyorum ondan da anlatmasını beklemiyorum. Ama o tepkiyi vermesi sacma geliyor.

Sadece eşimle ben biliyoruz suan. Aslında ben de böyle düşünüyorum ama doktora gitmek için arabalarını alıyoruz onlardan o zaman sormustu ne icin gidiyorsun doktora diye, kendisini sevdiğim için paylaşmayı düşünmüştüm bende ama bu olaydan sonra vazgectim açıkcası
Tüp bebek tedavisi gördüm 2 seneye yakın esimle aramizdaydi kesinlikle kimseye soylemedim soylemem.bu benim fikrim. Ayni sekilde bir yakin arkadasim yada.akrabam da bu durum da olsa bana soylemek zorunda degil. Herkesin hayatindaki kararlar degisimler kisinin kendini ilgilendirir soylemedi diye kendime dert edinemem bence sizde söylemeyin cok bilen olunca cokta merak uyandiriyo

Zor bir süreç. Ben daha yeni basladım neler yasayacagım bilmiyorum. Kendisine anlatıp dert yanmak destek beklemek istemistim belki de sadece.eşim anlamıyor cok bu seylerden o anlar diye paylaşmak istemiştim. Ama o derece bir samimiyet yokmus onu öğrenmiş oldum.

Merhaba kızlar.
Geçen gün görümcemin banyoda ovulasyon testleri gördüm. Ama kendisi ile muhabbet ettiğimizde ikinci çocuğu düşünmediğini istemediğini söylüyor. Kendisini çok severim iyi de anlaşırız böyle bir durumu benimle paylaşmayadabilir bir şey demiyorum. Şimdi bende doktora görünüyorum çatlama iğnesi falan oldum geçen hafta, zaten yumurtalıklarımdan dolayı tedavisiz çocuğumun zor olacağını söyledi doktorum. Neyse bu konuyu görümcemle de paylaşmak istedim o ilk çocuğunda bu yollardan geçmişti akıl almak falan da istedim. Ama kendisi bana bahsetmiyor sizce ben söylemelimiyim? Bilemedim.
Bir defa anlatınca sanki iyi kötü tüm süreci anlatmak zorundaymış gibi hissedebilir. Ya da sizin merak edip soracağınızı düşünebilir. Yani bende bu konunun sadece eşler arasında kalması gerektiği arzu edilirse paylaşılması gerektiği taraftarıyım.

Zor bir süreç. Ben daha yeni basladım neler yasayacagım bilmiyorum. Kendisine anlatıp dert yanmak destek beklemek istemistim belki de sadece.eşim anlamıyor cok bu seylerden o anlar diye paylaşmak istemiştim. Ama o derece bir samimiyet yokmus onu öğrenmiş oldum.
İşte herkes böyle düşünmez. Mesela ben yaşasam zaten stresli dönemi sürekli sürekli birşeyler anlatarak ya da duyarak yaşamak istemem. 3. Gebeliğim riskliydi. Bende yaklaşık 3 ay olana kadar söylemedim kimseye. Tercih meselesi hep.

bana ne zaman yumurtladıgını anlatsın gibi bir sey söylemedim. demek sitediğim en azından evet biizmde düşüncemiz var diyebilir. durduk yere değil, konusu geçince en azından. böyle yalancı durumuna düşürüyor kendisini

Neden yalancı duruma düşüyor? İnsanlar söylemek istemediği şeyleri söylemeyince yalancı mı oluyorlar? Siz gibi meraklılar yüzünden oluyor böyle zaten.

Paylaşmak isteseydi paylaşırdı, bu kadar özel bir konuyu sizinle neden paylaşmadığını sorgulayacağınıza konuyu buraya yazacak kadar insanların özelini neden merak ediyorum, didikliyorum diye kendinizi sorgulayın bence.

Bir de hala bana bahsetmiyor, ben mi söylesem acaba diye sormuşsunuz gerçekten şaka gibisiniz. Sizin gibiler yüzünden insan kimseyle samimi olmak istemiyor. Sınır nedir bilmiyorsunuz.

Daha önce bu süreci yaşadığını söylüyorsunuz belki o süreçte yaşadıklarından dolayı gizli tutmak istiyor. Bakın daha bir şey anlatmadan sadece gördüğünüz şeyden dolayı kadını arkasından ayıplıyorsunuz yalan söylediğini ima ediyorsunuz. Varsa öyle bir şey kim bilir kadın o süreçte neler duydu da şu an gizleme gereği duyuyor empati yapın biraz. O anlatmıyor diye sizde anlatmamak zorunda değilsiniz illa anlatmak istiyorsanız anlatın ona mı bağlısınız.

Sizi ne ilgilendirir. Sonra niye o kadar samimi değilmişiz diyorsunuz ki. Size donuna kadar herşeyi anlatmak zorunda mı öyke değil diye samimi olmamış mı oluyorsunuz. Hep böyle laçkalaşmış ilişkiler mi seversiniz
Ne saçma konuşuyorsunuz? Herkes sizinle aynı düşüncede olmak zorunda mı? Ben donuna kadar bana anlatsın mı dedim? Kendi paylaşacağım şeyi o paylaşmayınca bende paylaşmaktan vazgeçmeli miyim gibi bir soruydu bu? Elin klavye de koşarak linçlemeye geliyorsun. Çok havalısın

Ne saçma konuşuyorsunuz? Herkes sizinle aynı düşüncede olmak zorunda mı? Ben donuna kadar bana anlatsın mı dedim? Kendi paylaşacağım şeyi o paylaşmayınca bende paylaşmaktan vazgeçmeli miyim gibi bir soruydu bu? Elin klavye de koşarak linçlemeye geliyorsun. Çok havalısın
Evet çok havalıyım sana doğruları söylediğim için. Saçma konuşan sensin. yorumlarda kadını yalancılıkla suçluyorsun özelini paylaşmadığıdan dolayı

Eşinizle aranızda kalsın bence. Etrafa anlatmak iyi değil. Görümceniz de o nedenle anlatmamıstır

Merhaba kızlar.
Geçen gün görümcemin banyoda ovulasyon testleri gördüm. Ama kendisi ile muhabbet ettiğimizde ikinci çocuğu düşünmediğini istemediğini söylüyor. Kendisini çok severim iyi de anlaşırız böyle bir durumu benimle paylaşmayadabilir bir şey demiyorum. Şimdi bende doktora görünüyorum çatlama iğnesi falan oldum geçen hafta, zaten yumurtalıklarımdan dolayı tedavisiz çocuğumun zor olacağını söyledi doktorum. Neyse bu konuyu görümcemle de paylaşmak istedim o ilk çocuğunda bu yollardan geçmişti akıl almak falan da istedim. Ama kendisi bana bahsetmiyor sizce ben söylemelimiyim? Bilemedim.

Bence söylememekle gayet mantıklı davranmış.
Sizi ne ilgilendirir🤦🏻‍♀️

bir şeye burnumu sokmadım. doğru mu okudunuz yazılanları acaba? ben samimiyetimizden dolayı paylaşabileceğini düşündüm sadece.
Daha nasıl sokacaksınız burnunuzu?kadının dolabında gördüğünüz özel bir şeyi kafaya takıp birde burda konu açmışsınız.
Demek sizi yeterince samimi bulmuyor yada özelini sizinle paylaşması gerektiğini düşünemedi
Ayrıca daha öncede dediğim gibi ovulasyon testlerini doğum kontrol için kullanan insanlar var. Belki kadın o niyetle alıyor veya gerçekten çocuk yapma fikri var. Sizene?

İyi de çocuk istemiyoruz deyip size dolaptan ped al diyebiliyorsa görebileceğinizi biliyordur. O an farkında olmasa bile mutlaka fark eder. Demek istediğim belki de testler önceden kaldı fazla almıştı. O yüzden de kendi sözüne istinaden ekstra bir açıklama yapma gereği duymadı. Ama şu bir gerçek düşünüyorsa da kimse paylaşmak zorunda da değil. Hani neden söylemiyor böyle söylüyor diye kendi kendinizi doldurmayın.

Ay ben hiç takılmam böyle şeylere, hiç umursamam. Ki çoğu tanıdığım kişi çocuk düşünmüyoruz bir daha deyip 2. çocuğu beklediğini duyurdular.

Aşılama oldum eşim ve ben dışında kimse bilmiyor soranlara da hayırlısı kısmet diyip geçiştiriyorum. Sorulara maruz kalmak istemiyor olabilir. Didiklemeyin bence çok özel bir konu.

X