Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27
Görümceler neden sevilmiyor?

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Görümce, görmeyeyim seni ömrümce diye bir laf var. Çoğu kadın daha tanımadan görümceyi sevmiyor. Baştan önyargıları ve antipatileri var. Üstelik çoğunun erkek kardeşleri de var. Yani ya görümceler ya da görümce adayları. E bu durumda ne yapsanız batacak. Ilgilenirsiniz her şeye burnunu sokuyor derler. İlgilenmezsiniz kıskanıyor, kuduruyor, soğuk, havalı derler. Bir arkadaşım görümcesini anlatırdı hep. Çok gösterişli giyiniyormuş, fazla rahatmış falan. Bunlar sevilmemek için bir neden mi? Böyle saçma sapan gerekçeleri vardı. O yüzden bosverin kendinizi yormayın. Yeni biri aileye girecek aman kıskanacak ya da sizi sevmeyecek diye abinize karşı tavrınızı değiştirecek değilsiniz ya. Ne bekliyor gelin hanımlar ben anlamıyorum. Al artık bu adam senin biz çekiliyoruz mu desinler. Benim de görümcelerim var. Onlarla ilgili bir problemim de olmadı
bence normal bir insan şu şekilde konuşmaz ama görümce veya gelin olmasına gerek yok ben hiç görümce olmayacağım ama hiç böyle düşünmedim
bu sorun çıkarmak isteyen insanla ilgili bence sorun çıkarmayı seven sorun buluyor

Valla ben severdim ama bu ara resmen kavga ariyor pozitifim bana bir geçmiş olsun dememiş gitmiş eşime niye fotoğraf paylaştı diye msj atmış annesi ogrenmeyecekmis üzülürmüs ona soracaktım ne yapacağımı

Benim ki yapıp yapıp ben masumum ay siz mutlu olun modunda. Son şansları ben olmasam abisi ölse 1 bardak su vermez aklına gelmez

Bu konuda oturmayan şeyler var ne olduda karşı taraf böyle konuştu annenizde sustu?

Görümce olarak bakmasan bence.
Bende 3 tane var, birisiyle aram gayet iyi.
Diğerleri de kendileri kaşındıkları için çizgimin dışında kalıyorlar.
Görümce, elti, kayınço meselesi değil bu insan olma meselesi bence.

Ayrıca anlattıklarında eksik bir şeyler var sanki

gugula yazdım baktım bu ciragan saray nasılmış diye ,:eek:

kişi başı yemek fiyatı 600 tele ymiş , 15 senedir içmedim colacola bile gözüme güzel göründü , 30 tele , :lülülü::lülülü::KK70:
hic bakmasaydin keske simdi ruyalarina girecek benim neden ciragan sarayinda puskevitim yok neden kokokola icemiyorum diye aglicaksin. Fakirsin sen fakir kal😆

kişi başı yemek fiyatı 600 tele ymiş , 15 senedir içmedim colacola bile gözüme güzel göründü , 30 tele , :lülülü::lülülü::KK70:
ben kişi başı bu kadar para versem benim de suratım düşerdi konu sahibi gibi ağlardım hatta:cry::KK70:

Eltim nişanımda o kadar minnoş davranıyordu ki, hani böyle sarılır içine sokarsın. Amaaaa aslında soktuğu lafları minnoşluğu ile örtmeye çalışıyordu 😂 nişan pastamı yerken aiyyyyy benim nişanımda daha güzelini almışlardı daha lezzetliydi. Nişan elbisem konuşulurken aiyyyy benim elbisem xxx marka ve cok kaliteliydi kaynanamı göstererek -annem sağ olsun😍- demişti kendi nişan elbisemi kendim aldığım icin 😆 daha birrr sürü var ama o kadar güleç hareket ettiği için nişanlım annem dahil kimsenin laf soktuğu dikkatini çekmemişti. Sonradan ben anlatınca eşim annem aaa dogru! falan oldular. O yüzden çoktasa şeapppmayın, haksız yönleriniz de olabilir ki olmuştur muhtemelen.

Bazi insanlar en basindan on yargilli oluyor.
Arkadasiminda gorumce takintisi var. Gorumce kisisi sakin sessiz biri kendi halinde. Evlenmeden once hastane bahcelerinde erkeklerle opusuyor dediler.evlendikten sonra da cocuguna bakmiyo dediler. Bu arada cocuk topaç gibi. Ilgilenmiyor olmasi imkansiz. Ay gibi bir bebegi var gorumcenin. Gelin Kaynanasini da sevmezdi fino kopegi gibi her alisveriste geliyor derdi. Kadin ölum doseginde hastanede yatarken gelin bakti. Odada yalnizmis kadin can cekisirken bacagini cekmis. Oyle derler olmek uzere olanin bacagini cekersen cani geri kacarmis ( cok sacma). Sebebi de o odada yalnizken ölmesinmiş.
Yani mustakbel gorumce adayi ayaginizi denk alin. Neyle karsi karsiyasiniz belli degil ve alarm veriyor durum.

Eltim nişanımda o kadar minnoş davranıyordu ki, hani böyle sarılır içine sokarsın. Amaaaa aslında soktuğu lafları minnoşluğu ile örtmeye çalışıyordu 😂 nişan pastamı yerken aiyyyyy benim nişanımda daha güzelini almışlardı daha lezzetliydi. Nişan elbisem konuşulurken aiyyyy benim elbisem xxx marka ve cok kaliteliydi kaynanamı göstererek -annem sağ olsun😍- demişti kendi nişan elbisemi kendim aldığım icin 😆 daha birrr sürü var ama o kadar güleç hareket ettiği için nişanlım annem dahil kimsenin laf soktuğu dikkatini çekmemişti. Sonradan ben anlatınca eşim annem aaa dogru! falan oldular. O yüzden çoktasa şeapppmayın, haksız yönleriniz de olabilir ki olmuştur muhtemelen.
yaaa siz benim eltimi nerden tanıyorsunuz:KK70::KK70:
beni resmen gülerek çıldırtıyordu her şeye karışırdı ama sanırsın kanatları eksik

Herkesin eltisi degisik heralde. Benimkide kuyumcu gibi geziyor. Nal gibi kolye. Bi suru bilezik vs. Bu arada benim hic takim yok. Olsa da taki takamayan bi insanim. Nikahla evlendim takilan kucuk altinlarla da ev parasina destek olup ev aldim. Ayy mutfagi ufacik diyor. Hay allahim..

bence normal bir insan şu şekilde konuşmaz ama görümce veya gelin olmasına gerek yok ben hiç görümce olmayacağım ama hiç böyle düşünmedim
bu sorun çıkarmak isteyen insanla ilgili bence sorun çıkarmayı seven sorun buluyor
Yorumunuzu anlamadım. Normal insan şu şekilde konuşmaz derken beni mi kastediyorsunuz verdiğim örnekteki kişiyi mi? 🤔
Ben çevremde duyduklarımdan böyle bir çıkarım yaptım. Görümcemi severim diyen çok az kişiyle karşılaştım. Bu önyargının yanlış olduğunu vurgulamaya çalıştım. Görümce ya da gelini gözleme alıp her davranışına anlam yüklemek doğru değil bence. Akışına bırakmak lazım. Herkes normalde nasıl davranıyorsa öyle davranmalı. Ek bir çabaya gerek yok

Yorumunuzu anlamadım. Normal insan şu şekilde konuşmaz derken beni mi kastediyorsunuz verdiğim örnekteki kişiyi mi? 🤔
Ben çevremde duyduklarımdan böyle bir çıkarım yaptım. Görümcemi severim diyen çok az kişiyle karşılaştım. Bu önyargının yanlış olduğunu vurgulamaya çalıştım. Görümce ya da gelini gözleme alıp her davranışına anlam yüklemek doğru değil bence. Akışına bırakmak lazım. Herkes normalde nasıl davranıyorsa öyle davranmalı. Ek bir çabaya gerek yok
ben yorumunuzdaki kişiyi kastetmiştim sizi değil
Ilgilenirsiniz her şeye burnunu sokuyor derler. İlgilenmezsiniz kıskanıyor, kuduruyor, soğuk, havalı derler. Bir arkadaşım görümcesini anlatırdı hep. Çok gösterişli giyiniyormuş, fazla rahatmış falan.
böyle söyleyen insan sorun çıkarmaya çalışıyordur durduk yere yani
bence de şimdi görümcelerimi severim saygı duyarım ama başta eşime şey demiş görümcem benim burcum eşimin burcunu yöneten bir burçmuş her şeye karar verirmiş
eşime bir hediye alacaktık nişanda bir madde söylemiş söylersem ifşalanırım kimsenin aklına gelmez:rolleyes: normal hediyenin abartmıyorum 25 katı fiyatına geliyor o madenle olanını alırsam
Allahtan baktı ki karşılık gelmiyor sonradan duruldu şimdi iyiyiz herkes bir şeyler yaşıyor herhalde ama unutmak gerekiyor

Eski fiyatlardır onlar. Şimdi belediye restoranında yemek kişi başı 450 lira falan.

X