Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Eltim nişanımda o kadar minnoş davranıyordu ki, hani böyle sarılır içine sokarsın. Amaaaa aslında soktuğu lafları minnoşluğu ile örtmeye çalışıyordu 😂 nişan pastamı yerken aiyyyyy benim nişanımda daha güzelini almışlardı daha lezzetliydi. Nişan elbisem konuşulurken aiyyyy benim elbisem xxx marka ve cok kaliteliydi kaynanamı göstererek -annem sağ olsun😍- demişti kendi nişan elbisemi kendim aldığım icin 😆 daha birrr sürü var ama o kadar güleç hareket ettiği için nişanlım annem dahil kimsenin laf soktuğu dikkatini çekmemişti. Sonradan ben anlatınca eşim annem aaa dogru! falan oldular. O yüzden çoktasa şeapppmayın, haksız yönleriniz de olabilir ki olmuştur muhtemelen.
E bu benim eltim
Ve eşim 2 erkek kardeş sadece
Diğeriyle de ben evliyim bildiğim kadarıyla 🙄🙄

yaaa siz benim eltimi nerden tanıyorsunuz:KK70::KK70:
beni resmen gülerek çıldırtıyordu her şeye karışırdı ama sanırsın kanatları eksik
Kvdem bi oglan daha doguraymıs ya :)
Eltim yok.
Halbuki bende tam eltiyle kapısmalık potansiyel var bosa akıyor yazık:KK70:

ben yorumunuzdaki kişiyi kastetmiştim sizi değil

böyle söyleyen insan sorun çıkarmaya çalışıyordur durduk yere yani
bence de şimdi görümcelerimi severim saygı duyarım ama başta eşime şey demiş görümcem benim burcum eşimin burcunu yöneten bir burçmuş her şeye karar verirmiş
eşime bir hediye alacaktık nişanda bir madde söylemiş söylersem ifşalanırım kimsenin aklına gelmez:rolleyes: normal hediyenin abartmıyorum 25 katı fiyatına geliyor o madenle olanını alırsam
Allahtan baktı ki karşılık gelmiyor sonradan duruldu şimdi iyiyiz herkes bir şeyler yaşıyor herhalde ama unutmak gerekiyor
Bu konuda size katılıyorum.Herkes birşeyler yaşamıştır namus iftira vs olmadığı sürece ben aileler ile köprüleri atmanın taraftarı değilim.

Kvdem bi oglan daha doguraymıs ya :)
Eltim yok.
Halbuki bende tam eltiyle kapısmalık potansiyel var bosa akıyor yazık:KK70:
ya benim ki komando eğitimi almış ben onla aşık atamam
her şey hakkında konuşurdu ama herşeyy üstüne üstlük eşime o kadar iyi davrranır ki sanırsın ablası
benim hayatımdan giyimime kitap okumama ben olan ne varsa yorum yapardı ama laf arasında sezdirmeden
sonra ben bi kestim konuşmayı şimdi sustu görünce iletişim kurarız normal
düşman başına elti çok şanslısın ne güzel yok

Gorumceler sevilmez diye bisey yok 3 kiziz bir yengem var abimin eşi bizi sever bizde onu severiz amaa asla ne özeline ne geldi gitti aldı şunu yaptı tarzı karismayiz oda bize çok iyi davranir.
Benim görümcem normalde severdim ama baktım ses cikarmayinca tepeme biniyo beni yönetmeye calisiyo bende ona gerektiği gibi davraniyorum. Düzgün dursa severim yani ama durmuyo. Anneniz sizi korumamis benim kv olsa yüzde yüz görümce suçlu olsa yine onu korur.

Bu konuda size katılıyorum.Herkes birşeyler yaşamıştır namus iftira vs olmadığı sürece ben aileler ile köprüleri atmanın taraftarı değilim.
ya gerçekten o zaman zoruma gitmişti de şimdi gülüyorum :KK70:
sonra dan mesafeyi güzel ayarladık birde eşimin kanından biri yani
şimdi sağolsun karışmaz bende ona saygı ve sevgi duymaya başladım
bazen sınırı çizmek lazım ama aile ailedir ya herkesle küs olunca o evliliğin de tadı kalmıyor
en iyisi yüz göz olmadan ilişkiyi yürütebilmek

Buna ben de katılıyorum. Genelde görümce, kaynana tarafında olurum ama bu konuda oturmayan çok şey var.

Konu sahibi hatalarını kabullenecek bir insan değil. Çevremde gözlemlediğim kadarıyla “hep iyi niyetimden kaybettim, çok iyilik yaptım ben, çok fedakar bir insanım, allah biliyor allah görüyor” diyen kim varsa hep hatalı olup hatalarını asla kabul etmeyen insanlar.
One minitt !
Bende inan azıcık kalan iyilik kırıntımla yardım ettim :KK70: Misal gidip flormardan alacaktı makyaj malzemelerini , götürdüm macten aldırdım. Hxdjjd en büyük iyiliğim buymuş yalnız.
Okey hatalıyız 🙅🏻‍♀️

ben yorumunuzdaki kişiyi kastetmiştim sizi değil

böyle söyleyen insan sorun çıkarmaya çalışıyordur durduk yere yani
bence de şimdi görümcelerimi severim saygı duyarım ama başta eşime şey demiş görümcem benim burcum eşimin burcunu yöneten bir burçmuş her şeye karar verirmiş
eşime bir hediye alacaktık nişanda bir madde söylemiş söylersem ifşalanırım kimsenin aklına gelmez:rolleyes: normal hediyenin abartmıyorum 25 katı fiyatına geliyor o madenle olanını alırsam
Allahtan baktı ki karşılık gelmiyor sonradan duruldu şimdi iyiyiz herkes bir şeyler yaşıyor herhalde ama unutmak gerekiyor
Biz hiç konuşmuyoruz o yüzden sorun yaşamıyoruz.🙂 Ama yine bu hastalıklı kişilerden bazıları ay seninle nasıl hiç konuşmadı, bence seni kıskanıyor, eşin kızmadı mi vs diye beni doldurmaya çalışıyorlar. Halbuki görümcelerimin de benim de eşimin de umrunda değil. Herkes kendi halinde.

ya benim ki komando eğitimi almış ben onla aşık atamam
her şey hakkında konuşurdu ama herşeyy üstüne üstlük eşime o kadar iyi davrranır ki sanırsın ablası
benim hayatımdan giyimime kitap okumama ben olan ne varsa yorum yapardı ama laf arasında sezdirmeden
sonra ben bi kestim konuşmayı şimdi sustu görünce iletişim kurarız normal
düşman başına elti çok şanslısın ne güzel yok
Ay tam benim disime göre:p
Bende 2 görümce var.
Biri sinsi az ama yine de pasif:p
Diğeri zaten zavallım,vur ensesine al lokmasını:KK200:

Biz hiç konuşmuyoruz o yüzden sorun yaşamıyoruz.🙂 Ama yine bu hastalıklı kişilerden bazıları ay seninle nasıl hiç konuşmadı, bence seni kıskanıyor, eşin kızmadı mi vs diye beni doldurmaya çalışıyorlar. Halbuki görümcelerimin de benim de eşimin de umrunda değil. Herkes kendi halinde.
ayy yüz göz olmamaktansa en iyisi olmuş bence huzursuz olmuyorsanız eşinizle sorun yok

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!
Görümceler sevilmiyor diye bişey yok. Herşeye burnunu sokmaya görümceler gayet seviliyoe

E bu benim eltim
Ve eşim 2 erkek kardeş sadece
Diğeriyle de ben evliyim bildiğim kadarıyla 🙄🙄
Kına gecenden sonraki sabah laptopunu çıkarıp kendi kına gecesinin güzelliğinden bahsedip fotoğraf yağmuruna tuttuysa paralel evrende eltilerimiz bir olabilir 😍😍😍

yaaa siz benim eltimi nerden tanıyorsunuz:KK70::KK70:
beni resmen gülerek çıldırtıyordu her şeye karışırdı ama sanırsın kanatları eksik
Ay aynennnnnn. Herkes yutuyor aksi gibi. Kocama anlatınca şaşırıp aaa öyle böyle mi falan oldu. Neyseki artık beyim biliyor fişekledim 🙏🙏🙏

Kına gecenden sonraki sabah laptopunu çıkarıp kendi kına gecesinin güzelliğinden bahsedip fotoğraf yağmuruna tuttuysa paralel evrende eltilerimiz bir olabilir 😍😍😍
Yok ama organizasyonum için bence çok gereksiz ne gerek var dedi 😬
Bi de düğünde beyaz elbise giyecekti
Bilerek ve isteyerek 😬

X