Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bugün işim yoğundu, yazamadım.
Görümcem eşimi aramış, "sourlife müsait olmadığınızı söylemişti, o yüzden biraz oyalanalım buralarda dedik" cumartesi günü gelip bir gece kalıp gideceğiz demiş 😀
Görümce çok fena. Musait değiliz dediginden haberi yoksa diye alttan alttan kardeşine seni şikayet ediyor. Bak böyle söylediği için gelemedik diye.
Belki eşin çok fena birisi, telefonu kapattıktan sonra fena tartışacaksınız, hiç umrunda değil.

Görümce çok fena. Musait değiliz dediginden haberi yoksa diye alttan alttan kardeşine seni şikayet ediyor. Bak böyle söylediği için gelemedik diye.
Belki eşin çok fena birisi, telefonu kapattıktan sonra fena tartışacaksınız, hiç umrunda değil.

Kadın çok yüzsüz gerçekten
Müsait değiliz denen yere tenezzül edip birgünde olsa yine ilaki gidecek
Arabayla gelmiş belli, otele para veresin ve gidecek başka kapın yoksa atla arabana erken dön. Hayret yani

Ya açıkçası benim eşim ablama böyle davransa "ayıp oldu" nun ötesinde sorun çıkarırım. Bence eşimin tepkileri gayet makul, yani bı cümle kurması gerekiyordu, "ayıp oldu" dedi.
Belki ben dert yanarken, iş yapmak istemiyorum vs. eşimin onlar geldiğinde köy ağası gibi kenarda oturduğunu hayal ettiniz bilmiyorum. Ama eşim, özellikle onlar gelecekse evi de temizler, sofra da kurar, kaldırır da.
Yani Adamı yıkayıp havluyla kanepeye oturtmam, burda seni giydirene kadar uslu uslu otur filan demem bekleniyor sanki😅
Netice de o da birey, birkaç cümle kurması gerekiyor,😀
Bence kk kadınları çok asabi 🥹

Bence çok iyi niyetli bir insansınız. Hemde çok. Bir başkası olsa kıyamet kopardı. Bir ay boyunca hem pansiyon, hem hizmetçi hem bakıcı olarak görmüşler sizi. Eşiniz sizin gazınızı almaya çalışıyor. Yoksa ablasına "abla bir ay çok uzun en fazla bir hafta" der sizi muhatap etmezdi.

Ablası sizi şikayet ettiği zaman, eşim haklı bir ay çok uzun abla. O da yoruluyor der size gelip ayıp oldu demezdi.

Yetistirilme tarzınızı anlıyorum. Ama bu kadar iyi niyet bence fazla. Günün sonunda hem haksız hem mutsuz olma ihtimaliniz var.

Ben annemden ve teyzemden biliyorum bu senaryoyu o yüzden dikkatli olun 😁

Kadın çok yüzsüz gerçekten
Müsait değiliz denen yere tenezzül edip birgünde olsa yine ilaki gidecek
Arabayla gelmiş belli, otele para veresin ve gidecek başka kapın yoksa atla arabana erken dön. Hayret yani
Kadin çok yüzsüz, iyi ki konu sahibinin eşi sakin biri.
İlla gelecek, gelemezse huzursuz edecek. Seneye yine aynı muhabbet olur ama bu defa müsait değiliz dediğinde görümce kardeşini arayıp şikayet eder gibi, bak geçen senede görüşemedik bu senede müsait değilsiniz diye.

Kadin çok yüzsüz, iyi ki konu sahibinin eşi sakin biri.
İlla gelecek, gelemezse huzursuz edecek. Seneye yine aynı muhabbet olur ama bu defa müsait değiliz dediğinde görümce kardeşini arayıp şikayet eder gibi, bak geçen senede görüşemedik bu senede müsait değilsiniz diye.
Zaten bu huyundan kayıpediyor
İyi niyetli olsa, fitne fesat olmazsa hem konu sahibi hem eşi ağırlamak ister 1 ay değil ama 3-4 gün kalmasıyla mutlu olurlar
Gülüp eğlenip, beraber pişirip beraber yense kimse kimseye trip atmasa kimse kimseyi hizmetli gibi görmese nedir yani tatlı tatlı birkaç gün geçirmekte ne var.

Bence anlamıştır da ne kadar ciddiye alır onu zaman gösterecek. Yani benim tanıdığım kadarıyla seneye hiçbir şey olmamış gibi yola çıkar gelir. Zaten çıkarken bize sorma gereği duymuyorlar.
Gelecek yılın kaosunu o yıla saklayacağım mecburen.
Yarın konuşsam seneye otelde kalın diye, yine çıkar bize gelir. Öyle de değişik bir tip.
Gelecek yılın kaosunu gelecek yıla bırakmayın seneye yaz tatilinde biz size gelmek istiyoruz bir aylığına diyin hatta yıl boyunca ara ara şu kadar kaldı bu kadar kaldı gelmemize diye de hatırlatın 😂😂 üç beş saat uzaklıktaki şehirleri bulun buralara da gitmek istiyoruz ayy şurası da çok güzelmiş diye darlayın bütün yıl boyunca

Gelecek yılın kaosunu gelecek yıla bırakmayın seneye yaz tatilinde biz size gelmek istiyoruz bir aylığına diyin hatta yıl boyunca ara ara şu kadar kaldı bu kadar kaldı gelmemize diye de hatırlatın 😂😂 üç beş saat uzaklıktaki şehirleri bulun buralara da gitmek istiyoruz ayy şurası da çok güzelmiş diye darlayın bütün yıl boyunca

Bence çok güzel ve mantıklı bir fikir
Konusahibi TRde ara tatiler oluyor ya
Görümceniz geldiği zaman abla bizde sizin oraları çok merak ediyoruz çocukların tatili olduğu zaman bir hafta 10 gün gelip kalalım diyoruz
Ne tür evraklar gerekiyor, sen bize istek işlemlerini hazırlayıp yollarsın değilmi vize için diye sor bakalım
Sizin oturduğunuz şehir tam olarak neresiydi diye mapsdam konum açtır aa şurasını duymuştum bi arkadaş anlatmıştı sizede yakın gözüküyor orayada gidermiyiz ona göre program yapalım deyin
Tepkisi nolcak çok merak ediyorum

Görümceniz geldiği zaman abla bizde sizin oraları çok merak ediyoruz çocukların tatili olduğu zaman bir hafta 10 gün gelip kalalım diyoruz
Ne tür evraklar gerekiyor, sen bize istek işlemlerini hazırlayıp yollarsın değilmi vize için diye sor bakalım
Sizin oturduğunuz şehir tam olarak neresiydi diye mapsdam konum açtır aa şurasını duymuştum bi arkadaş anlatmıştı sizede yakın gözüküyor orayada gidermiyiz ona göre program yapalım deyin

müthiş bir fikir

Bu zamana kadar neden böyle bişey yapmadı diye merak ediyorum ben bunu yapardım. İnsanı çileden çıkarmak öyle olmaz böyle olur diyip… bu kadın kendi yaz tatilini çöpe atmamak için direkt hayır der böylelikle kocası da idrak eder ayıp neymiş, nasıl olurmuş.

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Eşinizin sınırları koyması ve gelme demesi gerekiyor, siz diyemezsiniz çünkü sizin görümceniz ama onlar kardeşler. Eşinizin güzel bir dille müsait olmadığınızı belirtmesi gerekiyor gerekirse yalan söyleyin.

Bu zamana kadar neden böyle bişey yapmadı diye merak ediyorum ben bunu yapardım. İnsanı çileden çıkarmak öyle olmaz böyle olur diyip… bu kadın kendi yaz tatilini çöpe atmamak için direkt hayır der böylelikle kocası da idrak eder ayıp neymiş, nasıl olurmuş.
Yaz tatilini demesin bence
Mesela kasım, karne, sonra nisandaydı sanırım bir tatil daha var.
O tatilleri desin
Yada kışın buralar noel pazarları vs ışıl ışıl oluyor
Onları çok merak ediyoruz kışın gelelim hem yeni yıla beraber girelim ne güzel olur kalabalık derim mesela
Gideceğimden değilde tepki ölçmek için yapardım
Evrakları yollarmı bi nabız yoklardım
Eğer mırın kırın ediyorsa seneyede gelicem diye ararsa airbnb yi yollar bak burda geldiğin zaman gönlünce kalabileceğin birsürü ev var der dahada bişey yazmazdım

Aynen ya yılan...Bı de karın müsait değiliz diyince buralarda oyalandik diyerek duygu sömürüsü yapıyor aklınca, sanırsın 4 çocukla köprü altında aç açıkta kalmış ...Hâlbuki kimbilir yayıla yayıla kimin kanını içiyor şu anda arsız asalak ... Ayıp olduysa yallah ablanın yanına diyip yolluycan aslında bu herifi de, yapmaz sourlife
Kesin orada keyfi yerindedir bu olayı da hem bahane ediyor hem de laf sokuyor

Yaz tatilini demesin bence
Mesela kasım, karne, sonra nisandaydı sanırım bir tatil daha var.
O tatilleri desin
Yada kışın buralar noel pazarları vs ışıl ışıl oluyor
Onları çok merak ediyoruz kışın gelelim hem yeni yıla beraber girelim ne güzel olur kalabalık derim mesela
Gideceğimden değilde tepki ölçmek için yapardım
Evrakları yollarmı bi nabız yoklardım
Eğer mırın kırın ediyorsa seneyede gelicem diye ararsa airbnb yi yollar bak burda geldiğin zaman gönlünce kalabileceğin birsürü ev var der dahada bişey yazmazdım
Yaz tatili desin bence yaz tatili daha uzun 😂😂 ve yazın onlar geleceği, kendi tatillerinden vazgeçmeyecekleri için net bir şekilde hayır deme olasılığı daha yüksek. Hiçbir şey yapamasa bi davetiye istesin bakalım maaş bordrolarını gönderip, kişi başı bilmem kaç bin Euro teminat imzalayabilecekler mi görelim.

Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.

Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum.

Ya açıkçası benim eşim ablama böyle davransa "ayıp oldu" nun ötesinde sorun çıkarırım. Bence eşimin tepkileri gayet makul, yani bı cümle kurması gerekiyordu, "ayıp oldu" dedi.
Belki ben dert yanarken, iş yapmak istemiyorum vs. eşimin onlar geldiğinde köy ağası gibi kenarda oturduğunu hayal ettiniz bilmiyorum. Ama eşim, özellikle onlar gelecekse evi de temizler, sofra da kurar, kaldırır da.
Yani Adamı yıkayıp havluyla kanepeye oturtmam, burda seni giydirene kadar uslu uslu otur filan demem bekleniyor sanki😅

Vallahi eşimi savunmak için söylemiyorum (savunmaktan tırsıyorum) konuya açıklık
getirmek için yazıyorum. Görümcem bugüne kadar her yaz geldiğinde 1 hafta kalır giderdi.
Bir ay muhabbeti bu yıl başladı çünkü bana gelir ordan annesine geçerdi.
Kv vefat ettiği için bu yıl bu 1 ay kalırım muhabbeti başladı. Çünkü bir yerde kalması gerekiyor ve kurban olarak Beni seçti. :KK43:
Fakat ben şunu anladım ki 1 ay kalma cesaretini benim 1 hafta gelişlerindeki hizmet kalitemden almış 😅
Bugüne kadar yılda bir hafta diş sıkılır mantığıyla sustum ama bir ayda benim ağzımda diş kalmaz.
Artı şu konuyu açınca anladım ki, o 1 haftalarda da bu kadar alttan almak zorunda değilmişim.
Eşime gelince mülayim karısı biranda ağzından köpükler çıkan bir kadına döndü. Alışacak ablası :)
KK kadınları mı asabi 😵‍💫 vallahi çıt etti kalbisim☹️
Görümcem gelince elini hiçbir işe sürmüyor 4 çocuğunu da bana bırakıp alışverişe gidiyor, yazımı 10 kişiye hizmet edip yemek yapmakla geçirmek istemiyorum diyen siz değil misiniz Sourlife🙄

Eşiniz de ağzını açmıyor, siz ablasına ve çocuklarına hizmet ederken ben de kalmalarını istemiyorum demiyor muydu?
Bizi dolduran sizdiniz ki benim ne görümcem ne eltim var, böyle aman gelecekler aman çocukları bana bırakacaklar gibi dertlerim de yok.

Ben sevmem böyle kıyasları ama aynı durumda ben olsaydım eşim ablası 1 hafta bile kalsa çocuklarını eşime bırakamazsın benim karım senin bakıcın değil canın gezmek istiyorsa çocuklarını da al gez, halası değil misin benim çocuklarımı da al götür halamız bizi gezdirdi desinler seninle biraz vakit geçirsinler derdi, öyle gelince yayılacak hiçbir işe elini sürmeyecek ama ben iş yapacağım eşim delirirdi.

Siz eşiniz sizin arkanızda duramadığı için görümcenizin gelmesini stres yaptınız, konuyu da eşiniz kardeşine gık diyemediği için KK kadınlarından destek ve taktik almak için açtınız, buradan aldığınız destekle de 1 aylık planı bertaraf ettiniz oysa bunu eşinizin yapması lazımdı, kardeşi 1 ay sizde kalacağım dediğinde 1 ay kalacaksın öyle mi o zaman her geldiğinde yaptığın gibi çocuklarını karıma bırakıp kendin fellik fellik gezemezsin, burası otel değil yengen çalışıyor hem işe gidip hem de size otel konforunda hizmet veremez, bunu bil ona göre karar ver deseydi konu açmanıza dahi gerek kalmazdı, yeri geldi ben de 20-25 gün kayınpeder ağırladım, ki bakın aile büyüğü yaşlı bir erkek, ona rağmen eşim babası gelinden hizmet bekleyen kayınpeder olmasın diye bir şey istersen bana söyle Mune’ye değil dedi, ben de dolabı mı toplanacak oğlun yapar dedim, çarşafı mı değişecek temiz çarşaflar şurada dedim, 1 kişinin yemek zorluğundan ne olacak ama ben keyfim ne istiyorsa onu yaptım ekstra iş çıkarmadım kendime, kayınpederim kendisine çay koyarken ben KK’da fink atıyordum ne zaman geldi ne zaman gitti ne KK anladı ne ben zira hayatım her zamanki gibi devam etti :)

Son düzenleme:
İlla bişey diyecekse oh dünya varmış desin. 5 karış surat sallamayı biliyodu şimdi ayıp mı olmuş? Düzeni zaten siz götürüyorsunuz iki temizlik, yemek, bulaşık yapıversin ölünmez o kadarla. İçten içe memnunmuş demek durumdan sizeymiş ofu pufu.

Bence böyle bi teklif yapmak arada zor zahmet koyduğu mesafeyi tekrardan sıfıra indirir teklif etmek bile yazları gelip 1 ay kalması için fırsat doğar çünkü yer lazım kuzende en fazla 2 yaz idare eder 3. yaz oda kenara çekilir ne şamın şekeri ne arabın yüzü hesabı yani bu arada ortam olursa otele kıyamıyorsa laf arasında sağda solda göçebe gibi 1 ay zor olur eşyalı 1 aylık ev tutabilirsin diyebilirsin aman neyse bu seferde evi tutma işide size yıkılır beğenmez falan ihale yine size kalır ne hali varsa görsün

Olurmu canım. Yurtdışında yaşayanlar çok çalışıp yorularak para kazanıyorlar. Türkiyedekiler gibi değiller yani. O yüzden tatil bir tek onların hakkı 😏

Yok dememiş ama bana "ayıp oldu" dedi, başka da birşey diyemedi.
Ayıp falan olmadı, herkes haddini bilmeli. Biz eşimin aile üyelerine mutlaka gider her birinde 3 5 gün kalırız ama ben de onlarla beraber ne iş olsa yaparım. Yemeğin ucundan tutarım, bulaşık ve mutfak toplama işlerini asla onlara bırakmam. Kimsede memnuniyetsiz bir ifadeye fırsat vermem. Ayıp yapan sizin görümceydi, bu da artık onun cevabı, nasıl davranırsan öyle ağırlanırsın. Bunca yıl ağırladığınıza saysınlar. Kimin ayıbı daha fazla acaba.

Bence film bitmedi daha, onlar gelip bir gece kalmayacak, eşinizin küçük bir daveti onlara uçak bileti erteletir, ben eminim. Belki de o uçak bileti hala ucu açık tarihlidir.

Hiç yazmadım ama konunuzu takipteydim. Sakın vicdan yapmayın. Onlar gittikten sonra da eşinizin 'ayıp oldu' dediği anda 'ben her yaz 1 ay onlara hizmet eder bakıcılık yaparken de bana ayıp oluyordu sanki' diyebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X