Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Konu biraz eksik gibi. Sırf surat astınız diye geliniin annesi niye konuşmak istesin? Abiniz anneniz niye sizi suçlasın? Bence bir şey yapmışsınız, yaptığınız şeyin de farkındasınız. Burda anlatmayıp herkesin geline saldırmasını bekliyorsunuz ki içiniz rahat etsin. Bence kesinlikle sizde birşeyler var

görümcemi severim çünkü uzak mesafe ilişkisi yürütüyoruz :KK70: kimse kimsenin özelini bilmez, kırk yılda bir bir araya geliriz. ben henüz görümce olmadım ama ilerde olduğumda da mesafe candır diyeceğim. ne kadar mıç mıç olursan o kadar yüz göz olunuyor. çok sevdiğim bir arkadaşımın 3 görümcesi var üçü de birbirinden beter. sürekli üçü birlik olup akıllar vermeye çalışıyorlar. tabii kocası da aralarında ne geçerse onlara anlatıyormuş, daha doğrusu içlerinden biriyle çok samimi kocası, o da diğerlerine de anlatıyor hemen koalisyon kuruluyor filan. gelini gömme koalisyonu :KK70: bence kız da ailesi de sizdeki potansiyeli görmüş olabilirler. işi baştan sağlama almak istemiş olabilirler. iyi niyetli olabilirsiniz ama bazı insanlar samimiyetten hoşlanmıyor olabilir, yapacak bir şey yok. kardeşinizle evleniyor diye gelin de direk kardeşiniz olmuyor, her zaman o bağ kurulamıyor. kendi hallerine bırakın.

görümcemi severim çünkü uzak mesafe ilişkisi yürütüyoruz :KK70: kimse kimsenin özelini bilmez, kırk yılda bir bir araya geliriz. ben henüz görümce olmadım ama ilerde olduğumda da mesafe candır diyeceğim. ne kadar mıç mıç olursan o kadar yüz göz olunuyor. çok sevdiğim bir arkadaşımın 3 görümcesi var üçü de birbirinden beter. sürekli üçü birlik olup akıllar vermeye çalışıyorlar. tabii kocası da aralarında ne geçerse onlara anlatıyormuş, daha doğrusu içlerinden biriyle çok samimi kocası, o da diğerlerine de anlatıyor hemen koalisyon kuruluyor filan. gelini gömme koalisyonu :KK70: bence kız da ailesi de sizdeki potansiyeli görmüş olabilirler. işi baştan sağlama almak istemiş olabilirler. iyi niyetli olabilirsiniz ama bazı insanlar samimiyetten hoşlanmıyor olabilir, yapacak bir şey yok. kardeşinizle evleniyor diye gelin de direk kardeşiniz olmuyor, her zaman o bağ kurulamıyor. kendi hallerine bırakın.
gerçekten öyle eşimin bir görümcemle çok iyidir arası ama aile içindeki sorunlarımızı anlatmaz ben bu konuda çok netim bilir ama geri kalan her şeyi paylaşırlar bizim ilişkilerimiz samimi değil uzağız ama sever sayarım en güzeli mesafeli olmak
öyle üçlü koalisyon olunca ben sanırım kaplana dönüşürdüm :)) mesafeyi korumak yüz göz olmamak gerekiyor evin özelini anlatmayı ben zaten anlayamıyorum

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!
Evlilik teklifi, düğün alışverişi vb hicbir konuda direk içinde bulunmayın, benim Görümcem de evlilik teklifini abisiyle beraber yaptı herşeyin içinde olmaya çalıştı, eşimle yüzük bakmaya giderken bile gelince ben aşırı irrite olmuştum, siz biraz uzaktan izleyin onları herşeye dahil olmayın çünkü gerçekten sinir bozucu oluyor, biz eşimle o zamanlar az kavga etmedik , alışveriş, yüzük, evlilik teklifi her haltın içinde Görümcem de olmak zorundaydı ve bu beni acayip kasıyordu, biraz anlayışlı olun ve onları yanlız bırakın, ben görümcemi seviyorum şuanda aramız iyi ama mesafeli bir ilişkimiz var ve bu çok sağlıklı size de aynısını tavsiye ederim ...

Sizin hatanız yardım etmek olmuş, felaket geliyorum demiş.

Bir kere gelin hanımın sizin telefondaki mesajları görmesi mümkün değil, oturup kuzenlerinize sormadığını varsayıyorum. Zaten bu kanıtı göstermişsiniz.

Evlilik teklifi istediği gibi olmayınca sinirlenmişler, öfkeleri de sizden çıkmış. Abiniz pimpirikli diyorsunuz, böyle durumlarda işler istendiği gibi yürümeyince bir kurban bulunur. Anneniz de aman ara bozulmasın diye garip bir psikolojiye girmiş.

Evlilik teklifi böyleyse nişan düğün sürecini hayal edemiyorum. Uzaklardan gelen misafir gibi hiçbir şeye karışmayın. Belli ki yardımlarınız kabul görmüyor, elinizi çekin.

Koca adam düğün organizasyonunu kendi yapabilir, olmadı parayla tutabilir. Kendiniz öne attıkça daha da üstünüze gelirler.

Bu olayların iyi bir yaşam dersi olduğunu düşünüyorum, aman iyi niyetim olsun yeter derseniz çok üzülürsünüz. Biraz mesafe koyun.

gerçekten öyle eşimin bir görümcemle çok iyidir arası ama aile içindeki sorunlarımızı anlatmaz ben bu konuda çok netim bilir ama geri kalan her şeyi paylaşırlar bizim ilişkilerimiz samimi değil uzağız ama sever sayarım en güzeli mesafeli olmak
öyle üçlü koalisyon olunca ben sanırım kaplana dönüşürdüm :)) mesafeyi korumak yüz göz olmamak gerekiyor evin özelini anlatmayı ben zaten anlayamıyorum
bazı adamlar böyle işte çocuk gibi. idareci olmak sadece kadına has değil, adamın idare bilmeyeni de çok zor. kız deliriyor zaten ama kocada iş yok ki...

bazı adamlar böyle işte çocuk gibi. idareci olmak sadece kadına has değil, adamın idare bilmeyeni de çok zor. kız deliriyor zaten ama kocada iş yok ki...
Allah yardımcısı olsun bizde ilk başta çook sorun yaşadık nişanlıyken eşim gerçekten orta yolu bulana kadar idare etmeyi öğrenene kadar
ama tüm hayat böyle geçer mi bilmiyorum gerçekten bir insan kadın erkek idare etmeyi bilmiyorsa o evlilik çok huzursuz oluyor

Gelin bütün gece somurttuğunuzu siz ise bütün gece milleti eğlendirdiğinizi söylemişsiniz. Ortada büyük bir çelişki var. Ne olursa olsun eve davet edip de kızını iyi yetiştirememişsin denmez. Bu dümdüz kavga sebebi. Fotoğraflarda çıkmış diye de tartışılmaz. Bence kız tarafı çok abartmış. Tabi bunları sizden dinledik. Onların da belki kendilerince başka haklı sebepleri vardır..

Ben ilk evlendigimde gorumcemi cok seviyordum. Bana pislik yapana kadar. Sonra koydum mesafemi.
Suan sizin yaptiginiz bir kotuluk yok. Gelin hanimin on yargisi sebebi ile sevilmemissiniz.
Keske hic karismasaydiniz. Abiniz ne hali varsa gorseydi. Mesafe koyun gelin hanimla.

Son düzenleme:
Böyle abartılı, cafcaflı kutlamaların altından sorun çıkmayanını şahsen ben görmedim.
Olay sizin anlatımınıza göre çok absürt
Ya farkında olmadan çok ön plana çıktınız surat astınız yada gelinin ailesi çok zengin kabul edilelim diye aileniz her şeye eyvallah diyor.
Her koşulda ben olsam geri çekilirdim. Kız her şeyden nem kapmaya hazır, aileniz size terbiye dersi verilirken gık çıkarmıyor bırakın ne halleri varsa görsünler

Biraz sabit fikirlilik olacak ama ben konu sahibinin annesinin tavrına ikna olmadım hala
Çocuğunu iyi yetiştiremedin demek direkt anneye saldırı yani
Ortada iyi yetiştiremediğini gösteren bi şey olmasa hangi anne evet deyip susar 🙄

Sabah sabah enerjine de hayran kaldım
Çocuğun gece uyudu galiba 😜😂

Yoo anne onu kendine saldiri olarak algilamaz. Yine suçu kizina atar, kiz hakli haksiz olsun fark etmez. "Kizim beni küçük düşürdü" diye extra kizar kiza.

Her anne öyle kizini yada kendini bile her şekilde korumaz. Birçok insan için varsa yoksa eldir. El haklidir. El çocuktan önemlidir. Hele ki evlat ayrimi varsa, annede oğlan çocuğu delisi ise. Tabiki tüm suç kiza yüklenir. Kendini bu şekildede ele (yani oğlanin kv'desine) karşi aklar.

Biraz sabit fikirlilik olacak ama ben konu sahibinin annesinin tavrına ikna olmadım hala
Çocuğunu iyi yetiştiremedin demek direkt anneye saldırı yani
Ortada iyi yetiştiremediğini gösteren bi şey olmasa hangi anne evet deyip susar 🙄

Sabah sabah enerjine de hayran kaldım
Çocuğun gece uyudu galiba 😜😂
Buna ben de katılıyorum. Genelde görümce, kaynana tarafında olurum ama bu konuda oturmayan çok şey var.

Konu sahibi hatalarını kabullenecek bir insan değil. Çevremde gözlemlediğim kadarıyla “hep iyi niyetimden kaybettim, çok iyilik yaptım ben, çok fedakar bir insanım, allah biliyor allah görüyor” diyen kim varsa hep hatalı olup hatalarını asla kabul etmeyen insanlar.

Sorun gorumcenin sevilmemesi degil, abinizle annenizin yaptigina daha çok takılmalısınız. Onlar daha tehlikeli. Bence islerine birdaha karısmayın , ne yaparsa yapsinlar. Yardim etmedin vs. Derlerse de bugünü hatırlatırsınız

Gelin bütün gece somurttuğunuzu siz ise bütün gece milleti eğlendirdiğinizi söylemişsiniz. Ortada büyük bir çelişki var. Ne olursa olsun eve davet edip de kızını iyi yetiştirememişsin denmez. Bu dümdüz kavga sebebi. Fotoğraflarda çıkmış diye de tartışılmaz. Bence kız tarafı çok abartmış. Tabi bunları sizden dinledik. Onların da belki kendilerince başka haklı sebepleri vardır..
İşte buraya şaşırdım bu lafı gelin tarafı olarak ediyorlar ve anne gelip gorumceye tavır alıyor. ????

Buna ben de katılıyorum. Genelde görümce, kaynana tarafında olurum ama bu konuda oturmayan çok şey var.

Konu sahibi hatalarını kabullenecek bir insan değil. Çevremde gözlemlediğim kadarıyla “hep iyi niyetimden kaybettim, çok iyilik yaptım ben, çok fedakar bir insanım, allah biliyor allah görüyor” diyen kim varsa hep hatalı olup hatalarını asla kabul etmeyen insanlar.
Evet evet görümcem ve annem bu! Bir de sürekli ben çok safim, herkes beni kullanır derler. Sürekli manipüle etmeye çalışırlar ....

Görümce, görmeyeyim seni ömrümce diye bir laf var. Çoğu kadın daha tanımadan görümceyi sevmiyor. Baştan önyargıları ve antipatileri var. Üstelik çoğunun erkek kardeşleri de var. Yani ya görümceler ya da görümce adayları. E bu durumda ne yapsanız batacak. Ilgilenirsiniz her şeye burnunu sokuyor derler. İlgilenmezsiniz kıskanıyor, kuduruyor, soğuk, havalı derler. Bir arkadaşım görümcesini anlatırdı hep. Çok gösterişli giyiniyormuş, fazla rahatmış falan. Bunlar sevilmemek için bir neden mi? Böyle saçma sapan gerekçeleri vardı. O yüzden bosverin kendinizi yormayın. Yeni biri aileye girecek aman kıskanacak ya da sizi sevmeyecek diye abinize karşı tavrınızı değiştirecek değilsiniz ya. Ne bekliyor gelin hanımlar ben anlamıyorum. Al artık bu adam senin biz çekiliyoruz mu desinler. Benim de görümcelerim var. Onlarla ilgili bir problemim de olmadı

X