Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya açıkçası benim eşim ablama böyle davransa "ayıp oldu" nun ötesinde sorun çıkarırım. Bence eşimin tepkileri gayet makul, yani bı cümle kurması gerekiyordu, "ayıp oldu" dedi.
Belki ben dert yanarken, iş yapmak istemiyorum vs. eşimin onlar geldiğinde köy ağası gibi kenarda oturduğunu hayal ettiniz bilmiyorum. Ama eşim, özellikle onlar gelecekse evi de temizler, sofra da kurar, kaldırır da.
Yani Adamı yıkayıp havluyla kanepeye oturtmam, burda seni giydirene kadar uslu uslu otur filan demem bekleniyor sanki😅
Netice de o da birey, birkaç cümle kurması gerekiyor,😀
Bence kk kadınları çok asabi 🥹
Senin ablan gelip dört çocuğuyla bir ay sizde kalsa emin ol eşin senin kadar naif tepkiler vermezdi. Muhtemelen boşanma noktasına gelirdiniz. Eşini haklı görmeyi acilen bırakmalısın bence. Ayıp oldu demesi bile sana haksızlık. Ablası ayıptan anlayan bir insan olsa milletin tatilini zehir etmek yerine kendine kalacak bir yer ayarlar. Yeri yoksada gelmez. Siz toplanıp onun yaşadığı yere gidin bakalım bir ay ağırlanabilecekmisiniz.

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Gelirlerse sizin yerinizde olsam asla elimi bi işe sürmem çocuklarımı alır ben gezerim. Düşüncesizliğinin bi karşılığı olacak tabii ki çok haklısnız

Son yorumları okudum da
Size evin kahyası muamelesi yapan kocanıza tapan ve bizi sonunda asabi çıkaran biri olduğunuzu baştan belirtseydiniz kimse de kendine dert etmeseydi sizin derdinizi.

Görümce inşallah 4 ay kalır diyorum 😂
Aa öyle deme, bize gorumceye küfür ettirip sonra siz benim görümcem hakkında böyle konusamazsiniz diyip dava da açabilirdi😂

Bence böyle bi teklif yapmak arada zor zahmet koyduğu mesafeyi tekrardan sıfıra indirir teklif etmek bile yazları gelip 1 ay kalması için fırsat doğar çünkü yer lazım kuzende en fazla 2 yaz idare eder 3. yaz oda kenara çekilir ne şamın şekeri ne arabın yüzü hesabı yani bu arada ortam olursa otele kıyamıyorsa laf arasında sağda solda göçebe gibi 1 ay zor olur eşyalı 1 aylık ev tutabilirsin diyebilirsin aman neyse bu seferde evi tutma işide size yıkılır beğenmez falan ihale yine size kalır ne hali varsa görsün
Şayet ciddi ciddi giderlerse evet dediğinizde haklısınız ama onca kişi bir evde bir ay boyunca çok zor, çocuklar birbirini yer, biz zaten buradaki aylık masrafımıza zor yetişiyoruz orası için bütçe ayarlayamadık gibi bi konuşma ile son dakika iptal edilebilirse anlayabilir ne yapmak istediğini.

Son yorumları okudum da
Size evin kahyası muamelesi yapan kocanıza tapan ve bizi sonunda asabi çıkaran biri olduğunuzu baştan belirtseydiniz kimse de kendine dert etmeseydi sizin derdinizi.

Kocişler önemli. Biz asabi cadılar ne biliriz ki hizmetcilikten :KK55:

Vallahi eşimi savunmak için söylemiyorum (savunmaktan tırsıyorum) konuya açıklık
getirmek için yazıyorum. Görümcem bugüne kadar her yaz geldiğinde 1 hafta kalır giderdi.
Bir ay muhabbeti bu yıl başladı çünkü bana gelir ordan annesine geçerdi.
Kv vefat ettiği için bu yıl bu 1 ay kalırım muhabbeti başladı. Çünkü bir yerde kalması gerekiyor ve kurban olarak Beni seçti. :KK43:
Fakat ben şunu anladım ki 1 ay kalma cesaretini benim 1 hafta gelişlerindeki hizmet kalitemden almış 😅
Bugüne kadar yılda bir hafta diş sıkılır mantığıyla sustum ama bir ayda benim ağzımda diş kalmaz.
Artı şu konuyu açınca anladım ki, o 1 haftalarda da bu kadar alttan almak zorunda değilmişim.
Eşime gelince mülayim karısı biranda ağzından köpükler çıkan bir kadına döndü. Alışacak ablası :)
Ağzından köpük çıkan birine dönmemişsin ki. Hani tükürük bile gelmedi buraya. 😁

Kocanın " ayıp oldu" demesi bile sana normal gelmiş, ilginç.

Misafirinle Allah kolaylık versin şimdiden, ne diyelim. İyi beklemeler.

Son yorumları okudum da

Ben bile çoğu kişiye göre fazlaca yumuşak, saf ve anlayışlıyımdır. Ama ben dahi böyle misafiri istemezdim. Önce tatlı dille görümceye ve/ya kocama durumu anlatırdım. Baktım olmuyor, sertçe resti çekerdim.

Görümce gibisine " az ye de uşak tut" denir. Babanın eşşşeği var sanki burada sana hizmet edecek.

Aa bak ponçik halim gitti, asabileştim birden. Asabilik çok kötü! Cık cık cık (!).

Bence çok iyi niyetli bir insansınız. Hemde çok. Bir başkası olsa kıyamet kopardı. Bir ay boyunca hem pansiyon, hem hizmetçi hem bakıcı olarak görmüşler sizi. Eşiniz sizin gazınızı almaya çalışıyor. Yoksa ablasına "abla bir ay çok uzun en fazla bir hafta" der sizi muhatap etmezdi.

Ablası sizi şikayet ettiği zaman, eşim haklı bir ay çok uzun abla. O da yoruluyor der size gelip ayıp oldu demezdi.

Yetistirilme tarzınızı anlıyorum. Ama bu kadar iyi niyet bence fazla. Günün sonunda hem haksız hem mutsuz olma ihtimaliniz var.

Ben annemden ve teyzemden biliyorum bu senaryoyu o yüzden dikkatli olun 😁
Bence bu iyi niyet değil başka bir şey.

Kimbilir kaç yıl her yaz bir ay boyunca maddi manevi sömürülmenize izin vermiş, ne seni ne çocuklarını gözü görmemiş, ağzini bı kere bile açamamış adamı 10 kişilik tam pansiyon hizmette lutfedip sofraya tuzluk koydu diye koruma gözünü seveyim...

Anladık çok seviyon kocanı🥺
O da buna güveniyor zaten ...
Bizim asabiyetimiz de senin bu yıllarca süren peygamberden hallice sabrına bozuldu, ha sabrettin de noldu bak, yine sen kötü oldun, kocan yine ablasına tek kelime etmeden yağ gibi sıyrıldı işin içinden... Farkında değilsin ama maalesef biz haklı çıktık...
Bizi sen delirttin güzel kadın 🤣
Allah bana konu sahibi gibi bir koca nasip etsin. İnşaallah!😁

Gelecek yılın kaosunu gelecek yıla bırakmayın seneye yaz tatilinde biz size gelmek istiyoruz bir aylığına diyin hatta yıl boyunca ara ara şu kadar kaldı bu kadar kaldı gelmemize diye de hatırlatın 😂😂 üç beş saat uzaklıktaki şehirleri bulun buralara da gitmek istiyoruz ayy şurası da çok güzelmiş diye darlayın bütün yıl boyunca
Çok güzel fikir ama karı koca yapamaz bunu. Çünkü çok ponçikler.

Gelecek yılın kaosunu gelecek yıla bırakmayın seneye yaz tatilinde biz size gelmek istiyoruz bir aylığına diyin hatta yıl boyunca ara ara şu kadar kaldı bu kadar kaldı gelmemize diye de hatırlatın 😂😂 üç beş saat uzaklıktaki şehirleri bulun buralara da gitmek istiyoruz ayy şurası da çok güzelmiş diye darlayın bütün yıl boyunca
Harika fikir ben de bunu düşünüyordum 👍🏻

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X